Larvy Muchy masiarky

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:
Larvy Muchy masiarky

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 18. Januára 2008, 15:35

Chcem sa opytat na vas nazor ci by nebolo vhodne krmit male jedince aj tymto popri mucnakoch??? (kostne cervy).

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:
Re: Larvy Muchy mäsiarky...

Príspevok od užívateľa mariko925 » 18. Januára 2008, 16:15

SKUUUUUBI napísal:Chcem sa opytat na vas nazor ci by nebolo vhodne krmit male jedince aj tymto popri mucnakoch??? (kostne cervy).
no ja som do nedavna krmil mojich mensich chovancov kostnymi cervami tak v tom nevidim ziadny problem...a zrali ich lepsie ako mucne cervy...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26
Re: Larvy Muchy mäsiarky...

Príspevok od užívateľa Raqua » 18. Januára 2008, 16:22

SKUUUUUBI napísal:Chcem sa opytat na vas nazor ci by nebolo vhodne krmit male jedince aj tymto popri mucnakoch??? (kostne cervy).
Mucnaky ako potrava za moc nestoja. Kostnaky necham vyliahnut a krmim dospelymi muchami mlade pavuky. Stromaky sa po nich idu potrhat.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 18. Januára 2008, 16:37

No super nad cervami som rozmyslal velmi dlho ze ich pouzijem a teraz mam este aj chamika takze v pohode. No tie muchy pre stromaky by ma nenapadli konecne im nebudem musie pchat cervi priamo do hniezda.

pdolar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17. Apríla 2007, 15:42
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:
Re: Larvy Muchy mäsiarky...

Príspevok od užívateľa pdolar » 31. Januára 2008, 10:18

cawte raqua chcem sa ta opytat ze ako nehavs ervy vyhliahnut zaujmal by ma postup ...lebo ja obcas som tiez krmieval larvami a ked som hodil napr...crawshayiovi a padla do nory nedala sa vytiahnut nezozral ju ona sa zahrabal.... tak za 3 dni tam lietala mucha...v com ich nehavas vyliahnut a vlhkost teplota???a este kolko to asi potrva....dakujem :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26
Re: Larvy Muchy mäsiarky...

Príspevok od užívateľa Raqua » 31. Januára 2008, 10:53

pdolar napísal:cawte raqua chcem sa ta opytat ze ako nehavs ervy vyhliahnut zaujmal by ma postup ...lebo ja obcas som tiez krmieval larvami a ked som hodil napr...crawshayiovi a padla do nory nedala sa vytiahnut nezozral ju ona sa zahrabal.... tak za 3 dni tam lietala mucha...v com ich nehavas vyliahnut a vlhkost teplota???a este kolko to asi potrva....dakujem :wink:
Necham ich vyliahnut v inej nadobe a ked su dospele, tak ich hadzem pavukom. Uz hotove muchy, nenechavam ich vyliahnut sa u pavuka, to by som nat tym nemal taku kontrolu a prehlad. Crawshayi nie je stromovy pavuk a myslim, ze muchy pre neho nie su moc vhodnou potravou. Moze mat problem ich chytit, kedze sedi v nore. Ja chovam len stromove pavuky a tie chytia muchu bez problemov a bezne.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
mate problemi

Príspevok od užívateľa feri » 11. Apríla 2008, 17:24

nechapem ake somariny tu pisete ved ak odmalicka ktmite pavuka takymi alebo druhymi larvami je to jedno ved raz bude hladny a zje cokolvek tak preboha co tu riesite a chovat muchy doma to dakujem nie radcej mucne cervy tak cauko

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 12. Apríla 2008, 09:11

No asi take somariny,ze mucne cervy nie su bohvieako hodnotna potrava,hlavne u plazov sa odporucaju skor ako nudzove riesenie,ked nemas pristup k inej zivej potrave.Napriklad ja osobne som svoje pavuky nikdy mucnakmi nekrmil ani nebudem,to im radsej 2-3 tyzdne nedam nic a pockam si na cvrcky pripadne holicata mysi 8)

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 12. Apríla 2008, 09:15

marduk napísal:No asi take somariny,ze mucne cervy nie su bohvieako hodnotna potrava,hlavne u plazov sa odporucaju skor ako nudzove riesenie,ked nemas pristup k inej zivej potrave.Napriklad ja osobne som svoje pavuky nikdy mucnakmi nekrmil ani nebudem,to im radsej 2-3 tyzdne nedam nic a pockam si na cvrcky pripadne holicata mysi 8)

No to chcem vidiet ako 3-zvlekovy jedninec si pochutna na cvrckovy alebo holicatu alebo myske jak si pisal :D :D :D :D

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 12. Apríla 2008, 09:23

Samozrejme holicata som myslel pre vacsie jedince,mladatam davam male cvrcky...a tie muchy pre mladata stromakov sa mi vidia popri cvrckoch lepsia alternativa ako mucnaky

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 12. Apríla 2008, 09:33

no ja ked som mal niekedy prveho pavucika tak som ho krmil aj muchami aj kostnakmi ale teraz ked tak malickym rozkrojim cvrcka a maju dost do dalsieho zvleku:D

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Apríla 2008, 11:13

Je úplne jedno či larvy muchy či cvrčky či myšky či šváby. Pavúk si pochutná na všetkom. Pravdaže nebudeme dávať dospelej samici larvy muchy to si ani nevšimne. Taktiež mládatám nedáme šváby alebo myši. Potrava nemá presiahnuť veľkosť karapaxu. Sú pavúky ktoré si trúfnu aj na väčšiu korisť ako sú oni sami. A čo sa týka krmenia treba vedieť ako krmiť. Hlavne vedieť kedy má pavúk hlad. Zistíme to jednoducho. Stromáky vystrčujú nohy z hniezd, po večeroch chodia na prieskum. Norové tiež len z nory a zemné zistíme vizuálne. Majú svoje špeciálne polohy ktorými čakajú potravu. Sú určité pavúky pri ktorých si ani ja nie som istý a tak skúsim, ked nie tak potrava sa vyberie.(Dosť problémové sú Haplopelmy, Citharischius a iné) Ak chcete porozumieť životu pavúkov musíte ich pochopiť. Potrava ktorá sa rýchlo zahrabáva ako múčne červy zophobasy a šváby hádžeme blízko pavúka. Pavúk zaútočí len vtedy, ked sa potrava čo i len kúsok dotkne (neplatí to u všetkých, niektoré reagujú na úkor svojej pavučiny). V prírode väčšina druhov po večeroch loví. Vzdalujú sa od svojich hniezd len minimálne. Pavúk svoju korisť cíti pomocou špeciálnych chlpkov na nohách a ked cíti že je blízko len čaká :) Jeden zlý pohyb a korysť je ulapená.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
proste

Príspevok od užívateľa feri » 12. Apríla 2008, 20:29

prevsetkych niet co dodat


Napísať odpoveď