Vetranie

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Ciro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Mája 2009, 14:45
Vetranie

Príspevok od užívateľa Ciro » 25. Mája 2009, 15:18

Chcem sa spytat ake velke maju byt otvori na terariu ked si chcem kupit maleho pavuka
Ak si dam 3 mm tak mi cezto utecie...dajme tomu Brachypelma smithi 1. zvlek

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Mája 2009, 15:24

tak malého jedinca do terária určite nedávaj stačí jej filmovka tak do 4-5 zvleku .. V teráriu by sa ti určite taký 0,5-1cm pavúčik určite stratil takže je blbosť dávať do terária tak malé pavúky .. A tvoj pavúk by vôbec nemal prehľad o potrave .
takže nad tým nerozmýšlaj

Užívateľov profilový obrázok
Ciro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Mája 2009, 14:45

Príspevok od užívateľa Ciro » 25. Mája 2009, 15:29

a ak by som mal uz takeho vacsieho tak by mu to stacilo????

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 25. Mája 2009, 15:33

no to musis ty vediet.Aky velky je pavuk a ake velke je terarko

Užívateľov profilový obrázok
Ciro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Mája 2009, 14:45

Príspevok od užívateľa Ciro » 25. Mája 2009, 15:38

ja sa tomu nerozumiem zatial preto sa pytam...este ho ani nemam...vsetko si chcem najprv pripravit aby som nespravil nejaku chybu ktorou by som mu nejako ublizil.
Este som sa chcel spytat na nejaky vlhkomer ktory nieje moc drahy, exotera nechcem lebo som cital ze s tim su problemy.
Aky by ste mi doporucili vy??

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 25. Mája 2009, 15:42

No na krpateho ti staci filmovka,alebo salatovka.Terarium daj iba pre vyssie zvleky,bo ked je maly vo velkom terariu ma problem chytit potravu,a male jedince sa zvyknu zahravat.

Užívateľov profilový obrázok
Ciro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Mája 2009, 14:45

Príspevok od užívateľa Ciro » 25. Mája 2009, 15:49

A ten vlhkomer do teraria ...vies mi nejaky poradit okrem exotera...?

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 25. Mája 2009, 16:09

čo je to väčší ? do tera sa väčšinou dávajú také odrastenejšie kúsky tak 10 zvl.

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 25. Mája 2009, 17:35

Ciro napísal:A ten vlhkomer do teraria ...vies mi nejaky poradit okrem exotera...?
no to neviem..dobre vlhkomery su vacsinou dost drahe.Ja osobne ich nemam

Užívateľov profilový obrázok
Ciro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Mája 2009, 14:45

Príspevok od užívateľa Ciro » 25. Mája 2009, 17:38

ak by som dal 1 zvlekoveho pavuka do 5 l pohara??Este je to stale priliz velke pre neho???

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 25. Mája 2009, 17:51

Tak to urcite- 1zv.Brachypelma ma do 5mm aj s nohami, tak naco do takej velkej nadoby.Kup si adult G.roseu a daj si ju do terarka ,ak Ti mozem poradit.

Užívateľov profilový obrázok
Ciro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Mája 2009, 14:45

Príspevok od užívateľa Ciro » 25. Mája 2009, 18:02

ale ja nechcem adult...ja chcem vidiet aj ako to rastie a ako sa to casom meni ...ja to nechcem len tak na okrasu...
Takze do filmovky alebo do salatovky. dieri mi stacia ak spravim nejakou vacsou ihlou??

Este nemam pavuka ani som zatial nemal tak preto tolko otazok pred tim ako si nejakeho zaobstaram.


Treba do filmovky nejaky substrat?
Ako casto a akym mnozstvom treba vlhcit?
Cim mam krmit takeho drobca?

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 25. Mája 2009, 18:14

Jasne stacia ihlou.
Do filmovky das taky isty substrat ako do terarka (lignocel).
Vlhcis podla druhu.Lebo nie kazdy druh ma rovnake naroky na vlhkost.Pozri si popis druhou a tam sa docitas ci ten druh aky chces potrebuje vacsiu ci mensiu vlhkost.
Krmis cervami,malymi cvrckami (niekde sa daju kupit aj male),ked niesu male tak mozes nastrihat aj velke.

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 25. Mája 2009, 20:56

Ciro napísal:ale ja nechcem adult...ja chcem vidiet aj ako to rastie a ako sa to casom meni ...ja to nechcem len tak na okrasu...
Takze do filmovky alebo do salatovky. dieri mi stacia ak spravim nejakou vacsou ihlou??

Este nemam pavuka ani som zatial nemal tak preto tolko otazok pred tim ako si nejakeho zaobstaram.


Treba do filmovky nejaky substrat?
Ako casto a akym mnozstvom treba vlhcit?
Cim mam krmit takeho drobca?
heh akoze nechcem byt odmerany ale ked si si uz precital ze vlhkomery od exotera niesu najlepsie preco si si rovno neprecital aj vsetko ostatne co chces vediet??? ved to mas vsetko na fore a nielen tam :wink: a vlhcit staci od oka podla mna takemu malemu smithi nepotrebuje prilis vlhko len to preboha,,nezalievaj" kazdy den :lol: ale musim uznat ze sa mi to paci ze chces zacat malym vacsina ludi chce nieco velke farebne a drsne :lol: ako sa hovori najvacsim potesenim chovatela je pozorovat ako jeho drobci rastu :wink: opravte ma ak sa mylim :roll:
Naposledy upravil/-a arda v 25. Mája 2009, 20:58, upravené celkom 1 krát.
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
Ciro
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Mája 2009, 14:45

Príspevok od užívateľa Ciro » 25. Mája 2009, 20:58

Lebo chcem pocut kazdy nazor..a ja si z toho potom nieco vyberiem...

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 25. Mája 2009, 21:00

Ciro napísal:Lebo chcem pocut kazdy nazor..a ja si z toho potom nieco vyberiem...
moj nazor je ze od toho tretieho do toho siedmeho zvleku ti staci mat salatovku co predavaju v obchode do 20 az 30gramov salatu vedla salam :lol:
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 26. Mája 2009, 12:44

Presne

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55
salatovky

Príspevok od užívateľa metakuji » 26. Mája 2009, 21:00

ja v nej mam aj 8 ci 7 zvlek nhandu chromatus a dopohody..salatovky proste to je asi naj terarko ! :D tam ho jednoducho daj a pozoru jako rastie
môj chov :
Brachypelma smithi 8zvl.
Cyclosternum fasciatum 4 zvl.
Grammostola rosea 11zvl.
Lasiodora parahybana 9 zvl.
Nhandu chromatus 9zvl.

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Júna 2010, 12:57

spravil som si nakres teraria a idem si dat narezat sklo tu je obr.Obrázok
vetranie mam poriesene ako je popisane na obr. 2mm medzera v predu dole a hore vzadu (to co je zelene) chcem dat sietku alebo nieco podobne ma to zormer 25x10 cm
-bol som v zeleziarstve tak tam maju kovovu sietku taku husto natkanu neviem ci bude vhodna -vraj to pavuk prekuse a potom take pletivo hrubka toho drotu je 0.8mm a oka na tom pletuve su stvorcove a maju rozmer cca 1x1 cm co neviem ci nieje privela :( ale zdalo sa mi to pletivo take pevne a dobre vyzeralo
-co poradite? ine moznosti zatial nemam..vyber tu velky nemam

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Júna 2010, 18:28

2cm pasiky skla a medzi nimi 2mm medzera sa ti nepaci ako vetranie?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 10. Júna 2010, 20:06

perforovany plech s 1,5 mm dierkami myslúim ze ho maju v Baumaxe

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Júna 2010, 22:20

Z0oMb3E napísal:2cm pasiky skla a medzi nimi 2mm medzera sa ti nepaci ako vetranie?
uvazoval som nad tym (este som to celkom nezavrhol) ale sietkou mam predca len vacsiu vzdusnost ako len 2mm medzera (aj ked nehovorim ze to je malo) 2mm chcem nechat dole v prredu ako budu "gilotinove"dvierka a hore chcem poriadne vetranie- musim zvazit este tie pasiky skla..
-a ked nie tak ten plech s baumaxu, ked ho budu mat - lebo unas v zeleziarstve maju iba tu sietku alebo pletivo..
-keby som sa vratil k tej sietke - je to rizikove - prekuse ju? mne sa zdala dost pevna.. taka na husto natkana bola nie taka riedka ako umelohmotna co sa dava na okna

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 11. Júna 2010, 09:32

Momentálne si ja lepím terárium pre P.irminiu a na vetranie som použil sieťku. Tu sieťku som mal problém ja prestrihnúť s nožnicami na plech, tak pochybujem že by to vtáčkar prehryzol, no ale tiež závisí akú sieťku tam dáš. Tu čo používam ja, je dosť pevná.

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 12. Júna 2010, 13:33

SkMirko napísal:Momentálne si ja lepím terárium pre P.irminiu a na vetranie som použil sieťku. Tu sieťku som mal problém ja prestrihnúť s nožnicami na plech, tak pochybujem že by to vtáčkar prehryzol, no ale tiež závisí akú sieťku tam dáš. Tu čo používam ja, je dosť pevná.
no tak tu co som videl ja v nasom zeleziarstve mi prisla tak dost pevna a na husto natkana - a teiz sa mi zdal drot taky pevnejsi nie uplne tenucky ako vlas - pani predavacka hovorila ze to je na okna proti hmyzu mali aj plastovu aj kovovu (myslim ze to bol hlinik.drot) - tak neviem skusim kupit kym nepojdem do baumaxu po perforovany plech (ten by som tam mal asi radsej)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 12. Júna 2010, 16:52

Osobne by som volil tu sieťku ... neverím že to pavúk prekusne (ak mu bude v terárku dobre tak sa zrejme nebude ani pokúšať) A sieťka mi príde estetickejšia než nejaký plech s dierami ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."


Napísať odpoveď