FOTO vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Februára 2008, 21:43

Oravák napísal:Robil som vo firme kde sa robili reprosustavy a ta mriežka sa používala na predok aby sa nepretlačili repraky. Je dostatočne pevna a odolná.
to je napad a prevedenie na 1000 % ... fakt super ....., nemozes pozhanat este par takych mriezok ????

celkom dobra vec ...., mohol by si zasobovat chovatelsku verejnost .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 20. Februára 2008, 10:24

Oravák napísal:Ja mam otvaranie terariek klasika zhora. Pre stromaky to budem riešiť ináč.
Obrázok
Celkom pekne to mas, ale nie je tam toho vetrania trochu vela? Pre stomaky to naozaj ries inac. :)
Naposledy upravil/-a Raqua v 20. Februára 2008, 10:32, upravené celkom 1 krát.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 20. Februára 2008, 10:31

Quizath napísal:Raqua to mozes rovno zacat lutovat napr. vsetky volne zijuce pavuky, lebo vonku sem tam aj fuka vietor. :roll:
Nedostatocna vlhkost a tvorba pliesne? To som este nepocul a kedze mi po instalovani vetrania zmizli tak to aj odporuje logike. Vlkost meriam kalibrovnym termohydrografom za 10 000-Sk a mozem ta ubezbecit ze je v poriadku. Osobne si myslim ze taketo vetranie 2-3 hod denne s prudenim vzduchu pod 0,1m/s a rozmeroch 5x5cm je skor k uzitku ako na skodu prave v tomto pripade, ked ide o vysoke akvarium s relativne mensou podstavou.
Porovnavas neporovnatelne. Dam Ti par prikladov - ked ma zavries do izby, kde je prievan, za chvilu ma boli hlava a stipu oci, cele mi zcervenaju. Ked som vonku a fuka, vobec mi to nevadi.
Taktiez u chovatelov inych zvierat cicavcov, plazov, vtakov maju vsetci jasno, ze dat zviera do prievanu nerobi dobrotu, zvery z toho bezne hynu. Preco myslis, ze sa terarka robia s vetranim na jednej strane, pripadne s vetranim na dvoch stranach, ale v tom pripade malom vetrani a urcite nie z dvoch bokov ale zboku a zhora povedzme. Aby Ti neprefukovalo terarko a nevznikal tam prievan.
V prirode ziadne pavuk urcite nema vo svojom pribytku prievan, to Ti garantujem. Ved skus do neho len fuknut, ako bude zdrhat.
Terarka si urob ake chces, ale podla mna mat prievan v nadrzi nie je dobry napad.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 20. Februára 2008, 12:11

Oravák napísal:Ja mam otvaranie terariek klasika zhora. Pre stromaky to budem riešiť ináč.
Obrázok
celkom pekné ale podla mňa prehnane velké to vetranie....takto tam neudržíš potrebnú vlhkosť a substrát sa ti vysuší za deň....ja som v začiatkoch robil kopec vetracích otvorov....vlepoval som kadejaké pletivá,mriežky a potom som zistil ,že menej je niekedy viac.....
k otváraniu: tak to je už každého osobná vec čo sa mu páči a čo mu vyhovuje.....ja mám aj aj a v podstate mi je to jedno.....a ked idem páriť (ak sa to dá) tak ich dám do páriaceho tera ,ktoré otváram zvrchu...

Oravák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 22. Júla 2007, 15:00
Bydlisko: Tvrdošín

Príspevok od užívateľa Oravák » 20. Februára 2008, 18:57

Samozrejme že pre stromaky to budem riešiť ináč. Čo sa týka prehnaneho vetrania, tak to si nemyslím. Ja substrat z menšej polovice premočím viac a vlhčím 2 krát do tyždňa. Pri Pamphobeteus nigricolor sa vlhkosť drží bezproblémovo na nejakych 70 - 80 percent. Neriskujem zbytočne plieseň.
Tie mriežky mam tak ešte asi na štyri terarka.

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 20. Februára 2008, 19:22

ORAVAK

a nevies ci sa toda aj niekde zohnat? myslim taka mriezka a este byvala na reprakoch aj taka jemnejsia s okruhlimy diarakmy.

Oravák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 22. Júla 2007, 15:00
Bydlisko: Tvrdošín

Príspevok od užívateľa Oravák » 20. Februára 2008, 19:45

herodes9
Či sa to da niekde zohnať neviem. V tej firme v ktorej som pracoval si to dala robiť na zakazku na Trumatiku.

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 20. Februára 2008, 20:15

ORAVAK
ok to bol len pokus ale aj tak dik....... ja zhanam ties nieco take ale jemnejsie a na repro su take jemne plechy ale nemozem to zohnat

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 25. Februára 2008, 18:32

moje prve tera so som zariadil
Obrázok
P. irminia

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2008, 19:00

ten mach je skutocny ci umeli ( papradie asi umele) inac kde sa da taky zohnat?

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 25. Februára 2008, 19:19

papradie umele z kvetinarstva a mach je zivy z lesa :P

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 25. Februára 2008, 19:47

Pato napísal:moje prve tera so som zariadil
Obrázok
P. irminia
je to fakt pekne ale vyuzitelnost sorry..ziadna...vazne aj ja ked som zacinal som robil taketo terra fakt to pekne vyzera ale nic ti tam nevydrzi..a to uz nehovorim o tych vecickach z lesa...to daj hned prec...alebo to vyvar poriadne... :wink: vlastna skusenost...

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2008, 19:51

no prave som sa chcel spytat ze ako sa da vydezinfikovat nieco zive z lesa (mach) . . . sak ten nemozes niako na 100% osetrit aby ti nevykapal

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 25. Februára 2008, 20:17

AAA napísal:no prave som sa chcel spytat ze ako sa da vydezinfikovat nieco zive z lesa (mach) . . . sak ten nemozes niako na 100% osetrit aby ti nevykapal
najlepsie ho tam nedavat... :wink: ...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 25. Februára 2008, 20:19

AAA napísal:no prave som sa chcel spytat ze ako sa da vydezinfikovat nieco zive z lesa (mach) . . . sak ten nemozes niako na 100% osetrit aby ti nevykapal

nic take sa neda spravit ze ho na 100% vydezinfikujes..ale mam pocit ze sa to tu ut niekde rozoberalo..skus si precitat par prispevkov v inych temach..urcite to tam najdes(dokonca som tam pisal aj ja takze to tu urcite niekde je)

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 25. Februára 2008, 20:31

wawaaa ja viem ze ten mach asi dlho nevydrzi ale ved skusam mozno sa udrzi a to drevo je umyte upecene takse by malo byt v pohode

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 25. Februára 2008, 21:33

podla mna zbytocne velké, pre P. irminiu, tam by som už dal nejakého plaza skôr. Budeš s tým mať len problémy....ver mi, v jednoduchosti je krása. No ked chovás jedného pavúka a nebudes to rozvíjat prečo nie.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 25. Februára 2008, 21:34

ta su to normalne rozmery pre taku irminiu ake sa daju najst v clanku o terarkach - velkost

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 27. Februára 2008, 19:51

Johny.700 napísal:
AAA napísal:no prave som sa chcel spytat ze ako sa da vydezinfikovat nieco zive z lesa (mach) . . . sak ten nemozes niako na 100% osetrit aby ti nevykapal

nic take sa neda spravit ze ho na 100% vydezinfikujes..ale mam pocit ze sa to tu ut niekde rozoberalo..skus si precitat par prispevkov v inych temach..urcite to tam najdes(dokonca som tam pisal aj ja takze to tu urcite niekde je)

no pochybujem ze si nieco pisal vo fore o dezinfekcii machu . . . akoze upiect?prevari? asi nie . . . :)

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 27. Februára 2008, 20:04

ta s tym nic neurobis :P akurat pod vodou umyt...som skusal dat kusok machu do rury na minutku a vyschyna

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 27. Februára 2008, 21:25

AAA napísal:
Johny.700 napísal:
AAA napísal:no prave som sa chcel spytat ze ako sa da vydezinfikovat nieco zive z lesa (mach) . . . sak ten nemozes niako na 100% osetrit aby ti nevykapal

nic take sa neda spravit ze ho na 100% vydezinfikujes..ale mam pocit ze sa to tu ut niekde rozoberalo..skus si precitat par prispevkov v inych temach..urcite to tam najdes(dokonca som tam pisal aj ja takze to tu urcite niekde je)

no pochybujem ze si nieco pisal vo fore o dezinfekcii machu . . . akoze upiect?prevari? asi nie . . . :)
ziadne take ze upiect a prevarit...v kratkosti ti to mozem povedat..dat mach do sacku a zaviazat..tam to nechat asi dva tyzdne v karantene aby vsetko zle(roztoce a pod.) vyliezlo vonka..alebo ja podobne veci riesim aj tak ze mi mame taky parny cistic..reklamovali to ze na zaclony(mama to kupila ale je to kravina) a ja to pouzivam na dezinfekciu takehoto niecoho..ta para je dost horuca a je to fajn..

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 27. Februára 2008, 21:29

si myslim ze uplne neucinne zaviazat do sacku :D ved ti vsetko ostane dnuka a pochybujem ze by to vyliezlo...akoza kam a preco :P a tie mikroskopicke somariny urcite nezdochnu :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 27. Februára 2008, 21:32

Pato napísal:si myslim ze uplne neucinne zaviazat do sacku :D ved ti vsetko ostane dnuka a pochybujem ze by to vyliezlo...akoza kam a preco :P a tie mikroskopicke somariny urcite nezdochnu :lol:
tam nejde o to ze ujdu..ale o to ze sa UDUSIA!!...a jasne ze mikroskopicky male zivocichy tam zostanu..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Februára 2008, 06:06

udusia ????? to 2 tyzdne mao ... nie ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 1. Marca 2008, 18:48

Hodil byste sem někdo terárko pro A. versicolor ať mam inspiraci? :wink:


Napísať odpoveď