Cigaretovy dym a vtackare

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:
Cigaretovy dym a vtackare

Príspevok od užívateľa thefox » 2. Júna 2007, 16:11

Chcel by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosti s účinkami cigaretového dymu na vtáčkare, napríklad fajčiari v domácnosti. Uvažujem totiž, že by som umiestnil aspoň jedného pavúčika do kancelárie, kde však jeden kolega niekedy zvykne fajčiť.

Nechcel by som ohroziť zdravie chovanca (aj keď je to "len" samec parahybany) a netuším, nakoľko náchylní môžu byť na takéto vplyvy. Pomohli by aj odkazy na nejaké zdroje (hľadal som, nenašiel som), prípadne nejaké časti odbornej literatúry :-).
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 2. Júna 2007, 22:12

NO V ZIADNOM PRIPADE NIE TOTIS PATOGENY V DIME SA VIAZU NA NERVOBU SUSTAVUA A SPôSOBUJU NERVOVY KOLAPS TAKZE POUVAZUJ ALE AK TI IDE O POKUS JE TO NA TVOJOM SVEDOMI VED TI IDE LEN OTO SKUSIT TO TAK SI TO SKUS VED PARAHYBANU KUPIS LACNEJSIE AKO KRABICKU CIGARIET,ALE PAMETAJ NATO ZE TO JE ZIVOT KTORY ZABIJES!!!!!

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 3. Júna 2007, 00:25

feri napísal:NO V ZIADNOM PRIPADE NIE TOTIS PATOGENY V DIME SA VIAZU NA NERVOBU SUSTAVUA A SPôSOBUJU NERVOVY KOLAPS TAKZE POUVAZUJ ALE AK TI IDE O POKUS JE TO NA TVOJOM SVEDOMI VED TI IDE LEN OTO SKUSIT TO TAK SI TO SKUS VED PARAHYBANU KUPIS LACNEJSIE AKO KRABICKU CIGARIET,ALE PAMETAJ NATO ZE TO JE ZIVOT KTORY ZABIJES!!!!!
A co chudacik cervik ktoreho zabijes, alebo holiatko?
A inac skusat ci Maculaty sa budu znasat alebo nie v jednej nadobe sa ti nezda ako zahravanie sa so zivotom?

Ale nasiel som take nieco: http://www.usc.edu/CSSF/History/2005/Projects/J1402.pdf

kde chlapik robil pozorovanie pavukov.Sledoval pevnost siete normal pavukov a pavukov vystavenych cigaretovmu dymu...no a tie prve mali lepsie siete :) ale to v nasom pripade je asi dost jedno ;)

no co som pohladal trosku, tak jedina vec ktorou sa zaobera cely svet je ze ked na pavuka pustas dym, tak robi vecsie oka na pavucine a mu potom ujdu musky....ale nejake vazne poruchy som nenasiel.....

ale dobra otazka....osobne si myslim, ze ked mate v kancelarii normalne vetranie, t.j. ze vidis na kolegov od svojho stola :P tak myslim, ze mu to nejako moc vadit nebude....ale som zvedavy na dalsie reakcie

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 3. Júna 2007, 00:55

feri napísal:NO V ZIADNOM PRIPADE NIE TOTIS PATOGENY V DIME SA VIAZU NA NERVOBU SUSTAVUA A SPôSOBUJU NERVOVY KOLAPS TAKZE POUVAZUJ ALE AK TI IDE O POKUS JE TO NA TVOJOM SVEDOMI VED TI IDE LEN OTO SKUSIT TO TAK SI TO SKUS VED PARAHYBANU KUPIS LACNEJSIE AKO KRABICKU CIGARIET,ALE PAMETAJ NATO ZE TO JE ZIVOT KTORY ZABIJES!!!!!
Feri, najprv sa vyjadrím trochu mimo témy: forma príspevku. Skús venovať tomu, čo napíšeš, viac pozornosti.
1) Vypni si caps-lock, nemám rád, keď na mňa niekto KRIČÍ.
2) Skús používať aspoň interpunkciu (to sú okrem výkričníkov aj bodky, čiarky, otázniky a podobne). Keď napíšeš celý príspevok do radu ako abecedu, strašne zle sa to číta (v spojení s tým ALL-CAPS je to fakt lahôdka).
3) Diakritika by tiež neuškodila, ale toto až tak nevyžadujem.
4) Viac ako tri výkričníky vyzerá fakt blbo.
5) Gramatika. Ypsilony. Preklepy...

K veci: Pýtal som sa skôr na to, či niekto nechová pavúky v domácnosti, kde niekto fajčí, takže už pavúky takémuto pôsobeniu vystavené už sú. V takomto prípade by ma zaujímalo, či to znášajú dobre a nakoľko. Pomohli by tiež referencie na nejakú odbornú literatúru.

O škodlivosti fajčenia už viem a nie som debil, aby som to prevádzkoval. Lenže nepýtal som sa na toto.
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 3. Júna 2007, 01:04

griwe napísal:A co chudacik cervik ktoreho zabijes, alebo holiatko?
A inac skusat ci Maculaty sa budu znasat alebo nie v jednej nadobe sa ti nezda ako zahravanie sa so zivotom?
O etickom hľadisku by som sa tu nechcel baviť (ale kľudne založ vlákno, ak budem mať čas, tak sa môžeme pohádať aj tam :-) ), pavúky sú na dosť nízkom evolučnom stupni a myši na tom nie sú nejak extrémne lepšie :-).
griwe napísal:Ale nasiel som take nieco: http://www.usc.edu/CSSF/History/2005/Projects/J1402.pdf

kde chlapik robil pozorovanie pavukov.Sledoval pevnost siete normal pavukov a pavukov vystavenych cigaretovmu dymu...no a tie prve mali lepsie siete :) ale to v nasom pripade je asi dost jedno ;)
No, toto je vcelku užitočné (btw. Elizabeth je zaujímavé meno pre chlapíka, ale nevermind), vyzerá to skôr ako nejaký projekt na základnej/strednej škole, ale aspoň niečo. Vcelku by ma zaujímalo, aké pavúky boli testované a tie ďalšie (nie zjavné) účinky, čo by to na nich mohlo mať...
griwe napísal:no co som pohladal trosku, tak jedina vec ktorou sa zaobera cely svet je ze ked na pavuka pustas dym, tak robi vecsie oka na pavucine a mu potom ujdu musky....ale nejake vazne poruchy som nenasiel.....
Nj, na tom sa to dá pomerne jednoducho a rýchlo pozorovať, lenže ktovie, čo by vyrástlo z potomkov takýchto pasívnych fajčiarov :-). Posledné, čo chcem, je degradovať genofond pri prípadnom párení, a výskumy (aj keď nie na pavúkoch, však) ukazujú, že fajčenie na potomstvo vplyv má.
griwe napísal:ale dobra otazka....osobne si myslim, ze ked mate v kancelarii normalne vetranie, t.j. ze vidis na kolegov od svojho stola :P tak myslim, ze mu to nejako moc vadit nebude....ale som zvedavy na dalsie reakcie
Toho konkrétneho kolegu nevidím, ale našťastie to nie je kvôli dymu, ale kvôli tomu, že je medzi nami stena :-). Fajčí tam len občas (keď je tam on a my nie, čo je v lete cez víkendy a v zime častejšie), intenzitu netuším. Budeme mu asi musieť takéto nezmysly zakázať a zabijeme viac múch jednou ranou :-).
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 3. Júna 2007, 08:05

ja si myslím že pokial je to len občas a vetrá sa v tej miestnosti tak to pavúkom nemôže uškodit neviem presne kde som čítal podobnú otázku (mysíim na arachnomanii) a tam vyšlo rozhodnutie že ak nieje miestnost celá zadymená tak to pavukom neuškodí.


každá cigareta je jeden klinček zabuchnútý do truhly.
(preto musime vela fajcit nech z nej nevypadneme) :lol:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Júna 2007, 13:40

ja len chcem poukázať na fakt že aj napr. včely alebo osy sa likvidujú vydymením a pokiaľ sa dym dostane do terária drži sa tam o dosť dlhšie ako v miestnosti čo má za následok o dosť dlhšie vystavenie pavúka dymu.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 9. Septembra 2007, 15:35

ak mozem prispiet tak v mojej izbe bezne s brachom fajcime (nie tabak, ale marihuanu, ktorej dym nie je az natolko skodlivy - vyprosim si odpovede typu skur.... fetak a pod. nepisem to kvoli provokacii) vzdy vyvetrame, ziadne nasledky na zdravie chovancov som si nevsimol (a siete pradu tiez normalne) v miestnosti chovam aj gekony a dalsie zivocichy a tiez no problem. staci vyvetrat a vsetko bude OK
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 9. Septembra 2007, 15:44

trávu fajčí pol slovenska a občas aj ja aj keď doma by som to neskušal , horšia pre pavuky je čistá chémia ale ani dym neni prene ziaduci
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 9. Septembra 2007, 16:13

Puks napísal:ak mozem prispiet tak v mojej izbe bezne s brachom fajcime (nie tabak, ale marihuanu, ktorej dym nie je az natolko skodlivy - vyprosim si odpovede typu skur.... fetak a pod. nepisem to kvoli provokacii) vzdy vyvetrame, ziadne nasledky na zdravie chovancov som si nevsimol (a siete pradu tiez normalne) v miestnosti chovam aj gekony a dalsie zivocichy a tiez no problem. staci vyvetrat a vsetko bude OK
a to sa teraz akože chváliš, že ľudia ja som fajčil marišku, som boss. Pointu tvojho príspevku som nezachytil, pretože skutočne nevieš, či to chovancom škodí alebo nie. Alebo ti to povedali????

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 9. Septembra 2007, 16:29

nie skôr tám chce povedeť,že keď fajčí a vyvetrá tak empiricky zistil že to jeho vtáčkarom neškodí
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Septembra 2007, 16:54

keby ze veda fungovala na takychto jednoduchych zisteniech a patraniach po probleme .... asi by sme boli v dobe brondzovej ......


nechcem vyrivat ale neodpustim si poznamku , ze ci si to nepisal v v tedy ked si prave vetral ......, :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 9. Septembra 2007, 23:51

vedel som, ze budete pindat, ale vobec ma to neirituje, kedze som si uz na taketo veci zvykol. nie nehram sa na frajera (to sa asi teda pol slovenska hra na frajerov) o to mi vobec neslo, kedze to nefajcim pre frajerinu, ale preto, ze sa mi to paci a doma preto lebo sa rad potom namotavam na zvery. tema je o dyme a vtackaroch, len som chcel uviest svoju skusenost a kedze moje pavuky hromadne nehynu, krasne papaju a bez problemov pradu siete, zvliekaju sa a rastu, dedukujem, ze dym z marisky (ake ohavne slovo fuuuj :lol: ) im nijako neskodi (moja izba je velka asi 4x4 metre, teda dym nie je tak koncentrovany, pricom fajcim blizko pri okne vo vzdialenosti minimalne 2 metre od pavukov). cigarety v izbe nefajcim, lebo je z toho ovela horsi smrad. ak sa obavate o zdravie pavukov tak pri nich nic nefajcite.

to malo5: presne takto som to myslel
to adi: nie
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".


Napísať odpoveď