ako si spravit vlastne terarium

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa simon » 13. Novembra 2012, 15:29

Ysoph napísal:Ale velmi uvitam nejake dobre typy ako zabrusit hrany, resp celkovo, ako robite terarka vy, co ich robite.
Ja zabrusujem hrany na takom pekelnom stroji, na ktorom môj starký brúsi motyku alebo sekeru :D ešte sa mi nestalo, žeby som pri tom zlomil sklo alebo z neho vyštiepil, ale tak dávam pozor. Je to rýchlo a hlavne kvalitne zabrúsené.

A k tomu dierovanému plechu - ja som hľadal taký aj v baumaxe ale nenašiel som ho tam. Vraj v Hornbachu je, ale tiež drahý, a hnať sa kvôli tomu do BA :?: Zohnal som si nejaký starý, vybrúsil som, pretrel a hotovo. Ale myslím, že na českej ifaune som videl, že niekto ponúka veľké kusy dosť lacno, skús tam pozrieť...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 13. Novembra 2012, 15:54

Ysoph napísal:Ale velmi uvitam nejake dobre typy ako zabrusit hrany, resp celkovo, ako robite terarka vy, co ich robite.
A dobra rada k tomu z coho spravit vetracku sa tiez zide - ja som tam dal kus perforovaneho plechu z Baumaxu, tusim sluzi na spajanie konstrukcii povodne. Je to ucelne ale nie moc pekne a relativne drahe. Vyrabat si terarka straca zmysel pokial musim kupovat material.
co tak prelistovat celu tuto temu...ja osobne som sem daval podrobne fotonavody ako robit terarka, rozne otvarania a tvary
ak mas zaujem kludne mozes svoje postupy so mnou konzultovat cez postu :wink: velmi rad poradim
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
voivod12
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 2. Októbra 2010, 06:42
Bydlisko: Karvina
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa voivod12 » 14. Novembra 2012, 09:43


robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa robok » 16. Novembra 2012, 11:17

ahojte prestahoval som parahybanu 7cm telo a nhandu 6cm do mensich terarok.terarka su 20x30x20 šxdxv.Co mislite bude im to stacit.

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa metalkohol » 17. Novembra 2012, 13:45

nie :)

daj fotku tej parahybany v terárku, dvakrát sa ti zvlečie a už sa tam ani neotočí :P
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 17. Novembra 2012, 14:02

metalkohol napísal:nie :)

daj fotku tej parahybany v terárku, dvakrát sa ti zvlečie a už sa tam ani neotočí :P
videl som dospelú L.striatipes (9cm telo) v boxe 20x28x14 ....a robila aj kokóny :-P ...ale..väčšie nie je odveci
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa robok » 17. Novembra 2012, 19:51

tak ju dam teda do vecsieho.Mam uz spravene 3kusi.Otvaranie z hora posuvnymi sklami.Rozmery su 30x40x25 šxdxvPrikladam foto.

skusamhttp://img.lasiodora.sk/image/me/32a2b284cc43289b9d8821631823d266.jpegurl=http://img.lasiodora.sk/show/xl/32a2b284 ... 3d266.jpeg]Obrázok[/url]http://img.lasiodora.sk/image/me/d3ca05c ... 7c1a7.jpegObrázok
Kolajnicky na foto niesu ale su uz nalepene.

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa metalkohol » 17. Novembra 2012, 20:28

tak prežiť by prežila ale nieje to "ludské"
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

robok
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13. Januára 2012, 21:40
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa robok » 18. Novembra 2012, 11:03

tak ja som ich dal do mensieho len zato lebo si idem robit pozadia na zadne steny.Tak dufam ze take 2mesiace vydrzia.

Užívateľov profilový obrázok
blitzkrieg
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 7. Septembra 2013, 16:59
Bydlisko: Petržalka
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa blitzkrieg » 14. Septembra 2013, 12:11

možno budem odveci ale tiež som si robil 2 terária "home made" :) dlho som zháňal materiál z čoho vyrobím vetranie, nakoniec som skočil do Hornbachu, v sekcii kde predávajú sieťky proti hmyzu (do okien), majú aj také akoby "textilné" ale aj hliníkové ktoré sú ohybné, dokážu Vám odmerať a na požiadanie koľko si vyberiete metrov Vám aj odstrihnú, dobre sa s tým pracuje, ak budem mať čas v priebehu 2 - 3 dní vám postnem nejakú fotku :)

ivanivanovic
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22. Apríla 2009, 14:42
Bydlisko: KE
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa ivanivanovic » 16. Septembra 2013, 10:43

Pozor na to čo do toho terária dáš. Väčší pavúk takú sieťku roztrhá. (u mňa 12zvl. A. geniculata)
Všimol som si už u viacerých, že do toho z obľubou pchajú chelicery a naťahujú to. Neviem čo ich na tom tak fascinuje.

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa metalkohol » 16. Septembra 2013, 13:07

Presne najlepšie pre takéto silné pavúky je tam dať plech v ktorom sú diery, sieťky sú tak pre šváby :D Alebo spraviť štrbinu medzi plátmi skla, tak je to istota a človek môže kludne spávať :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
blitzkrieg
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 7. Septembra 2013, 16:59
Bydlisko: Petržalka
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa blitzkrieg » 20. Septembra 2013, 13:09

ivanivanovic napísal:Pozor na to čo do toho terária dáš. Väčší pavúk takú sieťku roztrhá. (u mňa 12zvl. A. geniculata)
Všimol som si už u viacerých, že do toho z obľubou pchajú chelicery a naťahujú to. Neviem čo ich na tom tak fascinuje.
pokiaľ tú hliníkovú sieťku preložíš na 2 - 3 krát tak ten pavúk by musel byť reinkarnovaný rambo aby to roztiahol, prípadne prekúsal

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa the_zako » 22. Septembra 2013, 14:32

Len na 2-3 prelozena sietka nevyzera nejako pekne. Naozaj nepoznam nic lepsie ako perforovany plech a idealne s dierami do 2-2,5mm. Ked to clovek zodpovedne osetri tak to vydrzi roky. Druha vec je kde ho zohnat...ked nenajdete nejaky obchod tak sa skuste popytat znamych co robia v strojarenskych firmach...mozno na nieco narazite.

Užívateľov profilový obrázok
blitzkrieg
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 7. Septembra 2013, 16:59
Bydlisko: Petržalka
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa blitzkrieg » 25. Septembra 2013, 15:27

v BA v ZOO dome v Ružinove, je celkom ochotný chlapík a v katalógu majú tento dierkovaný plech... ak pekne poprosíte objedná Vám ho a spätne zavolá prípadne napíše sms že je na sklade a môžete si ho vyzdvihnúť :)

aivenhov
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 25. Septembra 2013, 23:24
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa aivenhov » 7. Októbra 2013, 21:17

Tak mi napadlo. Neskúšal niekto urobiť terária z plného polykarbonátu alebo plexiskla?

Tiež by bolo celkom zaujímavé skúsiť to z OSB dosiek so sklenenou čelnou stenou. Ak by sa spodok dal plátok skla a na steny 3D pozadie home made výroby mohlo by to pre pozemné vtáčkare fungovať?

Sú to čisto len moje špekulácie, z OSB mám totiž aj terária pre hady tak riešené.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: ako si spravit vlastne terarium

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 7. Októbra 2013, 21:53

z plexiskla pár ľudí robilo terárka..no vraj sa im to začalo točiť/kriviť... čo sa OSB týka..ide o to, že hadovi dáš na spodok noviny a vybavené...pavúkovi rašelinu, ktorú je dobre držať mierne vlhkú...neviem, či by to OSB zniesli...i keď sú OSB aj vode vzdorné
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď