Vetranie

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 13. Júna 2010, 21:55

Neni fyzikálně možné aby pavouk něco překousl, prostě pletivo roztrhá, pokud je ze silného drátu tak jen roztahá do stran a protlačí si otvor.

ps mam skoro všade jen pletivo :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 14. Júna 2010, 10:19

tak risknem to sietove pletivo - myslim ze bolo dostatocne pevne a huste aby to vobeci roztiahol zatial my neprislo sklo (cakam kedy dojde zlepim a idem po tu sietku

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 14. Júna 2010, 10:30

ja mám momentálne narezané sklo na 12 ks terariek len to vetranie mi robí problém...nemôžem nájsť nič vhodné a to byvam v BA...

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 14. Júna 2010, 12:31

12 terarii :shock: ides naraz robit? a konkretne s tou sietkou/ plechom mas problem, nemozes najst ? v zeleziarstve by mali mat aspon tu kovovu siet (je to sitoke 1m a natocene v bale ako pletivo) alebo ason ten perforovany plech v baumaxe myslim ze by byt nohol..

mopet
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24. Februára 2010, 16:22

Príspevok od užívateľa mopet » 14. Júna 2010, 18:21

Zkus se podívat na www.tahokov.cz. Jsou z přerova ale píšou tam i o slovensku. Ustřihnou ti z rolky kolik chceš a pry jsou schopni to poslat i poštou. Vypadá to dobře a je to nerez.

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 15. Júna 2010, 10:04

pby napísal:12 terarii :shock: ides naraz robit? a konkretne s tou sietkou/ plechom mas problem, nemozes najst ? v zeleziarstve by mali mat aspon tu kovovu siet (je to sitoke 1m a natocene v bale ako pletivo) alebo ason ten perforovany plech v baumaxe myslim ze by byt nohol..
už mám tri hotové(bez vetrania)...a v Baumaxe som bol a nič také som tam nevidel... :(

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 15. Júna 2010, 10:09

mopet napísal:Zkus se podívat na www.tahokov.cz. Jsou z přerova ale píšou tam i o slovensku. Ustřihnou ti z rolky kolik chceš a pry jsou schopni to poslat i poštou. Vypadá to dobře a je to nerez.
vyzerá to super mal som také podobné len to sa mi už minulo....ešte nájsť niečo také u nás...

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Júna 2010, 13:35

hej jony, ja sa pohybujem medzi kremnicou a bratislavou v poslednom case dost bezne ... v kremnici sami vidi ze maju to pletivo jemne, ked tak sa ozvi :)

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 16. Júna 2010, 12:57

Milan.svk napísal:hej jony, ja sa pohybujem medzi kremnicou a bratislavou v poslednom case dost bezne ... v kremnici sami vidi ze maju to pletivo jemne, ked tak sa ozvi :)
a kde v Kremnici si to videl ja totiž odtiaľ kúsok pochádzam a sem tam sa tam zastavím... Ď.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 16. Júna 2010, 14:47

to parkovisko, za suv/gymplom ... tak tam je zverimex, pak nejaka restauracia, a take domace potreby (maju tam skoro setko- furik:D, riady, a hlavne to pletivo) teda dufam za ho este maju, ale bolo ho celkom dost tak skus ked tam budes.

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 17. Júna 2010, 09:55

Milan.svk napísal:to parkovisko, za suv/gymplom ... tak tam je zverimex, pak nejaka restauracia, a take domace potreby (maju tam skoro setko- furik:D, riady, a hlavne to pletivo) teda dufam za ho este maju, ale bolo ho celkom dost tak skus ked tam budes.
O.K. zastavím sa tam. Ď.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 18. Júla 2010, 01:28

ano

kilo
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 9. Januára 2010, 21:08
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od užívateľa kilo » 31. Júla 2010, 10:17

potreboval by som poradiť idem si zlepiť terárka budu mať rozmer 20x20x30cm (DxšxV).otváranie bude v predu vysuvné dohora,no a vetranie chcem spraviť sieťkou hore taký pas.chcem sa spýtať či bude dostatočné a či by som ho nemal urobiť ešte niekde na boku ?dakujem za rady

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 31. Júla 2010, 12:17

malo by byt...

kilo
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 9. Januára 2010, 21:08
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od užívateľa kilo » 31. Júla 2010, 12:32

budu tam stromace nieco z rodu Psalmopoeus.tak som sa chcel len uistiť.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 31. Júla 2010, 16:57

ja mam na terarku 15x20x25 a 15x20x20 vetranie o rozmeroch asi 10x10cm a dal som na vrch skatulku asi na pol toho rozmeru pretoze inak to tam dost rychlo vyschne :/ takze stacit by to malo

steha
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10. Novembra 2011, 00:12
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa steha » 14. Decembra 2011, 22:33

Dnes mi došlo nové terárium, vetranie ma na zadnej stene hore,ako vetranie bude to stačiť ?

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa the_zako » 7. Júla 2012, 16:32

Serus páni

Cim osetrujete plechy na vetranie aby nehrdzaveli? Viem ze najlepsie je pochromovat ale to nemozem a zinkovy sprej sa mi neosvedcil. Mam teraz taku fajnu farbu co s nou rine natierame no cosi sa pise zeby sa nemala dostat do vodnych tokov a veci...mozem to s nou? Nieze si potrovim pavuky...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Júla 2012, 18:05

myslim ze farba ked zashne je neskodna...a ak nebudes liat vodu cez nu nemala by ani nejak extra zvetravat a tak v terarku mozes i operovat :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa the_zako » 7. Júla 2012, 18:19

No presne tebe som volal koli tomu doobeda :lol:

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa oblHis » 7. Júla 2012, 21:43

tak..kludne natri hocicim co mas po ruke..ja mam natrete obycajnou syntetikou,a aj drevo v terarkach lakom co este sudruhovia za komunizmu vyrobili..a ziadny uhyn.Nechas par dni vyvetrat a nieje problem 8)
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 8. Marca 2013, 12:56

Mam taky dotaz: Kupil som železnu sieťku (na metre), bola natreta alebo ošetrena nejakym olejovim čiernym svinstvom čo smrdel jak starý prepalený olej z V-triesky,(keď som to strihal tak som mal cele mastne a čierne ruky) tak som to nechal variť vo vode až dokym to nezišlo všetko dole, ked budem rosiť aby ten humus nebol v pôde atd. teraz mi to samozrejme hrdzavie :D

A tu je dotaz: čím mam ošetriť tu sieťku aby to neškodilo pavukovy? rozmyšlal som nad nejakym lakom v spreji alebo by stačil aj kuchynsky olej predpokladam, čo myslite?
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
perkunas
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 20. Novembra 2012, 12:52
Bydlisko: Rimavské Brezovo, Senica
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa perkunas » 8. Marca 2013, 13:23

Acanthoscurria Frenky napísal:Mam taky dotaz: Kupil som železnu sieťku (na metre), bola natreta alebo ošetrena nejakym olejovim čiernym svinstvom čo smrdel jak starý prepalený olej z V-triesky,(keď som to strihal tak som mal cele mastne a čierne ruky) tak som to nechal variť vo vode až dokym to nezišlo všetko dole, ked budem rosiť aby ten humus nebol v pôde atd. teraz mi to samozrejme hrdzavie :D

A tu je dotaz: čím mam ošetriť tu sieťku aby to neškodilo pavukovy? rozmyšlal som nad nejakym lakom v spreji alebo by stačil aj kuchynsky olej predpokladam, čo myslite?
to stacilo len nejak liehom poutierat, mali to osetrene aby im to na predajni nehrdzavelo , striekni to normalne dakou farbou. tot moj nazor
Brachypelma Smithi 12zv. 0,1 7cm
Acanthoscurria Geniculata 5zv 0,0,1 1,5cm
2x Avicularia Versicolor 8zv. 1,1 4cm
Lasiodora Parahybana 9zv. 1,0 3,5cm
Poecilotheria Striata 7zv. 0,0,1 4cm

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa oblHis » 8. Marca 2013, 14:33

ak ti hrdzavie tak to prebehni drôtenou kefou a natri základnou farbou.A potom to je už na tebe či necháš len základnú,použiješ farebný sprej,alebo inú vrchnú farbu.Len to nechaj pár dní niekde na vzduchu,nech sa to dokonale vyvetralo a môžeš smelo použiť :wink:
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Vetranie

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 8. Marca 2013, 14:52

oblHis napísal:ak ti hrdzavie tak to prebehni drôtenou kefou a natri základnou farbou.A potom to je už na tebe či necháš len základnú,použiješ farebný sprej,alebo inú vrchnú farbu.Len to nechaj pár dní niekde na vzduchu,nech sa to dokonale vyvetralo a môžeš smelo použiť :wink:
aj nad takou alternativou som rozmyšlal ale ked to pretrem farbou tak sa zapchaju dierky kedže je dosť huste. Natrel som to kuchynskym olejom ten aj ked sa dostene do pôdy tak sa nič nestane a trochu to zachrani. Ak nie tak budem ju musieť odrezať kedže je prilepena silikonom a nejak to vymyslieť bud farbou alebo lakom.
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš


Napísať odpoveď