Skusenosti so surovym masom a ina alternativna potrava

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

..ako často im dávate surové maso?

vždy
1
1%
často
2
3%
niekedy
10
13%
nikdy
67
84%
 
Celkom hlasov: 80

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Mája 2010, 13:22

ach toto ma privadza k myslienke zoberem si nejaky super moderny iso protein ... zmiesam ho z vlaknonou rozdrvenymi kuklami priadky morusovej a mastou, z toho spravim cesto a usulam gulocky. a mozem si namiesat zmes aku chcem .. ci mam pavuka skor hubeneho bezca alebo nejaku nabratu theraphosu :P nehadajte sa na nete nikam to nevedie :(

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 27. Mája 2010, 13:44

my sa nehadame :-)

Len diskutujeme :-)

Ja chcem iba priblizit to, ze nie vsetko je o chemii. A ze to nefunguje tak ako si predstavuje. Je to zlozitejsie, nesmieme zabudat na prisposobenie konk. zivocicha.

Preco kravy nezeru maso ? Preco husenice zeru len tu ci onu rastlinu ? A ake veci z nej ? Preco nie len jeden list ale vsetky vyvojove stadia ? atd atd atd
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Mája 2010, 15:51

suhlasim ... mal by niekto vyskusat na nejakych pavukoch krmit ich nonstop mesom ze ci vyrastu :) asi som to v tejto teme uz cital ale neni som si isty
a mimochodom neni nahodou chitin nestravitelny ci ako ? myslim ze to som tiez cital niekde tu na fore ... ze preto celu vonkajsiu schranku aj vsetko pavuk odhadzuje ... a svoju zvliecku tiez nezerie... vlastne okrem pakobiliek u mna este nic nezozralo svoju zvlecku

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 27. Mája 2010, 15:53

vravim, ze pisem z vlastnej skusenosti :-)

Ja si veci nevymyslam ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Mája 2010, 16:01

ok ... ved ja som aj pisal ze som to tu asi niekde zahliadol ale som si nevedel spomenut ci ano alebo nie
ja aj tak nekrmim pavuky mesom pretoze im je jedno ci budu hladni o tyzden dlhsie alebo aj o mesiac... takze taka vyhovorka ze cvrcky nemali a muchy nelietaju je bezpredmetna ... viem ze som nenapisal nic nove ale su tu ludia co tri dni nenakrmia pavuky a cez noc im z toho vypadaju vlasy ze asi im zdochnu alebo nevem co

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 27. Mája 2010, 16:03

Ako pisal raz Nery niekde , ze krmi pavuky jednou mnesicne a to i tak nepravidelne :-)

Mam to celkom podobne. :-) Nechcite vediet kedy dostali jest laticepsky ked vyliezli z kokona ... a kolko vydrzali bez vody.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Mája 2010, 16:15

aj ked ma to nevyhodu ze si pockas pekne roky pokial ti vyrastu do velkosti ... moja geniculata ma 4cm v tele a ma uz hadam aj 5rokov :D ... a to raz bola isto minimalne pol roka bez jedla ... to sa stava ... akurat tak mi robi starosti p.pederseni ktora uz 6tyzdnov nezrala ... pred asi dvoma tyzdnami sa zvliekla a furt nechce zrat lenze ta ma 1cm v tele preto mi to robi starosti

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 27. Mája 2010, 16:26

premiestni ju do noveho , a velmi jej neros, len na pavucinku, alebo nech sa zapari okraj krabicky. A raz tyzdenne vyskusaj. Alebo jej tam daj cvrcka anechaj tak. Ona ho isto zabije ked ju bude vyrusovat. No a potom ho zje.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Mája 2010, 16:38

uz ju nechcem premiestnovat :( lebo odkedy ju mam uz sa tak stalo 4krat ... prvkrat ked som ju dal z filmovky zo skatulky ... tam sa spravila plesen tak som to cele vyhodil dal novy substrat ... malo dierok a kusok dreva tak bola dalsia plesen ... tak som ju dal do dalsej skatulky z dost dierkami a umelou rastlinou ... tam sa aj zvliekla asi za tyzden alebo dva ... je asi dost vystresovana ... dal som jej tam maleho cvrcka ... cely den ho tam mala ale akoby sa ho bala... tak som jej ho po dvoch dnoch vybral lebo uz bola pri nom nejaka mala larva ... dal som jej tam dalsieho ziveho ked uz som jej musel skatulku otvorit ... nic skor sa mi vidi ze odtade zmizol cez dierku ako ze ho zedla ... tak som jej tam dal fakt malinke konicky co som chytil vonku a trosku som ich prizabil a strategicky ich rozmiestnil po skatulke a nic ... uz zacinaju plesniet tak ich musim vybrat ... proste stahovat ju uz nemozem ... asi ju necham hladovat dokim nebude klopat na skatulku ze je hladna :D

Užívateľov profilový obrázok
STORMMASTER
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 17:08
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Príspevok od užívateľa STORMMASTER » 27. Mája 2010, 19:24

Ok. Hovorite o škodlivosti suroveho masa, ale čo može spôsobovať som sa nedozvedel. Čiže, čoho sa mám obávať ked s tym neprestanem?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Skusenosti so surovym masom a ina alternativna potrava

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Februára 2017, 11:07

Po niekolkych rokoch som opatovne krmil pavuky masom (morcacie prsia). Velkost potravy bola umerna velkosti tela pavuka, potravu zobralo cca 80 percent z chovu. Vzdy nezabudajte hned rano odstranovat zvysky. Kusok masa som podal aj mojmu Heterometrus sp., ktory ho do niekolkych hodin plne skonzumoval :).

Užívateľov profilový obrázok
Johnmolnar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 5. Novembra 2018, 00:08
Re:

Príspevok od užívateľa Johnmolnar » 29. Novembra 2018, 20:28

STORMMASTER napísal:
23. Mája 2010, 22:10
Moja smithi uz isty cas frci na mäse, raz bračovom inokedy rybacom. Na koľko tu vo VT nedostať kupiť živu potrravu. Zatial na nej nepozorujem nejake zmeny ap. Každopadne teraz cez teplešie obdobie jej potravu nachytam.
Zravim vas pišete že vo VT je problem obstarat živu potravu tu vam dám link kde si možte objednat živu potravu pre vašich chovancov z pozdravom
https://bat-rodents.eu/krmny-hmyz da sa tam kupit viac druhov krmneho hmyzu a bravčovym masom by som svojich chovancov urcite nekrmil.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Skusenosti so surovym masom a ina alternativna potrava

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 30. Novembra 2018, 16:51

tak prispevok ma uz cca 8 rokov...
objednavat krmivo z ceskeho chovproduktu mi pride kus neprakticke...
maso za mna asi nie... osobne rad sledujem ten suboj pavuk/krmivo
k vhodnosti jednotlivych druhov masa sa vyjadrit neviem ale rozdiel medzi bravcovinou a potkaninou/mysacinou mozno az tak velky nebude
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Re:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Decembra 2018, 16:58

Johnmolnar napísal:
29. Novembra 2018, 20:28
bravčovym masom by som svojich chovancov urcite nekrmil.
Stale plati viewtopic.php?p=11180#p11180 , 2-3 krat do roka v tom nevidim problem.

Užívateľov profilový obrázok
Johnmolnar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 5. Novembra 2018, 00:08
Re: Skusenosti so surovym masom a ina alternativna potrava

Príspevok od užívateľa Johnmolnar » 14. Decembra 2018, 20:19

Z0oMb3E napísal:
30. Novembra 2018, 16:51
tak prispevok ma uz cca 8 rokov...
objednavat krmivo z ceskeho chovproduktu mi pride kus neprakticke...
maso za mna asi nie... osobne rad sledujem ten suboj pavuk/krmivo
k vhodnosti jednotlivych druhov masa sa vyjadrit neviem ale rozdiel medzi bravcovinou a potkaninou/mysacinou mozno az tak velky nebude
Zdravim vas ten link som tam dal preto že som si odtial par krat objednal švaba turkistanskeho možno vám to pride neprakticke ale na Slovensku som zatial nenašiel nikoho kdo by tento produkt ponukal cvrčkov si objednavam zo Zvolena isty pan ich tam predava a posiela ich autobusom len mu treba v pondelok rano dat vediet ake cvrčki chcete tu mam na neho čislo 0904 481933 prajem peký večer :wink:


Napísať odpoveď