Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 13. Júla 2007, 16:43

andy napísal:Ja si tiež zbieram a vyváram.V obchodoch to je drahe.A nakoniec oni to tiež niekde musia zbierať, no nie?
mas pravdu andy, a ešte navyše k tomu taký krajší a väčší samorast stojí aj dve stovky a to je prekliate vela, za to môžem mať nové tera.

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 29. Júla 2007, 12:25

kluci no jako ja nevim jak to delate ale ja sem tam do toho terarka dal jakousi vetev ale brutalni zadnou vetvicku a do tri dnu plesnivela a to sem ji pul hodiny vyvaroval a pak tak dva tri dny nechal vyschnout.. cim to muze byt???
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 1. Augusta 2007, 16:21

ja si zhanam koru do terarka len pruser je ze nikto nevie ako vyzera borovica :D

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 1. Augusta 2007, 18:13

vsak na netu je to urcite napsane aj vyfocene ne?? :-D
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Augusta 2007, 18:24

podla mňa môže byť vhodný doplnok do tera koreň, ktorý sa používa do akvárií, hoci s tým nemám skúsenosti, ale chcem nakúpit väčšie množstvo menších koreňov a uvidí sa. Koreň môže byť pekným spestrením každého tera v ktorom sa nachádza vačší zemný pavúk.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Augusta 2007, 18:35

takmer kazde drevo ci kora prevarena vo vode a nasledne ususena moze byt umiestnena v terariu ... prejdes sa po lese a nazbieras plnu tatrovku :)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 2. Augusta 2007, 11:48

PiXeL napísal:takmer kazde drevo ci kora prevarena vo vode a nasledne ususena moze byt umiestnena v terariu ... prejdes sa po lese a nazbieras plnu tatrovku :)
No o tom by som si dovolil polemizovat ... Ak mas suche terarka tak ano, ak mas vlhke, tak aj kora aj to seno ci co za blbost to tam davas Ti zacne okamzite plesniviet. Teda 95% kory.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Augusta 2007, 13:05

Raqua napísal:
PiXeL napísal:takmer kazde drevo ci kora prevarena vo vode a nasledne ususena moze byt umiestnena v terariu ... prejdes sa po lese a nazbieras plnu tatrovku :)
No o tom by som si dovolil polemizovat ... Ak mas suche terarka tak ano, ak mas vlhke, tak aj kora aj to seno ci co za blbost to tam davas Ti zacne okamzite plesniviet. Teda 95% kory.
seno - suhlas ale chcel som si to otestovat ... ale ta kora nebude plesniviet pokial vlhkost neprehanas do extremov a mas tam dobre vetranie a teplotu ... voda sa odparuje rychlejsie ....

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Augusta 2007, 11:22

PiXeL napísal: seno - suhlas ale chcel som si to otestovat ... ale ta kora nebude plesniviet pokial vlhkost neprehanas do extremov a mas tam dobre vetranie a teplotu ... voda sa odparuje rychlejsie ....
Co to znamena vlhkost neprehanas do extremov ??! Aku teplotu a vetranie tam podla Teba treba aby to neplesnivelo ? A co s tym ma to, ze sa voda odparuje rychlejsie ? Ako CO sa odparuje rychlejsie ? Ako plesen ??!
:?:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 6. Augusta 2007, 11:59

voda sa odparuje rychlejsie ked tam mas dobre vetranie a teplotu :roll: :roll: :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Augusta 2007, 12:00

diss napísal:voda sa odparuje rychlejsie ked tam mas dobre vetranie a teplotu :roll: :roll: :roll:
No to nie je tak celkom pravda.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Augusta 2007, 12:04

Raqua napísal:
diss napísal:voda sa odparuje rychlejsie ked tam mas dobre vetranie a teplotu :roll: :roll: :roll:
No to nie je tak celkom pravda.
to teda je :) uz len zakonite ak nie inac ...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Augusta 2007, 12:11

PiXeL napísal:
Raqua napísal:
diss napísal:voda sa odparuje rychlejsie ked tam mas dobre vetranie a teplotu :roll: :roll: :roll:
No to nie je tak celkom pravda.
to teda je :) uz len zakonite ak nie inac ...
Ok, mala lekcia fyziky .. :)
To ci sa voda odparuje zavisi od 3 (minimalne, mozno su este dalsie) faktorov a to je teplota, prudenie vzduchu a vzdusna vlhkost. Ak je v okoli vzdusna vlhkost 100%, tak mozes mat aj vichricu a 200 stupnov celzia a do okolia sa Ti nic neodpari, pretoze vzduch bude nasyteny vodnou parou na svoje maximum, co je presne to, co 100% Rh znamena.
:roll:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Augusta 2007, 12:14

Raqua napísal:
PiXeL napísal:
Raqua napísal: No to nie je tak celkom pravda.
to teda je :) uz len zakonite ak nie inac ...
Ak, mala lekcia fyziky .. :)
To ci sa voda odparuje zavisi od 3 (minimalne, mozno su este dalsie) faktorov a to je teplota, prudenie vzduchu a vzdusna vlhkost. Ak je v okoli vzdusna vlhkost 100%, tak mozes mat aj vichricu a 200 stupnov celzia a do okolia sa Ti nic neodpari, pretoze vzduch bude nasyteny vodnou parou na svoje maximum, co je presne to, co 100% Rh znamena.
:roll:
to co si napisal je dost logcke ale to nijako nema spojitost z tym co bolo hore. Pises tu o extremnostiach a ma niekto v terariu kde sa chovaju pavuky 100 vzdusnu vlhkost ??? asi nie , a zabudol si na vetranie, vlhkost v terariu je ina ako vlhkost v samotnom interiry tak ze o5 nejaka skusenot ... iba ak by niekto choval pavuky v saune :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Augusta 2007, 12:22

PiXeL napísal: to co si napisal je dost logcke ale to nijako nema spojitost z tym co bolo hore. Pises tu o extremnostiach a ma niekto v terariu kde sa chovaju pavuky 100 vzdusnu vlhkost ??? asi nie , a zabudol si na vetranie, vlhkost v terariu je ina ako vlhkost v samotnom interiry tak ze o5 nejaka skusenot ... iba ak by niekto choval pavuky v saune :twisted:
Samozrejme, ze som dal priklad na extrem, ktory ale dokazuje, ze Tvoj predchadzajuci prispevok je blbost a ze mam pravdu, ked vravim, ze to nie je tak celkom pravda. :lol:
A mimochodom, v tomto Tvojom prispevku si prave napisal (a prisiel si na tom sam, ked som Ta naviedol) jednu z najdolezitejsich veci, ktoru si treba uvedomit pri chove pavukov podla mna.
Necham to na Teba, aby si prisiel na to, ze ktora to je.

Bottom line toho co som tu chcel povedat je, ze pokial budes chovat pavuky spravne, kora plesniviet bude. Ludia tu maju dobre skusenosti borovicovou, neviem, ale ja som skusal rozne kory a vzdy so zlym vysledkom.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Augusta 2007, 12:25

end o tom , nech si kazdy z toho zobere kolko potrebuje ...

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 12. Augusta 2007, 02:04

Je vhodne kupit hoci aj korene ktore sa predavaju do akvarii (predpokladam ze do vody) a dat to k pavukovy ? treba to tiez este dezinfikovat pred ulozenim do terarka ?

nechcem riskovat ze zoberem dajaky koren z lesa a bude v nom dajake svinstvo alebo cerv alebo iny obyvatelia, alebo ze mi to zacne plesniet, mam zatial len 3 pavukov takze tolko uz ten peniaz obetujem a radsej si budem isty ze to nezacne hnit ani samo chodit po terariu :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Augusta 2007, 10:54

diss napísal:Je vhodne kupit hoci aj korene ktore sa predavaju do akvarii (predpokladam ze do vody) a dat to k pavukovy ? treba to tiez este dezinfikovat pred ulozenim do terarka ?

nechcem riskovat ze zoberem dajaky koren z lesa a bude v nom dajake svinstvo alebo cerv alebo iny obyvatelia, alebo ze mi to zacne plesniet, mam zatial len 3 pavukov takze tolko uz ten peniaz obetujem a radsej si budem isty ze to nezacne hnit ani samo chodit po terariu :D
nemusis si kupovat koren v akvaristike / ale mozes / staci ze to co najdes v lese dobre vyvaris. V akvaristike je to predrazene, mylsim ze kg / 500 Sk... / aj ked to nie je tazka vec / ale naco platit za nieco co mozes mat zadarmo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 12. Augusta 2007, 11:25

klasické korene predávané v akvaristike sú vyvárané v soli kôli dezinfekcií...preto si myslím, že je to nieje vhodné pre pavúka...a je to drahé

...ale zase tieto korene sú z rašeliny alebo také niečo....nemyslím tým priamo ale niečo s ňou majú

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Augusta 2007, 11:32

Spuco napísal:klasické korene predávané v akvaristike sú vyvárané v soli kôli dezinfekcií...preto si myslím, že je to nieje vhodné pre pavúka...a je to drahé

...ale zase tieto korene sú z rašeliny alebo také niečo....nemyslím tým priamo ale niečo s ňou majú
Ja som nepisal ze nie su vhodne ... to si kde precital ? ale to ze su drahe za tym si stojim.
korene ktore kupis v akvaristike je : vinicove drevo , nic ine. Kora to uz je o inom... ale drevo je vyvarene a je to vinic.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 12. Augusta 2007, 11:56

zle si ma pochopil....ja som netvrdil, že si to myslíš...som skôr reagoval na predchádzajúci príspevok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 12. Augusta 2007, 13:48

Takze spravil som pokus a dal som kokosvu skrupinu zakupenu v chovprodukte (nevyveraneu) do noveho terarka. Drzala sa asi 3 dni a ziadna pliesen. Postriekal som terarko trochu vodou a na druhy den rano pozeram a kokosovy ukryt chytil pliesen.

Teraz spravit pokus ci ta ista kokos. skrupina nechyti pliesen aj po vyvareni :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Augusta 2007, 14:01

testuj :) ..ja by som si kupil kokos v zelenine a ovoci a prevrtal by som si ju ..vide to lacnejsie ...

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 12. Augusta 2007, 14:31

ked davate daco do terarka, napr ten kokos alebo kvetinac pavuka vyberate ci nechavate ho tam, pokial je to mierny druh nie jeden z tych agresivnych a toxickych :D , ide hlavne o to ci pavuk sa toho co tam date nebude bat, lebo moj stale je v jednom rohu a z neho sa nepohne,

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 12. Augusta 2007, 16:42

diss napísal:ked davate daco do terarka, napr ten kokos alebo kvetinac pavuka vyberate ci nechavate ho tam, pokial je to mierny druh nie jeden z tych agresivnych a toxickych :D , ide hlavne o to ci pavuk sa toho co tam date nebude bat, lebo moj stale je v jednom rohu a z neho sa nepohne,
Vacsinou davam nieco vzdy ked davam aj pavuka do noveho pribytku tak este pred tym ale sem tam sa stane ze mu dam dekoraciu aj ked je uz v terarku samozrejme ze opatrnost nadovsetko :) Neboj aj mne trucuje jeden a to tam nema nic :)


Napísať odpoveď