Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Kuko
Vyváranie kôry, konárov

Príspevok od užívateľa Kuko » 1. Októbra 2006, 12:18

aky je postup? ako dlho treba vyvarat ? treba nieco pridat do vody ?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 2. Októbra 2006, 07:33


Kuko

Príspevok od užívateľa Kuko » 2. Októbra 2006, 07:39

bebekexxx - ten clanok som cital este pred zadanim svojho prispevku... skor sa mi jednalo o nejake konkretnejsie postrehy napr. ako dlho vyvarat atd.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 2. Októbra 2006, 10:32

kludne staci cca 20 minut varu, ja som este pouzil na ne epoxid, potom vobec neplesniveju a po dostatocnom vyzreti nie su vobec skodlive pre pavuky, takto mi konar vydrzal az kym som ho pri premiestnovani (po 2 rokoch) nenalomil. Potom sa v tomto mieste po case chytila plesen.

JAhny
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21. Septembra 2006, 09:19

Príspevok od užívateľa JAhny » 3. Októbra 2006, 08:57

Ja pouzivam drevo vymacane vo vode. Ak mas v blizkosti rieku, urcite najdes na brehu vyplavenych dost konarov. Ber take, na ktorych vidis, ze boli vo vode uz dlho. Naporcujes ich podla vlastnych predstav, vyvaris (ja vyvaram pol hodinku) a mas neplesnivejucu dekoraciu do terarka.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Októbra 2006, 11:49

na arachnomanii odporuca Iverson pridat proti plesniam do vody manganistan ... pavukovi to neskodi.... manganistan dostanes v kazdej lekarni... Manganistan draselny ma viacej nazvov Kalium Permanganicum alebo hypermangan .... "uvareny" konar nechaj na chvilu v studenej vode do ktorej das zrniecko manganistanu. Takto si mozes osetrit - substrat a podobne.

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 6. Októbra 2006, 20:00

a kôli pár zrnkám netreba ísť kupovať balí stačí típnuť v labá :twisted: ku

Spider
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Spider » 19. Decembra 2006, 16:26

ked chcem dat pavukovy do terarka nieco na splhanie konar alebo koru daju sa kupit alebo si musim zohnat ?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Decembra 2006, 17:46

ja si vzdy zhanam, vyvarim, dezinfikujem , necham vyschnut a umiestnim do terarka .... nic zlozite
ja si vyberam take dekorativne kusky , aby to aj nejak vyzeralo...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Decembra 2006, 10:48

malo5 napísal:a kôli pár zrnkám netreba ísť kupovať balí stačí típnuť v labá :twisted: ku
Ked som ho kupoval pred par rokmi, tak ma stala cela krabicka, z ktorej som za tie roky skoro nic neminul asi 14sk. To uz si co za socka, ze mas potrebu to kradnut ???
:roll:

Užívateľov profilový obrázok
orlovecsk
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 24. Júna 2006, 14:15
Bydlisko: P.B.

Príspevok od užívateľa orlovecsk » 23. Decembra 2006, 13:43

No stávajú sa aj horšie veci, takže by som to tak čierno nevidel a inak keď som chcel minule kúpiť v lekárni tak mi nechceli dať bez predpisu a musel som to zhánať cez susedu.

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 24. Decembra 2006, 00:20

Spider napísal:ked chcem dat pavukovy do terarka nieco na splhanie konar alebo koru daju sa kupit alebo si musim zohnat ?
Jasne ze sa daju aj kupit :P dnes kupis vsetko na co si spomenies...Maju konare aj kory bud normalne v petshopoch, ale aj v obchodoch typu baumax/hornbach ale ked uvidis tie peckove ceny, tak asi radsej pojdes na prechadzku do prirody a nieco si nazbieras :lol:

Fantastic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 21:00
Bydlisko: Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Fantastic » 24. Decembra 2006, 09:17

ja si vsetky konare a kory nosim domov z prirody.Podla mna je to lepsie ako si to kupit, v lese si mozem vybrat co chcem a nie ako v obchode tam je to strasne predrazene

Spider
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Spider » 24. Decembra 2006, 14:10

griwe napísal:
Spider napísal:ked chcem dat pavukovy do terarka nieco na splhanie konar alebo koru daju sa kupit alebo si musim zohnat ?
Jasne ze sa daju aj kupit :P dnes kupis vsetko na co si spomenies...Maju konare aj kory bud normalne v petshopoch, ale aj v obchodoch typu baumax/hornbach ale ked uvidis tie peckove ceny, tak asi radsej pojdes na prechadzku do prirody a nieco si nazbieras :lol:
:lol: :lol: diky aj ja si myslim 8)

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 24. Decembra 2006, 14:20

Fantastic napísal:ja si vsetky konare a kory nosim domov z prirody.Podla mna je to lepsie ako si to kupit, v lese si mozem vybrat co chcem a nie ako v obchode tam je to strasne predrazene
Niekedy si treba rozmysliet na kolko si svoje zvieratko v terariu vazime a ci by nebolo lepsie si za ten konar niekedy priplatit, pretoze taka [haluz] z lesa obsahuje nespocetne mnozstvo roztocov a podobnych havedi ktore sa na pavuka mozu bezproblemov dostat a potom sa nadsenci zbierajuci drevo z lesa nestihaju cudovat preco im ich milacik otocil kopitka.. :!: :!:

Fantastic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 21:00
Bydlisko: Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Fantastic » 24. Decembra 2006, 16:01

xenesthis napísal:
Fantastic napísal:ja si vsetky konare a kory nosim domov z prirody.Podla mna je to lepsie ako si to kupit, v lese si mozem vybrat co chcem a nie ako v obchode tam je to strasne predrazene
Niekedy si treba rozmysliet na kolko si svoje zvieratko v terariu vazime a ci by nebolo lepsie si za ten konar niekedy priplatit, pretoze taka [haluz] z lesa obsahuje nespocetne mnozstvo roztocov a podobnych havedi ktore sa na pavuka mozu bezproblemov dostat a potom sa nadsenci zbierajuci drevo z lesa nestihaju cudovat preco im ich milacik otocil kopitka.. :!: :!:

ale ja prirodzene to dvero potrebne osetrim

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 25. Decembra 2006, 02:23

Ja osobne by som to neriskoval.. Ale je to moznost..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Decembra 2006, 11:18

ja si tiez nosim veci z prirody a lesa, a nemal som najmensi problem,
najprv ho necham len tak preschnut na balkone cca 2 tazdne , niekedy aj viac..... tak si ich upravym ako potrebujem a dam ich vyvarit, a varim naozaj dlho , a trocha dezinfekcneho prostraiedku ..... a tak varim este raz uz v cistej vode..... a drevo sa da napustat olejmi, napr. lanovym, ale nie chemicky upravenym!!! a takto mam istotu ze je to OK .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 27. Decembra 2006, 16:58

xenesthis napísal:Ja osobne by som to neriskoval.. Ale je to moznost..
neviem ci by si konare v obchodoch kupoval trebars do 50 terarii. To by bol asi riadne drahy konicek.

ja v terariach pouzivam zasadne borovicovu koru z prirody, s ktorou mam dobre skusenosti a plesnivie skutocne len minimalne. Poriadne ju vyumyval a potom ju na urcitu dobu supnem do mikrovlnky.

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 28. Decembra 2006, 22:19

ja pouzivam koru z korku a je to super a nestalo to ani vela a v pohode mi to vykrylo vsetky tera :wink:

Dano
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Septembra 2006, 21:43
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dano » 28. Decembra 2006, 23:18

pokial viem tak korkova kora je pomerne draha (samozrejme je to subjektivne) aj ked uznavam ze vyzera velmi pekne ... ja pouzivam borovicovu koru a nikdy som nemal problemy

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 29. Decembra 2006, 01:16

ja som kupoval za 500kc a zaplnil som z toho dost vela terarii

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA
kora ako ukryt

Príspevok od užívateľa PiXeL » 13. Júla 2007, 13:26

mam otazku : ma niekto k dispozicii nejake taketo kôry , ktora posluzi ako ukryt pre stromove pavuky. ? ak ano mozme sa stretnut ? najlpesie z BA a okolia. ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:
Re: kora ako ukryt

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 13. Júla 2007, 15:32

PiXeL napísal:mam otazku : ma niekto k dispozicii nejake taketo kôry , ktora posluzi ako ukryt pre stromove pavuky. ? ak ano mozme sa stretnut ? najlpesie z BA a okolia. ďakujem
ak ti možem poradiť, skús v okolí BA pohľadať nejaký starši ihličnatý les (smer na zahorie by to nemal byť problém) a tam priamo pri starých a odumierajúcich stromoch nájdeš odpadnutú, aj niekoľko centimetrov hrubú kôru, ktorú stačí vyvariť, poriadne vysušiť a máš výborný úkryt zadarmo (no vlastne za cestovné).

Ak sa mi podarí zohnať kamaráta, skúsim ho požiadať o fotku nejakého jeho terária, on s obľubou kôru používa a vyzerá to dobre a neplesnie.

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 13. Júla 2007, 16:19

Ja si tiež zbieram a vyváram.V obchodoch to je drahe.A nakoniec oni to tiež niekde musia zbierať, no nie?


Napísať odpoveď