Cvrcky

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 8. Apríla 2008, 16:56

Mnozenie zalezi hlavne od poctu dospelych samic,staci ti tak 5 samcov a 10-20 samic,hlavne treba dostatok krmiva a teplotu nad 25 °C,pri teplote 20°C mi menej prijimaju potravu a nerastu tak rychlo,ani sa nemnozia

epic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27. Februára 2008, 20:25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa epic » 8. Apríla 2008, 17:07

marduk napísal:Mnozenie zalezi hlavne od poctu dospelych samic,staci ti tak 5 samcov a 10-20 samic,hlavne treba dostatok krmiva a teplotu nad 25 °C,pri teplote 20°C mi menej prijimaju potravu a nerastu tak rychlo,ani sa nemnozia
a to normalne v zverimexe mam pytat samice a samce ????

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 8. Apríla 2008, 17:39

ne..xex..to ani oni nevedia..sak tam to len predaju a tym to hasne..ak ti mozem povedat ako som si zalozil farmu ja tak takto..xe.xe..kupil som 20ks cvrckov,zavrel ich do vedra a dal ku radiatoru..kazdy den som ich kontroloval,krmil,vymienal potravu a rosil..a o mesiac mi po vedre beha cca 200ks malickych cvrckov..xexe..sak je to jednoduche..kukni par ten vyssie tam je moja "Cvrčia farma"

epic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27. Februára 2008, 20:25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa epic » 8. Apríla 2008, 17:42

Johny.700 napísal:ne..xex..to ani oni nevedia..sak tam to len predaju a tym to hasne..ak ti mozem povedat ako som si zalozil farmu ja tak takto..xe.xe..kupil som 20ks cvrckov,zavrel ich do vedra a dal ku radiatoru..kazdy den som ich kontroloval,krmil,vymienal potravu a rosil..a o mesiac mi po vedre beha cca 200ks malickych cvrckov..xexe..sak je to jednoduche..kukni par ten vyssie tam je moja "Cvrčia farma"
mas to pekne a diky :wink: a este posledna otazka , mam kupit velke cvrcky alebo male ???

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 8. Apríla 2008, 18:02

no velke samozrejme ked chces rozmnozovat :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 8. Apríla 2008, 18:08

riesite jednu otazku na 6 prispevkoch :D Kup si 20 cvrckov dospele a daj im tam nadobu s hlinov jemne vlhku a daj ich do najteplejsej miesnosti. VSETKO. Do tyzdna az dvoch mas chovnu v plnej parade. Samozrejme to musis sem tam krmit :)

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 8. Apríla 2008, 18:42

jasne..pixel to vyriesil jasne..kup cvrcky,zavri ich do vedra s lignoclom,daj im tam ukryt a krm to..hlavna je tiez teplota..pozor aby bola minimaline 25stupnov a vlhkost..pozor na splesnivenie potravy,treba ju vyberat..that´s all..

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 8. Apríla 2008, 18:47

sorry za OT ..ale akoze nemuseli ste to este 2x rekapitulovat ( Pixel, Johny) uz to tu bol ovsetko pekne napisane

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 8. Apríla 2008, 18:49

jasne..ale ak sa mu nechce citat tie razorove realie(sorry ale mne to fakt pomohlo diki) tak sme mu to zhrnuli v dvoch vetach..vies..

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 8. Apríla 2008, 20:55

Razor napísal:Prepačte asi budem zlý, ale podobne veci si rozoberajte tu:http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=464&start=100
Tu sa rozoberaju vedecke pokusy, anatomia a socialne spravanie...a nie ako chutia. Neurazte sa, dufam že to nebude problem.
Razor, na tom linku sa rozobera celkom nieco ine co nema s tym co som pisal ziadnu spojitost. Uznavam trosku zle som formuloval svoj prispevok, ale vyzivnost cvrckou a ich konzumacia ludmi sa mi tu celkom hodi ako ukoncenie tvojho threadu ktory je nasmierne zaujimavy a doslova som ho cely zhltol.., rad by som o tom vedel nieco viac. Skor mi tu nepasuju prispevky typu kolko cvrckou mam kupit na zaciatok a pod. To sa rozobera prave v tom threade >zaciatocnicke otazky>krmne zvierata, na ktory si poslal odkaz :wink:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 10. Mája 2008, 08:10

jednu dospelu samicu z akvi .... ak chcel maly chov ...

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 15. Mája 2008, 14:24

Asi tak pred troma tyzdnami som vyhodil okolo 200-300 cvrckou von na balkon. Ocakaval som ze pri tych teplotach ( cez den do 20C v noci bolo sem tam aj 4 stupne nad nulou) v priebehu par dni vsetky podochnu. Opak je pravdou po troch tyzdnoch su stale zive a aktivne a ked rano svieti trosku slniecko cvrlikaju ozivot. Jedna sa aj o relativne mlade cvrcky od 4mm v tele az po dospele. Musim este dodat ze tieto cvrcky som od vyliahnutia drzal nonstop na teplote 30-35C. Zaujimava demonstracia schopnosti zivota adaptovat sa podmienkam prostredia :wink:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 15. Mája 2008, 14:45

Quizath napísal:Asi tak pred troma tyzdnami som vyhodil okolo 200-300 cvrckou von na balkon. Ocakaval som ze pri tych teplotach ( cez den do 20C v noci bolo sem tam aj 4 stupne nad nulou) v priebehu par dni vsetky podochnu. Opak je pravdou po troch tyzdnoch su stale zive a aktivne a ked rano svieti trosku slniecko cvrlikaju ozivot. Jedna sa aj o relativne mlade cvrcky od 4mm v tele az po dospele. Musim este dodat ze tieto cvrcky som od vyliahnutia drzal nonstop na teplote 30-35C. Zaujimava demonstracia schopnosti zivota adaptovat sa podmienkam prostredia :wink:
uplne suhlasim , ja mam doma to iste , cvrcky na balkone a nemaju problem, v lete je to uplne v pohodicke. Ziju dlhsie a proces rozmnozovania sa predlzuje. To mi vsak vobec nevadi.

arrows
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Mája 2008, 15:21
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa arrows » 5. Júna 2008, 16:31

nazraaaad...prave som pozoroval ako samicka kladie vajicka do raseliny a zahrabava ich...dufam ze vsetko vyjde a budu malee...po akom case by som mal odobrat nadobu s nakladenymi vajickami?? :?:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Júna 2008, 18:21

Môžeš aj hneď teraz a nemusíš vobec.

arrows
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Mája 2008, 15:21
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa arrows » 5. Júna 2008, 18:30

Dudo napísal:Môžeš aj hneď teraz a nemusíš vobec.
ale podla mna ked male vylezu tak ich hned stare pozeru...necham ich tam este trochu a potom to vyberiem

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 5. Júna 2008, 19:00

arrows napísal:
Dudo napísal:Môžeš aj hneď teraz a nemusíš vobec.
ale podla mna ked male vylezu tak ich hned stare pozeru...necham ich tam este trochu a potom to vyberiem
Naco sa pytas, ked aj tak urobis posvojom? :lol:

arrows
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Mája 2008, 15:21
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa arrows » 5. Júna 2008, 19:06

Chruno napísal:
arrows napísal:
Dudo napísal:Môžeš aj hneď teraz a nemusíš vobec.
ale podla mna ked male vylezu tak ich hned stare pozeru...necham ich tam este trochu a potom to vyberiem
Naco sa pytas, ked aj tak urobis posvojom? :lol:
urobil by som tak ako by mi napisali..ale nedostal som odpoved len toto ze mozem ale aj nemusim...tak ich vyberiem :D

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Júna 2008, 23:32

arrows napísal:
Chruno napísal:
arrows napísal: ale podla mna ked male vylezu tak ich hned stare pozeru...necham ich tam este trochu a potom to vyberiem
Naco sa pytas, ked aj tak urobis posvojom? :lol:
urobil by som tak ako by mi napisali..ale nedostal som odpoved len toto ze mozem ale aj nemusim...tak ich vyberiem :D
:?:

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cvrčky

Príspevok od užívateľa metalkohol » 22. Januára 2012, 01:25

čaute, má jeden problém,čisto technický :D za ten čas čo chovám vtáčkare, sa mi ani raz nepodarilo chovať cvrčky bez toho aby sa mi nakoniec nepožrali,potravu mali pestrú,dával som aj sušené mlieko teraz aj syr,zeleninu, vždy ich musím čo najrýchlejšie skŕmiť. fakt by ste mi pomohli,díkes.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Cvrčky

Príspevok od užívateľa Jacob » 22. Januára 2012, 12:19

metalkohol napísal:čaute, má jeden problém,čisto technický :D za ten čas čo chovám vtáčkare, sa mi ani raz nepodarilo chovať cvrčky bez toho aby sa mi nakoniec nepožrali,potravu mali pestrú,dával som aj sušené mlieko teraz aj syr,zeleninu, vždy ich musím čo najrýchlejšie skŕmiť. fakt by ste mi pomohli,díkes.
prejdi na švábov :wink:

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cvrčky

Príspevok od užívateľa metalkohol » 22. Januára 2012, 16:56

asi hej,len teraz mám jedného :D a ten je gigantický, dám ho chromatuske ked vytvrdne v 9 zvleku. len zas neviem si predstaviť krmiť irminiu švábmi čo sa hned zahrabú. pre zbytok sú dobré :D
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cvrčky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Januára 2012, 22:07

by si sa cudoval ake vedia byt stromaky buldozery ak sa jedna o zradlo :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cvrčky

Príspevok od užívateľa metalkohol » 23. Januára 2012, 00:04

Ináč ked sme pri cvrčkoch,prvý krát som videl nejakého sa zvliekať,najprv som ani nevedel že sa zvlieka.Hodil som ho C. marshallimu a pozerám nejako čudne poskakuje :D neskor som prišiel a pozerám cvrček zvlečený, nanešťastie prenho asi 5 minut nato už bol v cheliceriach :D asi ináč fakt poriešim tie šváby.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Cvrčky

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Januára 2012, 13:09

metalkohol napísal:čaute, má jeden problém,čisto technický :D za ten čas čo chovám vtáčkare, sa mi ani raz nepodarilo chovať cvrčky bez toho aby sa mi nakoniec nepožrali,potravu mali pestrú,dával som aj sušené mlieko teraz aj syr,zeleninu, vždy ich musím čo najrýchlejšie skŕmiť. fakt by ste mi pomohli,díkes.
ked maju pod 20stupnov vydrzia zive aj dospelce cca 10-15dni a skoro vobec nezeru, medzi sebou tiez len vinimocne, aspom u mna
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM


Napísať odpoveď