Nahradzovanie koncatin

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
van_bilderass
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21. Augusta 2007, 10:35
Kontaktovať užívateľa:
Nahradzovanie koncatin

Príspevok od užívateľa van_bilderass » 13. Novembra 2007, 19:16

Caute

Prednedavnom mi pribudol do chovu Psalmopoeus cambridgei s drobnou vadou - chybala mu uplne lava zadna noha. Cakal som ze ju do par zvlekov nahradi uplne, ale na moje velke prekvapenie sa po poslednom zvleku koncatina nahradila cela - iba asi o tretinu tensia ako ostatne. Podla toho ako sa pohybuje usudzujem ze noha uplne postacuje k pohybu a nijako ho neobmedzuje...

Vedel by mi niekto z vas vysvetlit akym sposobom prebieha medzi zvlekmi nahradzanie chybajucich koncatin? Pretoze na zvlecke vobec nie je vidiet kde a akym stylom ju mohol mat "schovanu"

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 14. Novembra 2007, 09:51

Oni su tam akosi skrutene tie koncatiny pod zvleckou. Ta noha nie je pevna ale makka a stocena a az po zvleku, ked do nej napumpuje hemolymfu sa natiahne a spevni.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Novembra 2007, 10:50

ano ale to plati len pri mladych jedincoch... adultom to uz nedorasta

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Novembra 2007, 12:09

PiXeL napísal:ano ale to plati len pri mladych jedincoch... adultom to uz nedorasta
preco by nemali dorastat??? Teda samcom dospelym uz nestihnu ale samiciam koncatiny regeneruju bez problemov. Sice to trva dlhsie ale dorastu.
facebook: Marek Terno
Obrázok

van_bilderass
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21. Augusta 2007, 10:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa van_bilderass » 14. Novembra 2007, 12:11

Raqua napísal:Oni su tam akosi skrutene tie koncatiny pod zvleckou. Ta noha nie je pevna ale makka a stocena a az po zvleku, ked do nej napumpuje hemolymfu sa natiahne a spevni.
Tak som predpokladal, ale uz to nie je drobec, rozpatie moze mat 8-10 cm /presny zvlek netusim/. Povodne som si myslel ze ju bude nahradzat klb po klbe, ale tym ze sa mu to spravilo hned ma prijemne prekvapil 8)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Novembra 2007, 18:59

PiXeL napísal:ano ale to plati len pri mladych jedincoch... adultom to uz nedorasta
Pre vysvetlenie vsetkym:

Koncatiny nedorastaju len adult samcom - dovod je jednoduchy, pretoze adult samce sa uz nezvliekaju.

Koncatiny dorastaju vsetkym juvilejnym jedincom a aj adult samiciam, pretoze nahradenie koncatiny je otazkou zvleku a teda samice sa zvliekaju po cely zivot.

Užívateľov profilový obrázok
miru_ska
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16. Januára 2008, 14:34
Bydlisko: Kosice
b.Vagans

Príspevok od užívateľa miru_ska » 17. Januára 2008, 14:38

..mne sa stalo cosi podobne,ale s vagansom:)..asi pri 5 zvleku si odtrhol nohu-celu,ostala v zvlecke..cakala som ako bude existovat,zo zaciatku skintal a tak,ale bol uplne v pohode,potrava nerobila problemy..pri dalsom zvleku mu noha dorastla,ale nebola ochlpena a pod...teraz je uplne ok...pri mladych jedincoch sa to regeneruje rychlo:)


Napísať odpoveď