Lepite si vlastne ?

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 15. Augusta 2006, 12:17

hmmm diki za dobre navody...inac ja mam pavuky zatial v roznych tegligoch plastovych a tak...lepite aj do takychto teglikov veci?ci tam sa to moc neodporuca?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Augusta 2006, 15:06

griwe napísal:hmmm diki za dobre navody...inac ja mam pavuky zatial v roznych tegligoch plastovych a tak...lepite aj do takychto teglikov veci?ci tam sa to moc neodporuca?
Takto terarium a vsetko kde drzis pavuky rob co najednoduchsie.
1. lepsia udrzba, mas prehlad o potrave, zvyskoch a podobne
2. do plast. teg. som este nikoho nevidel nic lepit
3. pavukom staci - substrat, nejaka nadoba s vodou, ukryt... vsetko navyse je uz len pre tvoje oci.

Pozri si tuto stranku je to skvela inspiracia pre robenie terarii: http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=48951

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 15. Augusta 2006, 17:35

Griwe

este sa xcem opytat aky je rozdiel medzi terarkom plexisklovym a sklenenym...jediny rozdiel co som nasiel ja je ze plexisklo zintenzivnuje slnecne ziarenia...ale kedze pavuky na slnku nemam tak aky je tam ete rozdiel?

truhlik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14. Februára 2006, 19:43
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa truhlik » 15. Augusta 2006, 18:28

plexisklo sa ti velmi lahko poskrka a je to potom take menej priehladne

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 15. Augusta 2006, 18:36

no napriklad taky, ze ked budes na plexisklove terarko svietit ziarovkou tak sa ti cele pokruti a porozliepa, mne sa to v mojich zaciatkoch stalo. takisto na nom viac vidno skriabance a odretia, ma teda nizsiu zivotnost. Odporucam sklenene.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 24. Augusta 2006, 20:13

keď sa človek zacvičí v rezaní skla tak to ide určite oveľa rýchlujšie ako pílenie plexiskla.....stačí mať len potrebné náradie,kvalitné sklo troška šikovnosti a na plexiskolo si človek ani nespomenie.........ešte ma napadá dalšie plus skla oproti plexisklu jelacnejšie

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 19. Septembra 2006, 00:43

Tie kolajnicky u nas v BB dostat kupit aj v TWD co je zamerane na naradie atd. 2 metre stoja si 60 Sk uz si presne nepamätam a maju aj biele alebo hnede.

Ondrej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 11:00
Bydlisko: Praha
rezanie skla

Príspevok od užívateľa Ondrej » 22. Septembra 2006, 11:50

potrebujem dopuručit sposob akým rezat sklo. Kupil som jednoduchu rezacku do jednej ruky. na konci je koliecko na rezanie. Sklo sa mi ale stale lame. asi som kupil smejd.

ako vypadá dobra rezacka a kolko asi stoji?

Ondrej
Ondrej

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Septembra 2006, 13:21

pouzival som podobnu rezacku ako ty avsak osvedcilo sa mi dat si nazezat sklo normalne v sklenarstve kde ti zabrusia aj hrany. Sklo sa lame hlavne v tedy ked je stare alebo pouzivas zlu techniku rezania a naledneho lamania .... niecim podobnym som rezal obrovsku platnu skla hrubka 6 mm nedopadlo to prave najlesie :? . Prehlad o rezackach na sklo nemam ale ked sa pojdes spytat do sklenarstva co pouzivaju urcite ti radi poradia.

Ondrej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22. Septembra 2006, 11:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od užívateľa Ondrej » 22. Septembra 2006, 13:32

v sklenarstve kde chodim ma uz dobre poznaju. maju sice vela prace ale vsetko mi urobia na pockanie no bez zabrusenia. sklo zabrusim so smirglom doma.

Mam ale doma asi 20 platní skla 3 mm, ktoré som dostal darom. Likvidácia skleníku. Rád by som z toho porobil terária. Tak sa musím naučit rezat.

Spýtam sa v sklenárstve. Dík.
Ondrej

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 22. Septembra 2006, 14:00

...a tady je ten problém. To sklo bylo ve skleníku určitě dost dlouho. A staré "vysvícené" sklo se při řezání láme. řezačku máš tedy nejspíš dobrou, to skleníkové sklo můžeš rovnou zrecyklovat...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 23. Septembra 2006, 00:49

Moj oco je akvarista a dost casto lepil akvaria :) Sem tam som ho pozoroval. rezacka ktoru pouzival stala asi 350 Sk. Rucka bola drevena na konci bol kov s 2-3 vyrezmi na odlomenie skla s urcitou hrubkou. Na konci boli asi 4 kolieska ktore sa opotrebovanim vymienali, tym ze sa len povolili a posunuli :) Tak ako bolo spominane stare sklo sa lame a to so sklenniku bude tiez ten pripad. Brusit jaaaaaj to som nenavidel ten zvuk :) oco pouzival akysi zmyrgel alebo co to bolo ale bolo to tvrde a mal to v podobe kvadrov, ktore s kazdej strany mali povrch na brusenie. Lepidlo klasika akvaristicke lepidlo stalo vtedy asi 200 Sk.

Dano
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Septembra 2006, 21:43
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dano » 24. Septembra 2006, 22:18

To s tym starym sklom by som nevidel az tak tragicky. Ja pouzivam na teraria sklo zo starych okien. Narezal a zlepil som sklo na 16 terarii. Zpociatku som mal problemy odrezat zo skla tenke pruhy (kupoval som ich v sklenarstve) ale teraz to uz zvladam bez problemov. Vyzaduje si to jednoducho trochu praxe a potom nie je problem pouzit aj taketo sklo. Na rezanie pouzivam rezacku za 85 Sk so siestimi rezacimi kolieskami (dostat ju v kazdom zeleziarstve). Dolezite je si sklo pred rezanim odmastit (ja pouzivam riedidlo). Potom je dolezite urobit rovnomerny (najlepsie jemny) rez, dosledne od kraja ku kraju. Odporucam aby ste to trenovali na 3mm skle lebo hrubsie sa mi rezalo o nieco tazsie.
Hura na to :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Novembra 2006, 17:49

seva , chcem si sam zlepyt terarko , ma niekto niejaky vykres , plan , ze ako my vyzerat , zaujima ma hlavne otvaranie- tie dvierka dole , aby som neodkryval vzdy vrch , ma to byt pre stromove vtackare ..... podrobnejsie veci posielajte prosim na mail : adituner@zoznam.sk dik ,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 16. Novembra 2006, 20:36

neviem čo riešíš....buď to sprav na pánty a bude sa to vyklápať alebo tam daj kolajničku a bude sa to otvárať posúvaním....pánty kúpiš hocikde a kolajničky kúpiš v nábytku....sú to vlastne spojky na spájanie zadných stien skríň..... torchu sa posnaš a najdi si na nete fotky terárií.....sú ich tam kopy ....vyber si to čo sa ti páči a prispôsob to pavúkovi.....v popise druhov máš aj veľkosť tera pre toho ktorého pavúka.....aj keď nie zrovna tu :) .....spravsi nákres a máš to :wink:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Decembra 2006, 14:42

este sa spytam, ako zafixujete zlepene steny aby ostali kolmo na seba??? mate anto niejaku jednoduchu fintu ????, mna napadaju vdy len same zlozite riesenia ..... :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Decembra 2006, 19:10

skus pravouhle pravitko a jednoducho ho zafixuj knihami alebo niecim podobnym.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 4. Decembra 2006, 19:31

ja používam knihy a potom to zafixujem priesvitnou páskou....lepím akvaristickým silikónom a používam hrúbku skla 3mm preto niesu jednotlivé kusy príliš ťažké a večinou to drží v kope hneď...

pod spodný diel si hneď pred lepením dám kúsky pásky ktoré nechám vždy trčať niekoľko cm....bočné steny na rohoch potom fixujem ďalšou páskou....nevidím v tom problem pokial nelepíte veľké tera alebo akva pri ktorom je presnosť veľmi dôležitá....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Decembra 2006, 11:53

tie knihy ma vobec nenapadli , je to fajn napad , vyskusam diki :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Dano
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Septembra 2006, 21:43
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dano » 6. Decembra 2006, 01:18

Staci mat presne (prave uhly) narezane skolo a netreba nijako fixovat. Ja najskor zlepim spodnu, zadnu a bocne steny. Skontrolujem ci dobre doliehaju a tym vlastne zabezpecim pravouhlost. Po ztuhnuti dolepujem zvysok ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Decembra 2006, 17:29

takze po Vianociach idem nato ..... idem si zlepit vlastne terarko.... drzte prsty ....
dufam , ze ho zlepim aspon na 3ti krat :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

tomass29
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 6. Novembra 2006, 16:53
Bydlisko: detva

Príspevok od užívateľa tomass29 » 17. Decembra 2006, 18:08

prosim vas kde sa da kupit daka mrieska na vetranie do terarka

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Decembra 2006, 18:22

vidis , nad tym som ani neuvazoval, spoliehal som na Baumaxx, a ked nie tam tak ....... neviem
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Dano
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Septembra 2006, 21:43
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dano » 17. Decembra 2006, 19:35

V Baumaxe maju ale su dost drahe (dierovany plech - asi 30x100 cm za 900)
Namiesto neho mozete na tu mriezku pouzit asi centimeter siroke pruhy skla.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Decembra 2006, 13:56

pani ...... to az take drahe !!!!! a to sklo kto bude rezat ???? nebolo by jednoduchsie pouzit jemnejsie pletivo nejak sikovne zasadene do niejakeho ramu a tak ho tam prilepit ???? Lebo to je fakt drahe ....

ma niekto iny napad ????? :idea: :idea: :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď