Premnozene musky

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 21. Novembra 2008, 13:27

Tak uz su aj u mna :? Predtym som s tym nemal nikdy problemy,ale za posledne 2 mesiace sa dost rozlietali...nocny pokus s poharom so sladkym sirupom=0 utopenych musiek,asi dalej vyskusam lepive pasky

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 21. Novembra 2008, 19:58

po krmeni hned vycistit vsetko aj ke nas..eru...a s casu na cas treba spravit suchsie obdobie pre vsetky pavuky...nehovorim ze uplne zmiznu ale brutalne sa preriedia...dostali sa sem z odchytovych zvierat...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 22. Novembra 2008, 08:42

Ja som sa z muskami zatial nestretol, naopak mam tam nejake biele potvory, dlzka je tak do 0.5mm, zdrzuju sa tam kde je vlhkost, pripadne plavaju na povrchu napajacky. Co som si vsimol vedia aj skakat tak 0.5cm. Nevie niekto co to je a ako sa toho zbavit?

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 22. Novembra 2008, 15:02

ja som mal problem presne s tym istym..vsade kde bolo vlhko sa zdruzovali...dokonca som ich upodozrieval ze i zabili jedneho pavuka,pretoze z nicoho nic sa skotulal na zem a uz sa nepohol...zbavil som sa ich jedine tak,ze som odstranil z terarka vsetko privezene z prirody,cize korene,mach atd atd a komplet vymenil substrat...od vtedy som ich uz nevidel
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Wellferine
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31. Júla 2009, 13:09

Príspevok od užívateľa Wellferine » 29. Septembra 2009, 00:17

no ja mam momentalne problem s tymito muskami (sedia popisu), ale uz som substrat aj kompletne vymenila za novy a momentalne to pavuk nema ani nijak prevhlcene. Ale musky sa objavili zase. Nie je ich vela, ale pokazde ked idem pozriet , alebo nakrmit pavuka tak sa tam 1, 2 pokazde vyskytnu. Dokonca su to take spiny, ze ked som sa ich pokusala vyhnat von tak sa vzdy snazili nalietat naspat.
Problem bude so zvyzkami. Po tom ako si "prestaval" terarko tak som neni schopna najst tam zvyzky po potrave. predtym robil aj pekne gulicky, znasala ich na jedno miesto, ale teraz to systematicky vsetko niekam zakope a nechcem mu to tam prehrabavat.
Moze byt s tym vazny problem alebo mam nad tym len mavnut a musky vyhnat a pozabijat?

Užívateľov profilový obrázok
dj_kissiakos
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17. Novembra 2009, 21:20
Bydlisko: Spišský Štiavnik (Poprad)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dj_kissiakos » 18. Novembra 2009, 17:03

mal som celkom pekne terarka..ale tiez sa u mna vyskytol problem s muskami...akurat peciem novu zeminu a kamienky....dufam ze to momoze..myslim si ze urobil chybu ked som dal mach zo sklenika do terarka..asi to bude tym... :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Novembra 2009, 17:08

dj_kissiakos napísal:mal som celkom pekne terarka..ale tiez sa u mna vyskytol problem s muskami...akurat peciem novu zeminu a kamienky....dufam ze to momoze..myslim si ze urobil chybu ked som dal mach zo sklenika do terarka..asi to bude tym... :D
nie , nie ...

musiek sa nezbavis ... iba ak by si mal dokonale cisto, bez zbitkov potravy a mrtvol atd atd ...

smutivky neziju v machu ... :-) Hladaj na fore dalsie info.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
dj_kissiakos
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17. Novembra 2009, 21:20
Bydlisko: Spišský Štiavnik (Poprad)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dj_kissiakos » 19. Novembra 2009, 20:37

no už drihy den to mam a stale nic...mozno sa mi podarilo....pre zatial... :D

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Mušky

Príspevok od užívateľa Horácio » 21. Marca 2010, 06:29

Neviem ktoré mušky máte vy na mysli,ale ja som za posledný týždeň vymenil lignocel vo všetkých teráriách,miskách a flaškách.Lignocel bol pečený na 250-ke v trúbe cca 30 minút. No a pred včerom mi začali z terárií lietať malilinké mušky.Ešte menšie ako lietajú v lete z ovocia či dákeho kvasu.Povedzte mi ako je toto možné.A môžu nejako škodiť pavúkom? :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Mušky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 21. Marca 2010, 12:39

KaruzoRB napísal:Neviem ktoré mušky máte vy na mysli,ale ja som za posledný týždeň vymenil lignocel vo všetkých teráriách,miskách a flaškách.Lignocel bol pečený na 250-ke v trúbe cca 30 minút. No a pred včerom mi začali z terárií lietať malilinké mušky.Ešte menšie ako lietajú v lete z ovocia či dákeho kvasu.Povedzte mi ako je toto možné.A môžu nejako škodiť pavúkom? :twisted:
z najvacsou pravdepodobnostou su to smutivky ich larvy su volnym okom neviditelne a zivia sa vsetkym organickym

zbavit sa ich velmi tazko a hlavne ak v tej istej miestnosti kde mas terarka su aj nejake kvety alebo rastliny a maju vlhku podu. tak potom prelietavaju sem tam.

pre pavuka niesu vobec nebezpecne.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Re: Mušky

Príspevok od užívateľa Horácio » 21. Marca 2010, 15:41

Z0oMb3E napísal:
KaruzoRB napísal:Neviem ktoré mušky máte vy na mysli,ale ja som za posledný týždeň vymenil lignocel vo všetkých teráriách,miskách a flaškách.Lignocel bol pečený na 250-ke v trúbe cca 30 minút. No a pred včerom mi začali z terárií lietať malilinké mušky.Ešte menšie ako lietajú v lete z ovocia či dákeho kvasu.Povedzte mi ako je toto možné.A môžu nejako škodiť pavúkom? :twisted:
z najvacsou pravdepodobnostou su to smutivky ich larvy su volnym okom neviditelne a zivia sa vsetkym organickym

zbavit sa ich velmi tazko a hlavne ak v tej istej miestnosti kde mas terarka su aj nejake kvety alebo rastliny a maju vlhku podu. tak potom prelietavaju sem tam.

pre pavuka niesu vobec nebezpecne.
Aspoň,že tak.Nemám ich v izbe veľa,len som sa obával či nemôžu nejako škodiť pavúkom.Ale keď hovoríš že nie, tak som o niečo spokojnejší.Len mi to bolo dosť nepríjemné vidieť,ako za sklom teráriá naráža na sklo jedna či viac tých mušiek.

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 10. Júla 2013, 19:04

Nazdar po terarku s aviculariou mi poletuju a pobehuju male musky neviete z coho mohli vzniknut ? mozno nejake zbytky po cvrckoch ? raselina je prepecena ...


Napísať odpoveď