Skusenosti so surovym masom a ina alternativna potrava

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

..ako často im dávate surové maso?

vždy
1
1%
často
2
3%
niekedy
10
13%
nikdy
67
84%
 
Celkom hlasov: 80

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:
Skusenosti so surovym masom a ina alternativna potrava

Príspevok od užívateľa SeBra » 21. Júla 2007, 22:15

..v prvom rade som sa dlho odhodlaval ci na tuto temu nieco napisem, pretoze je to dost neobvykly sposob a viem ze urcite sa najde niekto co to bude brat ako dost neprijatelne. Nechovam pavuky tak dlho ako vacsina z Vas, lepsie povedane sa tomu venujem nieco cez 1rok. Od zaciatku sa vsak o tieto potvorky velmi zaujimam a travim velmi vela casu ich pozorovanim. Povedal by som ze niekto sa tak nezaujima ani o svojho milovaneho psa co mu kazdy den zaspava pri posteli 8) Tak nebudem na tuto temu len okato prihliadat, ale ze aj konecne nieco napisem. Za ten rok som svoje pavuky dost casto choval takymto sposobom. Dovod bol ten ze som bol dost obmedzeny, co sa tyka obstarania si nejakej potravy v predajniach na to urcenych. Nikdy nic nemali a navyse som bol obmedzeny casovo na to, aby som chodil kvoli tomu do inych miest... Moje prve boli A. versicolor a P.rufilata v 1.zvleku. Bolo leto takze obcas sa stalo ze sa nejaka ta muska vyskytla, takze az taky problem to nebol. Niekedy som im vsak nemal co dat a moja mysklienka bola: su to dravce tak preco by nemohli maso? :roll: Dovtedy som o tom vela nepocul, iba ze len raz za cas by sa nemalo nic stat. Tak fajn... Tak som zvolil kuracie maso a cudoval som sa, ze s tym nemali vobec problem, len im trochu trvalo kym ho stravyli. Par krat som to opakoval v kombinacii s muchami a pavukom sa velmi darilo. Postupom casu som si zaobstaral dalsie druhy.. Najvacsieho som mal Nhandu chromatus v 5.zv, ktoremu som chodil chytat lucne koniky, no prislo obdobie a naozaj nebolo co. Tak nasledovala kombinacia s tymto sposobom az napokon cez zimu inu stravu ani nedostavali. Velmi prakticke bolo priviazat kus masa na nitku, pretoze som sa este bal zasahovat im do priestoru, ked som chcel vyberat zvysky a navyse sa tymto sposobom dalo imitivat ze je to nieco zive. Niekedy som sa snazil kombinovat potravu s inym druhom masa no vacsinou som bol pri kuracom uspesnejsi. Zbierka sa mi od vtedy o nieco rozrastla a s umrtnostou som nikdy nemal problem. Versicolorka si velmi rada pochutna na mase dodnes a aj napriek tomu ze mnohy uvadzate ze je pri nich vysoka umrtnost tak si musim poklopat. Su vsak druhy ktore mi vobec o takuto stravu nejavia zaujem. Presnejsie u mojich, je to G.rosea, cervena aj oranzova verzia. Ostatne druhy na tento sposob reaguju valmi aktivne. Dokonca aj Xenesthis immanis reaguje az prilis zravo. Nic zvlastne na ich spravani, alebo vitalite som doposial neregistroval. Netrvam na tom ze je to ten najlepsi druh potravy, len pisem z vlastnej skusenosti a spominane okolnosti ma prinutili praktikovat tento sposob. Pre tie odrastenejsie chovance uz mam aj parik mysi, aby som im mohol poskytnut stravu ktoru si "vypestujem" sam a nemusim sa bat, ze ci nahodou nezozrali nieco, co by mohlo uskodit pavukom ako v pripade niektorych chovatelov...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Júla 2007, 23:07

podla mna je to ok kamos choval pavuky na patentke a sposob akym chova pavuky je bezny napr pri chove hadov ja ho tiez z casu na cas pouzivam ale len pri malych hadoch ... pavuky maju prirodzenu stravu ... to ze ti G. rosea nevezme ma neprekvapuje lebo je to mierny druh a nie extremne pazravy .... o imanisovi ti vela naprezradim lebo ho nemam ale podla tela by som povedal ze je to pazravec a rad si da vselico ...

takze podla mna to nie je extrem len dbaj na kvalitu masa :) ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Júla 2007, 11:45

Ja som som v svojich začiatkoch tento sposob praktizoval a pouzival som ako sebra kuracie maso a tiez bravcove srdce. Ani s jednym nemali pavuky problem.
Teraz s odstupom času by som maso pouzil skor ako alternativnu moznost v priprade nudze, nie ako pravidelnu stravu, nie je to prirodzene, ale ťažko povedať, bielkoviny ako bielkoviny.
G. rosea ti často neskoči ani po crčkovi, čo jej tancuje na carapaxe, takže tam je to skor o povahe ako pise cvabo.
Videl som zábery (myslim ze od brachyho), ktory pavuky dokonca krmil malymi rybkami. Aj to je zaujimava alternativa.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 12:21

ja si chovam vlastne krmivo takze alternativne moznosti velmi hladat nemusim i ked si myslim ze spestrenie stravy je dobre :) ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 22. Júla 2007, 15:03

ja si chovam cvcky / bananove / a mucne cervy ale videl som mojho otca ako krmil pavuky mäsom a nebol problem :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 15:13

pazravy pavuk ti chnapne po vsetkom... aj po kvapkach vody ci pinzete ....

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 22. Júla 2007, 19:32

Ahoj

Ja vedla masa davam aj ryby a to je este lepsia potrava :D
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Júla 2007, 18:39

v akom ponimani myslis lepsia ? kvalitnejse alebo ako ?

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 23. Júla 2007, 20:52

Ahoj

Je to cistejsie a vyyivnejsie. Je tom ovela viac uzitocnych latok ako v normalnom mase a menej sitenych tukov.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Júla 2007, 07:52

a co sa tyka masa davas skor lahsie alebo tazke maso ?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 24. Júla 2007, 13:06

cvabo napísal:a co sa tyka masa davas skor lahsie alebo tazke maso ?
tomu nerozumiem, viem co je tazka voda ale u masa nie. Myslis chude a mastne maso??

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Júla 2007, 15:22

lahsie alebo tazsie /napr. hovadzina / stravitelne maso /napr. ryby/ ... :oops: ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 24. Júla 2007, 15:25

cvabo napísal:lahsie alebo tazsie /napr. hovadzina / stravitelne maso /napr. ryby/ ... :oops: ...
aha :-) tak ja krmim vyhradne hovadzie srdce a kuracie maso, a raz som daval stehno, ale to neviem co bolo zač.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Júla 2007, 23:03

ja takto nekrmim ale asi by som dal nieco lahsie ... aby si to pavuk cim skor ulozil a mohol na natrieskat :twisted: ...

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 12. Augusta 2007, 02:10

no najblizsie jak pojdem ku kamosovy mu cornem par akvariinich rybiciek :D

Jak im to podavate, tak jak pisal ze na snurke alebo s tym mavete pred pavukom v pinzete ? Vsade sa pise ze pavuk po nicom mrtvom neskoci.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 12. Augusta 2007, 10:30

zalezi aky pavuk ale ked sa ryba "mrvi" tak pavuk skoci ...

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 14. Novembra 2007, 14:45

Ahojte,
mam pavuka pomerne kratko a k surovemu masu som sa este nedostala - hoci som uvazovala nad rybou, este som sa chcela o tom viac informovat, aby som neurobila nejaku blbost, ktoru by som neskor lutovala, ale ako vidim tak mozem krmit aj rybou aj inym masom, tak vyskusam. Chcela by som sa spytat ci moze byt aj rybie file...(samozrejme rozmrazene) dakujem

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 16. Novembra 2007, 15:02

neries to tak, ze este si sa k tomu nedostala! ...najlepsie bude pokial mu budes davat klasicku potravu popripade skusis dat nejaku tu rybku na spestrenie. Rybie file som tiez niekedy skusil a tiez s tym problem nebol, ale priklanam sa skor ku kuraciemu. Ja osobne este stale niekedy chovam kuracim masom, ale len ako spestrenie. Malicke jedince takto krmim castejsie a zatial som nepocul o tom ze by to malo mat nejake negativa. Moje skusenosti su skor velmi pozitivne, ale to neznamena aby si sa toho drzala. Sama zistis ze je lepsie chovat prirodzenou stravou, aj ked mi doposial kazdy pavuk krmeny prave tymto sposobom bezproblemov rastie do krasy :) ...predovsetkym dnes je to skor alternativa, coho si treba byt vedomy.

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 29. Decembra 2007, 21:36

zjedol by pavuk aj kusok klobasky?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 29. Decembra 2007, 22:11

mariko925 napísal:zjedol by pavuk aj kusok klobasky?
Na blbú otázku by mala byť len blbá odpoveď,že ? :wink: Ale - klobásku by s velmi velkou pravdepodobnosťou nezožral a pokial aj ańo,tak by to pre neho nebolo zrejme najlepšie,kvoli prísadám,čo sa tam dávajú.Pokial chceš skúšať,tak neodporúčam...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Decembra 2007, 22:19

Kedze klobasa obsahuje rozne konzervacne latky, prisady (hlavne koreniny, ktore sa v normalnom mase nevyskytuju) urcite ti neodporucam skrmovat nou pavuky.

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 29. Decembra 2007, 22:23

ok ale kuracina moze byt nie??

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Decembra 2007, 22:38

ja toto nepraktizujem, kedze este mám juvenilné až semiadultné pavúky, mám len menej adultov, takze to nepraktizujem, neviem, ale my ludia sme taký ze vsetko skúsame, to maso aj ked to zozere moze z toho skapat pretoze v prírode si urcite nedá bravcovinu ci kuracinu, mozno rybu ano, ale inac neviem...Pavúky sú zvyknuté na chytanie korysti, a podávat pavúkovi potravu priamo medzi chelicery, co ja viem nie je to to pravé orechové, snát nechceme aby sa z nasich miláčikov stali lenivé macky :D Urcite zmena nezaskodí, tak raz za cas hej, ale zeby som mu to mal dávať stále to nie. Radsej ostanem pri holíčatách...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Decembra 2007, 23:02

V prirode je normalne, ze jedalnicek vtackarov netvori len hmyz alebo ine pavukovce ale aj hlodavce, plazy, vtaky, ryby. Takze svojim sposobom maso obcas prijimaju aj v prirode.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 31. Decembra 2007, 09:21

mariko925 napísal:ok ale kuracina moze byt nie??
mas pravdu kuracie mozu byt. S bravcovymi som nemal dobre skusenosti nakolko som u majich chovancoch spozoroval po ich poziti nepravidelnu stolicu. Ale aj s tymi kuracim opatrnene - nepodavat casto, max 4 krat tyzdenne (kvoli naduvaniu) a hlavne nie s chrenom!!!!!! Zasadne pavukom davam ku klobaskam iba horcicu, pretoze chren u nich vyvolava prudke zvracanie a bolesti hlavy (pardon hlavohrudi). Stromove oblubuju horcicu plnotucnu, zemne oblubuju skor kremzsku a najvetsi gurmani su asi norove druhy tie inu ako dionsku horcicu ku klobaskam nechcu. U norovych ale daj pozor, nekrajaj im klobasu na kolieska (ako stromovym a zemnym druhom) nakolko su pri pojedani klobas dost hamblivy a preto si ich radi odtiahnu do nory. Ked budu kolieska prilis velke nezmestia sa do nory a to vedie k ich stresu. Niektore druhy oblubuju ku klobaske aj cibulu. V tychto pripadoch naozaj s mierov a vobec neodporucam podavat cibulu tym pavukom ktore sa su kratko pred parenim. Neprijemny pach z ich ust moze viest k nervozite pri pareni co moze mat za nasledok aj usmrtenie samca. Takze opatrne. Specialnov kategoriou je podavanie alkoholu ku klobaskach. Osobne podavam ku klobaskam pavukom alkohol len vynimocne a pri specialnych prilezitostiach. Musim ta ale upozornit na trosku vetsi zapach pri vykonavani ich rannej poreby. Takze je to natebe.

Vela zdaru v chove!
facebook: Marek Terno
Obrázok


Napísať odpoveď