Parenie jedincov z jedneho kokonu

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany
Parenie jedincov z jedneho kokonu

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 2. Januára 2008, 17:38

Zaujímalo by ma, aký vplyv má na potomstvo párenie jedincov z jedného kokóna.
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 2. Januára 2008, 18:59

Stále to je incest :D Príroda to zariadila práve tak,aby samice dospievali neskor ako samci.Inač podobné vlákno tu už je,skus ho pohladať.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Januára 2008, 20:01

Vplyv na nove potomstvo pri, pareni jedincov z jedneho kokona nie je dostatocne preskumany, nato aby sa dalo povedat ano ci nie. Je predpoklad, ze po urcitej dobe prichadza ku degeneracii potomstva, pri opakovanych pareniach. Ked mozem radsej si spravim rozne linie, avsak hlavne pri jedincoch z odchytu, ked mame len jeden kokon sa bezne mnozia mlade z jedneho kokona aj medzi sebou.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 2. Januára 2008, 20:18

A co napriklad svrcky, svaby alebo drozofily ? Tam to nie je incest ?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 2. Januára 2008, 21:03

Čo sa týka teoretického pojmu slova určite áno :wink:

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 2. Januára 2008, 23:29

Raqua napísal:A co napriklad svrcky, svaby alebo drozofily ? Tam to nie je incest ?
No vsade je to incest priroda si za to vybera dan, preto preziju len ty najlepsi a najstatnejsi tak ako z celej populacie takisto aj z jedneho kokona ci jednej ooteky.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 3. Januára 2008, 12:44

Dudo napísal:Čo sa týka teoretického pojmu slova určite áno :wink:
Tak preco potom nie su degenerovane ani po desiatkach generacii pribuzenskeho krizenia ?
SKUUUUUBI napísal: No vsade je to incest priroda si za to vybera dan, preto preziju len ty najlepsi a najstatnejsi tak ako z celej populacie takisto aj z jedneho kokona ci jednej ooteky.
A ako to suvisi s incestom ?? :lol: Aka je ta prirodzena dan ?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Januára 2008, 17:53

Dudo napísal:Čo sa týka teoretického pojmu slova určite áno :wink:
Tak preco potom nie su degenerovane ani po desiatkach generacii pribuzenskeho krizenia ?
Nehovorím,že nemáš pravdu.Bolo to myslené asi len tak,že pokial sa budú množiť súrodenci,stale to je a bude incest,aj keď nemusia byť žiadne následky.Netuším ako to pri týchto tvoroch funguje.Viem to akurát tak pri stavovcoch a ludoch,tam to funguje celkom dobre :)

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 18. Marca 2008, 10:51

funguje to aj pri pavukoch .... kapu... ale je to dost dlhodoby proces..podla mojho nazoru je dost -zincestovany- psalmopoeus pulcher...a dost sa mi nepozdava aj avicularia versicolor kde sa dostanu do urcitej fazy veku a kapu..tot moj nazor nie som doktor doolitle aby som mohol vediet preco.. a to uz nehovorim o a.metallica ktora je krizena s kadecim...jedine good avicularie su podla mojho nazoru a.minatrix.co sa tyka linie a tieto jedine mam v chove ja...a este mam zle skusenosti s pamp.fortis. a to myslim viacery...je toho viac ked si spomenem dopisem..a funguje to aj u cvrckov...nie su degenerovany ako tak ale proste je tam vysoka umrtnost. :roll:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Marca 2008, 10:25

spiderman napísal:funguje to aj pri pavukoch .... kapu... ale je to dost dlhodoby proces..podla mojho nazoru je dost -zincestovany- psalmopoeus pulcher...a dost sa mi nepozdava aj avicularia versicolor kde sa dostanu do urcitej fazy veku a kapu..tot moj nazor nie som doktor doolitle aby som mohol vediet preco.. a to uz nehovorim o a.metallica ktora je krizena s kadecim...jedine good avicularie su podla mojho nazoru a.minatrix.co sa tyka linie a tieto jedine mam v chove ja...a este mam zle skusenosti s pamp.fortis. a to myslim viacery...je toho viac ked si spomenem dopisem..a funguje to aj u cvrckov...nie su degenerovany ako tak ale proste je tam vysoka umrtnost. :roll:
Velka umrtnost je aj na onkologii a nemyslim si, ze vsetci tamojsi by boli produktami incestu. To ze ma nieco velku umrtnost vobec nepoukazuje na to, ze to ma nejaky suvis s pribuzenskym krizenim.
Poznam chovatelov, ktori bezne paria pribuznych uz 20 rokov a su to velmi uspesni a renomovani chovatelia a s tymi pavukmi nie je ziaden problem.
Takisto umrtnost svrckov urcite nesuvisi s tym, ze by boli prekrizene, prave naopak, to je pekny priklad toho, ze im pribuzenske krizenie nic nerobi a pekne sa mnozia na hektolitre. Dochnu uplne z inych dovodov, najma prehustenie populacie v nasom pripade ...
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 23. Marca 2008, 12:10

Raqua napísal:
spiderman napísal:funguje to aj pri pavukoch .... kapu... ale je to dost dlhodoby proces..podla mojho nazoru je dost -zincestovany- psalmopoeus pulcher...a dost sa mi nepozdava aj avicularia versicolor kde sa dostanu do urcitej fazy veku a kapu..tot moj nazor nie som doktor doolitle aby som mohol vediet preco.. a to uz nehovorim o a.metallica ktora je krizena s kadecim...jedine good avicularie su podla mojho nazoru a.minatrix.co sa tyka linie a tieto jedine mam v chove ja...a este mam zle skusenosti s pamp.fortis. a to myslim viacery...je toho viac ked si spomenem dopisem..a funguje to aj u cvrckov...nie su degenerovany ako tak ale proste je tam vysoka umrtnost. :roll:
Velka umrtnost je aj na onkologii a nemyslim si, ze vsetci tamojsi by boli produktami incestu. To ze ma nieco velku umrtnost vobec nepoukazuje na to, ze to ma nejaky suvis s pribuzenskym krizenim.
Poznam chovatelov, ktori bezne paria pribuznych uz 20 rokov a su to velmi uspesni a renomovani chovatelia a s tymi pavukmi nie je ziaden problem.
Takisto umrtnost svrckov urcite nesuvisi s tym, ze by boli prekrizene, prave naopak, to je pekny priklad toho, ze im pribuzenske krizenie nic nerobi a pekne sa mnozia na hektolitre. Dochnu uplne z inych dovodov, najma prehustenie populacie v nasom pripade ...
ako porovnavat ludi s pavukmi..sorry... :roll: ..odchoval som 6x p.pulcher a je to cim dalej tym horsie..sak skus dat nejaky priklad ze preco mozno hmm..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Júna 2009, 19:11

a co taka p.metallica, m. balfouri atd, kde boli dovezenych len par kusov do chovu?
tam sa paria surodenci, deti s rodicmi...
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď