Poecilotheria ornata - odlomene koncatiny po zvliekani

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď

Prežije???

Hlasovanie ukončené 5. Februára 2008, 00:35

Áno
19
86%
Nie
3
14%
 
Celkom hlasov: 22

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Poecilotheria ornata - odlomene koncatiny po zvliekani

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 21. Januára 2008, 00:35

Takze, vcera okolo 13:00 sa mi zacala P.ornata cca5/6zv. zvliekat. Vlhkost a teplota su v norme. Po siestich hodinách(nebol som doma) je pavuk este stale v polohe zvliekania. Zacinam byt nepokojny a pavukovi v krabicke zvyšujem vlhkost pomocou rozprasovaca. Jeho stav: abdomen, carapax, chelicery, makadla + tri prave nohy vyzeraju vporiadku. Cela lava strana(nohy) komplet zaseknute vo zvlecke :cry: Pavuk ma tendenciu tahat sa k vrchu krabicky no zabranuje mu v tom jeho zvlecka prilepena k nemu. Nasledne kontaktujem Sceptica o nejake rady a hlavne prvu pomoc a po naslednej konzultacii s Raquom začínam pavúka vyprosťovať zo zvlecky.
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 21. Januára 2008, 00:46

No,maš hold smolu,niekedy sa pritrafi fatal error,mne takto naposledy odišla seniorka rosea.Bola stará jak Praha,že som už skor čakal kedy zdochne.Škoda že som bol prave na intraku,keď som sa vratil,uvidel som ju už len napoly zaseknutú.A či prežije záleži od toho,ako sa o ňu postaráš aj od štastia,takže neviem :)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 21. Januára 2008, 00:48

Prelozil som pavuka do karantennej krabicky s vlhkou vreckovkoou:

Obrázok

Obrázok

Pavuk celkom spolupracoval no postupne zacal pustat nohy :cry::

Obrázok

A takto to skoncilo:

Obrázok


Pokusim sa ho krmit rozpolenymi cvrcami priamo z pinzety a uvidim ci sa dozije dalsieho zvleku :shock:. Moja velka vdaka patri Scepticovi a Raquovi za pomoc pri rieseni tohto problemu. Zatial...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 21. Januára 2008, 01:41

To by mohla rozchodit ...
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Januára 2008, 08:03

nooo nepravidelné premazanie mezdi kutikulami. Hm? hemolymfa neposlúchla, ale to, že si zvyšoval vlhkosť počas zvleku, to si nemal robiť. Ak sa mu zahoja rany snád sa z toho dostane....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 21. Januára 2008, 08:25

Vlhkosť som začal zvyšovať až po cca 7 hodinach, ked už bolo jasne že je nejaky problem a zvliekanie je z cca 50% neuspešne :?. Uvidim, ci bude prijimat rozpolenu potravu. Zatial bude v karantennej krabičke. Rano: pavuk zatial zije, pohybuje sa (skor sa ťahá) - dufam že to nevzdá bez boja :!:. Držte palce...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 21. Januára 2008, 09:59

drzim palce, dopadlo to celkom dobre na to ako to vyzeralo.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 21. Januára 2008, 12:27

No na jednej strane je to dost smutne a na druhej to komicky vyzera, ale myslim zeby to mala rozdychat sice dalsi zvlek ak bude tak bude neumerny dlho trvat kym sa don dostane. Regenerovat take mnozstvo koncatin bude chciet cas a hlavne stavebny material jedna vec na ktorej to stoji a pada je mnozstvo prijatej potravy. Aspon podla mna.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 21. Januára 2008, 12:53

ak bude žrať tak je to ok a ak nie tak nič moc....mne sa stalo niečo podobné len mojej samici sa vo zvlečke zasekli a následne zdeformovali aj
chelicery a pavúk zdochol od hladu a vyčerpania...ale už som videl rozchodiť aj horšie

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Januára 2008, 14:47

to ked vylezu čerstvo z kutikuly su mäkke ako slivky, treba čas kým začne svoju úlohu plniť burzikon.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 21. Januára 2008, 15:54

takže ked sa čerstvo zvlečie dajaký 9 zvlekový jedine.bude mať už dostatočne tvrdé chelicery aby ma uhryzol ?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 21. Januára 2008, 16:00

Celkom tomu nechapem,čo sa pýtaš.Pavuk može byť v 1 alebo aj 10 zvleku,teda tesne po nom a bude mäkky ako mokre noviny.Keby ho vyprovokujes,tak by ta mozno hryzol :) ale by si dolamal akurat chelicery,lebo aj tie ma este nestvrdnute.Oni si toho su vedomi a preto sa snažia v takýchto prípadoch radšej zdrhnut.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 21. Januára 2008, 16:10

SKUUUUUBI napísal:No na jednej strane je to dost smutne a na druhej to komicky vyzera, ale myslim zeby to mala rozdychat sice dalsi zvlek ak bude tak bude neumerny dlho trvat kym sa don dostane. Regenerovat take mnozstvo koncatin bude chciet cas a hlavne stavebny material jedna vec na ktorej to stoji a pada je mnozstvo prijatej potravy. Aspon podla mna.
Prave naopak, pavuk sa zvlecie co najskor, aby regeneroval, lebo takto je velmi zranitelny. Nastastie ma velke brusko, bol dobre vykrmeny, tak by na to mohol mat dost zdrojov. Ale krmit treba.
Uz som mal takyto pripad viackrat, raz sa zvliekol uz po mesiaci.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Januára 2008, 16:59

HnnbL napísal:takže ked sa čerstvo zvlečie dajaký 9 zvlekový jedine.bude mať už dostatočne tvrdé chelicery aby ma uhryzol ?
??? nie aj dospelým samiciam to trvá asi 3 týždne kým to poriadne stvrdne, a netvrdne len vonkajšia kutikula, ale aj hrtan. Preto darmo ti pavúk vie zabiť zubami, no nevie to dalej posunút do tráviacej sústavy.
Keby ta uhryzol 9zv. pavúk čo nie je velké a čerstvo po zvleku? asi nie, lebo nevedia ani chodit ie to ešte hrýzť. KEby sa pokúsil tak si zlomí zuby.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 21. Januára 2008, 17:15

Raqua napísal:
SKUUUUUBI napísal:No na jednej strane je to dost smutne a na druhej to komicky vyzera, ale myslim zeby to mala rozdychat sice dalsi zvlek ak bude tak bude neumerny dlho trvat kym sa don dostane. Regenerovat take mnozstvo koncatin bude chciet cas a hlavne stavebny material jedna vec na ktorej to stoji a pada je mnozstvo prijatej potravy. Aspon podla mna.
Prave naopak, pavuk sa zvlecie co najskor, aby regeneroval, lebo takto je velmi zranitelny. Nastastie ma velke brusko, bol dobre vykrmeny, tak by na to mohol mat dost zdrojov. Ale krmit treba.
Uz som mal takyto pripad viackrat, raz sa zvliekol uz po mesiaci.
Nehadam sa, ale u mna to bolo doposial stale tak ze to trvalo ovela dlhsie aj pri malych jedincoch a aj pri vacsich, nebol to jeden pripad, ale stale viac mam to aj zaznacene, bolo to pri P. murinus OCF, H. maculata.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 21. Januára 2008, 19:35

Razor napísal:
HnnbL napísal:takže ked sa čerstvo zvlečie dajaký 9 zvlekový jedine.bude mať už dostatočne tvrdé chelicery aby ma uhryzol ?
??? nie aj dospelým samiciam to trvá asi 3 týždne kým to poriadne stvrdne, a netvrdne len vonkajšia kutikula, ale aj hrtan. Preto darmo ti pavúk vie zabiť zubami, no nevie to dalej posunút do tráviacej sústavy.
Keby ta uhryzol 9zv. pavúk čo nie je velké a čerstvo po zvleku? asi nie, lebo nevedia ani chodit ie to ešte hrýzť. KEby sa pokúsil tak si zlomí zuby.
iba taka mala technicka poznamka, razor, ked uz nam pises clanocky o anatomii, vyraz "zuby" by si si mohol odpustit, su to hryzadla alebo chelicery a to ty urcite vies :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 21. Januára 2008, 20:32

pevne ti drzim palce aby ti to ta tvoja ornata prezila...ked zomrie daky vtáčkar tak vo mne zomre jedna bunka.:( ..takze ja verim ze sa s toho dostane.... :)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 21. Januára 2008, 21:18

mariko925 napísal:pevne ti drzim palce aby ti to ta tvoja ornata prezila...
Vďaka...
Ornata zije, rany zacelené všetko ostatné ukáže až čas :?
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Januára 2008, 21:32

Razor napísal:
HnnbL napísal:takže ked sa čerstvo zvlečie dajaký 9 zvlekový jedine.bude mať už dostatočne tvrdé chelicery aby ma uhryzol ?
??? nie aj dospelým samiciam to trvá asi 3 týždne kým to poriadne stvrdne, a netvrdne len vonkajšia kutikula, ale aj hrtan. Preto darmo ti pavúk vie zabiť zubami, no nevie to dalej posunút do tráviacej sústavy.
Keby ta uhryzol 9zv. pavúk čo nie je velké a čerstvo po zvleku? asi nie, lebo nevedia ani chodit ie to ešte hrýzť. KEby sa pokúsil tak si zlomí zuby.
3 tyzdne asi nie :) ale cas sa predlzuje vekom, teda zvlekom :)


Napísať odpoveď