Poecilotheria chovat/nechovat

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 12. Januára 2009, 20:36

No ako tak kukam, to je sila co sa tu rozobera, ved vychadzam z faktov a popisu druhov nie??? Ak patri medzi toxicky vyznamne a agresivnejsie, rychle druhy tak si ju nekupujem ak som zaciatocnik, pokial mam na to odvahu ale nie skusenosti, tak je to potom hlupe konanie, a ak zijem s rodinou o to viac,... Osobne som sa presvedcil pri kupem 3zvl. H. maculaty ked som zacinal nastastie to dobre dopadlo. (Hlupy (bez skusenosti v tomto pripade) maju stastie, no nie je to pravidlo) :idea:

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 12. Januára 2009, 21:13

Suhlasim so Skubim .....pokial niekto ma len odvahu a žiadne skusenosti riskuje svoje zdravie a zdravie svojich blizkych.....načo pokušať sťastie? Niektore druhy by som 14 rocnym deťom nepredal.....nechcem nikoho urazit ale na niečo treba dozriet :)

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 12. Januára 2009, 21:30

no, kazdeho to raz caka :-) kusnutie, aj skusenych, sanca tam vzdy bude. aj automobilovi pretekari mavaju buracky :-) a ked uz ma nieco kusne, nechcem aby to bola poe. :-)
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 12. Januára 2009, 21:42

ja si urcite poecky kupim no nie teraz .. nemam na to vela odvahy nakolko so mnou byva segra a ma 2 rocneho prcka .. toho sa najviac bojim

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 12. Januára 2009, 22:25

mna po prvykrat pokusal vtackar po 8 rokoch chovu a bola to poecilotheria rufilata v 6 zvl......
facebook: Marek Terno
Obrázok

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 12. Januára 2009, 23:01

terno boli nejake komplikacie ? ja chovam pavuky vyse 5 rokov a zatim ziadne kusnutie a ani sa nechystam :D akurat ma silno poprhlila Smithina a raz Geniculata a to tak ze ma cela prava ruka svrbela 3 dni a vybehli my vyrasky:)

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Januára 2009, 13:57

extrem86 napísal:ludia ked sa bojite ani nechodte von lebo tam vas moze zrazit auto alebo vas moze niekto zastrelit nedajboze ze do vas slahne blesk :lol: ale pozor na to doma to tiez neni bezpecne lebo chalupa vam tiez moze padnut na hlavu atd.atd. takze chovat :wink:
looooooool...myslim ze si to najlepsie vystihol... :lol: :lol: :lol:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 13. Januára 2009, 14:37

spiderman napísal:
extrem86 napísal:ludia ked sa bojite ani nechodte von lebo tam vas moze zrazit auto alebo vas moze niekto zastrelit nedajboze ze do vas slahne blesk :lol: ale pozor na to doma to tiez neni bezpecne lebo chalupa vam tiez moze padnut na hlavu atd.atd. takze chovat :wink:
looooooool...myslim ze si to najlepsie vystihol... :lol: :lol: :lol:
ani ne, skor by si mal znovu prestudovat pravdepodobnost :)
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Januára 2009, 15:58

myslim ze taka ista ako uhryznutie pavuka..samozrejme ked budes pokusat tak pravdepodobnost bude vacsia...a ked uz sa bavime o pravdepodobnosti daj mi nejake cisla na lotto... :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Januára 2009, 17:39

Podla mna su toto len predsudky ..... samozrejme ze poecky a ine toxikany nepatria zaciatocnikom do ruky .... tak isto ako zapalky detom ...


Ale pokial je chovatel naozaj chovatelom ...., a nechova z frajeriny .... ale z potesenia tak uz po nadobudnuti zakladnych znalosti a skusenosti si myslim ze moze zacat chovat tie "jedovatejsie".

Je to len o samoreflexii.

A chovat od juvenilneho jedinca az po adult ---- to je dobry zaklad na ziskanie tych naj. skusenosti.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Januára 2009, 18:51

adi napísal:Podla mna su toto len predsudky ..... samozrejme ze poecky a ine toxikany nepatria zaciatocnikom do ruky .... tak isto ako zapalky detom ...


Ale pokial je chovatel naozaj chovatelom ...., a nechova z frajeriny .... ale z potesenia tak uz po nadobudnuti zakladnych znalosti a skusenosti si myslim ze moze zacat chovat tie "jedovatejsie".

Je to len o samoreflexii.

A chovat od juvenilneho jedinca az po adult ---- to je dobry zaklad na ziskanie tych naj. skusenosti.
hej poecky ale ako aj vsetky pavuky su neni pre frajerikov..je to zviera ktore tu uz je dlhsie ako my takze bacha na to...a o tych zapalkach je to vystizne hehe..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 16. Januára 2009, 19:30

Záleží čistě na inteligenci toho kterýho člověka, znám 8mi letý kluky kterejm sem Poecky prodal a nestydim se za to. Zase ve dvou případech jsem odmítnul prodat Haplošky a Pojky dospělejm svéprávnejm lidem, protože od prvních slov bylo jasné že jim do rukou nepatří.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !


Napísať odpoveď