FOTO vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 16. Júna 2010, 21:48

Tak tu je moje terárium pre P. Irminiu, ktoré som si zlepil vo voľnom čase. Už len potrebujem dorobiť napájačku a uzamykanie terária.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 16. Júna 2010, 21:58

perfektni

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 16. Júna 2010, 22:01

S čoho sú tie uholníky na tom terku?

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júna 2010, 22:09

to drevo co mas zkriza daj kludne prec.... take som mal aj ja tera. a zacala sa mi na nom plesen robit kludne jej tam staci ten samorast...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 16. Júna 2010, 22:25

ako si urobil kruhové otvori ??? .....

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 16. Júna 2010, 22:45

klobúk dole :)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 16. Júna 2010, 23:01

Tie profily si si sám pozváral alebo si to dal niekomu urobiť? Ono nie je to až také zložité a všetko sa dá, len ja na Vás chalani obdivujem že máte na niečo také čas :) Jedno z najlepšie "homemade" urobených terárií, aké som videl. Kludne sa zamysli nad podnikaním v tomto odbore ;)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 17. Júna 2010, 07:35

dost nestastne riesenie.....podla mna......

ak uz si chces vycackat vnutro teraria naco davas spredu, odkial sa kazdy bude pozerat do teraria. vetracie otvory? Dalsia vec: pokial som si dobre vsimol je robene z plexiskla. Mne sa na stavbu terarii plexisklo neosvecilo. Teplo a vlhko mu prilis nepomaha...... skruca sa a rozlepuje...a to nevravim o tom ze po case postupne straca svoju transparentnost a bude viac mliecne.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 17. Júna 2010, 08:51

To je tak když lidi travěj moc času na Youtube :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 17. Júna 2010, 09:38

Dik chlapci za komenty.

Tieto profili čo som použil, som kúpil v Hornbachu u nás v Košiciach.
Ten konár čo tam mám som vyvaril, vysušil a postriekal nejakým prostriedkom proti tvorbe plesni, ktorý vraj je zdravotne nezávadný ( tak som zvedavý).
Plexisklo som zvolil preto, lebo môj kamarát chová terariové zvieratá a všade ma na horne vetranie použité plexisklo a vyzeralo to v pohode, pričom tie terária majú už nejaký ten rok za sebou.
To čo som teraz spravil, je len taký menši prototyp, pretože v lete mam v pláne spraviť skriňu s 12 - 14 terárií, kde budú len stromové druhy.

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 17. Júna 2010, 13:38

Nery napísal:To je tak když lidi travěj moc času na Youtube :lol:
Neco takoveho jsem si taky rikal :D , ale vzdycky se mi moc libily. Byt manualne zrucny, tak si jich tak 15-20 vyrobim.

SkMirko na kolik te ten material cely dohromady vysel?

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 17. Júna 2010, 13:56

Keďže sklo, sieťku na vetranie a plast na zakrytie prilepenia sieťky som našiel doma tak to nebudem počítať.

Plexisklo (horná strana a dvierka) - 4,5 e
Plastové profily (2x2 m) - 3,6 e
Silikónové lepidlo (použil som ani nie polovicu) - 6 e
Závesy a šrubky (2x záves + 8x šrubka s matkou) - 1e
Čierny matný sprej - 3 e

Čiže spolu náklady, ktoré som investoval na stavbu boli 18,1 e. Ale keďže som neminul všetok materiál, tak ma terárium vyšlo na cca 11,5 e (pretože sprej som minul minimálne, zvýšilo sa mi skoro 1 meter plastového profilu, a viac ako polovica silikónového lepidla.

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 17. Júna 2010, 14:12

Diky za odpoved, ta vysledna cena je tedy moc dobra.
Terno a kam bys ty vetraci otvory dal ty? Z boku? To je blbost, protoze vedle terarii mas vetsinou jina teraria. Mozna by stacil jen jeden otvor...

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 17. Júna 2010, 15:08

No keď maš čas a chuť a si šikovny ... vyrobiš teraria za 11 €a predaš po 20-30 :) A k tomu vetraniu ... ja by som to robil klasicky obdĺžnikovimy sieťkami, ale aj experimentovať treba jak povedal autor :) Za mňa 1 za nápad, spracovanie a desing. Jedina vec čo nelahodí oku je ten klátik.
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 17. Júna 2010, 15:46

Ak sa to osvedči, a nebude sa tam robiť plieseň a ani nebudú problémy s plexisklom :roll: , tak kto by chcel, by som mu to postavil a vymenil za nejakého stromaka....(ponúkol by som viacero variant vetrania na predných dvierkach)
Potom hodím foto aj s napájačkou a zabezpečením proti otváraniu dvierok. Ten konár tam ešte nechám, lebo som strašne zvedavý či sa tam spraví plieseň aj keď som ho nastriekal prípravkom.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 17. Júna 2010, 21:49

nAscA napísal:Diky za odpoved, ta vysledna cena je tedy moc dobra.
Terno a kam bys ty vetraci otvory dal ty? Z boku? To je blbost, protoze vedle terarii mas vetsinou jina teraria. Mozna by stacil jen jeden otvor...
ja si teraria staviam tiez sam.... (uz som ich urobil min 80ks - stromovych aj zemnych) a celosklene terarium ma vide na cca 8 € (sklo si davam narezat a zbrusit - s tym sa mi babrat nechce....). Ja mam na vsetkych terariach vetracie otvory vzadu.... samozrejme je to vec individualneho nazoru kto si ich kde umiestni...... ja sa vsak na svoje zvierat rad pozeram (ci uz len tak z pasie alebo kvoli kontrole) a tie vetracie otvory by mi vpredu zavadzali
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 18. Júna 2010, 01:58

terno ja s tebou souhlasim, taky je rad pozoruji. Moje otazka byla trochu recnicka (vubec ne namirena proti tobe) ... sam premyslim, kam bych to vetrani dal. Ono to vyrezavat do skla/plexiskla nebude asi zase tak jednoduche. Mne se z to z plexiskla libi, mozna hlavne i diky tem profilum, zakryji to lepeni. Koupil jsem ted par terarek z druhe ruky, co si typek delal sam a no a uprimne, nic moc :( . Taky to plexisklo se mi libi, ze je lehke.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Júna 2010, 09:31

zivotnost plexi je dost mizerna ....,

doskriavbe sa to po case ....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 18. Júna 2010, 10:02

terno, potom keď si dáš vetracie otvory zo zadnej strany, to potom nemáš zadnú stenu ? Alebo ich máš zakomponované v zadnej stene?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Júna 2010, 10:18

niekto nepotrebuje zadne steny ci vycackane terarka
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 18. Júna 2010, 12:00

pekné tera len čo sa týka vetrania súhlasím z ternom...po prípade by stačilo len jedno vpredu v spodnej časti a ostatné na vrchu tera...
ja mám momentálne rozrobené tri terária a na ďalších 9 mám narezané sklá...sklo mal svokor v pivnici tak som mu ho zhabal a narezanie ma vyšlo 8€(12ks ter.) silikón som mal doma + perforovaný plech na vetranie...keď to tak rátam...celkom slušná suma za jedno(max3€)... :)

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 18. Júna 2010, 13:57

hmm Jony to sa dobre počúva, 3€ na terárko ... ono je pravda že čím viac ich vyrobíš tým menšie naklady na jedno ale aj tak v shopoch 25-30 €za obyčajnu kocku skla, pripadne vratka a takto si to prispôsobíš jak sám chceš ... Vidím to tak že cez prazky si nejake to terarko skusim spraviť :)
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 18. Júna 2010, 20:31

SkMirko napísal:terno, potom keď si dáš vetracie otvory zo zadnej strany, to potom nemáš zadnú stenu ? Alebo ich máš zakomponované v zadnej stene?
... v terariach nemam ziadne zadne steny...... max. pri stromovych druhoch mam z vonkajsej strany nalepenu ciernu foliu v mieste kde ma vtackar ukryt. Podobne vycackane terium je pekne, to beriem a vyzaduje si to prilis vela starostlivosti ho take aj udrzat.... pri cca 80 terariach je to prakticky nemozne. Rovnako aj rastliny v terariach - su pekne, to hej, ale treba si uvedomit ze je zo tiez "zive organizmy" a rovnako ako pavuk si vyzaduju urcitu starostlivost (pri niektorych druhoch aj vetsiu ako samotny pavuk :D). Ja mam v terariach iba lignocel, misku s vodou a v niektorych terariach aj ukyt z borovicovej kory. Stormovym druhom robim ukryty vzdy, zemnym iba niektorym druhom..... napr pamphobeteusom. Ine druhy ako napr. vsetky brachypelmy ale aj theraphosy mam v terariach bez ukrytov...... a staci im to .....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
nAscA
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28. Apríla 2010, 16:35

Príspevok od užívateľa nAscA » 19. Júna 2010, 00:19

Souhlasim, staci jim to.
Na druhou stranu, pokud chci v zajeti chovat ziveho tvora, snazim se mu prostredi utvorit co nejblizsi jeho puvodnimu zivotnimu prostredi. I proto osobne chovam pavouky a zadne hady ani jestery...

Užívateľov profilový obrázok
SkMirko
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2010, 07:59

Príspevok od užívateľa SkMirko » 19. Júna 2010, 09:11

terno to beriem ak to chováš vo "veľkom" tak to sa nedá ustrážiť, resp. dá ale zabralo by to neskutočne veľa času. Mne ide len o chov stromových druhov do 20 chovancov v jednej skrini s približne takýmito teráriami, pričom sa im pokúsim vytvoriť čo najlepšie podmienky. No na tej prednej strane ešte popracujem :roll:


Napísať odpoveď