Zaujimave teraria pre pavuky

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA
Zaujimave teraria pre pavuky

Príspevok od užívateľa trogar » 9. Januára 2009, 21:49

co hovorite na tieto teraria?

http://www.tarantulacages.com/

:shock:
dufam ze to tu este nebolo,,,,

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2009, 21:52

pekne ako nabytok .... ale urcite drahe ... a komplykovana vyroba ....


co znamena ... ze pre chovatela ... chovatela je to nepouzitelne .,...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 9. Januára 2009, 22:02

pekne :)
u par ludi s arachnoboardu som to videl. ale urcite to je drahe.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 9. Januára 2009, 22:24

ale, tak vyhoda je aj ze to neni zo skla ,, aspon myslim

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 10. Januára 2009, 13:18

su fakt pekne, ale podla mna to ze nie su zo skla je skor nevyhoda ako vyhoda

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 10. Januára 2009, 13:32

preco myslis ze nevyhoda???
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 10. Januára 2009, 13:46

sklo je po kazdej stranke lepsi a uslachtilejsi material ako plast, ma lepsie vlastnosti . . . samozrejme ze v dnesnej dobe su uz velmi kvalitne plasty ale sklo je sklo . . to poskriabe iba diamant . . jedinu vyhodu by som vydel v hmotnosti ale pri takychto malich terarkach je to zanedbatelne.

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 10. Januára 2009, 13:58

no to mas pravdu. ale nedrzi teplo lepsie plast ako sklo?
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 10. Januára 2009, 14:16

mozno ze aj hej ale to je podla mna minimalny rozdiel . . . aj tak to musis nejako vyhrievat takze to je jedno.

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 10. Januára 2009, 19:51

Celkom zaujimave,nebol by problem nieco take vyrobit. :wink: / len rezanie toho akrylatu si v domacich podmienkach neviem predstavit/
Vyhoda tohto materialu-nizsia hmotnost, lepsie tepelnoizolacne vlastnosti.
Nevyhoda- vyssia cena ako u skla.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 10. Januára 2009, 20:37

paint napísal:Celkom zaujimave,nebol by problem nieco take vyrobit. :wink: / len rezanie toho akrylatu si v domacich podmienkach neviem predstavit/
Vyhoda tohto materialu-nizsia hmotnost, lepsie tepelnoizolacne vlastnosti.
Nevyhoda- vyssia cena ako u skla.
tepelno izolačné vlastnosti sú ti na dve veci ak nemáš vyhrievanie tera v jeho vnútri .... a ak je zdroj tepla mimo neho tak je ti jedno ako izoluje a vtedy ti je lepšie to čo ti teplo pustí lepšie dnu ako to čo ti izoluje vnútorné prostredie od vonkajšieho ....sklo je najlepšie aj keď je ťažké ale tam jeho nevýhody asi končia a ak si to porovnáš s akváriami v ktorých je aj voda tak ti jedno mini tera, kde je len pavúk nemôže pripadať ťažké pokiaľ sním nechceš chodiť po dome ....ak je niečo ťažké tak je to stabilné ...treba pri tom hľadať skôr výhody.... ak niekto na to má a nechce si dať povedať, tak nech s to kúpi ale ja by som dal peniaze na lepšie police a krajšie zariadenie terárií...toď môj názor :wink:

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 10. Januára 2009, 23:32

ja mam so sklom zlu skusenost, ked mi raz spadla policka s terariom,, mal som tam albopilosku,,, sklo sa rozbilo aj na nu to nejako zaposobilo, lebo asi 6 mesiacov potom nezrala,,,,teda co sa tyka bezpecnosti tak sklo asi nie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 11. Januára 2009, 10:47

sak ale to sa stazuj na policku nie na sklo :) to za to nemoze :wink:
Naposledy upravil/-a AAA v 11. Januára 2009, 11:17, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 11. Januára 2009, 10:59

Osobne sa mi tie tera nepacia, vyzera to ako zo startreku a podla mna prilis velke vetracky a je ich mnoho aspon na niektorych kusoch,...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 11. Januára 2009, 12:08

Sklo je sklo...ked uz dam za nieco peniaze,nech to vyzera poriadne a nech si pavuk pekne zije v takom a nie v umelej hmote...dakujem neprosim..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 11. Januára 2009, 12:43

ale ja by som to bral aj tak,, je to praktickejsie, bezpecnejsie a ma to moderny look,,, ale viem ze: ZVYK JE ZELEZNA KOSELA :wink:

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 11. Januára 2009, 13:20

tepelno izolačné vlastnosti sú ti na dve veci ak nemáš vyhrievanie tera v jeho vnútri .... a ak je zdroj tepla mimo neho tak je ti jedno ako izoluje a vtedy ti je lepšie to čo ti teplo pustí lepšie dnu ako to čo ti izoluje vnútorné prostredie od vonkajšieho ....sklo je najlepšie aj keď je ťažké ale tam jeho nevýhody asi končia a ak si to porovnáš s akváriami v ktorých je aj voda tak ti jedno mini tera, kde je len pavúk nemôže pripadať ťažké pokiaľ sním nechceš chodiť po dome ....ak je niečo ťažké tak je to stabilné ...treba pri tom hľadať skôr výhody.... ak niekto na to má a nechce si dať povedať, tak nech s to kúpi ale ja by som dal peniaze na lepšie police a krajšie zariadenie terárií...toď môj názor
Spuco ty si nejaky chytrak.Porovnaval som vseobecne vlastnosti tychto dvoch materialov.Hlavna nevyhoda skla-krehkost,hmotnost.
Podla teba ak je nieco tazke ,tak je to stabilne?A co tak ked mas v regali 12 ks terarii nad sebou? Ich hmotnost je 30kg-nevyhoda skla.
Jediny problem je v cene,spracovani a dostupnosti akrulu/plexi/,inak by si robil teraria aj ty z tohto materialu.Som zvedavy z coho spravis tu policu na teraria na "poecky"-budes musiet asi nieco zvarit. :P [/quote]

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 11. Januára 2009, 13:53

Kdo nepotřebuje mít časem terárko průhledný a často s ním manipuluje, ro toho se to jeí jako moc dobrej materiál, jen ta cena - já když mám ještě v garáži skla na několik set terárek do toho určitě nepůjdu :lol:
Naprosto nechápu proč to ale vyráběj z ak silného plastu??? Však to musí být 6mm a stačilo by určitě (vezmeme li v potaz mechanické vlatnosti mtr) nějaké 2mm.Otevírání řešeno extrém složitě - ještě to nemají vychitané.

A sklo neni zas ak křehké - měl jsem pro nedostatek místa terárka poskládaná na sobě až ke stopu, tedy asi 7pater bez jakékoli kostry,jen proložené laťkama aby to větralo.

Když předpokládáte rozbití terária,je dobré dát hooodně substrátu - často pavouka zachrání zasypání v průběhu pádu.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 11. Januára 2009, 15:45

tepelno izolačné vlastnosti sú ti na dve veci ak nemáš vyhrievanie tera v jeho vnútri .... a ak je zdroj tepla mimo neho tak je ti jedno ako izoluje a vtedy ti je lepšie to čo ti teplo pustí lepšie dnu ako to čo ti izoluje vnútorné prostredie od vonkajšieho ....sklo je najlepšie aj keď je ťažké ale tam jeho nevýhody asi končia a ak si to porovnáš s akváriami v ktorých je aj voda tak ti jedno mini tera, kde je len pavúk nemôže pripadať ťažké pokiaľ sním nechceš chodiť po dome ....ak je niečo ťažké tak je to stabilné ...treba pri tom hľadať skôr výhody.... ak niekto na to má a nechce si dať povedať, tak nech s to kúpi ale ja by som dal peniaze na lepšie police a krajšie zariadenie terárií...toď môj názor

Spuco ty si nejaky chytrak.Porovnaval som vseobecne vlastnosti tychto dvoch materialov.Hlavna nevyhoda skla-krehkost,hmotnost.
Podla teba ak je nieco tazke ,tak je to stabilne?A co tak ked mas v regali 12 ks terarii nad sebou? Ich hmotnost je 30kg-nevyhoda skla.
Jediny problem je v cene,spracovani a dostupnosti akrulu/plexi/,inak by si robil teraria aj ty z tohto materialu.Som zvedavy z coho spravis tu policu na teraria na "poecky"-budes musiet asi nieco zvarit. :P
ver mi, že netreba nič zvárať a dokonca ak má niekto čo len trochu v hlave, tak namiesto skrine dá na stenu železné ELká a na to police ...pokiaľ nieje stena z tvárnice tak ver, že to unesie aj slona ...
....načo by som dával 12 terárií nad seba prosím ťa? ak máš takú potrebu ich toľko stavať do neba, tak prosím zainvestuj a kúp si to ....ale plast je plast a nikdy nebude tvrdý ako sklo ...ja proti nemu v podstate nič nemám a aj väčšinu pavúkov mám v plastových boxoch ale tie sú za facku, vetranie si urobím ako ja chcem a keď sa doškriabu tak môže meniť....
...veď ja nikomu nehovorím čo má mať ako ....keď sa niekomu páči nech má ...ja som tu len povedal svoje skúsenosti s jedným aj druhým a ,že to nieje s tým plastom až tak prevratné ako tu prezentuješ...ak chcem mať niečo úhľadné a chcem do toho vidieť aj po dlhšom čase, tak sklo je z dlhodobého hľadiska najlepšie
a ani drevo-trieska nieje až tak slabá a nejde len o to koľko ich máš nad sebou ale vedľa seba na polici....pokial však robíš policu, tak si dáš pozor, všetko poriadne zoskrutkuješ cez spojky tak to drží úplne v pohode

PS: potom pošli foto ako máš tých 12 nad sebou :wink:

A sklo neni zas ak křehké - měl jsem pro nedostatek místa terárka poskládaná na sobě až ke stopu, tedy asi 7pater bez jakékoli kostry,jen proložené laťkama aby to větralo.
Ďakujem ....
Paint a to ver, že Nery nieje jediný čo takto stavia sklené tera na seba ale ,že aj kopec ďalších chovateľov zo skla stavia veže a nebol nikdy problém

*Z0oMb3E*
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19. Januára 2009, 11:04
Kontaktovať užívateľa:
Terarko z monitora

Príspevok od užívateľa *Z0oMb3E* » 28. Januára 2009, 10:19

Nazdar robim si terarko v minitore (Brachypelma) ale nemam napad co dat ako dno terarka myslienka ze tam polozim len tak daky igelit sa mi nejak nevidi mozno polystiren ale... ale pod tim by bola aj elektoinstalacia (kable) tak ak ste to niekto robil podelte sa so svojimi postrehmi.

Nechcel som zalozit novu temu tak to davam sem
Okrem toho čo neviem, viem všetko!

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 29. Januára 2009, 20:11

Taky jsem o tom pár minut před lety přemejšlel... určitě se pokus všechno vykuchat a dovnitř vlepit "terárko", on ten plast neni nijak extra odolnej a pavouk by se snadno za pár měsíců prokousal ven.
Si ani nedovedeš představit jakej bordel by udělal s tim igelitem, natož s polystirenem :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

*Z0oMb3E*
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19. Januára 2009, 11:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa *Z0oMb3E* » 30. Januára 2009, 19:24

noo bocne steny mam akoze vyriesene tam budem mat esteticke (bridlica, kleber) cize to by musel mat ocelove chelicery aby sa cez to dostal. Ja som mal trocha problem s dnom ale uz aj ten som vyriesil, sice padla na to skoro tuba silikonu ale hlavne ze sme zdravi. Kable som potiahol spodkom takze aj tak niesu vidno.
Teraz riesim problem ako zabranim dotiku pavuka so ziarovkou vo vnutri ale aj na to mam taky napad ze vytvorim taku mriezku s konarov (taku aby sa ziarovka dala aj vykrutit)
A co sa tika toho plastu tak zohnal som taku riadnu old school skrinu (dokonca este cierno-biely monitor) cize aj ten plast stoji za to nie ako terajsie tenke sunky.
V poslednej dobe som na nom sice vela roboty nespravil (skusky a tak) ale hned ako zatvdne kleber dorobim inerier hodim foto sem na kolaudaciu tesim sa na reakcie
Okrem toho čo neviem, viem všetko!

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Marca 2009, 13:00

a tu je vysledok[img][img]http://img11.imageshack.us/img11/5306/p3180065.th.jpg[/img][/img]
a co mne sa to paci
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 20. Marca 2009, 13:53

No pokiaľ dobre vidím tak ak je ta brachypelma v tej filmovke, tak to si ešte pekne počkáš kým ju dáš do toho svojho výtvoru. A po druhé - žiarovky sú síce prikryté sklom ale je to na nič, pretože rovnako ako žiarovka sa nahreje aj to sklo a tvoj pvucik sa na nom usmazi pokial sa rozhodne nan vyliezť. Tepelny zdroj si mal umiestniť nad terárium, nie doň, inak prídeš o pavúka. Toť moj názor.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Marca 2009, 17:51

Tak rozdiel medzi ziarovkou (25 W) a sklom je asi 10 cm po 12 hodinovom svieteni sa sklo zohreje na +- 30st C cize ziadna ,,dvojplatnicka" sa nekona originalne vetranie monitora stiha odvadzat prebytocnu teplotu prec tak v monitore je teplota 26-28st C co je ideal (samozrejme nocny pokles i ked nie az taky dramaticky 23-25st C pretoze tri steny su polystirenove)

a co sa tika ze moja smitina je mala mas pravdu mal som plan kupit vacsiu ale v poslednej chvili som sa rozhodol kupit toho drobca.

pri nakupe inych drobcov to zatial vyuzijem ako inkubator lebo doma mam celkom chladno

PS: dik za konstruknu kritiku
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď