Parenie Haplopelma lividum

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina
Parenie Haplopelma lividum

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 12:37

Caute vsetci pavuckari chcem sa vas opitat jak by som mal sparyt haplopelmu livydum lebo som sa este nikdy nepokusal parit pavukov a velmi sa do toho nerozumiem.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 24. Februára 2008, 12:40

Zacinas s parenim a hned Haplopelmu lividum??..nechcem ta karhat ale nepripada mi to ako najlepsi zaciatok..podla mna si kup nejaku brachypelmu alebo nieco podobne a skus zacat s tym...S H.lividum nemam skusenosti tak ti dalej radit nejdem ale podla mna je dobra rada co som ti napisal..H.lividum by som na zaciatok urcite neodporucil

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:
Re: Parenie Haplopelma Lividum

Príspevok od užívateľa spiderman » 24. Februára 2008, 12:47

Gabo napísal:Caute vsetci pavuckari chcem sa vas opitat jak by som mal sparyt haplopelmu livydum lebo som sa este nikdy nepokusal parit pavukov a velmi sa do toho nerozumiem.
na zaciatok urcite nie ale tak raz sa musi...ja som prvy krat paril..p.murinus a pohoda...takze su to dost besne tvory hlavne ak je adult samec je dost rychli takze by som to paril na nejakom vacsom priestranstve kde ho mozes chytit ked ti ujde..co je dost mozne...priprav si nejaku krabicu aby si ho mohol zaklopit..takze velka miestnost ..daj ho ku samici na pavucinu a ked sa zacne triast co bude po dlhsej dobre..hovorim tazsie parenie...a ak zacne samica reagovat tak ho nechaj este chvilu pobehovat kym uplne nezblbne samicu potom zakry terarko aby nevybehol...ale bud pripraveny na utok samici...clovek nikdy nevie...akonahle ju uz bude parit tak odokry terarko a bud pripraveny bude to dost rychli utek ak sa podari...takze hodne zdaru a vazne tazsie parenie..treba si dat obrovsky pozor jedna sa o dost jedovate pavuky... :wink: ..ak si na to netrufas tak to radsej nerob a zacni s niecim jednoduhsim...

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina
Re: Parenie Haplopelma Lividum

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 12:58

na zaciatok urcite nie ale tak raz sa musi...ja som prvy krat paril..p.murinus a pohoda...takze su to dost besne tvory hlavne ak je adult samec je dost rychli takze by som to paril na nejakom vacsom priestranstve kde ho mozes chytit ked ti ujde..co je dost mozne...priprav si nejaku krabicu aby si ho mohol zaklopit..takze velka miestnost ..daj ho ku samici na pavucinu a ked sa zacne triast co bude po dlhsej dobre..hovorim tazsie parenie...a ak zacne samica reagovat tak ho nechaj este chvilu pobehovat kym uplne nezblbne samicu potom zakry terarko aby nevybehol...ale bud pripraveny na utok samici...clovek nikdy nevie...akonahle ju uz bude parit tak odokry terarko a bud pripraveny bude to dost rychli utek ak sa podari...takze hodne zdaru a vazne tazsie parenie..treba si dat obrovsky pozor jedna sa o dost jedovate pavuky... :wink: ..ak si na to netrufas tak to radsej nerob a zacni s niecim jednoduhsim...

Cau ja som ich vcera dal do jedneho akvaria a predelil sklom vnoci som sa zobudil a pozoroval som ich boli obydvaja pricapeny na skle oproti sebe ale dalej nic nerobil as po pol hodine som pocul silne skrabania a vsimol som si ze samica sa chcela dostat s teraria tak ze odkusivala karton(mam prikrite terarium s tym kartonom) tak som na to prilozil knisku a rano ked som sa zobudil uz boli uplne normalni kasdi si len tak inde sedel. co mam robit dalej???

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Februára 2008, 13:01


Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 24. Februára 2008, 13:34

ps..ja nepouzivam pariace terarko VOBEC vzdy parim u samici.. :!: ..a ak sa da vzdy hadzem samca na pavucinu pri samicu... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 13:45

spiderman napísal:ps..ja nepouzivam pariace terarko VOBEC vzdy parim u samici.. :!: ..a ak sa da vzdy hadzem samca na pavucinu pri samicu... :wink:


Ale ja mam samicu iba od štvrtka a on si tam zrobila zatial iba pavucinu na pvrchu mislis ze mam s parenim radsej pockat

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 24. Februára 2008, 14:01

Gabo napísal:
spiderman napísal:ps..ja nepouzivam pariace terarko VOBEC vzdy parim u samici.. :!: ..a ak sa da vzdy hadzem samca na pavucinu pri samicu... :wink:


Ale ja mam samicu iba od štvrtka a on si tam zrobila zatial iba pavucinu na pvrchu mislis ze mam s parenim radsej pockat
je to myslene tak ze... ak je pavucina tak ho tam dam...hmm..ked mas samicu od stvrtka tak to je tazko potom..a kedy sa zviekala...alebo nejake info si si mal zohnat a aj ci je samec precerpany...atd..

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 14:04

spiderman napísal:
Gabo napísal:
spiderman napísal:ps..ja nepouzivam pariace terarko VOBEC vzdy parim u samici.. :!: ..a ak sa da vzdy hadzem samca na pavucinu pri samicu... :wink:


Ale ja mam samicu iba od štvrtka a on si tam zrobila zatial iba pavucinu na pvrchu mislis ze mam s parenim radsej pockat
je to myslene tak ze... ak je pavucina tak ho tam dam...hmm..ked mas samicu od stvrtka tak to je tazko potom..a kedy sa zviekala...alebo nejake info si si mal zohnat a aj ci je samec precerpany...atd..



hej samica sa zvliekla asi v decembri alebo january a samec ties tak podobne a je uz precerpany ale ma strasne male brusko a vobec nechce jest.

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 14:04

spiderman napísal:
Gabo napísal:
spiderman napísal:ps..ja nepouzivam pariace terarko VOBEC vzdy parim u samici.. :!: ..a ak sa da vzdy hadzem samca na pavucinu pri samicu... :wink:


Ale ja mam samicu iba od štvrtka a on si tam zrobila zatial iba pavucinu na pvrchu mislis ze mam s parenim radsej pockat
je to myslene tak ze... ak je pavucina tak ho tam dam...hmm..ked mas samicu od stvrtka tak to je tazko potom..a kedy sa zviekala...alebo nejake info si si mal zohnat a aj ci je samec precerpany...atd..



hej samica sa zvliekla asi v decembri alebo january a samec ties tak podobne a je uz precerpany ale ma strasne male brusko a vobec nechce jest.

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 14:05

spiderman napísal:
Gabo napísal:
spiderman napísal:ps..ja nepouzivam pariace terarko VOBEC vzdy parim u samici.. :!: ..a ak sa da vzdy hadzem samca na pavucinu pri samicu... :wink:


Ale ja mam samicu iba od štvrtka a on si tam zrobila zatial iba pavucinu na pvrchu mislis ze mam s parenim radsej pockat
je to myslene tak ze... ak je pavucina tak ho tam dam...hmm..ked mas samicu od stvrtka tak to je tazko potom..a kedy sa zviekala...alebo nejake info si si mal zohnat a aj ci je samec precerpany...atd..



hej samica sa zvliekla asi v decembri alebo january a samec ties tak podobne a je uz precerpany ale ma strasne male brusko a vobec nechce jest.

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 14:06

spiderman napísal:
Gabo napísal:
spiderman napísal:ps..ja nepouzivam pariace terarko VOBEC vzdy parim u samici.. :!: ..a ak sa da vzdy hadzem samca na pavucinu pri samicu... :wink:


Ale ja mam samicu iba od štvrtka a on si tam zrobila zatial iba pavucinu na pvrchu mislis ze mam s parenim radsej pockat
je to myslene tak ze... ak je pavucina tak ho tam dam...hmm..ked mas samicu od stvrtka tak to je tazko potom..a kedy sa zviekala...alebo nejake info si si mal zohnat a aj ci je samec precerpany...atd..


hej samica sa zvliekla asi v decembri alebo january a samec ties tak podobne a je uz precerpany ale ma strasne male brusko a vobec nechce jest.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 24. Februára 2008, 14:17

no ak ma male brusko a nechce jest tak to je zle..ako je stary...hmm....ak nezacne reagovat tak uz si doparil... :(

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Februára 2008, 14:24

spiderman napísal:no ak ma male brusko a nechce jest tak to je zle..ako je stary...hmm....ak nezacne reagovat tak uz si doparil... :(

on neni stary on je asi mesiac alebo dva adultny on mi pripada skuor jak keby tu sami cu hladal ze uz ani jest nechce len cim skuor sa sparit

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Februára 2008, 17:14

klasicky hura system...

Samicu nechaj zabyvat v novom prostredi (tyzden, dva), daj jej nieco nazrat - holica, par cvrckov.

Samec je stary podla toho co si napisal tak 1 - 2 mesiace kludne pocka nejaky ten dalsi tyzden.

Tu najdes videa parenia ako to asi u H. lividum prebieha:
http://giantspiders.com/video.html

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Februára 2008, 22:49

ja som paril murinusy a tiez v pohode ...., je to asi uz pol roka ...., a nic ..., je sice pravda ze nema asi dobru teplotu ani vlhkost kedze je u jedneho kamosa kt. to ma doma trocha chladnejsie .
Bohuzial do anglicka som ju vziat nemohol ....,


opytam sa , aka je sanca ze urobi kokon ked bude mat dobre podmienky ked sa vratim (je uz 13-14 zvlek takze sa tak skoro zvliekat nebude)

dajte i nadej :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 29. Februára 2008, 12:33

Cau
Diky za rady.
Vcera som to skusil polozil som samca na pavucinu samice a nechalsom otvorene samec hned zacal tancocvat a priblizovat sa k samici ona nan ho nerteagovala a utiekla :D :D Ale som ju chitil a dal som ju naset zavrel som ich uz racej jak som ju tam nasped dal tak samec zase zacal tancovat ale samica stale nic as som tu samicu musel nanho trochu naplasit vyzeralo totak ze chce nanho zautocit ale samec ju sachitil a znasilnil ju :D :D :D bolo to uplne nadherne neska to este raz budem opakovat´.
Este ras sa vam chcem vsetkym podakovat a drzte palce aby zrobila kokon.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 29. Februára 2008, 13:13

pockaj pockaj ako opakovat.hm..

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 29. Februára 2008, 13:15

spiderman napísal:pockaj pockaj ako opakovat.hm..



Ta ze ich budem dneska zase parit.

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 3. Marca 2008, 13:24

No tak sa to asi podarilo naparil som tu samicu 4krat v dennych intervaloch teraz ju uz necham na pokoji......potom pridam aj vydeo.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 3. Marca 2008, 16:06

vies o tom ze samec sa musi aj precerpat..hmm...vacsinou ak si na 100 percent odparil tak sa vzdy precerpa ale pozor nie vzdy...aj ked odparis a urcite odparis sa nemusi precerpat...ale vacsinou hej.

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 4. Marca 2008, 12:08

spiderman napísal:vies o tom ze samec sa musi aj precerpat..hmm...vacsinou ak si na 100 percent odparil tak sa vzdy precerpa ale pozor nie vzdy...aj ked odparis a urcite odparis sa nemusi precerpat...ale vacsinou hej.


ta este sa po druhy raz neprecerpal ale som si isty ze tu samicu naparil

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 7. Marca 2009, 01:25

Opytam sa .... kedze si pisal, ze uz 4X si odparil ....

Urobila kokon ? Posledny prispevok bol davno , tak ci uz sa daco podarilo .... ci ?
:wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Septembra 2009, 22:38

Takze bola tu narazka ze ci parit lividumku s ruky. Ja vravim preco nie. Samozrejmie nie s holou rukou ale v kozenych rukaviciach. Sak samcovi je jedno ci ju nadvihne sam alebo uz nadvihnuta je pomocou mna. A samca samica nenapadne.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2009, 22:40

Z0oMb3E napísal:Takze bola tu narazka ze ci parit lividumku s ruky. Ja vravim preco nie. Samozrejmie nie s holou rukou ale v kozenych rukaviciach. Sak samcovi je jedno ci ju nadvihne sam alebo uz nadvihnuta je pomocou mna. A samca samica nenapadne.
niesom si isty, ci to je samcovy jedno. Pocul som, aj cital, ze "znasilnene" samice nerobia dobre kokony. Teda, ze ich nerobia , nie ako, ze ich urobia zle :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď