Parazity, Nematody

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 5. Júna 2010, 20:58

tak ja uz fakt neviem preco ta poecka nezerie ... moze sa pavuk napit vody zo substratu? ze ju nejako vysaje? alebo mu treba rosit aby sa mohol napit ... pretoze sa zvliekla v priebehu tyznda a to som nebol doma a teda mohlo jej to nejako uskodit ze sa nenapila a teraz neni schopna primat potravu? ... tak je to napriklad pri cerstvoviliahnutich listovkach ... lebo inak neviem ... ma 1,2cm v tele a uz vyse mesiaca nezrala a uz zacina byt dost biedna :(

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 5. Júna 2010, 21:01

uf ,,, tak mam novinku ... rano som ju dal do filmovky iba z kuskom vreckovky a hodil tam maleho konika a ona ho prave zere :D fuuh :) takze te poondiate musky ju nezabili :P ... inak kdesi na nete som cital ze je to vhodne krmivo (tie musky) ... co si o tom myslite?

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 5. Júna 2010, 21:21

Super :) Ako krmivo ... no neviem tie mušky sú moc malinké aby to pavúk vôbec uchopil netož ešte nabodol na cheliceru :-P A k tomu pitiu zo substrátu ... podľa mňa áno ale musí byť fakt dosť vlhký ... môjho Prca (B. Boehmei cca 5-6. zvlek) som tak načapal s kvapôčkou pri "ústnom otvore" (neviem ako sa označujú u pavúkov ústa ... ) a nádobku ešte nemá bo je krpec ... a keďže mal vlhký substrát tak sa napil z neho ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 5. Júna 2010, 21:42

to som cital ze by to bolo dobre pre male gekony a pod ... ale co take ciriocosmusy? ... ved oni su v mladosti len o cosi vacsie ako tie musky :) len ako chytit taku musku a nezosrotovat ju :D

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 6. Júna 2010, 02:34

Fakt volím krájať červa ... :-P
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 7. Júla 2010, 14:32

Zdravím, chcel by som Vás poprosiť o radu. Totižto som si práve všimol, že mám všade malé biele chrobáky - cca 0,3 - 0,5mm možno aj trocha menej. Lenže oni sú úplne všade. Sú v každom teráriu, šalátovke, filmovke proste v každej chovnej nádobe kde mám pavúka / dokonca nie sú len vo vnútri ale aj na vonkajších stenách. Je to ako pliaga a ja netuším, čo s tým mám teraz urobiť. To mám každého pavúka vybrať, dať ho do prechodnej misky a všetko to poriadne poumývať a vyčistiť?

a este jedna otazka.. ako sa tieto chrobaky/parazity/roztoce rozmozuju?
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 7. Júla 2010, 18:07

su to chvostskoky.. pravdepodobne, je tu o tom tema :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 7. Júla 2010, 18:14

nepride mi to ako chvostoskok... skakat vobec neskacu :lol: a co som cital popis roztocov tak to celkom sedi.. biele/sede/ruzovkaste 03mm-0,5mm velke,vyhladavaju teplo a vlhko... ale nasiel som zdroj,ten som odstranil,jedno terarko som komplet cele vycistil, potom brachypelma bola druha,u ktorej ich bolo najviac,lebo bola najblizsie pri zdroji,tak to som tiez vycistil a uz ich je o dost menej,ale vyhubit ich vsetkych bude asi problem :cry:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 7. Júla 2010, 19:34

daj foto, ale podla mna je to chvostskok
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 7. Júla 2010, 19:50

snazil som sa to odfotit ale bohuzial nemam fotak schopny zaostrit 0,3mm velke objekty :lol: takze je to rozmazane,no to je maximum ako to dokazem odfotit

Obrázok
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 7. Júla 2010, 19:56

chvost skoky ..., roztoce su zlte ...,

teda tie najcastejsie co mame v chovoch ...

chvoctskok je biely , az ruzovkasty ... skakat neskacu ...:-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 7. Júla 2010, 20:05

a ako sa ich zbavim, respektive, su nebezpecne? ale niektore co su vacsie,cca 1 mm, tak maju taku az hnedu farbu sa da povedat...ci to je zasa nieco ine? lebo tych mam len fakt ze zopar..ak som videl 5 dokopy tak je vela..
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Júla 2010, 20:07

niesom si isty ci cvostoskoky vedia behat po skle
mal som nieco podobne ked mi zacala hnit struhanka pri mucnakoch zbavit som sa toho nijak nevedel bolo toho miliony
donutilo ma to vyhodit cely chov a vystriekat biolitom celu skrinku pretoze sa to rozliezalo uz aj po nej
pravdepodobne podobna procedura caka aj teba
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 7. Júla 2010, 20:20

hmm tak to si ma moc nepotesil...to mam zajtra na cely den robotu...dufam ze na pavukoch nebudu...prezrel som chromatopelmu aj herculesa a nevidel som na nich nic... lebo ma zastrasila veta "vyhadzal som cely chov" - to si dufam myslel len ze si vsetkych dal z ich chovnych nadob do docasnych,aby si to mohol vsetko vystriekat
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Júla 2010, 20:25

noo ja som mal to stastie ze mne sa to drzalo iba v okoli tich mucnakov tak som vyhodil len ich (tym chovom som myslel koloniu mucnych cervov)
krmivo mam inde ako pavukov k nim sa to nastastie nedostalo
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 7. Júla 2010, 22:14

jaaaaj,lebo ja som spravil asi tu chybu ze v terarku,ktore mam rozdele sklom na dve,mam aj cervov a aj pavuka...a je to vsetko na jednej policke aj s ostatnymi...a tie k***y su proste vsade :evil:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Júla 2010, 16:02

nesprav si z izby smrticku ked budes behat s tim biolitom :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Júla 2010, 16:13

adi napísal:chvost skoky ..., roztoce su zlte ...,

teda tie najcastejsie co mame v chovoch ...

chvoctskok je biely , az ruzovkasty ... skakat neskacu ...:-)

adi jak vies z tej fotky ze su to chvostoskoky ? pre mna je az priliz moc rozmazana... takto od brucha triafat, ale nooo. Na to aby sa to urcitlo co to beha po skle treba mikroskop a poriadny atlas, alebo skusenosti.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Júla 2010, 19:16

Z0oMb3E napísal:nesprav si z izby smrticku ked budes behat s tim biolitom :wink:
nie nie,to všetko robím na balkóne... rozhodol som sa, že chromatopelmu, ktorá bola hneď velda červov, a brachypelmu, ktorá bola položená na tom spojenom teráriu som vybral, vystriekal som to vsetko komplet biolitom a zajtra/pozajtra mozu ist naspat...tie dam samostatne na inu policku,a ostatne necham na pozorovanie...ak sa do tyzdna rozmnozia tie spiny male aj u nich,tak mi nic ine nezostava len to vsetko porobit aj u ostatnych pavukov
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 8. Júla 2010, 19:32

Ak to chromatopelma s brachypelmou prežijú :-D Osobne by som ich nechal tiež na pozorovanie, aj nepriemy styk s biolitom by sa im nemusel pacit
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Júla 2010, 19:58

ved tie dve su teraz v docasnych miskach kde maju len namocenu servitku...a su mimo vsetkych pavukov...ich terarka su momentalne na balkone vystriekane tym biolitom...
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 9. Júla 2010, 10:34

oxYgen napísal:ved tie dve su teraz v docasnych miskach kde maju len namocenu servitku...a su mimo vsetkych pavukov...ich terarka su momentalne na balkone vystriekane tym biolitom...
Biolit je urceny na ine bezstavovce, nie na roztoce, alebo si prestriekaj este Off-om proti kliestom a komarom :D ... stacilo vyumyvat terarium horucou vodou. Chemia sa neoplati pouzivat pri takychto chovnych zvieratach, potom nato doplatis...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 9. Júla 2010, 15:44

no, mas pravdu co sa tyka pouzivania chemie...osobne sa tomu vyhybam ako to len ide, bohuzial pri tychto parazitoch som si nebol isty ci by horuca voda pomohla...sklo,na ktorom sa nachadzali som komplet vyumyval pod horucou az vriacou vodou,a o hodinu ked som sa pozrel na sklo,tak tam boli znova... a prave preto som sa rozhodol pouzit chemiu
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Júla 2010, 19:41

ano ano aj ja som sa proti tomu snazil hocicim bojovat: parou, horucou vodou nic preto som ti hned poradil tu chemiu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 9. Júla 2010, 23:53

Z0oMb3E napísal:ano ano aj ja som sa proti tomu snazil hocicim bojovat: parou, horucou vodou nic preto som ti hned poradil tu chemiu
zatial som to ale spravil iba pri tychto dvoch,ktori boli najviac napadnuti...dufam ze k ostatnym sa dostalo tej havede minimum..este pre istotu prebehnem vsetky policky octovou vodou :wink:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus


Napísať odpoveď