FOTO vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Novembra 2007, 21:13

Obrázok


konare kupis v lese ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Novembra 2007, 17:25

preco mi nezobrazuje fotky ? :( :( :(
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 9. Novembra 2007, 13:12

Hi all, tak čo som sľúbil to aj dodržím, nové terárka, :wink:
obyvatelia: Pterinochilus murinus TCF, RCF, H. maculata, 2x P. irminia.

Irminia:
Obrázok
Irminia 2
Obrázok
P. murinus TCF
Obrázok
P. murinus RCF
Obrázok
H. maculata
Obrázok
GOOD LUCK :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Novembra 2007, 09:55

P. murinus TCF ,,zabývaný,, :D
Obrázok
Good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Novembra 2007, 15:14

Ja som tak trosku zaexperimentoval a snazil som sa urobit si vlastne tera pre norove druhy, tak mi povedtze co si o tom myslite .... je to moje prve tera, takze je tam vela nedostatkov (take ze mi usla stena o 1 mm, cize to presne nelicuje atd.). A este foto neni v najlepsej kvalite, skor ma zaujima vas nazor ze ako by ste to upravili ....

To tera planujem naplnit substratom asi do 5-8 cm od vrchu, cize tam bude nieco cez 30 cm substratu.

A nevsimajte si tu spinu, este som ho nestihol umyt :)

Ja osobne uz som prisiel na jednu vec : tie listy su zle, pretoze to su kancelarske listy na papier a su moc ,,tuhe,, cize keby som ten pohyblivy kryt vybral, tak sa tam nastrkuje velmi tazko znova.

A dalej som nevychytal to priliepanie mriezok, pretoze na tie spodne mriezky by to chcelo este take sklenene pasiky ako kritky na tie hrany, nech vyzera trosku lepsie, takto som tam len dal vela silikonu a ,,uhladil,, to prstom :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 17. Novembra 2007, 15:49

Ahoj,ja by som to použil skor pre stromáky :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Novembra 2007, 16:12

no pre stromáky zrovna nie, pretože radi sa tlačia hore najma avicularie a potom by si im stále ničil hniezdo, ked tam más tie dvierka, no celkom zaujímavé tera, len preco aj na spodku sú tie vetracie otvory? neprejde cez to substrát? A z čoho máš to plezivo, neaký silnejší drot, lebo ked tam chces mat herculesa, treba byt dobre vybavený, proti úniku :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Novembra 2007, 16:16

ja osobne používam pre norové pavúky také tera ako pre zemné, len dám vysokú vrstvu pody, a je to vybavené predsa vo vacsom má i vacsí výbeh, tu to musíš dosť naplnit zeminou, aby náhodou ked spadne si nieco neposkodil. A tiež bude záležať na tom aký norový pavúk v tom bude? To by ma zaujímalo, pre stromového pavúka podla mna nevhodné, pre zemného tiež nie, a pre noráka, pre hercula je to podla mna malé, nemá ,,výbeh,,. Ináč v poho zaujímavé tera. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Novembra 2007, 16:45

No, toto je tera pre noraky v globale, este nemam presne urcene ze kto tam pojde, ja som chcel taketo robit pre vsetky noraky ktore mam.

Urcite tam chcem dat C. Crawshayi, herculesa a potom haplopelmi (lividum, a momentalne do toho tera davam substrat a plnim ho pre H. aureopilosum).

Na spodku su vetracie otvory lebo mi to tu niekto na fore radil, uz ani neviem kto, aby sa to dole nejako nezaparilo, tak neviem. Akurat som to tam zaplnil lignocelom a neprepadava, tie otvory maju asi 2x2 mm mozno menej, cize pokial ten substrat neni sypky tak neprepadava.

To pletivo je kovove, je dost pekne :) Prave z toho dovodu ze ked tam budu silne norove pavuky tak aby to vydrzalo.

No, je to 20x20 cm a vyska ,,volneho vzduchu,, nad substratom bude asi 5-8M cm, cize nejake to riziko zranenia tam hadam nebude.

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 18. Novembra 2007, 12:29

Tryri, no ja myslim ze tomu terarku neni po stranke ucelnosti co vytknut...na to ze je tvoje prve je celkom vydarene...ja by som dal vsak na spodok len jeden vetraci otvor (na opacnu stranu ako mas ten na vrchu)...ja mriezky lepim z vnutornej strany a zvysky sietky prekryvam tenkymi pasikmi zo skla alebo ak mi ostane lista tak tu naporcujem...ale to len pre terarka zemnych a stromovych...neboj ked budes lepit viac vychytas si chyby...tak nech sluzi ucelu :wink:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 24. Novembra 2007, 22:40

dnes som pripravoval terarium pre G. rosea, vysledok stal bez teraria 700 Sk :) a snazil som sa napodobnit jej biotop. Ci ze polopuste luky, kameniste plantaze, viac suchsie a podobne.

Obrázok


Obrázok

- pripravoval som a vyberal som komponenty do teraria.Nasledne som ich aranžoval. Nie som majitelom tohto pavuka :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Novembra 2007, 16:32

podľa mna zbytočne vyčačkané, a zbytočne velké pre roseu. Nie je rosea náhodou horský druh pavúka? a nie čo ty píšeš že je polo puštny? Aspon ja tak viem, možno sa mýlim. či horský polo púštny ? :D A aký je tam substrát?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 27. Novembra 2007, 17:11

caw
Podla mna je to az prilis prepchate, nemam rad take teraria.Nehladne na to ze G.rosea nieje prílis zravy pavuk a ked sa ti cvrcek schova do tej travy budes ho musiet hladat cim urobis zase bordel v terarku a pavuk bude nervozny.moj nazor.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 27. Novembra 2007, 17:25

beriem vas nazor, realita je uplne inde ... ak mas pavuka niekolko rokov na hline , tak ti pride fajn zmena a zmena je fakt dobra. Casom to pochopite. Vsetko co vidite je umele ... aj ta trava v zadu. Substrat je strk + lignocel pomer 1/1. Vysledok je fakt dobry.


Užívateľov profilový obrázok
shivaling
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 20:22
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa shivaling » 28. Novembra 2007, 13:14

Som tu novy a este k tomu nie som nejak zrucny s compami...takto som tie fotky nechcel poslat...casom to bude hadam lepsie :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 28. Novembra 2007, 13:37

celkom fajn fotky :) , napis este co vsetko v tych terariach chovas :)

Užívateľov profilový obrázok
shivaling
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 20:22
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa shivaling » 28. Novembra 2007, 13:45

Chovam:
Acanthoscurria Atrox
Acanthoscurria Insubtillis
Avicularia avicularia
Aphonopelma Bicoloratum
Aphonopelma Moderatum
Aphonopelma Clarki
Lasiodora Parahybana
Gramostola Rosea
Brachypelma Vagans
Brachypelma Smithi
Cyclosternum Fasciatus

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 28. Novembra 2007, 16:49

cawko
U teba zas plati presny opak ako u Pixela,u teba by zas nezaskodilo trosku zelene.Ale inac celkom fajn az na tie sosky budhu, to je gýč.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
shivaling
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 20:22
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa shivaling » 28. Novembra 2007, 17:43

zdar :wink: toho zeleneho by som kludne mohol dat, to je pravda a k tym soskam budhov-vychadza to z mojho citenia a hlavne lubi sa to mne...ale dakujem za komentar! :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 28. Novembra 2007, 18:25

shivaling napísal:zdar :wink: toho zeleneho by som kludne mohol dat, to je pravda a k tym soskam budhov-vychadza to z mojho citenia a hlavne lubi sa to mne...ale dakujem za komentar! :D
ak to tak citis , tu sosku si tam kludne nechaj. Videl som uz ine zaujmavosti co ludia davaju k pavukom :D

Užívateľov profilový obrázok
shivaling
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 20:22
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa shivaling » 28. Novembra 2007, 18:57

Asi pre pol hodkou som dal do 2 terariek 2 rastlinky. Manzelka pestuje kvetiny a poskytla mi fitonie-vraj vyborne aj do terariek. Tak som sa nechal inspirovat gryfom :wink:

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 28. Novembra 2007, 20:57

ahoj
Ked tak nam to skus cvaknut.Som si isty ze to bude vyzerat prirodzenejsie.Este k tym soskam,pavukovi je jedno ci tam je budha alebo Micheal Jackson :lol: hlavne mu nesmie zavadzat a nemala by mat ostre hrany.Dononca ja som uz videl na jednom fore terarko v ktorom boli keramicke budovy a tanky,v nom zila myslim G.rosea a malo to budit dojem ako ohrozuje mesto.Take ja nemam rad, ja oblubujem klasicke jednoduche terarka s umelou rastlinou. :wink:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 28. Novembra 2007, 21:03

shivaling napísal:Asi pre pol hodkou som dal do 2 terariek 2 rastlinky. Manzelka pestuje kvetiny a poskytla mi fitonie-vraj vyborne aj do terariek. Tak som sa nechal inspirovat gryfom :wink:
A na co, radsej by som tam urobil poriadne ukryty.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 28. Novembra 2007, 21:05

PiXeL napísal:niekolko rokov na hline , tak ti pride fajn zmena a zmena je fakt dobra. Casom to pochopite. Vsetko co vidite je umele ... aj ta trava v zadu. Substrat je strk + lignocel pomer 1/1. Vysledok je fakt dobry.
Nie nepochopim, mozno 10 rokov chovu je malo. Najdolezitejsie je, co si o tej zmene mysli pavuk a nie jeho majitel, ktory sa nudi.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď