Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 9. Septembra 2010, 22:01

podla mna zivotneho priestoru nikdy nie je dost a je mi jedno ci sa jedna o pavuka alebo trebars pieskomila. ked nieco chovam, tak to chovam pre dobro zvierata a nebudem ho dusit v malom priestore len preto, aby ho moje oko lepsie videlo. kdesi tu na fore som cital, ze velky priestor zbytocne stresuje pavuky, ale to potom tie co ziju v prirode asi trpia sakra tazkymi depresiami...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Septembra 2010, 23:17

zivotny priestor vacsiny druhov pavukov sa da ratat na cm2 ... cest vynimkam.

Takze ... tu neplati, cim vacsie tym lepsie :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 10. Septembra 2010, 09:45

Zbytocne velke terarium nieje dobre. Hlavne male pavuky, maju problem vo velkom priestore najst potravu. Si zober ze das napr.1zv brachypelmu do 5cm krabicky a das jej tam nastrihnuteho cerva...proste ho nenajde. Pokial je uz pavuk vacsi a krmis ho niecim co sa po terariu neustale spaciruje nevidim problem s vacsim terariom. V prirode pavuky nechodia na nejake velke prechadzky. Skor cakaju v nore/hniezde kym sa objavy nieco pod zub v blizkom okoli.

haX
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13. Augusta 2010, 14:05
Bydlisko: Vranov nad Topľou / Prešov

Príspevok od užívateľa haX » 10. Septembra 2010, 09:58

No jasne to chapem, ja postupne premistnujem pavukov z mensich do vacsich, ale moja smithka je v 10. zvleku a chcem ju tam uz nechat navzdy tak pre adult jedinca by to nemal byt az tak velky priestor...

Pirtom ho krmim cvrckami takze s najdenim potravy urcite nie je problem
mám rád stracciatelovu zmrzlinu :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Septembra 2010, 12:27

Obrázok

napriklad pavucinovim sialencom vacsi ako "odporucany" priestor nevadi :P

ale aj ked kukam na ti smithinu az taka mala zasa nieje a ak hodi potravu pred nu tak z hladanim by problem nemala mat
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 10. Septembra 2010, 18:08

ja mam 4.zv. smithi v 8cm krabicke a ini to este "dusia" vo filmovkach... pri mensich jedincoch samozrejme je lepsi skor mensi priestor, ale pri haX-ovej smithi nevidim problem v tom priestore

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Septembra 2010, 20:39

tvoj nazor... podla mna to ma moc velka tera pre nu ...
ja by som tam kludne dal dospelu L.parahybanu a tej by to bolo tak akurat...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

haX
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13. Augusta 2010, 14:05
Bydlisko: Vranov nad Topľou / Prešov

Príspevok od užívateľa haX » 10. Septembra 2010, 21:46

:) :) ja som rozmyslal nedavno ze si kupim parahybanu nejaku 7-8 zvlekovu a ze ju dam do toho tera, ale som sa na to vybodol. A nechal som tam smithku
mám rád stracciatelovu zmrzlinu :)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 10. Septembra 2010, 21:49

akurat taku parahybanu mam, nechces? :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

haX
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13. Augusta 2010, 14:05
Bydlisko: Vranov nad Topľou / Prešov

Príspevok od užívateľa haX » 12. Septembra 2010, 20:59

vďaka, teraz nie :) sa sťahujem akurat na intak tak som zvedavy ci ma odtial nevyhodia so všetkými :D
mám rád stracciatelovu zmrzlinu :)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 15. Septembra 2010, 18:13

mate nejake skusenosti z vyvarenim alebo inym odstranenim kyseliny mravcej? popripade pouzitie modrej skalice, mydla alebo inej zasaditej latky? ... pretoze stare hnile pne zvnutra vyzrate od mravcov ... proste krasa

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 15. Septembra 2010, 21:38

s tou kyselinou by nemal byt problem ked to vbudes vyvarat, tak sa zriedi na minimum

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa paterlini » 24. Januára 2011, 23:41

koru som vysprchova, polial vriacou vodou a potom dal do vyhriatej rury pri 250 stupnov cca 20 min vypiect, az mierne zacala tliet a aj tak zacala po 2 tyzdnoch sa robit na nej pliesen. miesto, kde sa dotika kora lignocelu. odstranena mokrou vatou, zatial len mierne sa tyzdni zacina chytat znova. dalsie terarium bude riesene s lepsim vetranim a korou z korku
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa Jednasest » 25. Januára 2011, 09:56

Odstran miesto,kde je plesen odstran, prilep silikom tak aby sa nedotykalo podkladu. Alebo si to nalakuj, al. Tam daj nieco umele.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa paterlini » 25. Januára 2011, 11:26

idem do hornbachu kupit plexisklo a cez vikend ho zlepim. tvar a terarko odkukane od roba c (tarantulaguy1976) len vytunenie o 5 dierov na na spodu, kde bude substrat
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa Fany » 6. Februára 2012, 17:20

troška hlúpu otázku mám :D ale môžu tieto tuhé mrazy zničiť neaké zárodky,plesne v lignoceli ktorý mám odložený? alebo môžu mať podobný efekt ako vyváranie? :) u nás bolo až - 30
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 6. Februára 2012, 18:01

Fany napísal:troška hlúpu otázku mám :D ale môžu tieto tuhé mrazy zničiť neaké zárodky,plesne v lignoceli ktorý mám odložený? alebo môžu mať podobný efekt ako vyváranie? :) u nás bolo až - 30
môže to mať podobné následky/účinky...ale sú organizmy, ktoré len zazimuješ :-D...inak...u nás bolo -31°c :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

richard212110
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Decembra 2018, 17:00
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa richard212110 » 28. Decembra 2018, 12:55

dobry den mam otazku ze dal som polku tej kocky lignocelu do kybla a zalial vrelou vodou a este som pridal manganistan draselny ale kedze som “profesional” dal som ho tam viacej pretoze som nemal odskusane ake mnozsvo urobi tu ruzovu vodu a plus ten lignocel uz zafarbil tu vodu tak som nevedel ze ci to bolo malo alebo vela ale neriesil som to a dal som ho vysusit a dneska som ho dal do boxu dal som tam pavuka a stale chodi iba po stenach toho boxu(je to norovy druh) sem tam ide aj na lignocel ale hned odide viem ze potrebuje cas kym si to tam prejde a obzrie ale neviem ci mu nevadi ze ten lignocel bol v silnejsom roztoku toho manganistanu a este by som sa chcel opytat ze mam tam aj umely list a ked je nanom tak bubnuje pedipalpami a nohami

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Decembra 2018, 12:43

richard212110 napísal:
28. Decembra 2018, 12:55
dobry den mam otazku ze dal som polku tej kocky lignocelu do kybla a zalial vrelou vodou a este som pridal manganistan draselny ale kedze som “profesional” dal som ho tam viacej pretoze som nemal odskusane ake mnozsvo urobi tu ruzovu vodu a plus ten lignocel uz zafarbil tu vodu tak som nevedel ze ci to bolo malo alebo vela ale neriesil som to a dal som ho vysusit a dneska som ho dal do boxu dal som tam pavuka a stale chodi iba po stenach toho boxu(je to norovy druh) sem tam ide aj na lignocel ale hned odide viem ze potrebuje cas kym si to tam prejde a obzrie ale neviem ci mu nevadi ze ten lignocel bol v silnejsom roztoku toho manganistanu a este by som sa chcel opytat ze mam tam aj umely list a ked je nanom tak bubnuje pedipalpami a nohami
nemas dospeleho samca? ak ano ten sa ti uz nezakope a jeho "biologicke hodiny" mu odpocitavaju posledny cas takze je neposedny a hlada samicku...
posli fotku do prislusnej temy a zistime co a ako :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

richard212110
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Decembra 2018, 17:00
Re: Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa richard212110 » 29. Decembra 2018, 21:19

dospeleho nemam lebo nema este tibialne haky (ceratogyrus marshalli) a vyriesil som to tak ze som vymenil substrat


Napísať odpoveď