Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 3. Januára 2008, 21:57

HnnbL napísal:ja malo vlhčím.a to len do jedneho rohu daleko od kokosu a konarov.tak je šanca že mi to nezačne plesnivieť
ja mam v jednom tera taky maly konarik z vonku a nikdy som ho nerosil, bol uplne suchy ale plesen po nom rastla...teraz zazracne prestala aj ked ho mam cely vlhky, ale teoreticky by to malo byt tak ze ked ho mas suchy nemala by tam byt plesen :D moj je nejaky specialny pripad

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 5. Marca 2008, 13:54

podla vás ked si kupim konar čo sa dava do akvariek(trošku drahy ale prežijem).ten može začať plesniveť ked sa nanho dostane kus vody pri roseni ??

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 5. Marca 2008, 14:01

HnnbL napísal:podla vás ked si kupim konar čo sa dava do akvariek(trošku drahy ale prežijem).ten može začať plesniveť ked sa nanho dostane kus vody pri roseni ??
:lol: :lol: :lol: ako moze konar do akvariek plesniviet z vody??? inhac ak ste na dedine normalne urobte hniezdo pavukovi s klatika tak ze donho vydlabete dieru a mozete ho aj uplne prevrtat mojmu sprtovi sa to paci

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Marca 2008, 15:52

HnnbL napísal:podla vás ked si kupim konar čo sa dava do akvariek(trošku drahy ale prežijem).ten može začať plesniveť ked sa nanho dostane kus vody pri roseni ??
Mal som to u jedneho pavuka cca rok a neplesnivelo to. Vlhkost sa pohybovala okolo 60 - 70 percent. Nijak specialne som to neupravoval.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 5. Marca 2008, 16:34

no..aj ja si myslim ze to am mozes dat..skus to vyvarit ale dlho by som to urcite nevaril..ked to tam das tak to bude urcite fajn..

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 5. Marca 2008, 16:39

nie nevyvaraj to daj to do rury na 25 min na 250 min ti vyzabija vsetko len bacha aby ti neprihorelo ja som to tez tak robil

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 5. Marca 2008, 18:07

belarus napísal:nie nevyvaraj to daj to do rury na 25 min na 250 min ti vyzabija vsetko len bacha aby ti neprihorelo ja som to tez tak robil
aj to je jedna z moznosti..a je asi o daco lepsia..xe..ale fakt bacha na to pripalenie(mam svoje skusenosti)..xe...tak bacha

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 5. Marca 2008, 19:12

:lol: VSAK AJ JA :d ale zachranil som to este to len priharalo :D ale totalne to vyghubi cervy dokonca aj plesne

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 5. Marca 2008, 20:47

ja som začal umne presadzovať v terarkach kamene a umele rastliny a tak..lebo ked rosi ma trošku narosim na konar z prirody hned začne plesnivieť

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 12. Apríla 2008, 20:15

nasiel som si vetvu s vinica . . co by sa stalo keby som ju po vyvareni nastriekal este transparentnym lakom?? samozrejme pavuk by do tohto terarka isiel najskor az za taky rok a pol . . . to by mu uz nemalo ublizit?

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 12. Apríla 2008, 20:22

AAA napísal:nasiel som si vetvu s vinica . . co by sa stalo keby som ju po vyvareni nastriekal este transparentnym lakom?? samozrejme pavuk by do tohto terarka isiel najskor az za taky rok a pol . . . to by mu uz nemalo ublizit?
nvm načo , dnes som si doniesol dve tašky kôry,vyvaril som ich a osprchoval vriacou vodou, to by malo stačiť.
nebude to vyzerať umelo?
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 12. Apríla 2008, 20:26

no neviem pre istotu . . bude tam versina a potrebuje mat vlhko tak nech to urcite neplesnivie. . . ten lak je matny ale aj keby sa to trosku lesklo tak mi to nevadi, len chcem vediet ci ani poo takom case to pre pavuka nie je este nebezpecne

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Apríla 2008, 22:27

AAA napísal:no neviem pre istotu . . bude tam versina a potrebuje mat vlhko tak nech to urcite neplesnivie. . . ten lak je matny ale aj keby sa to trosku lesklo tak mi to nevadi, len chcem vediet ci ani poo takom case to pre pavuka nie je este nebezpecne
Neviem na aky šampion robiš všetko o rok dopredu, čo ak ti Avicularia zdochne ? Potom ti je to celé na prd. Avicularia potrebuje vlhko, teplo a dobré vetranie. Všetko prírodné plesnie ak máš prílišné vlhko a zlé vetranie. Radšej si kup terárium pre stromáky 25x15x15cm za 250 sk drevo za 160sk a maš to.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 12. Apríla 2008, 22:30

ked zdochne tak bude zdochnuta a kupim dalsiu . . a nemyslim ze je zbitocne mat terarko dopredu nie ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Apríla 2008, 22:31

Razor napísal:
AAA napísal:no neviem pre istotu . . bude tam versina a potrebuje mat vlhko tak nech to urcite neplesnivie. . . ten lak je matny ale aj keby sa to trosku lesklo tak mi to nevadi, len chcem vediet ci ani poo takom case to pre pavuka nie je este nebezpecne
Neviem na aky šampion robiš všetko o rok dopredu, čo ak ti Avicularia zdochne ? Potom ti je to celé na prd. Avicularia potrebuje vlhko, teplo a dobré vetranie. Všetko prírodné plesnie ak máš prílišné vlhko a zlé vetranie. Radšej si kup terárium pre stromáky 25x15x15cm za 250 sk drevo za 160sk a maš to.
25x15x15cm ? to je terarium pre stromaky ? Kolko mas stromakov ze si prisiel na taky rozmer ...

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 12. Apríla 2008, 22:36

to bol asi iba razorov preklep inac si to neviem vysvetlit, sak on vie predsa vsetko

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Apríla 2008, 22:58

Nebol to žiaden preklep. Pre Avicularie uplne postači. Mam v takých teráriách Tapinaucheniusa, Psalmopoeusy aj Avicularie. Stromakov nemam veľa, lebo sa na ne nezameriavam, no mám v chove poriadok a viem čo sa ako chová na rozdiel od niektorých expertov a chvastúňov. A dajú mi za pravdu viacerí že mám PRAVDU !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 12. Apríla 2008, 23:02

no ja si beriem k srdcu vsetko co povies :) len to vzdy trosku prehodnoim a zkonzultujem . . . a neviem preco ma nenechas spravit nieco specialne ale vzdy tlacis do stereotypov

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 13. Apríla 2008, 00:42

pisem pre Razora ktory ma hlavu tvrdu ako palica !!

Stromove druhy / nie A. minatrix / sa chovaju v :
20x20x30 pri menších druhoch (Avicularia)
30x30x40 pri veľkých druhoch (Poecilotheria)

mas to aj na stranke lasiodora a je to tam pre nieco , to ta nenapadlo ze to asi tak bude ??? Skus dat Poecilotheria rufilata do 25x15x15cm a pri otvoreni ma abdomen na sbodku a koniec noh pri vetrani :D ale ok ..ty vies, ty si tu boss ...

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 11. Augusta 2008, 22:27

Ahojte,

Mozem pouzit do terarka pre stromaky i dlhe umele rastliny zakupene v chovprodukte?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 11. Augusta 2008, 22:51

meo napísal:Ahojte,

Mozem pouzit do terarka pre stromaky i dlhe umele rastliny zakupene v chovprodukte?
A prečo by si nemohol ? Ja ich používam tiež.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 11. Augusta 2008, 23:26

Razor napísal:
meo napísal:Ahojte,

Mozem pouzit do terarka pre stromaky i dlhe umele rastliny zakupene v chovprodukte?
A preèo by si nemohol ? Ja ich používam tiež.
no vsetci sa tu bavia o nejakych vetvickach a korach... na ich hladanie nemam cas toboz na ich spracovanie a v chovacoch som zatial videl iba velke kusy....
takze dik... DLHE UMELE RASTLINY RULES :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 12. Augusta 2008, 10:36

Ale myslim ze to trbe zase s mierou, ja som mal tiez take umele rastlinky v terarkach a ked ich tam das vela tak sa mi v nich schovavali cvrcky a ine chovne zvierata, zle sa mi to terarko cistilo a celkovo sa mi tam vnutri tera zle manipulovalo.

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 29. Apríla 2010, 18:26

chcem sa spitat mam donesenu koru z lesa je to vlastn ekusok dreva stoceneho len chcem vediet ci ked ho vyvarim potom dam do mikrovlnky ciho potm mozem nalakovat nebude to vadit?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Apríla 2010, 10:26

pokial je borovicova ... lakovat netreba ... ta neplesneje , ak je este aj vymocena vo vode, pripadne dooobre odstata ...:-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď