Poecilotheria chovat/nechovat

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Júla 2007, 10:12

Nehádajte sa. Podľa mňa má pravdu aj cvabo aj bebekexxx. Cvabo mohol by si písať trošku dlhšie vety, alebo vyslvetlenia či usmerniť chovateľa ktorý píše hlúposti. ako som videl v jednom tvojom príspevku že máš okolo 400 pavúkov, musís mať hodne skúseností, tak ich tu ukáž. A v druhom prípade, musím súhlasiť s cvabom, pretože usambara sa fakt stavia už po otvorení krabičky do obranného postoja, no to mi urobil len vtedy ked sa vrchnák spájal s pavučinou, a v menšej nádobe. Možno sú len agresívne ked majú nedostatok miesta, to neviem však povedat na isto.
Po preložení do vacsej nádoby:
8 zv. usambara má pavučinový úkryt hore tesne pod viečkom, a pavučina je udržiavaná zámotkom ktorý je pripevnený k stredu viečka, ešte ani raz sa mi nestalo že by zdvyhol nohy!
O sromových:
mne je známe, že všetky stromové pavúky sú bojazlivé tvory, ale pri vyrušení sa vačšina intenzívne bráni. Kedže mám irminie a maculatu, viem poovedať, že vychádzajú až večer a vždy ked uchopím pohár rýchlo sa sťahujú do svojich úkrytov. No keby dostali šťuch, bránia sa hlavne maculata, poecky, Stromatopelma, Tapinauchenius....
Niečo pravdy v tom je cvabo, ale! ja by som povedal, že ak sa pavúk nevyrušuje vôbec, nestavia do obranného postoja. Napr. fúknem do rosey posrato uteká dozadu, fúknem do lividumky na skle si brúsi chelicery. O tom by sa dalo tiež dlho polemizovať, ako aj o tom, že ktorý pavúk má najsilnejší jed....Hoci sú nám známe ktoré druhy sú to. Nejdem to však menovať už sa to tu rozoberalo xy krát.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 21. Júla 2007, 10:27

cvabo napísal:ked doma otvoris skatulu s pavukom tak vacsinou neurobi nic aspon co ja mam brachypelma nic,chilobrachis nic, regalis nic ,fasciata nic.... a tak by som mohol menovat ... ale ked otvoris vacsiu murinusku tak je hned hore a zacina utocit to iste aj usambara lebo je to len farebna variacia murinusa ... blondimu staci malo aby sa postavil na zadne a este je par druhov ktore to robia ja len vravim ze niektore pavuky netreba ani provokovat a mam doma viacej samic z murinusov+ usambar a nieco o tom viem ... mlade kusy do cca 5-7zv. su kludne ale potom to pride... mozno je to tym ze ked otvaras skatulu /tera a trhas pavucinu ide sa pozriet co sa deje a hned vystartuje ved je to jeho domov ale preco to nerobia napr. avicularie ? alebo poecky ? videl si niekedy utorit poecku len preto ze si jej otvoril skatulu ? ja ano ale to bola jedna z velkeho mnozsta .... a ked si myslis ze len tak trieskam tak to je uz na tebe ....
isli mi o to ze pises ze to robia podla tvojho prispevku len tie tri druhy co uvadzas a to je velka hlupost pretoze tych druhov je kopec a zavisi to aj od povahy jednotlivca. dal som si tu pracu a pisem ti zoznam, ktory z mojich to robia na dennom poriadku:

Acanthoscurria geniculata
Aphonopelma caniceps (a ešte aka nervozna je...)
Brachypelma boehmei
Brachypelma vagans
Citharischius crawshayi
Hysterocrates hercules
Chromatopelma cyaneopubescens (staci trochu prudsie pohnut krabickou)
Nhandu chromatus (notoricky...)
Psalmopoeus cambridgei
Psalmopoeus irminia
Vitalius wacketi

a to mam len asi 50 druhov a snazim sa chovat menej jedovate. Tym co som pisal (mozno som sa neuplne vyjadril) som myslel ze napises len co ta prave napadne, jednou vetou a ja viem ze mas na to aby si tu chovatelom radil a aj chcem aby si to robil, ale na to treba trochu rozmyslenia a uvazenia.
Nechcem aby to tu dopadlo ako akvaria.sk...
Urcite to nie je mierene nejako na tvoju osobu, len sa snazim z teba daco dostat ;) posledny prispevok od teba v tejto teme je pre mna plnohodnotny, lebo v nom daco hodnotis a nastolujes otazky a delis sa so svojimi skusenostami. A to je presne to, čo robi prispevky kvalitne pretoze taky da kazdemu OVELA viac info ako prispevok typu: "Super, pavuk, este ho nemam" (to som si prave vymyslel).

Takze cvabo, budem rad ak budes pokracovat v prispevkoch ako je tento posledny :wink:

No a teraz snad spat k poecilotheriam :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Júla 2007, 22:57

jasne ja to chapem ale naco mam vypisovat litanie o tom co napisem par slovami .... mozno to tak vyzera lepsie ked je toho viac ale naco ....

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Júla 2007, 12:30

jasne ze chovat !!! su krasne z kazdej strany :) :) :)

http://www.froschlurche.de/Poecilotheria-ventral.jpg

sak sa len pozrite ...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 26. Júla 2007, 08:42

pixel ved ty poecky nechovas tak ako vies ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 26. Júla 2007, 10:11

cvabo napísal:pixel ved ty poecky nechovas tak ako vies ?
lebo viem kto ich chova, lebo viem ake su, lebo som ich videl a lebo ich budem casom mat :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Júla 2007, 16:22

ja o poecky moc nestojím, kúpim si radšej Xenesthisa immanisa :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 27. Júla 2007, 07:35

immanis je fajn planujem aj ja nejakeho ale pocky su BEST :) :) :) ...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 27. Júla 2007, 15:58

Ahoj

A ja mam immanis za dobru cenu :P :D REKLAMA
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Júla 2007, 17:15

brachy napísal:Ahoj

A ja mam immanis za dobru cenu :P :D REKLAMA
ktovie brachy možno práve od teba ho budem kupovať :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 20. Mája 2008, 08:30

nepisala sa tu asi jedna obrovska vyhoda....a to je vycesavanie chlpkov....tieto pavuky NEVYCESAVAJU vobec co je mega vyhoda pokial niekto chova pavuky dlho..bo sa po case moze dostavit alergia ... a co sa tyka uhryznutia musi ich clovek drazdit aby k takemu dacomu prislo alebo ja uz fakt neviem chovam poecky od mojich chovatelskych zaciatkov a nikdy som ziadneho pavuka neriesil ci je jedovaty alebo nie..treba mat respekt ku kazdemu a neni problem...ja som si poecky zadovazil tak do pol roku ako som zacal chovat pavuky a uplne ma dostali...a musim uznat ze niektore kusky mam mohutnejsie ako niektore zemne ... :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 20. Mája 2008, 10:23

spiderman napísal:nepisala sa tu asi jedna obrovska vyhoda....a to je vycesavanie chlpkov....tieto pavuky NEVYCESAVAJU vobec co je mega vyhoda pokial niekto chova pavuky dlho..bo sa po case moze dostavit alergia ... a co sa tyka uhryznutia musi ich clovek drazdit aby k takemu dacomu prislo alebo ja uz fakt neviem chovam poecky od mojich chovatelskych zaciatkov a nikdy som ziadneho pavuka neriesil ci je jedovaty alebo nie..treba mat respekt ku kazdemu a neni problem...ja som si poecky zadovazil tak do pol roku ako som zacal chovat pavuky a uplne ma dostali...a musim uznat ze niektore kusky mam mohutnejsie ako niektore zemne ... :wink:
....mám podobné skúsenosti a úplne s tebou súhlasím....od poeciek som zatial ani dáky väčší výpad nezaznamenal...nevravím ,že toho niesu schopné ale nemám pocit, že by útočili za každú cenu...zato stačí, že idem len krmiť a už sa škrabem všade...zo začiatku som chľpky ani necítil ale teraz už mám červené flaky po rukách ak sa mi nane dostane väčšie množstvo.... to sa nedá skrátka ovplivniť ale uhryznutie určite áno....takže pozor luďia a netreba sa strachovať...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 20. Mája 2008, 13:45

Spuco napísal:
spiderman napísal:nepisala sa tu asi jedna obrovska vyhoda....a to je vycesavanie chlpkov....tieto pavuky NEVYCESAVAJU vobec co je mega vyhoda pokial niekto chova pavuky dlho..bo sa po case moze dostavit alergia ... a co sa tyka uhryznutia musi ich clovek drazdit aby k takemu dacomu prislo alebo ja uz fakt neviem chovam poecky od mojich chovatelskych zaciatkov a nikdy som ziadneho pavuka neriesil ci je jedovaty alebo nie..treba mat respekt ku kazdemu a neni problem...ja som si poecky zadovazil tak do pol roku ako som zacal chovat pavuky a uplne ma dostali...a musim uznat ze niektore kusky mam mohutnejsie ako niektore zemne ... :wink:
....mám podobné skúsenosti a úplne s tebou súhlasím....od poeciek som zatial ani dáky väčší výpad nezaznamenal...nevravím ,že toho niesu schopné ale nemám pocit, že by útočili za každú cenu...zato stačí, že idem len krmiť a už sa škrabem všade...zo začiatku som chľpky ani necítil ale teraz už mám červené flaky po rukách ak sa mi nane dostane väčšie množstvo.... to sa nedá skrátka ovplivniť ale uhryznutie určite áno....takže pozor luďia a netreba sa strachovať...

ja redukujem "vykopavace" , a planujem dalsie prirastky Poeciek alebo Aviciek ...

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 21. Mája 2008, 00:29

Poecky rozhodne ano.

U kazdeho druhu sa da hovorit o plusoch a minusoch, ale podla mna tych plusov maju poecky rozhodne viacej.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 21. Mája 2008, 10:14

rozhodne sulasim so xenesthisom....

poecky su ozdoba kazdeho chovu....... ich toxicita??????....kazdy ma svoj rozum.....blbca pokuse aj g.rosea....mna osobne poecilotheria pokusala raz - a bola to len a len moja chyba.....iny vtackar ma doteraz nekusol....a to vtackare chovam nejeden piatok......
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Květák
skúsený chovateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 14:45
Bydlisko: Třebíč - Česká Repuplika
Kontaktovať užívateľa:
..........

Príspevok od užívateľa Květák » 22. Mája 2008, 21:26

Zdravím,

u mě vítězí rod Haplopelma a Poecilotheria - jen tak na okraj :-)
Každopádně si myslím, že průměrně inteligentní čověk by si měl spočítat že 1 a 1 jsou 2 takže zbytečně si zahrávat je *******! Každopádně od 1.sv. doporučím každému jakéhokoliv pavouka, protože od prvního svleku se i začátečník naučí ke sklípkanovi chovat a zacházet s ním. A pokud má všech 5 pohromadě není co řešit. Je třeba mít také na paměti že sklípkani jsou idividualisti tak jako jiné zvíře.

S pozdravem
Ondřej Helan

www.arachne.wz.cz

p.s.: mrkněte na můj web do sekce články - Pokousání P. pederseni...... šlo o chybu která se může stát komukoliv. Nechci tím nikoho odradit jen zapřemýšlet a zvážit...............
Carpe diem quam minimum creduls postero - Užívej dne a nedůvěřuj lehkomyslně zítřku!

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 12. Januára 2009, 12:21

chcel som si zadovazit poecku, ale po precitani tohoto clanku som si to rozmyslel :-) http://www.arachne.wz.cz/kvetos/clanky/0010.html
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 12. Januára 2009, 14:13

fuuuha, som ani netušila, že pri pohryznutiach môže prísť až k takýmto extrémom... :o

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 12. Januára 2009, 15:26

no ved ako viem ja poecilotherie patria k najjedovatejsim vtackarom

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 12. Januára 2009, 16:01

No to je pravda,treba davat pozor.....ja som sa nechal presvedcit,regalisku mam objednanu :D

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 12. Januára 2009, 16:14

ja to riskovat nebudem, aspon nie teraz. je kopa inych nejedovatych, aj ked poe. su najkrajsie. dalsia alternativa: avicularia :)
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 12. Januára 2009, 16:29

No mam aj tu :D

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 12. Januára 2009, 16:52

Ale urcite chovat, len netreba byt prchky ked to zacne utekat :)

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 12. Januára 2009, 18:22

Keď máš pred poecilotheriami rešpekt nič sa ti nestane...
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
extrem86
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 22. Augusta 2008, 22:11
Bydlisko: Nová Dubnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa extrem86 » 12. Januára 2009, 19:56

ludia ked sa bojite ani nechodte von lebo tam vas moze zrazit auto alebo vas moze niekto zastrelit nedajboze ze do vas slahne blesk :lol: ale pozor na to doma to tiez neni bezpecne lebo chalupa vam tiez moze padnut na hlavu atd.atd. takze chovat :wink:


Napísať odpoveď