Parazity, Nematody

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parazity, Nematody

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Septembra 2013, 19:59

mraznicka+savo+biolit
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Marcel123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15. Februára 2011, 17:48
Re: Parazity, Nematody

Príspevok od užívateľa Marcel123 » 3. Septembra 2013, 11:16

Práve tomuto riešeniu som sa chcel vyhnúť. Pavúky to zatiaľ na sebe nemajú, aj napriek tomu že nádoby sú plné toho bordelu. Vyskúšal som už aj slanú vodu, ale to nemalo moc veľký úspech. Chcem ešte vyskúšať nejaké možnosti, kým to zlikvidujem. Všimol som si že teplo z lampy ich celkom účinne ničí. Tak robím pokusy z infra lampou. Na výplatu chcem zainvestovať do germicídnej žiarivky, potom sem dám výsledok.

Užívateľov profilový obrázok
Marcel123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15. Februára 2011, 17:48
Re: Parazity, Nematody

Príspevok od užívateľa Marcel123 » 23. Septembra 2013, 19:20

Zdravím,
Sľúbil som report z môjho "zamoreného" chovu, len nebol zatiaľ čas. Od kúpy germicidného svetla som upustil, hlavne kvôli cene. Prekonzultoval som môj problém s jednou pani, ktorá sa tiež zaoberala touto problematikou. Takže tá pliaga čo mám v terárkach sú zrejme pôdne roztoče, ktoré sa živia zvyškami potravy a môže sa stať ako aj mne, že pavúka ktorý je po zvleku nehybní a bezbranný napadnú. Hlavne keď majú takú početnú prevahu. Ako s tým bojovať? Ako najúčinnejší spôsob sa mi osvedčilo zníženie vlhkosti substrátu a lepšie vetranie. Ešte stále som sa toho nezbavil, ale vidieť zmeny a počet roztočov sa výrazne znížil z pár tisíc na pár kusov, takže z mrazničkou ešte počkám. A karanténa stále pokračuje. Všimol som si tam dva druhy, ten jeden som stále neidentifikoval, ale vraj ak majú len tri páry nôh, tak o roztoče nejde. Tie našťastie nenapádajú, len sa im tam tiež darilo a nachádzal som ich na stenách nádoby. Fotky sa mi nepodarilo spraviť na takú úroveň aby sa to vôbec oplatilo sem uploudovať, ale mám pár roztočov v alkohole, tak keď bude viac času chcel by som to pofotiť a pridať sem aspoň pre zaujímavosť.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parazity, Nematody

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 15. Apríla 2017, 10:00

tak aj takto moze dopadnut zvlek... pavuk h.maculata bola este pred zvlekom napadnuta roztocmi. par krat som sa ich snazil odstranit a samozrejme som niekolko krat vymenil i salatovku a substrat no roztoce sa na pavukovi zakazdym opat objavili. cakal som teda na zvlek s tym ze zvlecku okamzite odstranim a hned ako to bude mozne a bezpecne premiestnim do novej salatovky i pavuka. nanestastie som na tento moj plan postupom casu zabudol. a vcera pri planovanom krmeni sa mi naskytol tento smutny pohlad. nastastie sa roztoce vyskytli iba u jedneho pavuka takze nemusim "zakarantenovat" cely alebo inu cast chovu. Roztoce sa dostali k pavukovi najskor z potravy (chovprodukt).

Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď