Parazity, Nematody

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 31. Mája 2009, 20:08

? to čo je ?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Júna 2009, 11:31

no tak , co to je ? .... vyjadrite sa k tomu ... . som zvedavy ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 8. Júna 2009, 00:59

mam 5zv citharischius crawshayi a ma parazity vonkajsie take biele behaju po nom neviem ako ich mam odstranit us som ich odoberal palickamy ale pavuk sa neneha to je tak jeden parazit za 30 minut a nechcem ho trapit ma ich asi pol roka zere beha ale nezvlieka sa ked zere vedcina parazitou prejde na travenu potravu potom sa my podary nejake odobrat mam ho na papieroovych vreckovkach a neviem si poradit nejake rady ??
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Júna 2009, 09:02

gabrielli napísal:mam 5zv citharischius crawshayi a ma parazity vonkajsie take biele behaju po nom neviem ako ich mam odstranit us som ich odoberal palickamy ale pavuk sa neneha to je tak jeden parazit za 30 minut a nechcem ho trapit ma ich asi pol roka zere beha ale nezvlieka sa ked zere vedcina parazitou prejde na travenu potravu potom sa my podary nejake odobrat mam ho na papieroovych vreckovkach a neviem si poradit nejake rady ??
Ahoj, vidim že mas dost jedovatu zbierku.
Tie zbytky potravy co pavuk necha treba vyberat inac to takto skonci, aj ked u crawshayia je to zazké pokial ma podmienky na zahrabanie sa. Vacsinou zbytky zatlaca do pody. Odporučam vymenit cely substrat, vybrat pavuka a jemne mu tie roztoce vatovou tycinkou pozotieraj. Pri 5 zv. by nemal byt problem, ale predsa je to kral Afriky tak dávaj pozor co robis.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 8. Júna 2009, 10:13

Ja som u crawshayia mal tiez nejake biele roztoce .Ale boli iba v substrate,na pavukovi nie.A tie sa objavili zo dna na den.Vecer som mu hodil cvrcka a rano som ich nasiel vo velkom mnozstve.Neviem co bolo pricinou,ci to bolo z toho cvrcka alebo z niecoho ineho,netusim.Substrat mam pri vsetkych pavukoch rovnaky a u ziadneho dalsieho som to nenasiel.
Crawshayia som nechal 24 hod v cistej krabicke na pozorovanie ci sa neobjavia aj na nom.Zatial sa zda vsetko v poriadku roztoce sa neobjavili, potravu prijima.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 8. Júna 2009, 11:43

tie biele hovadinky co lezu v substrate by mali byt - chvostoskoky -
pokial viem, nejde o nebezpecenstvo pre pavuka, ale ak lezu po nom , hmmm, ja som u mojich take nepozoroval, aj ked som chvostovky mal.

Zdochnu ked maju sucho ... .

Obrázok

Chvostoskoky (Collembola) patria medzi najhojnejšie jaskynné živočíchy. Na spodnej strane bruška má väčšina druhov zvláštny skákací aparát (furcula), ktorý vznikol premenou bruškových končatín. Pomocou neho dokážu chvostoskoky prudko meniť polohu. Tým sa najčastejšie aj prezradia na jazierkach v jaskyni. Živia sa prevažne plesňami na povrchu organického materiálu alebo sintrov. Je medzi nimi aj viacero troglobiontov. Rod Duválius je dôkazom, že proces kolonizácie jaskyne môže viesť k vzniku veľkého množstvá foriem na pomerne malom území. Len na území Slovenska vytvára viac ako 10 poddruhov. Chvostoskoky majú v jaskyniach aj svojich predátorov. Patria medzi ne pavúky a tiež chrobáky. Behúniky rodu Duválius patria medzi troglobionty.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 8. Júna 2009, 14:09

ja som taketo zvery mal v skatulke v ktorej som doniesol N.chromatusa teraz v sobotu z burzi... vymenil som skatulku a a tu staru som vyhodil aj zo substratom... na pavukovi ale neboli...

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 8. Júna 2009, 14:21

To co som mal ja ale asi chvostoskoky neboli.Toto bolo tak gulate.
Dam sem aj fotku,sice to neni dobre vidiet,bo je to zvacsene.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 8. Júna 2009, 14:46

oblHis napísal:To co som mal ja ale asi chvostoskoky neboli.Toto bolo tak gulate.
Dam sem aj fotku,sice to neni dobre vidiet,bo je to zvacsene.
Obrázok
Prekutaj google, tie chvostskoky nemusia byt nutne natiahnute, vyhodilo mi aj ine fotky .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Júna 2009, 19:24

taketo daco mam aj ja na substrate,len niekedy mam pocit ze je to len cosi vyzrazane z vody a inokedy ze su to nejake zivocichy...mam s tym problem uz dost dlhu dobu,kupil som aj novy lignocel a novo kupenemu herculovi som dal tento lignocel,a jemu sa to tam aj tak objavilo,pricom terarko v ktorom som mal ako prve tieto veci je od neho dost daleko...velmi by ma zaujimalo ze co to je zac tieto biele potvory
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 8. Júna 2009, 21:06

adi napísal:
oblHis napísal:To co som mal ja ale asi chvostoskoky neboli.Toto bolo tak gulate.
Dam sem aj fotku,sice to neni dobre vidiet,bo je to zvacsene.
Obrázok
Prekutaj google, tie chvostskoky nemusia byt nutne natiahnute, vyhodilo mi aj ine fotky .

toto vyzerá skôr na dravé roztoče, raz tu na fóre bola fotka cvrčka a na ňom boli presne takéto. Tohto by som sa bál viac ako chvostoskokov.
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 8. Júna 2009, 23:16

finta je v tom , ze drave roztoce su pre pavuka velmi neskodne. Teda ja nemam info aby mu neako zrali kozu a pod. Ale viem , ze sa normalne obcas daju zohnat a nasadzaju sa na vosky a ine roztoce co poskodzuju rastliny.

Takze ak ma niekto musky - smutivky - tie co naozaj skodia a nasadi tam roztoce ma po probleme. Takto to riesia floristi ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 14. Júna 2009, 13:07

oblHis napísal:Ja som u crawshayia mal tiez nejake biele roztoce .Ale boli iba v substrate,na pavukovi nie.A tie sa objavili zo dna na den.Vecer som mu hodil cvrcka a rano som ich nasiel vo velkom mnozstve.Neviem co bolo pricinou,ci to bolo z toho cvrcka alebo z niecoho ineho,netusim.Substrat mam pri vsetkych pavukoch rovnaky a u ziadneho dalsieho som to nenasiel.
Crawshayia som nechal 24 hod v cistej krabicke na pozorovanie ci sa neobjavia aj na nom.Zatial sa zda vsetko v poriadku roztoce sa neobjavili, potravu prijima.
mne sa stalo toto iste :? hodil som pavucikovi kupeneho cvrcka a o par hodin som sa siel na to pozret a same biele bodky vsade a o par dni to bolo po celej miske kde mavam cvrckou :roll: radsej som vymenil substrat a vodu a pavucika dal do ,,cisteho" :)
Naposledy upravil/-a arda v 17. Júna 2009, 08:46, upravené celkom 1 krát.
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 17. Júna 2009, 08:44

oblHis napísal:To co som mal ja ale asi chvostoskoky neboli.Toto bolo tak gulate.
Dam sem aj fotku,sice to neni dobre vidiet,bo je to zvacsene.
Obrázok
tychto roztocov alebo ak nie tychto tak velmi podobnych mam teraz aj ja ako som pisal vyssie doniesol som si ich z kupenych cvrckou no chcel som vediet cim sa to zivy ako to zije a podobne nechal som jedneho cvrcka s tymato ,,vecmi" :) v ,,karantene" dal som ho do odelenej krabicky kde som vedel ze sa tieto parazity nachadzaju a do druhej kde nic nebolo som dal druheho cvrcka a rozdiel? po uhynuti cvrckou ten kde parazity neboli sa akoby len zosusil kdezto tam kde boli parazity zostali po troch dnoch len kridelka a asi 10krat viac parazitov ako na zaciatku mozno ako pisal adi je to pre pavuka neskodne ale co ak nie??bol by som nerad keby sa mojim milacikom nieco stalo lebo na cvrckoch to nevidno ked ich kupim iba ked ich uz dam doma do nadobky tak po urcitom case sa rozlezu :(
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 19. Júna 2009, 10:01

TAK uz ten bordel mam aj pri lividumke.Tak teraz nevim,necham ich tam,alebo nenecham.Predvcerom sa zvliekla tak s nou nechcem teraz nejak manipulovat..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Júna 2009, 10:24

Nechaj jej tam, pokial to niesu neake male zlte okruhle tak je to v pohode.

Take male okruhle mi teraz zjedly pavuka, teda kamosovho drobca :-(

hned som odstranil krabicku, len co si zas poziciam velky mikroskop nafotim a uvidime co to je.

Zjedlo to pavuka zvnutra ...., skoda .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 19. Júna 2009, 10:29

to je to iste ako pri tom crawshayiovi.to su skor take biele.A najviac ich je pri zvlecke.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Júna 2009, 11:21

Neviem v čom može byť problém, nemáš náhodou moc vlhkú pôdu, ktorá nestíha vyschýnať ? Alebo máš zlé vetranie neviem teda. Skús napísat v čom máš svojich chovancov. Mám dosť pavúkov a väčšinu v teráriu, ale ja som sa s ničím takým nestretol. Skôr sa niekedy vyskytnú bazidiové huby v niektorých teráriách. Aj to ked prehrabem substrát a nechám vyschnúť nemajú šancu. tieto malé roztoče sa najlepšie rozmnozujú pri vyssej vlhkosti, teplote ak sa nemylim, a ked máš ešte morký substrát, komu lepšie ako im. Samozrejme že roztoce sa nachádzajú vsade aj v suchsom prostredí ale nie kazdému druhu to tak vyhovuje. roztoce nemajú problém sa rozsírit do celého chovu, ak vsak nemajú podmienky nemajú šancu zamorit chov. Ked som mal niekedy v krabičkách mensie pavúky po case sa objavili také malé gulaté roztoce co liezli pomedzi substrát a cuckali zbytky potravy, kým som zbytky neodstránil. Vzdy som vymienal podu ked som ich nasiel. Stolnou lampou som si nasvietil na substrát a ked sa ti zdá ze tam nie sú ale áno, vsade sú no ich pocet dost závisí od akosti substratu. Ale este sa mi nestalo ze by liezli ani po jednom pavúkovi, to musí byť obrovské zamorenie aby sa potulovali aj po vtáčkarovi. A neni moc pekný pohlad ked sa po velkom impozantom pavúkovi pohybuju roztoce.


Zaklad je si myslim kvalitné a dobré vetranie pri akomkoľvek druhu vtáčkara. A samozrejme vhodne zvolený substrát, používam lignocel, a pre pavúky suchších oblastí rašelinu. Nemám vobec problémy.

Problemy mozu vzniknuť ak je nedostatujuče vetranie, alebo moc vlhký až mokrý substrát, (napr. preto odchadzaju aj Avicularie maju moc vlhko ale zle vetranie, niekedy je dobre aj Aviculariam nechat troska preschnut substrat, nezabije ich to urcite, no vlhčit v pravidelnych intervaloch treba). Vela nestravenych zbytkov, ktore sa na vlhkom az mokrom substrate pri vyssej teplote a vlhkosti rychlejsie rozklada a laka roztoce, ktore sa samozrejme pri dobrych podmienkach zacnu rozmnozovat
vysledok = zamorenie.

Ako som tu videl ze sa pouziva manganistan draselny na prestriekanie korenov a substratu, nepouzivam vobec nic, a nemam problemy.

Treba si uvedomit, že niekedy je menej viac, a viac moze niekedy narobit poriadnu galibu.


Chovu zdar :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 19. Júna 2009, 11:36

Vetranie je slabsie lebo ich mam v 0,7l pohari a kedze do skla vrtat otvory by nemalo nejaky uspech mam veranie iba na vrchnaku.A co sa tyka vlhkosti polievam ho raz za 3-4 tyzdne.
Zaujimave ze vcera tam neboli,ale ked som dnes rano kontroloval uz boli.

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 19. Júna 2009, 18:47

Ale s najvacsou pravdepodobnostou to bude koli zvyskom potravy.
Teraz som v nore nasiel zvysky z cvrcka a zrejme odtial sa rozliezli.

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 19. Júna 2009, 23:13

oblHis napísal:TAK uz ten bordel mam aj pri lividumke.Tak teraz nevim,necham ich tam,alebo nenecham.Predvcerom sa zvliekla tak s nou nechcem teraz nejak manipulovat..
ja to mam tearz pre zmenu pri geniculate a ta bola oddelena a lignocel bol vypeceny viac krat a terarium oddelene
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 2. Októbra 2009, 10:07

cafte, stala sa mi taka sranda... kupil som pavuka a na druhy den to uz mal za sebou... toto mal na sebe, neviete co to je? (obrazok je moc velky, tak som dal link). dik

http://megaupload.cz/images/dscn3709.jpg
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Októbra 2009, 10:42

bariad napísal:cafte, stala sa mi taka sranda... kupil som pavuka a na druhy den to uz mal za sebou... toto mal na sebe, neviete co to je? (obrazok je moc velky, tak som dal link). dik

http://megaupload.cz/images/dscn3709.jpg
No pavucik ti po zvliekani zdochol (aspon to tak vyzera z obr.), a tie roztoce uz len zacali vysavat tekutiny a "spracovavat" mrtve telo. Ten abdomen veru nevyreza dobre..... Tieto roztoce sa nachadzaju v pode na ktorych nase vtackare chovame, zivia sa zvyskami co pavuk nestravi. Pri dobrej teplote sa rychlo mnozia... Zivemu tvorovi neublizia, no ked je nieco mrtve je jedno ci je to skorpion, pavuk, alebo cvrcek....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Októbra 2009, 10:48

tieto rostoce su tie take "zle" , ako pisal razor zivemu neublizia, ale mne sa postarali uz o smrt drobcov ale aj L2 z kokonu , takze dokazu aj zabijat, ale len drobce a male pavuciky. velkym neublizia. Inak su ale dost neprijemne.

PS: Nemam pocit, ze su to podne roztoce. Ja som ich do chovu dostal az od kamarata, dovtedy som ich nemal. Neviem, pod mikroskop som ich este nedal. Mozno neskor.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 2. Októbra 2009, 11:14

takze on je mrtvy uz dlhsie? lebo ked mi to daval tak som si to kukol a bol v takej polohe, ze vyzeral ze je ok...
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator


Napísať odpoveď