Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Augusta 2007, 15:06

Ahojte,

rozmyslal som ze by som chcel pouzit ako ,,okrasu,, terarka stavebny rakos ... oblozit s nim jednu stenu + oppripade z toho urobit nejake rampy atd. pre moju fasciatu. Len sa chcem spytat, bojim sa ze mi to zhnije alebo chyti nejaku pliesen. Ako by som to mal osetrit aby som tomu predisiel ? Staci to vyvarit ? Alebo by som to mal aj niecim napustit/natriet/nastriekat ? A ked uz ano, tak cim ? co neuskodi pavucikom ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Augusta 2007, 17:12

s tymto nemam ziadne skusenosti , z mojho pohladu je vykladanie stien teraria zbytocne... samotna nadrz vyzera lepsie ale stava sa omnoho menej kontrolovatelna ... pokial mas ciste skla vidis do nej zo vsetkych stran a to ja potrebujem. Mam jedno terarium kde je zadok + bocne skla upravene materialom ktory je nepriehladny a dost mi to vadi ... volba je na tebe

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Augusta 2007, 17:18

No, ja mam zadnu stenu olepenu nejakym pieskom atd. to som uz take kupil ... ja som chcel skor ze nech to pekne vyzera. Je pravda ze potom prichadzas o dalsie miesto z kade mozes pozorovat ... Ten rakos som chcel este aj ako nahradu nejakeho toho konara/kory, len by som to asi najradsej este nejako upravil, nech mi to nezhnije hned a ked si uz v tom urobi nejake hniezdo aby som mu to nenicil.

Mne sa nepacia ciste teraria, to je take moc .... neviem, umele ? Osobne nemam ani rad chovanie pavucikov vo filmovkach. za 1, ho nevidim a za 2, viem ze tomu pavucikovi je to jedno, ale pripada mi to take moc asi krute :) ja viem, som divny.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Augusta 2007, 17:38

nie si divny si normalny , takto rozmysla viacej chovatelov. Osobne nepreferujem filmovky. Vynasiel som uplne nove moznosti skladovania ml. pavukov a mozno si to dam patentovat :D casom vam to nafotim a mozno mi niekto posle za napad nejaku odmenu. Vymyslel som to nedavo ked som rozmyslal ako uskladnit pavuky efektivnejsie ale aby to bolo fajn aj pre nich aj pre mna a prisiel som na podla mna genialny sposob. Ak niekto bude mat to iste co ja, tak mu asi zaplatim :D ze ma predbehol... nafotim a poslem popis ako si to mozte doma pripravit a potom mi napistet co si o tom myslite ....Je to jednoduche, nechajte sa prekvapit

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 14. Augusta 2007, 17:44

Tryri napísal:No, ja mam zadnu stenu olepenu nejakym pieskom atd. to som uz take kupil ... ja som chcel skor ze nech to pekne vyzera. Je pravda ze potom prichadzas o dalsie miesto z kade mozes pozorovat ... Ten rakos som chcel este aj ako nahradu nejakeho toho konara/kory, len by som to asi najradsej este nejako upravil, nech mi to nezhnije hned a ked si uz v tom urobi nejake hniezdo aby som mu to nenicil.

Mne sa nepacia ciste teraria, to je take moc .... neviem, umele ? Osobne nemam ani rad chovanie pavucikov vo filmovkach. za 1, ho nevidim a za 2, viem ze tomu pavucikovi je to jedno, ale pripada mi to take moc asi krute :) ja viem, som divny.
Chlap predava cosi podobne ako filmovka je to take iste troska iny tvar na spodku aje to priesvitny do piatku by mi to malo prist takze to idem skusit co to je zaca predava to na ifaune a s fotiek to vyzeralo fajn jenden kus okolo 4 Sk pri vacsom odbere zlava tusim ze za 400 ks pytal 750 Sk ja som si objednal 100 ks za 400 sk

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Augusta 2007, 17:52

Sup sup pixel, uz to tu malo byt :D

FoXo ... asi viem co myslis, prisiel mi v takej ,,filmovke,, jeden pavucik, vyzera to presne rovnako, je to mozno trosku vyssie ako filmovka a je to cele priesvitne, respektive tak uplne jemne mliecne.

Ale k tym filmkovkam ... zase je to lepsie v tom, ze ten pavucik si lahsie najde potravu ... proste treba male skatulky ale nie filmovky ... takze ako Pixel ? :D

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 14. Augusta 2007, 18:26

Tryri napísal:Sup sup pixel, uz to tu malo byt :D

FoXo ... asi viem co myslis, prisiel mi v takej ,,filmovke,, jeden pavucik, vyzera to presne rovnako, je to mozno trosku vyssie ako filmovka a je to cele priesvitne, respektive tak uplne jemne mliecne.

Ale k tym filmkovkam ... zase je to lepsie v tom, ze ten pavucik si lahsie najde potravu ... proste treba male skatulky ale nie filmovky ... takze ako Pixel ? :D
Mne filmovky nevadia a ak budu priesvitne tak to bude fajn i ked mam niektore este co by mohli byt vo filmovke tak su vo vacsom ale prijimaju potravu bez problemov az na aviculariu tu som dal aj do mensieho a zatial po prvom dni ziadne znamky pazravosti :) Ale takisto som zvedavy na tie krabicky.

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 14. Augusta 2007, 18:55

:) zalozte si novu temu toto velmy ku konarom v terarku nepatri :D

ja som bol dnes bicyklovat s cielom donest dajaky ten konar, koru, domov ale nic poriadne som nenasiel a sekeru som zo sebou nemal :D ale aj tak asi by som mal strach dat to k pavukovy aj po neviem akej ociste a dezinfekcii :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Augusta 2007, 19:11

Njn, ja sa musim tiez tento tyzden vybrat najst nejaky konar ... uvidime. Zbehnem do nejakeho sadu tu v okoli :D tam bude ceresni dost, hadam to uz teraz nebude nikto strazit :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Augusta 2007, 19:24

Tryri napísal:Njn, ja sa musim tiez tento tyzden vybrat najst nejaky konar ... uvidime. Zbehnem do nejakeho sadu tu v okoli :D tam bude ceresni dost, hadam to uz teraz nebude nikto strazit :D
len neber motorovu pilku :twisted: aby im daco z toho sadu aj ostalo :lol: :roll: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Augusta 2007, 20:20

diss napísal::) zalozte si novu temu toto velmy ku konarom v terarku nepatri :D

ja som bol dnes bicyklovat s cielom donest dajaky ten konar, koru, domov ale nic poriadne som nenasiel a sekeru som zo sebou nemal :D ale aj tak asi by som mal strach dat to k pavukovy aj po neviem akej ociste a dezinfekcii :D
Si mi dačo pripomenul.V jednej nemenovanej dedinke blízko mna býva jeden nemenovaný expert a ten dáva všetko zvonku - obyčajnú hlinu, konare, kamene ,proste vsetko, bez akejkolvek dezinfekcie priamo do terárka.Raz(co ja viem) hovoril ako chytal v pivnici myši a tie dával žrať pavúkom.A ty si robíš starosti :twisted: Snažil som sa mu to párkrát vyhovoriť,ale nepomohlo. Na dosť velke počudovanie sa u neho zverom darí prekvapivo dobre.Neviem síce dokedy to vydrží :twisted: :) .

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 14. Augusta 2007, 20:28

Dudo napísal:
diss napísal::) zalozte si novu temu toto velmy ku konarom v terarku nepatri :D

ja som bol dnes bicyklovat s cielom donest dajaky ten konar, koru, domov ale nic poriadne som nenasiel a sekeru som zo sebou nemal :D ale aj tak asi by som mal strach dat to k pavukovy aj po neviem akej ociste a dezinfekcii :D
Si mi dačo pripomenul.V jednej nemenovanej dedinke blízko mna býva jeden nemenovaný expert a ten dáva všetko zvonku - obyčajnú hlinu, konare, kamene ,proste vsetko, bez akejkolvek dezinfekcie priamo do terárka.Raz(co ja viem) hovoril ako chytal v pivnici myši a tie dával žrať pavúkom.A ty si robíš starosti :twisted: Snažil som sa mu to párkrát vyhovoriť,ale nepomohlo. Na dosť velke počudovanie sa u neho zverom darí prekvapivo dobre.Neviem síce dokedy to vydrží :twisted: :) .
Kym mu vsetky neujdu co budu mat v sebe tolko energetickych zivin s tych mysi co mali v sebe este energetickejsie ziviny typu otrava proti mysiam :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Augusta 2007, 20:43

Tryri napísal:Sup sup pixel, uz to tu malo byt :D

FoXo ... asi viem co myslis, prisiel mi v takej ,,filmovke,, jeden pavucik, vyzera to presne rovnako, je to mozno trosku vyssie ako filmovka a je to cele priesvitne, respektive tak uplne jemne mliecne.

Ale k tym filmkovkam ... zase je to lepsie v tom, ze ten pavucik si lahsie najde potravu ... proste treba male skatulky ale nie filmovky ... takze ako Pixel ? :D
ok mam to nafotene ..uz len to upravim ...

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 14. Augusta 2007, 20:52

Dudo napísal: Si mi dačo pripomenul.V jednej nemenovanej dedinke blízko mna býva jeden nemenovaný expert a ten dáva všetko zvonku - obyčajnú hlinu, konare, kamene ,proste vsetko, bez akejkolvek dezinfekcie priamo do terárka.Raz(co ja viem) hovoril ako chytal v pivnici myši a tie dával žrať pavúkom.A ty si robíš starosti :twisted: Snažil som sa mu to párkrát vyhovoriť,ale nepomohlo. Na dosť velke počudovanie sa u neho zverom darí prekvapivo dobre.Neviem síce dokedy to vydrží :twisted: :) .
ked zobere zeminu z dakade kde raz za rok prejde clovek aj to sa stratil tak mozno aj ta zemina je cistejsia ako lignocel co kupujeme :D a mysi tiez na dedine su dobre vykrmovane nie ? sama zahrada vsetko vetcsinou hnojene prirodne :D

ale tiez ma dnes napadlo ze daktorim pavukom je urcite aj lepsie ked sa onho majitel az tolko nestara a da mu pokoj ako dajaky co denne ho otravuje :D

ja to riskovat nebudem skusim daco najst v obchode, ked vobec v kosiciach dajaky poriadny najdem strasna muka tu na vychode :D

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 14. Augusta 2007, 20:57

nevie daktory kosican kde by sa dalo toto kupit, ci vobec to zozeniem v KE
Obrázok


da sa to objednat aj z jedneho ceskeho E-shopu ale 300kc(2x tolko ako samotny produkt) postovne to by ma stalo neskutocne peniaze :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Augusta 2007, 21:03

300 Kc .... to mas skoro 400 Sk .... a to mam za 300 cele terarko :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA
moj vyrobok

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Augusta 2007, 21:08

tak tu je spominane :

mini terarium :
Obrázok

jednoduche otvaranie šrubovacie ako klasicky obal na CD alebo DVD 50 kus :)
Obrázok

na vrch a po obvode si samozrejme spravite dierky ide to lahko
Obrázok

detail lepenia stlpca v strede silikonom / pre stromace ako stvorene / pre pozemne nie je potrebne ale moze to tam byt :)
Obrázok

detail 2
Obrázok

tak ze postup:
1: kupis si CD alebo DVD bulku 50 ks
2: obsah von
3: odrezes nozom najlepsie takym ako orezavac / ja mam sadu /
4: zalepsi to oproti na priehladny obal
5: nechas vyschnut
6: vrchnak potom pekne sadne na tu dieru ak ces mozes dat sietku na dieru hore ale ak mas tu tycku nie je to potrebne
7: odporucam tak na pavuky od 3-7 zvlelku cca
8: ak si das dierky aj po obvode, vyskladas na seba vezu a mas to skladne. lahke a hl vidis do vnutra

- tak ako paci sa vam moj vynalez ?? :)
Naposledy upravil/-a PiXeL v 15. Augusta 2007, 10:50, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Augusta 2007, 21:16

No,je to minimálne zaujímavé :wink:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Augusta 2007, 21:25

Takze to je 1 krabicka na 1 pavuka ... uff, to bude vela DVD :D

Ale inac fajn napad, to ma nenapadlo ...

thor
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18. Apríla 2007, 15:50
Bydlisko: lucenec

Príspevok od užívateľa thor » 14. Augusta 2007, 21:32

super napad urcite to vyskusam :)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 14. Augusta 2007, 21:37

Napad je to fajn ale aj pre 3 zv sa mi to zda byt velky. Od takeho 5 zv by som povedal ze je to mozno akurat ale tak ked sa ti maly jedinec neboji a beha hore dole prima potravu pohode tak je vsetko ok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Augusta 2007, 21:38

Tak mozes pouzit aj mensie krabicky mozno .... 10 DVD, 15 DVD atd.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Augusta 2007, 21:49

Tryri napísal:Tak mozes pouzit aj mensie krabicky mozno .... 10 DVD, 15 DVD atd.
nie nemozes , je to potom siroke a plytke ...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 14. Augusta 2007, 22:37

dobry napad ale neviem ci by som sa na to spolahol ... zatvaranie to ma dobre ale ten stlpik ma tam hneva ....

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Augusta 2007, 22:42

cvabo napísal:dobry napad ale neviem ci by som sa na to spolahol ... zatvaranie to ma dobre ale ten stlpik ma tam hneva ....
nemusis ho tam mat ..odrezes a dieru zalepis sietkou ... mas to to iste ale bez stlpika :)


Napísať odpoveď