Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 15. Augusta 2007, 10:52

Dve veci :

A) Preco je to v teme Vyvaranie kory .... ?

B) Nie je jednoduchsie kupit si za 3 koruny salatovku ?? Podla mna vyzera lepsie a je onoho praktickejsia. Niekedy ma prekvapuje, ako sa ludia snazia setrit.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 15. Augusta 2007, 10:57

Raqua napísal:Dve veci :

A) Preco je to v teme Vyvaranie kory .... ?

B) Nie je jednoduchsie kupit si za 3 koruny salatovku ?? Podla mna vyzera lepsie a je onoho praktickejsia. Niekedy ma prekvapuje, ako sa ludia snazia setrit.
A- som pisal naj si otvoria novu temu :D lepsie sa to bude hladat
B- clovek rad vyuziva bordel co uz ma doma ako kupovat dalsi aj ked lacno

ja mam tiez kopu doma tych obalov na dvd sice vetcsinu som uz vyhodil
8)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 15. Augusta 2007, 10:57

PiXeL napísal:
Chruno napísal:Až veeeeľmi sa to podobá na toto:
http://www.vivarista.sk/m/clanky/87
fuu tak to som nevidel ... mna to napadlo uplne sameho , nevidel som ziaden clanok ani fotografie ...
OKej...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 15. Augusta 2007, 11:09

Raqua napísal:Dve veci :

A) Preco je to v teme Vyvaranie kory .... ?

B) Nie je jednoduchsie kupit si za 3 koruny salatovku ?? Podla mna vyzera lepsie a je onoho praktickejsia. Niekedy ma prekvapuje, ako sa ludia snazia setrit.
A:) nejako sa to tu dostalo ... ak je to zle prehodi sa to inde ak nie premaze sa to

B:) Nie je jednoduchsie kupit salatovky lebo nie su tak pevne, pri dierovani mozu prasknut / mozu ale nemusia /, podla mna nevyzera lepsie a urcite to nie je omnoho praktickejsie ... lebo ak si naskladas na seba tie miniteraria tak ti krasne sadnu jeden do druheho vdaka tomu ako to je navrhnute... Salatovka ti sadne ale zafuka prievan a mas po vezicke :D

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 15. Augusta 2007, 11:14

diss napísal: clovek rad vyuziva bordel co uz ma doma ako kupovat dalsi aj ked lacno
ja mam tiez kopu doma tych obalov na dvd sice vetcsinu som uz vyhodil
8)
Ok, mas ich doma kopec. Beriem, ale :

1) ten obal ma absolutne nevhodne otvaranie, pretoze ak ho chces otvorit, znicis vsetku pavucinu po obvode pixle kompletne. Pri salatovke mozes otvorit len na tej strane, kde nema pavucinu.

2) neda sa to otvorit len ciastocne, musis vzdy uplne - riziko uniku.

3) vyroba je casovo narocnejsia ako nadierkovanie salatovky.

4) je to menej skladne, kedze to ma kruhovy podorys, zaberie to viac miesta ako salatovky.

5) horsie to vyzera

6) tmavy vrchnak sice pavuky ocenia, ale horsie sa to kontroluje ak to nechces otvarat.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 15. Augusta 2007, 15:01

1, Dobre, znicis pavucinu, to sa da uznat

2, Vykrutis, a odskulis len jednu stranu, ziadnyp roblem.

3, Ano, 5 minut navyse ja hrozne dlhy cas ... nechcem vidiet ked budes robit terarka ako sa budes ponahlat ked uz toto je pre teba strata casu.

4, Ja myslim ze je to skladne dost .... tiez nemozes mat velku plochu salatoviek, pretoze tie zo stredu sa zle vyberaju.

5, to je dost subjektivne

6, Kontrolujes z boku, nie ?

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 15. Augusta 2007, 15:22

Tryri napísal: 2, Vykrutis, a odskulis len jednu stranu, ziadnyp roblem.
Skus si to so splasenou Poeckou, podla mna to je problem.
Tryri napísal: 3, Ano, 5 minut navyse ja hrozne dlhy cas ... nechcem vidiet ked budes robit terarka ako sa budes ponahlat ked uz toto je pre teba strata casu.
Kolko mas doma pavukov ? Ked budem stahovat 20 pavukov, tak 5 minut na kazdom navyse je skoro hodina a tristvrte naviac a to uz podla mna problem je. Nehovoriac o tom, ze vyrobit toto tu zaberie viac ako 5 minut navyse, nakolko do pixle mozem dierky napichat a sem ich musim vypalit.
Tryri napísal: 4, Ja myslim ze je to skladne dost .... tiez nemozes mat velku plochu salatoviek, pretoze tie zo stredu sa zle vyberaju.
Zaujimave, keby som dal pavuky co mam doma do takychto pixli, tak mi zaberu 3x viac miesta a pre mna to je neakceptovatelne. Zasa je to otazka toho, ci ma niekto doma 3 pavukov alebo 200 pavukov.
Tryri napísal: 6, Kontrolujes z boku, nie ?
Zboku cez zapradeny polopriesvitny plast. Super riesenie.... Pripravis sa o znacnu cast plochy, ktorou na toho pavuka mozes pozerat.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 15. Augusta 2007, 16:00

1. neznicis ziadnu pavucinu inac ako zo salatovky / pouzivajte rozum prosim / ten stlpec je nalepeny na dne nie ne vrchnaku !!! omg

2. system zakrutenia je jednoduchy a nemoze svojvolne nic ujst z obalu.

3. samotna vyroba ti trva do 10 min ak ak nie si lenivec nie je problem

4. skladne je to maximale a maxiomalne pohodlne , mozem ti nafotit skladnost a pochopis to sam.

5. subjektivne , suhlas ... vec vkusu

6. Sam dobre vies ze cez vrchnak nic nekontrolujes ..pavucinky , spina a podobne... urcite otvoris akukolvek nadobu aby si sa pozrel rovnako

tak o co tu ide ??? :D

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 15. Augusta 2007, 16:25

PiXeL napísal: tak o co tu ide ??? :D
ze jednemu sa to paci druhemu nie :lol:

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 15. Augusta 2007, 16:49

Myslim si ze Raqua to nemysle s tym stlpikom tak ako si napisal ze nie je pripevne o vrch. Ale ze pavuk si spravi pavucinu hore okolo stlpiku a vrchnaka alebo bocnej steny a vrchnaka a tym ze to musis odkrutit tak sa narusi cela pavucina alebo cast.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 15. Augusta 2007, 18:30

FoXo napísal:Myslim si ze Raqua to nemysle s tym stlpikom tak ako si napisal ze nie je pripevne o vrch. Ale ze pavuk si spravi pavucinu hore okolo stlpiku a vrchnaka alebo bocnej steny a vrchnaka a tym ze to musis odkrutit tak sa narusi cela pavucina alebo cast.
ale ronako ci to odkrutis alebo ci to otvoris a je pavucina hore efekt je ten isty ... nema to ziaden vyznam riesit ako otvaranie...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 15. Augusta 2007, 19:05

PiXeL napísal:
FoXo napísal:Myslim si ze Raqua to nemysle s tym stlpikom tak ako si napisal ze nie je pripevne o vrch. Ale ze pavuk si spravi pavucinu hore okolo stlpiku a vrchnaka alebo bocnej steny a vrchnaka a tym ze to musis odkrutit tak sa narusi cela pavucina alebo cast.
ale ronako ci to odkrutis alebo ci to otvoris a je pavucina hore efekt je ten isty ... nema to ziaden vyznam riesit ako otvaranie...
Mne zvyknu robit vacsinou len na jednej strane pavucinu cize s druhej strany mozem kludne otvori max ako sa da a tym neporusim nic pripadne len velmi male percento

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 15. Augusta 2007, 19:10

Jezismaria ..... a to som zaryty ateista .. skusim este viac polopatisticky ...
PiXeL napísal:1. neznicis ziadnu pavucinu inac ako zo salatovky / pouzivajte rozum prosim / ten stlpec je nalepeny na dne nie ne vrchnaku !!! omg
FoXo napísal: Myslim si ze Raqua to nemysle s tym stlpikom tak ako si napisal ze nie je pripevne o vrch. Ale ze pavuk si spravi pavucinu hore okolo stlpiku a vrchnaka alebo bocnej steny a vrchnaka a tym ze to musis odkrutit tak sa narusi cela pavucina alebo cast.
Foxo to evidentne pochopil. Napr. vsetky Avicularie si robi hniezda pri vrchnaku, ale nie na celej ploche len na casti. Pixlu otvoris v tej casti, kde hniezdo nema aby si ju neznicil, toto nie ... Znicis jej hniezdo vzdy, lebo tym musis otocit. Absolutne neprakticke. Rozum by mal pouzit niekto iny tuna podla mna.
PiXeL napísal: 2. system zakrutenia je jednoduchy a nemoze svojvolne nic ujst z obalu.
O zatvarani nebola rec, ale znova o tom, ze vrchnak salatovky sa pri otvarani da ohnut a vznikne tak mensia medzera, jednoduchsia manipulacia. Najma ak si predtym znicil pavukovi hniezdo. By si kukal na taku formosu, co by robila.
PiXeL napísal: 3. samotna vyroba ti trva do 10 min ak ak nie si lenivec nie je problem
Uz ma to prestava bavit, keby si poriadne cital, asi by som nemusel toto vobec pisat. Mozno Ta este bavi hrajkanie sa, ale az budes po 50 krat ubytovavat 100 pavukov, tak mi ver, ze sa to budes snazit optimalizovat z hladiska casu aj pracnosti. Pozrel by som sa ako vyrabas 200 tychto obalov, fakt ... Ale mozno len ja som lenivec. :roll:
PiXeL napísal: 4. skladne je to maximale a maxiomalne pohodlne , mozem ti nafotit skladnost a pochopis to sam.
Dam na rovnaky priestor 2-3x tolko pavukov v salatovkach.
PiXeL napísal: 6. Sam dobre vies ze cez vrchnak nic nekontrolujes ..pavucinky , spina a podobne... urcite otvoris akukolvek nadobu aby si sa pozrel rovnako
Kontrolujem.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 15. Augusta 2007, 22:13

Nema cenu pisat a obhajovat nieco co si davno odpisal , pozdravujem salatovky ... Mne sa moj objav paci a snazim sa zuzitkovat nieco co je inac asi na nic... Ak sa ti to nepaci nemusis si to tajne vyrabat :lol:
Neboja sa Matko , rozmyslam dost a hrajkam sa aj tam aj tu aj vsade :)
Naposledy upravil/-a PiXeL v 15. Augusta 2007, 23:04, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 15. Augusta 2007, 22:30

mne sa viac pozdavaju salatovky ... neviem preco ale viacej ...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 16. Augusta 2007, 00:08

PiXeL napísal:Nema cenu pisat a obhajovat nieco co si davno odpisal , pozdravujem salatovky ... Mne sa moj objav paci a snazim sa zuzitkovat nieco co je inac asi na nic... Ak sa ti to nepaci nemusis si to tajne vyrabat :lol:
Neboja sa Matko , rozmyslam dost a hrajkam sa aj tam aj tu aj vsade :)
Sak pohoda, len som napisal, preco si myslim, ze to je blbost a neprakticke, ked Ti to vyhovuje, nemusis kvoli mne teraz utekat nakupovat salatovky a vyhadzovat to. :wink: (aj ked by si urobil dobre! :lol: )
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 16. Augusta 2007, 00:18

Raqua napísal:
PiXeL napísal:Nema cenu pisat a obhajovat nieco co si davno odpisal , pozdravujem salatovky ... Mne sa moj objav paci a snazim sa zuzitkovat nieco co je inac asi na nic... Ak sa ti to nepaci nemusis si to tajne vyrabat :lol:
Neboja sa Matko , rozmyslam dost a hrajkam sa aj tam aj tu aj vsade :)
Sak pohoda, len som napisal, preco si myslim, ze to je blbost a neprakticke, ked Ti to vyhovuje, nemusis kvoli mne teraz utekat nakupovat salatovky a vyhadzovat to. :wink: (aj ked by si urobil dobre! :lol: )
aj tak ta mam rad :oops: aj ked mas rad salatovky a ja tiez ale aj toto druhe sa mi paci :) , proste paci sa mi vsetko , no nie ? :idea:

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 16. Augusta 2007, 16:00

s5 k teme :D kupil som vinicove drevo v petshope treba mi to este vyvarat / dezinfikovat, alebo to len oplachnem a dam to do terarka

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 16. Augusta 2007, 16:24

diss napísal:s5 k teme :D kupil som vinicove drevo v petshope treba mi to este vyvarat / dezinfikovat, alebo to len oplachnem a dam to do terarka
pre istotu vzdy vsetko radsej vyvar mas v tom lepsiu istotu ako keby si to nespravil

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 16. Augusta 2007, 22:21

ja davam takeho suche veci do solneho roztoku ....

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 18. Augusta 2007, 16:31

Dalsia seria otazok ...

Mam uz konare z ceresne, fasciatu som pekne prelozil do misky, konare som si nastrihal, nelamal presne aby mi sadli do terarka a teraz dalsie otazky :

1, niekde som tu cital ze by sa to malo ,,osupat,, z kory a potom ju vyvarit v tej vode. Preco to treba osupat ? Pretoze som to skusal osupat, a ide to dost blbo a este aj pod tou korou je nejaka taka blbost zelena, to vyzera ako pistacie :)

2, Ked mam tu fasciatu vo velkej plastovej skatulke, mam jej tam nieco dat ? Lignocel atd. ? Pretoze planujem ze to terarko bude hotove az rano, vydrzi ona nejakych tych 20 hodin v plastovej skatulke ktora je porosena, ale neni v nej nic ?

3, A ak to treba supat, nemate nejaky trik ? Pretoze som skusal supat taky kratky konarik a islo to pekne blbo... pri predstave ze to budem musiet osupat vsetko .... ale tak co by som neurobil pre svoje pavuciky :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Augusta 2007, 23:40

pavuk ti vydrzi v plast. nadobe pokial tam ma vzduch :) a ja by som nesupal ziadne vetvicky ... to nevyzera prirodzene ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 19. Augusta 2007, 00:28

Tak aj viem ze to nevyzera prirodzene, ale ak je nejaky dovod, pre mna skryty, preco tam nemozu ist tie vetvy aj s korou, tak ich teda osupem, radsej neprirodzene ako keby mi mal umriet.

Jasne ze tam ma vzduch ... Inac k tym vetracim otvorom ... tie pavuky su pekne mrchy, pretoze som dal jedneho asi 1,5 cm aj s nohami do nadoby kde som mal predtym versicoloru a ten mali hajzlik mi usiel ... a netusim ako, musel sa asi nejako brutalne poskladat a preliezt cez tu vetraciu dierku ... (je sice pravda ze bol dost chudy, nebol nazraty, takze je to realne, ale aj tak .... ) tak dufam ze ho najdem, by mi ho bolo luto.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 19. Augusta 2007, 04:01

Tryri napísal:Tak aj viem ze to nevyzera prirodzene, ale ak je nejaky dovod, pre mna skryty, preco tam nemozu ist tie vetvy aj s korou, tak ich teda osupem, radsej neprirodzene ako keby mi mal umriet.

Jasne ze tam ma vzduch ... Inac k tym vetracim otvorom ... tie pavuky su pekne mrchy, pretoze som dal jedneho asi 1,5 cm aj s nohami do nadoby kde som mal predtym versicoloru a ten mali hajzlik mi usiel ... a netusim ako, musel sa asi nejako brutalne poskladat a preliezt cez tu vetraciu dierku ... (je sice pravda ze bol dost chudy, nebol nazraty, takze je to realne, ale aj tak .... ) tak dufam ze ho najdem, by mi ho bolo luto.
Drzima palce ja som zatial nahanal 3 krat s toho dva krat toho isteho :) Aj cez zalepenu skatulu :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 23. Augusta 2007, 20:47

Tak sa stalo to, co tu uz niekto pisal ... konare sa drzali, ako nahle som porosil tak do druheho dna mi to chytilo pliesen .... najvacsie ,,chuchvalce,, biele plesni boli pri koncoch tych konarov, tak je dost mozne ze to nebolo dobre presusene ... neviem.

Najhorsie na tom je, ze ja zajtra odchadzam na 10 dni prec a pokial sa mi neopdarilo odstranit vsetku pliesen tak sa mi to moze rozsirit po celom terarku a to by bol asi koniec pre pavucika .... dufam ze sa to nerozsiri :(


Napísať odpoveď