Chovná nádoba

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 07:28

tie " zámky" sú len na 45/65L a 55/130L ...proste to máš len tak...ja to mám naskladané na sebe a na vrchu je najmenší pavúk,ale aj tak, cvabo mal 9.zv samičku T.blondi v 65L a nezamykal to a vpoho :)...ja to mám tiež tak, no problemo
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 09:14

A do tých 5L boxov aké max.veľké pavúky môžeš chovať?
a ďalšia taká otázka, v ktorom boxe chováte stromáky?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 11:04

v 5L mám Brachypelmy, Phormictopusy, Pterinochilusy, Cyclosternum, ale aj samice irminky (majú tam super hniezda, vo väčších ani pavučinka:( )....stromáky mám ale v 22L, v tých mám aj Haplopelmy, Hysterocratesy, Ornithoctonusy (proste norové), 11L- Lasiodory a jeden Ornitho., v 45/64L Theraphosy
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 12:50

A myslíš,že je to lepšie ako klasika - lepené tera?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 13:02

pozri....lepiť 80 tera sa mi nechcelo....máš istotu, že sa Ti to nerozbije, presne pasujú jedna na druhú, takže perfektné uskladnenie, je to ľahšie ako sklo....nevýhoda je len tá, že sa to otvára zhora :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 15. Augusta 2010, 14:14

Ale je to skaredsie :-D ...to je hlavny dovod preco sa ja trapim so sklom(aj ked toto prve co robim sam...mozno je krajsia krabica :-D ). Sklo zozenies aj zadara a sililkon stoji asi tolko kolko 2 krabice a vydrzi ti na milion terariek. Navise mam ako zabit volny cas.

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 14:27

Presne tak!Nemám problém si nakúpiť "SAMLA" boxy tu u nás v 2 obvode BA. Lenže som sa rozhodol,že tera zo skla je niečo iné ako matný plast.Ale to je môj názor na vec.Tebe asi lepšie vyhovuje mať tie pavúky takto.Ja napr.rád pozorujem tie pavúky.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 14:41

ak si myslíš, že je ten plast matný, si vedľa ako jedľa :D...no..ja nemám priestor na to, aby som mal sklenené..ja mám boxy naukladané v dvoch radách, sklenené tera by tak nemohlo byť, pri manypulácii by sa mohlo rozbiť :( ...viem,že sklo je krajšie, ale so samlou je lepšia manypulácia :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 15:54

Pozri sa, viem asi aká je samla box priehľadný.Mám ich zopár doma.A môžem tiež povedať,že na terárko mať nikdy nebude ani čo sa vytvoreného priestoru týka.
alebo takto: Bolo by možné vidieť tie tvoje boxy v praxi?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 16:12

ja do tých boxov vidím :)...a neraz pozorujem pavúky :) nevidím len Hysterocratesy, Haplopelmy (proste tie, čo sú večne zahrabané,aj keď v noci vyliezajú a vidím aj ich :) )
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 16:20

pôvodne som mal narobené tera zo skla..lenže vtedy som mal len 12 pavúkov...a... ako vravím lepšie sa mi robí s plastom, ten sa nerozbije a nemusím potom zbierať úlomky skla, aby sa niekto nedorezal :P (samozrejme, môže to byť statické a nemusí sa s tým vôbec hýbať, ale ako som už povedal, nemám na to priestor :/ )
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 16:53

Dúfam,že sa na mňa nebudeš teraz hnevať,keď ti poviem,že aj ja ich používam a budem používať. Ale s tým rozdielom,že boxy budem mať na norové a zemné a sklenené teráriá budem používať výlučne na stromové pavúky.

Tie ostré a nedôverčivé otázky som dával zámerne,aby som sa dozvedel o výhodách týchto boxov čo najviac a bez skreslenia.Len mi koľkokrát nesedí, že by som napr.v 5L. mal mať napr.takú irmíniu. A na vrub tých 22L. pre norových pavúkov. Aby si tam dal požadované množstvo lignocelu,potrebuješ cca jednu kocku,teda tých 5-7L.
Boxy 65L to už je asi strašne hlboké a veľké. Ja mám v takom boxe dubie.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 17:00

no vieš....norákom chcem dať určitú výšku substrátu, preto tá 22L, má dobrú výšku :)...irminku v 5L, lebo v 22L bola ako mŕtva v päťke si hneď urobila hniezdo....pre irminku by bolo super, keby to malo rozlohu ako 5L, ale bolo by to vyššie...proste 11L=22L(+výška) , 45L=65L(+výška), 55L=130L(+výška)..len 5L nemá "dvojča(+výška), keby bolo, bolo by to fakt super pre irminku, lebo tá nepotrebuje až tak tú rozlohu, skôr výšku....a 65L, tam mám blondi ....rozloha super a môže sa perfektne zahrabať :)..a ohľadom toho substrátu (lignocel používam) mne je jedno, či miniem na pavúky 10 kociek alebo 9 :)..jedna ma nespasí a 2 éčka čo dám za lignocel som ešte videl a vidieť budem :)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 17:04

Pre blondi by nestačila 45-ka?
a čo sa tíka tera pre stromáky, tak veľkosť 20x20x30cm mám za 11€.A môžem tam chovať skoro všetky stromáky.A irmínia si tam určite zapradie hniezdo.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 17:06

stačila, ale....vezmi si to tak, že blondi si vykope noru meter hlbokú :)....hej, to je ideal pre stromáky, len mne sa nehce lepiť :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Augusta 2010, 17:08

hehe ja mam navrhnute totalne super terarka pre norove pavuky ... ale navod ako si ich spravit dam az potom ako ich budem mat porobene ja aby som bol prvy ked uz som si nieco take "vynasiel" :)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 17:13

A mávaš aj maličké blondi?
To vážne prvý raz čujem,že blondi je norový pavúk.
Ja mám na lepenie teráriek lidi.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 17:17

ee....blondi odchov nemám (ešte, dúfam, že bude :) )....moje samice boli večne zahrabané,,,teraz nejako ee :?: ....ja na to lidi nemám....som z takej dieri, že až :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 17:21

A ako pavúkom vybavuješ tie boxi? Čo im tam pridávaš mimo lignocelu?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 17:25

ako ktorým, niektoré dostnú len misku s vodou :D..iné konár/kôru jednoducho, nejaké "stavebné" materiály :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 17:39

Ináč na webe som mal možnosť vidieť izby chovateľov zariadené čisto len z terárií zo skla a aj z plastových krabíc a môžem povedať,že je to tiež pekne urobené.Zaujímalo by ma,že z čoho majú tie krabičky pre stromáky.Skúsim ich opísať: sú z plastu,obdĺžnik a v strede sa dajú od seba oddeliť.Chovatelia si ic ešte upravujú tým spôsobom,že vyrežú kruhové otvory po stranách a vlepia tam sieťku proti hmyzu.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Augusta 2010, 17:47

myslis take trubky? naspodku sestuholnikove a rozsirene ale inak je to valec co sa do seba srobuje?

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 15. Augusta 2010, 17:58

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Augusta 2010, 18:00

tie kvety mi tam nesedia :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Augusta 2010, 18:06

blbost jak traky ....,, ako pre jednu poecku faaajn ... ale ked by som take mal vyrabat pre 50 ks z jedneho druhu ... dakujem ... a o 2 mesiace ked sa pozvlieka ... mozem menit zase.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď