Lepite si vlastne ?

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Októbra 2007, 11:16

dobry postreh ....., sak podla tych tienov od blesku ...., no fidis ... ani by som si nesimol .. :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 6. Októbra 2007, 13:14

No je to možné :wink: Ale každopádne by to bolo netradičné riešenie... pri takých druhoch, ktoré nepotrebujú nejakú extra vlhkosť by to možno nebolo zlé, keby sa substrát pri zadnej stene udržuje suchý (kvôli plesniam)

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 25. Októbra 2007, 01:33


Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Októbra 2007, 09:07

nj, pekne , kamos si teraz nieco podobne robil , ale este som to nevydel :( , a vraj trosicku iny sposom vyroby.
SKUUUBI - sak hod sem navod alebo fotto ..
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Decembra 2007, 11:36

Cawko...ako som si cital toto vase forum tak som sa rozhodol ze daco polepim aj ja..a weelmi ma to chytilo az neviem co..xexe..Rozhodol som sa teda ze si spravim vlastne terarko.Sklo som doslat zadarmo lebo starky rozoberal sklenik.Noz na sklo som si kupil,myslim ze je dost kvalitny a reze fajn ani som to necakal :D .Silikon som si tiez kupil a pistol sa silikon som si pozical.Sietku som kupil v zeleziarstve a pustil som sa do toho.Vela z vas chcelo aj postup a tak tak to sem idem secko napisat.
POSTUP:
1. Sklo som si narezal na potrebne rozmery a potom som si obrusil hrany smirglom,kltrym to islo celkom fajn.
2. Silikon som si vytlacil na viecko od pohara a zacal som to lepit narezane sklo do seba tak, ze som silikon nanasal lyzickou od zmrzliny a spajdlou(v pripade ze by niekto poteboval ohladom lepnia nieco poradit tak mozete napisat sukromu spravu a poradim rad)
3. Najprv treba nalepit na spodnu podstavu zadnu stranu,potom bocne a nakoniec predok.
4. Potom som si na vrch nalepil sklo a pod jednotlive dva kusy som zasunul kovovu mriezku ako vetracku.
5. Ak uz secko porobite a nechajte to uschnut do rana ale najlepsie aj 2 alebo 3 dni.
6. Ako listu na posun dvierok som pouzil listu na papier z umelej hmoty ktora sa da zohnat v kazdom papiernictve.Je ale dost huzevnata a tak som z nej odstrihol polivici a nechal som len to co potrebujem, lebo ked bola cela sklo sa v nej ani nepohlo.
7. Ked to bude suche poobrezavajte nozom na papier zvysky slikonu aby to nevyzeralo ako odflaknute ale kludne ich tam mozete nechat(ved tomu pavukovi to aj tak nevadi)
8. Terarium zodpovedne umyte a vysuste aby nezostali flaky.

ROZPOCET:
1. Noz na sklo-150Sk
2. Silikon(akvarijny)-200Sk a silikon(sanitarny)-153Sk
3. Sietka proti hmyzu-50Sk m2
4. Noz na papier ma asi kazdy doma ale moj stal asi 20Sk
5.Lista na papier-9Sk kus
No..myslim ze to je vsetko ale ak som na nieco zabudol tak kludne napiste a ja to mozem doplnit alebo sa pytajte a ja vam odpoviem.Sem na koniec pridam aj fotku toho mojeho vytvoru(upozornujem len ze este nieje obrezane lebo som sa pustil lepit dalsie a budem ich rezat az spolu nakoniec a ze som zabudol otfotit dvierka).Myslim ze sa mi celkom podarilo ale rad prijmem aj kritiku aj pochvalu.

Tu je obrazok toho terarka.Foto by Olympus m:ju 400Digital
http://www.imageshock.eu/?img=1367620,terarko.jpg
Naposledy upravil/-a Johny.700 v 30. Decembra 2007, 18:40, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 16. Decembra 2007, 13:05

no zabudol si uz len cenu skla. lebo nie kazdy ma doma nejake sklo kt. by mohol pouzit. ;) ale pre tych co maju doma skla dost to znie ako dobry napad. lebo hotove terarka su dost drahe.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Decembra 2007, 13:29

aha..no na to som fakt zabudol..diki..ked som sa bol v sklenarstve pytat na ten noz tak mi povedali ze 3mm sklo stoju 260Sk..podla mna je 3mm tak akurat..ale ako podstavu som daj 4mm...ale to len preto ze som mal..

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 16. Decembra 2007, 16:28

Hej tých 5mm je fakt max na tera aspoň podla mňa.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 16. Decembra 2007, 16:30

Mas tam strasne vela toho silikonu. Skus sa pri dalsom lepenie ho zbavit toho co jenavyse pripadne ho prstom roztri po spojoch aby nebol taky halabala :)

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Decembra 2007, 16:58

ano jasne..ale wed som tam napisal ze ja nasjkor lepim a ze potom ho odrezem..nexem byt drzi ale staci si to precitaj od zaciatku do konca :D
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Decembra 2007, 19:39

A preco nanasas lyzickou na zmrzlinu ??? Vsak silikon ma taku tu trubicku ... normalne to pistolou na silikon nanesies priamo na sklo (pokial nie si totalny notorik tak sa ti ani ruku netrasu a pojde to celkom rovno) k tomu pritlacis sklo a silikon ktory sa ti vytlaci zotries prstom alebo handrickou, pretoze pokial nechas ten silikon zaschnut, tak z rohov a tahsie dostupnych miest ho uz nikdy tak pekne nevyrezes.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Decembra 2007, 20:06

no..jasne..ale ked to nanasas po kuskoch spajdlou tak to podla mna ide uplne ze fajn..ale wed kazdy ma svoj styl na to ako si to spravi..mne je to takto lepsie..ten moj postum je taky ako je to dobre mne(P.S. Akvaristicky silikon nema trubicku ale je v takej krabicke :D )
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Decembra 2007, 20:12

Aha, tak to som nevedel, ja si kupujem klasicky silikon na lepenie skla. No, moze to ist fajn ked to mas pre seba, ale pokial to chces robit tak aby to bolo fakt ze pekne bud na predaj alebo niekde do obyvcky atd. tak to tou spajdlou asi neni bohvieco, lebo sa to nenanasa nejako rovnomerne .... alebo mozno hej, ja som to skusal a neslo mi to.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Decembra 2007, 20:42

Wed ok..nic sa nestalo..len mam na teba jednu otazku..a ak ju budes citat tak mi na nu pls odpovedz..Vadi pavukovi ked ma nerovnomerne zalepene terarko??...hmm??...xexe..a mne to tiez nevadi..aspon viem ze to drzi poriadne..a to co som sem dal tak je prve a to co som lepil vcera vyzera super..
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Decembra 2007, 20:54

Najskor hore kritizujes ze si necitaju tvoje posty a potom ty necitas moje .... vravim ked to chces mat PEKNE alebo to chces PREDAVAT.
Naposledy upravil/-a Tryri v 17. Decembra 2007, 13:08, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 16. Decembra 2007, 21:15

no..ja som to cital poriadne a dokonca dva krat..a podla mna som to aj tak napisal..ale nehadajme sa..toto nieje miesto na to aby sme sa hadali ale na to aby sme si navzajom radili a pomahali..a viem ze keby som to chcel taketo predavat tak by som z toho asi nevyzil...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 17. Decembra 2007, 11:34

budem hnusny ale uprimny. Vyzera to strasne a navyse neprakticky. Sorry
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Decembra 2007, 13:43

Johny.700 napísal:2. Silikon som si vytlacil na viecko od pohara a zacal som to lepit narezane sklo do seba tak, ze som silikon nanasal lyzickou od zmrzliny a spajdlou(v pripade ze by niekto poteboval ohladom lepnia nie2co poradit tak mozete napisat sukromu spravu a poradim rad)
Johny.700 napísal:P.S. Akvaristicky silikon nema trubicku ale je v takej krabicke
podla vsetkeho si si kupil akvaristicky silikon na utesnovanie nadrzi :idea:

Ja pouzivam na lepenie tiez akva silikon , v tube , a ten sa MUSI nanasat v TENKYCH PRUZKOCH , staci precitat navod a na webe najdes stranky kde su aj graficky zobrazene ako posobia sily ked je akva napustene vodou ,
ano viem my lepime tera a ato plati aj pre ne len tam nie su take tlaky ,

jasne ze to bolo tvoje prve lepenie , odporucam to tera rozobrat , ocistit a znova zlepit,

k faceliftu sa nevyjadrujem radsej ...., sorrz

Ked lepim doma tak mam tera pojazdne do 24 hodin aj s rezanim skla ...., ten akva silikon schne rychlo a ma dobru prilnavost.

Skus si hodit do googlu lepenie akvarii alebo terarii, a navstiv stranku akvarium.sk myslim ....,,

vela zdaru pri dalsom lepeni ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Decembra 2007, 14:27

Njn, klasicky ,,stavebny,, silikon ma nevyhodu ze aj po par hodinach je este stale dost plasticky, takze s tym lepenim treba vzdy cakat, ale zase ho mozem mat za dobru cenu, tak ho pouzivam.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 17. Decembra 2007, 16:31

jasne..dik seckym..aj za zle slovo..xexe..wed je to aj o tom..dalsie terarko som si zlepil pre mojeho noveho chovcanca ktore ma 20x20x20cm a je to uz celkom fajn..aspon myslim..xexe...a uz som na to asi konecne prisiel..vyzera to fajn.. :wink:
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Decembra 2007, 19:08

Ukaz foto.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 17. Decembra 2007, 22:05

no..bohuzial foto uz mozne nebude lebo toto terarko som lepil pre kamosa a jeho chovanca.Ma A. Geniculatu a terarko malo rozmer 25x25 a vyska 20cm..mozno ze ked dakedy ku nemu pojdem a nezabudnem zobrat fotak tak od cvaknem a dam ho sem..ale vyzeralo o trochu lepsie :D
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 30. Decembra 2007, 19:18

Johny.700 napísal:aha..no na to som fakt zabudol..diki..ked som sa bol v sklenarstve pytat na ten noz tak mi povedali ze 3mm sklo stoju 260Sk..podla mna je 3mm tak akurat..ale ako podstavu som daj 4mm...ale to len preto ze som mal..

mozem sa ta spitat kde stoji skolo 260SK ja som sice kupoval 4 mm ale stalo 560sk tak to je dos velky rozdiel

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 18. Januára 2008, 20:20

Mozem sa spytat ako riesite problem so zaspinenym terarkom od silikonu ?

Teraz som akurat dolepil dalsie terarko, a ked som prilozil skla, tak mi vytiehkol silikon, podla niekoho rady som si namocil prsty a ztiahol ten vyteceny silikon dole, lebo uz som to skusal rezat a je to fakt na houby.

No lenze ked ten silikon stiahne, tak tade kade som tahal prst je na skle asi 1 cm siroka a 1 mm hruba vrstva silikonu, ktora sa potom neda dat nicim dole, skusal som to zoskrabavat, a islo to velmi biedne a umyt to tiez neslo. Ako neni to moc zle, len to tam trosku spati.

Neviete ako na to ? Alebo cim to vycistit ? Bojim sa ze ked pouzijem nejake rozpustadlo tak mi to rozpusti aj ten spoj tych skiel a to by nebolo bohvieco.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Januára 2008, 20:46

Ja som to daval dole po zaschnuti ziletkou.


Napísať odpoveď