FOTO vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
tera

Príspevok od užívateľa jony » 16. Apríla 2009, 19:36

Obrázok a tu je ešte jedno pre G.roseu

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 16. Apríla 2009, 20:51

je to pěkně zařízení,ale alespoň pro mě strašně nepraktický,když budu mít takovejch 50 tak budu potřebovat nákou halu abych to tam všechno naskládal :)

Užívateľov profilový obrázok
koliostro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 18:10
Moje terarko

Príspevok od užívateľa koliostro » 17. Apríla 2009, 23:34

Ukazka mojho terarka.

Obrázok

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 18. Apríla 2009, 11:35

v jednoduchosti je krasa ..pekne a prakticke skor by som si tam vedel predstavit skorpionov... :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Apríla 2009, 17:16

Obrázok

Pani Chromatopelma sa cinila a cele to zapriadla ako len mohla.
Teraz ma vlhkejsie, ale v minulosti ( niekolko mesiacov) mala absolutne sucho a kvietok aj tak rastol. :-)

Obrázok

A pani Lividumka sa zas zakopala. Ma rada vlhko, ale plesniam som nezabranil. Minule rastli aj hubky :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:
Re: tera

Príspevok od užívateľa herodes9 » 20. Apríla 2009, 09:17

jony napísal:Obrázok a tu je ešte jedno pre G.roseu
pekne tera podla mna . chcel by som sa ta opitat na ten mach v tych tera aky si tam daval ci volne z prirody a ci si ho nechaval nejako mimo a as potom do tera. a este tie rastlinky su zive ci umele?

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 20. Apríla 2009, 09:22

L.Hadek napísal:je to pěkně zařízení,ale alespoň pro mě strašně nepraktický,když budu mít takovejch 50 tak budu potřebovat nákou halu abych to tam všechno naskládal :)


preco neprakticke ved pekne si mozes zariadit aj male tera. alebo ak som spravne pochopil tak mas pavukou v malich krabyckach aby si nemusel mat nato halu? ved ci mas tera o rozmeroch 30x20x20 a nemas tam nic len napajacku a skrysu alebo ci tam mas nejake to pozadie a nejake terenne nerovnosti porobene tak zabera tolko isto miesta ako to prazdnejsie ci nie? :) :) :)

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:
Re: Moje terarko

Príspevok od užívateľa herodes9 » 20. Apríla 2009, 09:25

koliostro napísal:Ukazka mojho terarka.

Obrázok

co si lepil na pozadie? vyzera to celkom zaujimavo

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 20. Apríla 2009, 09:37

herodes9 napísal:
L.Hadek napísal:je to pěkně zařízení,ale alespoň pro mě strašně nepraktický,když budu mít takovejch 50 tak budu potřebovat nákou halu abych to tam všechno naskládal :)


preco neprakticke ved pekne si mozes zariadit aj male tera. alebo ak som spravne pochopil tak mas pavukou v malich krabyckach aby si nemusel mat nato halu? ved ci mas tera o rozmeroch 30x20x20 a nemas tam nic len napajacku a skrysu alebo ci tam mas nejake to pozadie a nejake terenne nerovnosti porobene tak zabera tolko isto miesta ako to prazdnejsie ci nie? :) :) :)
nepraktický ve velikosti toho terárka zdá se mi to obrovský

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Apríla 2009, 10:28

Myslim, ze sa to tu da rozdelit na 2 skupiny chovatelov.

Teda taky co chcu mat pekne terarka - aj podla mna je to velmi cool desingovy doplnok.
A druhy kt. chcu mat vela pavukov a naozaj sa venuju CHOVU ....,

Ono mame popisanych dobre ze nie 900 druhov vtackarov, z toho asi 150-200 su relativne dobre dostupne v nasom okoly. A venovat sa chovu vsetkych , teda vacsiny druhov co sa daju, by znamenalo mat naozaj vlastnu halu. A nic insie nerobit .... ( napada ma jeden predajca v CR :lol: )

Takze to by som neodsudzoval, ze neprakticke. Ono pekne a prakticke a zvladnutelne do cca 20ks. Ale neviem si predstavit sa individualne starat o 150 takychto terarii.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 20. Apríla 2009, 11:31

jasně,já osobně na množstvá nehraju ale když to mam v menšim pokoji v paneláku tak sem rád že se mi sem vejde 35terárek ....víc ne e :) zbytek krabice....a ty terárka sou menší samozřejmě na Pampíky větší Acanthoscurrie at mam velký
jo te prodejce mě taky napadá....
a to Řehák.......

Užívateľov profilový obrázok
koliostro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 18:10
Re: Moje terarko

Príspevok od užívateľa koliostro » 20. Apríla 2009, 11:43

herodes9 napísal:
koliostro napísal:Ukazka mojho terarka.

Obrázok

co si lepil na pozadie? vyzera to celkom zaujimavo

tu mam taky maly popis ako som to robil. Nalepil som tam obycajny akvaristicky strk ale ten jemny

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php ... c&start=25


.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Apríla 2009, 12:57

L.Hadek napísal:jasně,já osobně na množstvá nehraju ale když to mam v menšim pokoji v paneláku tak sem rád že se mi sem vejde 35terárek ....víc ne e :) zbytek krabice....a ty terárka sou menší samozřejmě na Pampíky větší Acanthoscurrie at mam velký
jo te prodejce mě taky napadá....
a to Řehák.......
Ja mam tiez problem v panelaku , rukami mi preslo mnozstvo druhov , samozrejme v ramci moznosti, ale doma skladujem iba take co naozaj mozem .... a su cool ( stale mam maaalo mietsa :cry: )

Pracujem vsak s kamosom na jednom "malom " projekte a ked vidne vsetci ste pozvany do Presova, bude to oreginal mala ZOO ...

Pozemky mame, projekty sa schvaluju , len nas brzdia peniazky ... :wink: , treba makat.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 20. Apríla 2009, 14:42

boze taky kus :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 20. Apríla 2009, 16:57

herodes9: dík...čo sa týka toho machu .....som ho zobral z prírody a hneď som ho umiestnil do tera........... tie rastlinky sú umelé a na zadnej stene mám nalepené pozadie......... :lol:

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 20. Apríla 2009, 17:36

jony napísal:herodes9: dík...čo sa týka toho machu .....som ho zobral z prírody a hneď som ho umiestnil do tera........... tie rastlinky sú umelé a na zadnej stene mám nalepené pozadie......... :lol:
mna by zaujimalo akodlho to tam mas...lebo ten mach podla mna dlho nevydrzi...aspon z mojej skusenosti to tak bolo ...ale inac mas to tam pekne urobene...trosku robotky.. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 20. Apríla 2009, 21:40

jony napísal:herodes9: dík...čo sa týka toho machu .....som ho zobral z prírody a hneď som ho umiestnil do tera........... tie rastlinky sú umelé a na zadnej stene mám nalepené pozadie......... :lol:
a nemas snim ziadne problemi ico sa tyka nejakych parazitou alebo tak? a ako dlho uz pouyivas mach v tera?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Apríla 2009, 21:53

lipo napísal:boze taky kus :lol:
Ak narazas na kus ... ako ze malo penazi treba ....

Tak len investicia na material na hrubu stavbu bez zateplenia a WC je 20000 Sk .... plus ISOVER, POLISTYREN, ....., farba, omietky ... bla bla bla ...

Tak si spocitaj kolko stoja profily na regaly a srubky, pripocitaj k tomu teraria ( 130 na pavuky + vacsie a velke na spolocne chovy skorpionov a jedovatych hadov) A este lahodka - bezpectnostne sklo cca 5cm hrube o vyske 2,5 X 6m .....

A to este nemam nakupene rastliny a substrat ....., Zvierata neratajme ... bo by sme sa ....., z tej sumy


Roboty mame este na rok aj daco ...., ale bude to pecka ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa simon » 20. Apríla 2009, 22:40

Aj mne v hlavne skvitol taký podobný napad s tou malou zoo ale te peniaze su fakt pecka čo by do toho bolo treba vraziť...ale chalani držim palce nech Vám to nejako vyjde určite sa tam dojdem pozrieť aj ked prešov je kus daleko... :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Apríla 2009, 23:51

bude to stat za to ....

ale nic viac uz neprezradim ....,

Su pripravene aj ine zaujimave vecicky, a rarity v chovoch ( nie len pavuky) ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 21. Apríla 2009, 14:04

adi napísal:bude to stat za to ....

ale nic viac uz neprezradim ....,

Su pripravene aj ine zaujimave vecicky, a rarity v chovoch ( nie len pavuky) ....
tak to som velmi zvedavy a drzim palce!

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 21. Apríla 2009, 19:06

adi napísal:
lipo napísal:boze taky kus :lol:
Ak narazas na kus ... ako ze malo penazi treba ....

Tak len investicia na material na hrubu stavbu bez zateplenia a WC je 20000 Sk .... plus ISOVER, POLISTYREN, ....., farba, omietky ... bla bla bla ...

Tak si spocitaj kolko stoja profily na regaly a srubky, pripocitaj k tomu teraria ( 130 na pavuky + vacsie a velke na spolocne chovy skorpionov a jedovatych hadov) A este lahodka - bezpectnostne sklo cca 5cm hrube o vyske 2,5 X 6m .....

A to este nemam nakupene rastliny a substrat ....., Zvierata neratajme ... bo by sme sa ....., z tej sumy


Roboty mame este na rok aj daco ...., ale bude to pecka ....
nie on skor podla myslel ze taky kus z nitry do presova:Dved aj pre mna je to kus :lol: ale inak velmi vam fandim mozno ak sa podari pridem aj pozret :wink: na slovensku je takehoto velmi malo ak vobec nieco je :?

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 21. Apríla 2009, 19:47

presne tak kus z nitry do presova .. ale ja urcite pridem budem musiet . inak bude sa tam nieco aj predavat ?? nemislim pitie ani jedlo ale nejake pavuky a tak ..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Apríla 2009, 23:53

ked sme mohli my jazdit na tuning zrazi ku vam, tak vy teraz ku nam .

Ale to je este casuuuu, rok prace ...., ale drevo na plot uz vraj je kupene -..... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55
pomoc

Príspevok od užívateľa metakuji » 24. Apríla 2009, 20:25

ja byyvam az na zahori ale ADi ked to spravis sto pro dojdem kuknut.. a ked tak aj pomocit :lol:
môj chov :
Brachypelma smithi 8zvl.
Cyclosternum fasciatum 4 zvl.
Grammostola rosea 11zvl.
Lasiodora parahybana 9 zvl.
Nhandu chromatus 9zvl.


Napísať odpoveď