Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 30. Apríla 2010, 10:52

adi napísal:pokial je borovicova ... lakovat netreba ... ta neplesneje , ak je este aj vymocena vo vode, pripadne dooobre odstata ...:-)
nevem sam co to je je to kus korena ktory som nasel pri potoku a nevadi teda nalakovane vyvetrane drevo?:D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Apríla 2010, 10:53

bolo tu uz napisale xyz-krat.

Pozor na toxicitu lakov. Najlepsi je ten na detske hracky, ale aj lodny lak - dlho vsak tvrdne a treba vela vetrat.

Inak pohoda ..., Pavuk ho nezje. Mozno okuse :-D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 30. Júna 2010, 21:54

ahojte,
mám takú otázku, že mám doma kúsky kôry a nechce sa mi ju vyvárať, ak by som ju polial 99 % liehom a nechal 2-3 dni na slnku a potom to použil do terária, mohlo by to poškodiť chovancovi?

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 30. Júna 2010, 22:46

Ak máš doma teplovzdušnú pištoľ tak použi tú.Tým pádom ti odpadá sušenie,a môžeš tú kôru použiť takmer okamžite.A je to aj efektívnejšie ako vyváranie.

Užívateľov profilový obrázok
Wandal
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 20:22
Bydlisko: Galanta,Šurany

Príspevok od užívateľa Wandal » 1. Júla 2010, 09:02

Tou teplovzdušnou pištoľou myslíš fén??? :D

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 1. Júla 2010, 09:21

fén nespraví takú teplotu :)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 1. Júla 2010, 09:23

ja mam dobre skusenosti s betadinom (betadine - kupis v lekarni 3-4e, pouziva sa na dezinfekciu ran a sliznic ) ale ked bude pouzivat tak nariedeny, nie cisty(aj ked cisty by bol neskodny)
-napr mozes dat koru do dhrnc s vodou trocha povar potom odstav pridaj betadine aby sa voda zafarbila poriadne na hnedo - nechaj postat par minut a potom vyber vysus a plesne by sa nemali objavit skoro na 100% vobec

-moja skusenost je ze som nemal dobre terarium (uz mam druhe) a zle vetralo, no a kokos zacal chytat plesen taku malicku zelenkavu. Zobral som stetec rozrobil si do 2cl vodi cca6 kvapiek betadinu priamo v terariu som kokos potrel - vyschlo to a plesen sa mi uz na tom mieste nikdy neobjavila.. betadine je pre pavuka neskodny a dokonca v niejakych pripadoch ze traba pavuka osetit ked je sam napadutny plesnou, natiera sa betadinom.

-ale je jasne ze treba skusit vsetko ostatne a rozne chemikalie aj ked neskodne nechat na koniec

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Júla 2010, 10:17

teplovzdusna pistol je na tvarovanie novodurovych rurok a myslim ze aj to je zbytocne nechaj ju tie 2-3 dni na tom slnku nech riadne preschne a nemalo by tam ostat nic sak pavuk si nevyzaduje sterilitu ako na operacke
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 29. Augusta 2010, 13:29

vela odpovedi navrhov podnetov .. no :(
akvarko mam na vysku cca 45 pre stromoveho. chcel som tam mat koru ako aj konar no hned som narazil na problem nemam taky hrniec lebo je to dost velke :( takze asi od toho upustim ale aj ten konar :( je tiez vysoky co stym ?
a plus v terarku treba mat urcitu vlhkost nechyti sa plesen na kore alebo kanari ked bude v lingoceli ?
(konare a kora z baumaxu hornbachu si aj tak vyzaduje bud prevarenie alebo ine dezinfikovanie material je pohodeny na zemi a je tam kadejaka haved)
co odporucate ?

co takto to strcit do rury ? ( mam plynovu )
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 29. Augusta 2010, 15:17

skus to dat do vedra a len zalievat vriacou vodou, ale po kraji vedra, nie na koru al. konare lebo by mohli popraskat.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 29. Augusta 2010, 15:20

Jednasest napísal:skus to dat do vedra a len zalievat vriacou vodou, ale po kraji vedra, nie na koru al. konare lebo by mohli popraskat.
tolko som rozmyslal nad tym ze na taku moznost som ani nemyslel .. dakujem .. :)
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 29. Augusta 2010, 18:45

a co odporucate? ako upevnit koru o sklo ? nabodovat silikonom ? mate niejake rady.. :?:
a poprosim niejaky postreh na plesen ci sa bude tvorit ak bude kora a konar v lingoceli ci sa bude tvorit, a niejaky prostriedok lahko dostupny na natretie konara a kori. dakujem :)
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 29. Augusta 2010, 19:26

Sprav si nejaký podstavec a na to polož tu kôru aby nemala priami kontakt z lignocelom ....keď to tak spravíš tak natierať nemusíš...ale musíš mať dobré vetranie .
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 29. Augusta 2010, 19:30

a vzdusna vlhkost? +ked sa mu nan pavuk vysere?
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 29. Augusta 2010, 20:51

tu su foto :) ako vyzera terarko je to robene z akvarka ..
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Augusta 2010, 21:22

nechaj este nejaku sparu medzi coklom a dvierkami a mas to dobre

koru len tak opri zachvilku to pavuk tak opradie ze to budes mat sam problem odlepit
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 29. Augusta 2010, 21:26

Z0oMb3E napísal:nechaj este nejaku sparu medzi coklom a dvierkami a mas to dobre

koru len tak opri zachvilku to pavuk tak opradie ze to budes mat sam problem odlepit
ked som v praci stale pootvorim vyvetram .. popripade podlozim pod sklo nieco nech sa vetra :) to iste bude aj tu v tomto.. ak sa podari a sklenar mi to spravi tak dam vyvrtat dva tri rady dier nech taha vzduch zo spodu..
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

haX
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13. Augusta 2010, 14:05
Bydlisko: Vranov nad Topľou / Prešov

Príspevok od užívateľa haX » 2. Septembra 2010, 13:50

A ake mate skusenosti ak ukotvim konar, resp. kôru v mojom prípade, do raseliny, cca 3-4 cm do hlbky? Chyti to plesen, teda ak je to vyvarene, avsak nieje napustene so ziadnym lakom ani ziadne natery to nema?

A dalsia otazka, ako reaguje popripade vo vasich terach, drevo pri roseni , resp. zalievani?
mám rád stracciatelovu zmrzlinu :)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 2. Septembra 2010, 14:38

aj ked to natries, moze to zacat plesniviet, daj to nad substrat a prilep niecim, napr. silikonom o sklo.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 2. Septembra 2010, 17:53

ked porosim vzdy nasaje vodu a splesnivie, pak to mokrym stetcom poutieram od tej plesne aby som zbytocne neviril ten plesnivy prach a plesen vecinou zmizne pak sama - pri dalsom roseni uz vecinou nenaskoci nova

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 4. Septembra 2010, 11:26

Takze tu je finalna podoba pre mojeho prveho stromaka :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 4. Septembra 2010, 14:17

Velmi pekne si sa vyhral s tym terarkom, len taka mala rada odomna . . Tu haluzku by som nahradil nejakym normlanym korenom c osi kupis v chovprodukte. Zacne ti to plesniviet podla mna. Ale oskusas a potom vymenis.

vladko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 22. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa vladko » 4. Septembra 2010, 14:27

AAA napísal:Velmi pekne si sa vyhral s tym terarkom, len taka mala rada odomna . . Tu haluzku by som nahradil nejakym normlanym korenom c osi kupis v chovprodukte. Zacne ti to plesniviet podla mna. Ale oskusas a potom vymenis.
vsetko je vyvarene osusene a potom lakovane lakom na hracky pre deti.
skusime uvidime..
Grammostola rosea (adult M size) pohlavie a pocet zvlekov neurcene. (prvy zvlek umna)
Poecilotheria regalis 7zv. 0.1 (zvlek doma)

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 4. Septembra 2010, 14:34

Ten konárik by som na tvojom mieste vymenil. Ja som to vyvaril, vysušil, namoril prípravkom proti tvorbe plesní a aj tak sa mi tam pleseň spravila. No možno, že keď je to nalakované tak to plesnivieť nebude. Potom napíš, že ako s tým konárikom.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 4. Septembra 2010, 15:48

mne splesnively aj konare natrene epoxidom :( ... a vetranie je pomaly na cely vrch terarka a su tam aj netesnosti na dvierkach :D
- ale ten koren z chovproduktu nesplesnivie? lebo podla mna drevo ako drevo :/


Napísať odpoveď