Lepite si vlastne ?

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Lepite si vlastne ?

Príspevok od užívateľa cvabo » 4. Marca 2006, 12:57

chcem sa opytat ci si lepite vlastne ? alebo mateznameho sklenara :D , a popripade aky mate styl lepenia ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
skla

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Marca 2006, 14:30

Ahoj

Ja si lepim vlastne teraria. V NR stoji 1 m2 skla 270 sk a ak sa dohodnes tak ti ho narezu a obrusia aj zadarmo. Narezat si vlastne sklo nie je az take tazke. Ja som rezal raz teraria z 20 rocneho skla. Znicil som x metrov kym sa mi podarilo narezat potrebne rozmery. Stare sklo uz stráca zo svojich vlastnosti a je krehké a lamave. Takze ho nekupujte ked vam ho niekto bude za dobry peniaz ponukať :D .

Inak teraz som skusal zlepit terarium z polystyrenu :D celkom to ujde len je to dost velké. Hrubka pol. je 5 cm a jedna platna stala 25 sk (v Baumaxe) z ktorej som postavil jedno terarium 40*30*25. Foto a postup hodim urcite na stranku.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 4. Marca 2006, 15:01

pekne :) , ja som sa k tomu este nedsostal a v LM robia lacne tera a su velmi kvalitne tak sa mi ani moc neoplati lepit sam :) ... ale rat to skusim ....

Užívateľov profilový obrázok
NOD
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14. Februára 2006, 14:23
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa NOD » 4. Marca 2006, 16:53

Čau já si taky lepim sám terárka.Docela mě to baví.Jinak se u nás daj sehnat terárka pro semní druhy od 150 KČ na burzách...
Je člověk,je problém,není člověk,není problém" - J.V.Stalin

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 4. Marca 2006, 17:42

no mavaju aj u nas , ale v Liptovskom Mikulasi sa to naozaj oplati :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 5. Marca 2006, 01:30

ja sklo mam, rezačky mam dva druhy, brusku s diamantovym kotucom mam, aj sadu dobrusovacich pilnikov, silikonove lepidlo mam....ale nemam cas ... takze nelepim...ale ked bude cas bude sa aj lepiť :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 5. Marca 2006, 08:04

ani neviem ci mam povedat ze som lenivi , pohodlny , alebo nemam cas :twisted: , ze nelepim :D

mirror
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23. Februára 2006, 15:40
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mirror » 8. Marca 2006, 17:29

Ja s ocom mame podobne skusenosti ako sceptic stare skla z okien nam secky popukali tak sme dali v obchode narezat potrebne rozmery a polepit sme uz polepili 8)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2006, 08:42

a aky pouzivate silikon ? ten cierny alebo klasika akvaristicky ?

Užívateľov profilový obrázok
NOD
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14. Februára 2006, 14:23
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa NOD » 11. Marca 2006, 09:07

cvabo napísal:a aky pouzivate silikon ? ten cierny alebo klasika akvaristicky ?
Já používám sanitární silikon.Je bud bílý,nebo průhledný.Ale dlouho smrdí po octu tak to dávám na 2 týdny vyčuchnout.
Je člověk,je problém,není člověk,není problém" - J.V.Stalin

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2006, 09:18

dik. ja som lepil akva ciernim , ten je v pohode a je velmi silny ...

Neregistrovaný
lepenie...

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 6. Apríla 2006, 16:28

ja lepim silikonom priesvitnym kupovanym v akvaristike...smrdi octom....POZOR na to ze nelepte to ked ste hladny a hlavne vetrajte .... ja som to posral a bolelo ma brucho...tyzden...ale K.R.V.K....

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Apríla 2006, 22:18

no ved to je tusim aj na navode , ze treba lepit pri otvorenom okne ...

Lukas P.
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Apríla 2006, 21:54
Bydlisko: Pezinok, Slovensko

Príspevok od užívateľa Lukas P. » 13. Apríla 2006, 23:02

no ja to zrovna nedodrzujem a vsetko je v pohode (ci ja alebo zvery ) :lol:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 14. Apríla 2006, 14:39

no len aby si na to nedoplatil ... moj otec pravuje s mnohymi chemikalimami a nikdy nedodrzaval to s tym otvorenymi priestranstvom a skoncil v nemocnici ...

Užívateľov profilový obrázok
NOD
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14. Februára 2006, 14:23
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa NOD » 19. Apríla 2006, 07:14

Chemikálie jsou svinstvo.Proto je nutné,jak říká Cvabo dodržovat pokyny a předpisy.
Je člověk,je problém,není člověk,není problém" - J.V.Stalin

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Mája 2006, 22:08

no to ano :) tak treba davat pozor len ani neives ako si mozes ublizit ....

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Terarko

Príspevok od užívateľa FoXo » 10. Mája 2006, 23:49

Chcem sa opytat, ze kde zozeniem to plastove vetranie do terariek :D

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 12. Mája 2006, 22:01

ved daj poriadnu zeleznu siet ... kupis v Baumaxe , alebo v Urob si Sam ...

Hortulanus
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22. Júna 2006, 06:38
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hortulanus » 28. Júla 2006, 06:46

tak tak ....najdes ich aj v zeleziarstvach.

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miselino » 9. Augusta 2006, 14:26

cvabo napísal:a aky pouzivate silikon ? ten cierny alebo klasika akvaristicky ?

NO existuje aj cierny akvaristicky :lol: ,ale ono to je vpodstate jedno, najlepsie ked zajdes do predajne (farby, laky a tak) a tam si z katalogu objednaj specialne teraristicke lepidlo (biele, cierne, priehladne, ale hlavne nezavadne pre pavuky) a pixla stoj kolo 160,-, takze pohoda a zlepis toho s tou pixlou doslova mrte terarii.

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miselino » 9. Augusta 2006, 14:31

Hortulanus napísal:tak tak ....najdes ich aj v zeleziarstvach.

Napodiv v celej Trnave nenajdes v ziadnom zeleziarstve nieco co by sa tam hodilo...takze to nie je celkom sranda zohnat dobry material, ale FoXovi poviem len tolko ze taky ten original perforovany plech stoji v Baumaxe v ZA 900,- (rozmer 100x25 cm) takze to je drahe jak...
A este dost haluz je kupit posuvne listy na sklo, hlavne ak chces robit posuvne otvaranie zpredu, ked potrebujes jednu hlbsiu listicku nez tu druhu...s tym som mal asi najvecsii problem, ale typek v Akvatera mi ked chcem objedna z velkoskladu, 100cm po 60,-, treba sa proste pytat a pytat...

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 15. Augusta 2006, 00:07

ja sa xcem opytat ete, ze cim lepite vo vnutri terarka prislusenstvo..som cital ze sa tam lepia konare, kora, alebo aj opieskovany polystiren a take veci, ale ja by som radsej lepidlom nejakym co je len v nejakej malej tube, nic velke.cital som o nejakom lepidle Hercules. poradte nieco dobre na lepenie s cim mate dobre skusenosti, lebo lepidiel je kopu a nexcem zase uplne to najlacnejsie bo sa bojim ci mi to nebude odpadavat od stien, ked to budem napr. lepit kolmo. a zeby to bolo nieco v mensej tube...nexcem kupit obrovsku pixlu a skladovat ju roky :) a ak mozem poprosit aj nejaku orientacnu cenu

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Augusta 2006, 08:57

griwe napísal:ja sa xcem opytat ete, ze cim lepite vo vnutri terarka prislusenstvo..som cital ze sa tam lepia konare, kora, alebo aj opieskovany polystiren a take veci, ale ja by som radsej lepidlom nejakym co je len v nejakej malej tube, nic velke.cital som o nejakom lepidle Hercules. poradte nieco dobre na lepenie s cim mate dobre skusenosti, lebo lepidiel je kopu a nexcem zase uplne to najlacnejsie bo sa bojim ci mi to nebude odpadavat od stien, ked to budem napr. lepit kolmo. a zeby to bolo nieco v mensej tube...nexcem kupit obrovsku pixlu a skladovat ju roky :) a ak mozem poprosit aj nejaku orientacnu cenu
Ja som si spravil zadnu stenu v jednom terariu nasledovne:
Odrezes si polystyren hrubka cca 5 cm tak aby ti sedel na zadnu stranu teraria. Kupis si polyuretanovu penu ak sa ti bude dat tak skus zohnat znacku Sea Bold (mozno som to nenapisal spravne) stoji okolo 120 sk. Vzadu mas napisane ze je vodostala, netoxicka atd. Skus pobrowsovat po nete na SK je jedna stranka akvaristu kde ma vsetko vysvetlene aj s postupmi a obrazkami ale link som zabudol. Polyuretan ma normalne s rybami vo vode a daria sa mu aj narocne odchovi. Nasledovne potriet polyuretanou penou hrubka 1 cm ten polystyren a vtlacas do neho pripravene kamene. Nie bridlicu, proste nieco co ma vyssu tvrdost. Z kamena su najlepsie nejake platky ... ja som to rezal flexi bruskou a rozbijal kladivom na mensie casti. Pozor vsak na ostre hrany ktore mozu na kameni vzniknut. Tie tiez zbusis flexou alebo nejakym pilnikom ak pojde. Ked polyuretan zaschne podrzi naozaj vsetko o to sa nemusi bat, kludne mozes lepit o seba aj kamene a podobne. Ked vsetko poriadne vyschne jednotlive nerovnosti a spary, vysparuj silikonovym lepidlom. So vsetkym rob tak aby si nezaspinil kamene alebo to budes musiet brusit zase flexou. Silikonon nevidno ale polyuretanova pena je biela a to bije do oci. To je asi vsetko. Nechaj to preschnut, ak si spravne meral polystyre ti pekne sadne na zadnu stranu. Ja ho mozem hocikedy vybrat. Hrubka 5 cm mi zarucuje dobru stabilitu. Pavuka tam mam asi 1 rok a zatial v pohode rastie.

truhlik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14. Februára 2006, 19:43
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa truhlik » 15. Augusta 2006, 10:55

dalsia moznost je pouzit lepidlo duvilax a a zmiesat ho s pieskom. Mozes donho pridat aj vacsie kamienky. Vzniknutu zmes nalejes na zadnu stenu teraria, ale nesmies dat prilis hrubu vrstvu lebo ti to bude dlho schnut. Do tejto steny mozes, este pokial je nestuhnuta, pridat aj vacsie kamene pre lepsi efekt. Ale v tom pripade musi byt tato stena dostatocne hruba aby tie kamene udrzala. Duvilax je zivicove lepidlo, je uplne neskodny a k tomu pevne drzi, takze zbortenia steny sa bat nemusis. Len ked ho das raz na sklo, uz ho dole nedas...


Napísať odpoveď