voda z vodovodu

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 11. Januára 2011, 12:49

Z0oMb3E napísal:neviem ci je v blave este sneh? roztop ho a mas destilku zadarmo :wink: :idea:
nie som sice chemik, ale to by som asi moc neriskoval, kedze vo vzduchu je kopec bordelu a na zemi/v zemi tiez.

kludne kupim aj evian vodu. raz za mesiac 2e obetujem
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 11. Januára 2011, 12:55

Z0oMb3E napísal: ak si milionar tak kupuj v mototechne destilovanu
ak si dobre pamätam tak v tescu maju destilku aj deionizovanu za par centov

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Januára 2011, 13:01

paterlini napísal:
Z0oMb3E napísal:neviem ci je v blave este sneh? roztop ho a mas destilku zadarmo :wink: :idea:
nie som sice chemik, ale to by som asi moc neriskoval, kedze vo vzduchu je kopec bordelu a na zemi/v zemi tiez.

kludne kupim aj evian vodu. raz za mesiac 2e obetujem
a pavuky v prirode ziju v bubline?
rey_619 napísal:
Z0oMb3E napísal: ak si milionar tak kupuj v mototechne destilovanu
ak si dobre pamätam tak v tescu maju destilku aj deionizovanu za par centov
tam slo skor o zvelicenie
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 11. Januára 2011, 13:31

Z0oMb3E napísal:
paterlini napísal:
Z0oMb3E napísal:neviem ci je v blave este sneh? roztop ho a mas destilku zadarmo :wink: :idea:
nie som sice chemik, ale to by som asi moc neriskoval, kedze vo vzduchu je kopec bordelu a na zemi/v zemi tiez.

kludne kupim aj evian vodu. raz za mesiac 2e obetujem
a pavuky v prirode ziju v bubline?


neziju, ale tak naco sa potom vyvara a vypeka lignocel a korene?
viem, ze to aj technika na prediljdenie plesniam, ale hlavne kvoli comu sa to robi? chcem mu vytvorit co najlepsie prostredie, ake dokazem.


rey_619 napísal:
Z0oMb3E napísal: ak si milionar tak kupuj v mototechne destilovanu
ak si dobre pamätam tak v tescu maju destilku aj deionizovanu za par centov
tam slo skor o zvelicenie
ked uz sa ide do destilky, tak by som volil destilku, co je urcena pre morsku akvaristiku, kedze (tesco/technicka) destilka je urcena pre chladice, zehlicky, atd..

mali ju v bioprodukte na hranicnej, ale teraz je tam predajna aprilia
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 11. Januára 2011, 14:56

to mas uplne jedno..destilka jak destilka..ci uz pre zehlicky alebo pre morsku akvaristiku..rozdiel bude pravdepodobne iba v cene

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 11. Januára 2011, 15:13

oblHis napísal:to mas uplne jedno..destilka jak destilka..ci uz pre zehlicky alebo pre morsku akvaristiku..rozdiel bude pravdepodobne iba v cene
to by si sa divil, pre morsku akvaristiku su kovy toxicke. preto reverzne osmozy urcene na morske akva su upravene, aby voda neprechadzala cez kovove trubky.


skus dojst o napr 300l reef, kt cena ide radovo v tisickach Eur
v morskej akvaristike je taka mierka, ze co liter akvaria, to je cca 10-15E a vyssie
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Desana
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20. Októbra 2011, 19:41
Bydlisko: Trnava
Re: voda z vodovodu

Príspevok od užívateľa Desana » 23. Februára 2012, 18:26

Ale keby človek vypil destilovanú vodu tak sa priotrávi, nie? Nie sú tam žiadne minerály, a ľudské telo takú vodu spracováva iba ťažko a okrem toho je mu taká nanič. Pavúkom to nevadí? Teda, ak je na výber, neni lepšie použiť obyčajnú vodu? (ja používam odstátu vodovodnú, len ma zaujalo že sa môže použiť tá destilovaná)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: voda z vodovodu

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Februára 2012, 18:30

Desana napísal:Ale keby človek vypil destilovanú vodu tak sa priotrávi, nie? Nie sú tam žiadne minerály, a ľudské telo takú vodu spracováva iba ťažko a okrem toho je mu taká nanič. Pavúkom to nevadí? Teda, ak je na výber, neni lepšie použiť obyčajnú vodu? (ja používam odstátu vodovodnú, len ma zaujalo že sa môže použiť tá destilovaná)
ja používam z vodovodu a vpoho :-) ...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: voda z vodovodu

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Februára 2012, 20:14

Desana:
Destilovaná voda nemá charakter pitné vody.[1] S její konzumací jsou spojena zdravotní rizika. Může docházet k poškození výstelky střevní. Potvrzený je negativní účinek na metabolismus vodního a minerálního hospodářství, stejně tak poruchy stálosti vnitřního prostředí se změnami sekrece hormonů. Vyšší močení vede ke ztrátám iontů z intra i extracelulárního prostředí. Nesprávné rozdělování vody v organizmu a pokles hladiny elektrolytů může mít až za následek funkční poruchy důležitých orgánů. Prvními příznaky jsou slabost, únava, bolest hlavy, poruchy srdečního rytmu či svalové křeče.[1]

Při přípravě pokrmů vařením v destilované vodě byla prokázána ztráta všech podstatných prvků potravin, tj. takových, které si organizmus nedokáže vyrobit. Jedná se o vysoký až 60 % úbytek vápenatých a hořečnatých iontů, stejně tak významné ztráty stopových prvků (Cu 66 %, Mn 70 %, Co 86 %). V důsledku absence těchto iontů se zvyšuje riziko toxického účinku těžkých kovů, které jsou součástí potravy.[1]

Pravidelná konzumace či jednorázový příjem většího objemu destilované vody je považováno za zdravotně rizikové až nebezpečné.[1]

Kód: Vybrať všetko

http://cs.wikipedia.org/wiki/Destilovan%C3%A1_voda

Pouzivam roky vodu z vodovodu, nenechavam ju odstat a tiez ziadne problemy. Neexistuje ziadna vedecka praca, ktora by sa zaoberala vplyvom destilovanej vody na vtackare.


Napísať odpoveď