manipulacia s pavukom

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 13. Augusta 2008, 21:35

aja25 napísal:hehe moja bola hrava ked som ju mala prve dni a spokojne si "cupitala" po rukach kade tade...teraz nieje hrava..teraz je nasrata a ja neviem na co...a nepada z velkej vysky..a ma dost vela raseliny..neboj davam pozor na brusko...a na fukanie mi uz tiez moc neraguje..je fakt divna..no skusim ju premiestnit vo vani ako ste tu pisali a uvidime:Dked utecie tak len k susedom takze poho:D:D:D
1.Pavúk nieje hračka.
2.Môže sa zranit aj s malym bruskom.
3.To ze ti nereaguje na fúkanie neznamena ze jej to je prijemne.

btw na nikoho neutocim, len mi ide o dobro pavuka a chovatela.To pisem len preto aby sa zase nenasiel nejaky expert co mi napise ze som ****t.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 14. Augusta 2008, 12:06

nemam pocit ze utocis...ziadne zviera nieje hracka :)slubujem ze sa budem snazit byt jemnejsia aj ked moj put sebazachovi (strach) ma niekedy nuti trhnut a zhodit ju...dnes jej idem kupit taký kryt na vrch..drevený s dierami..fu dufam ze to ju uz tak nebude fascinovat ako sietka..nemôze jej to nejak ublitzit?

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 14. Augusta 2008, 12:16

aja25 napísal:nemam pocit ze utocis...ziadne zviera nieje hracka :)slubujem ze sa budem snazit byt jemnejsia aj ked moj put sebazachovi (strach) ma niekedy nuti trhnut a zhodit ju...dnes jej idem kupit taký kryt na vrch..drevený s dierami..fu dufam ze to ju uz tak nebude fascinovat ako sietka..nemôze jej to nejak ublitzit?

MOja zlata nemas sa coho bat :-) treba skusat len daj pozor aby sa nesiel zvliekat lebo potom si nestihne spravit pavucinku :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 9. Marca 2009, 00:19

No tak to ja sa chystam dneska premiestnit regalisku.Povodna nadoba je uz mala.Raz to prist muselo,je cerstvo po zvleku tak snad nebude vyvadzat..

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 9. Marca 2009, 15:53

oblHis napísal:No tak to ja sa chystam dneska premiestnit regalisku.Povodna nadoba je uz mala.Raz to prist muselo,je cerstvo po zvleku tak snad nebude vyvadzat..
Ahoj,
trošku počkaj kým pavúk vytvrdne.Môže sa stať pri premiestňovaní že sa jej napr odtrhne noha alebo sa stane niečo horšie.Ja som tiež spravil takú istú blbosť pri H.maculate prišla pri premiestňovaní o nohu :roll:
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 9. Marca 2009, 16:44

No troska som sa zle vyjadril.Zvliekla sa minuly tyzden v stredu.Ale uz je v novom,bez problemov..

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 9. Marca 2009, 17:19

oblHis napísal:No troska som sa zle vyjadril.Zvliekla sa minuly tyzden v stredu.Ale uz je v novom,bez problemov..
:) to už je iná vec
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 9. Marca 2009, 18:45

Ahojte! Len zo zaujimavosti....co je podla vas bezpecna hranica? Po kolkych dnoch po zvleku je bezpecne premiestnit (alebo inym sposobom obtazovat :)) adultneho vtackara?
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 9. Marca 2009, 19:05

D-back napísal:Ahojte! Len zo zaujimavosti....co je podla vas bezpecna hranica? Po kolkych dnoch po zvleku je bezpecne premiestnit (alebo inym sposobom obtazovat :)) adultneho vtackara?
Zaleží podľa toho aký druh máš namysli.U tých malých druhov ako cyriocosmus,cyclosternum trvá menej času aby si mohol z nimi bezpečne manipulovať.Ale u takej blondi,immanis čo je väčší druh tak samozrejme viac cca 3 týždne.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 9. Marca 2009, 19:53

ExCeL napísal: Zaleží podľa toho aký druh máš namysli.U tých malých druhov ako cyriocosmus,cyclosternum trvá menej času aby si mohol z nimi bezpečne manipulovať.Ale u takej blondi,immanis čo je väčší druh tak samozrejme viac cca 3 týždne.
A u takych "stredne velkych" druhov (cca. 13-17 cm v nohach)? Zhruba dva tyzdne?
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 9. Marca 2009, 20:18

adi napísal:
Myslim , ze viem kam mieris .... :wink:
Tak mi to prosim ta povedz, lebo ja sam to este neviem... :lol: :lol:

Len som uvidel tuto diskusiu a napadlo ma ze sa opytam skusenejsich co si myslia....je to celkom uzitocna informacia....hmm...teraz ma napadlo ze na stranke som niekde cital ze stvrdnutie u adultnych moze trvat dva tyzdne...mozno ze vo FAQ..

EDIT- bolo to v sekcii Zvliekanie :)
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Marca 2009, 20:41

D-back napísal:
adi napísal:
Myslim , ze viem kam mieris .... :wink:
Tak mi to prosim ta povedz, lebo ja sam to este neviem... :lol: :lol:

Len som uvidel tuto diskusiu a napadlo ma ze sa opytam skusenejsich co si myslia....je to celkom uzitocna informacia....hmm...teraz ma napadlo ze na stranke som niekde cital ze stvrdnutie u adultnych moze trvat dva tyzdne...mozno ze vo FAQ..

EDIT- bolo to v sekcii Zvliekanie :)
:? - tak neviem kam mieris ....


Teraz by uz nemalo pointu to co som mal na mysli ...


Ale kedy premiestnit pavuka po zvleku ? - vtedy ked zje aspon 1ho cvrcka.

Preco ? - lebo ak by nebol dostatocne stvrdnuty nejedol by ....

:wink:

Tvrdnutie je mozno menej individualna vec ako zvliekanie, ale urcite ma na to vlyv okolite prostredie. A kolko chitinu je obsiahnuteho v kutikule a ako dlho take mnozstvo tvrdne pri reakcii zo vzduchom - to neviem ... :lol:

Nice day ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 9. Marca 2009, 21:07

adi napísal: :? - tak neviem kam mieris ....


Teraz by uz nemalo pointu to co som mal na mysli ...


Ale kedy premiestnit pavuka po zvleku ? - vtedy ked zje aspon 1ho cvrcka.

Preco ? - lebo ak by nebol dostatocne stvrdnuty nejedol by ....

:wink:
Mam taky pocit ze viem na co si myslel... :wink:

Ten trik s tym cvrcom je dobry...v jednoduchosti je krasa...diky!
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 14. Júna 2009, 20:42

chcel by som sa spýtať, pozorujem pavúka a z času nacas sa pokuša hrabať sa v substráte vo svojom najtmavšom mieste,má ale problem pretože tam má v rohu ukrat ukryt ktorý mu v tom zavadzá.vykopal ai 1 cm a dalej sa nedostal.mám mu ukryt nejako odsunúť?viem že má svoje instinkty a vie si hrabat kde chce ale zatial sa oto pokusala len tam.nechcem ju stresovať len koli tomu pretože inac je spokojna,len sa pytam či jej to viac neuskodi ako pomôže? sorry ak som netrafil temu ale zdala sa mi najviac podobná,inač je to geniculatka 8-9 zvlekdik :wink:

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 14. Júna 2009, 21:56

Moj nazor - vyber ukryt, nechaj ho vykopat si tu noru, potom na nu poloz ten ukryt (teda pokial je to kokosova skrupina alebo ina podobna vec) a mas pokoj, pavuk bude tam, kde byt chce a ty ho zaroven budeš mať v ukryte. Obe strany spokojne, čo viac si želať?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 14. Júna 2009, 22:25

no je to zrezany kvetináč,rozmýšlam že ho aspon namiesto toho že je položený, oprem o stenu terária tým sa mu zväčší miesto v ukrite,doteraz vnom nebol(asi je mu male) a aj si vyhrabe noru.len musim počkať kim si spravi prechadzku. z jej spravania sa mi zda že jej ukryt chyba tak jej chcem splnit želanie,len asi to najprv"nepochopí".diki

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Apríla 2010, 21:33

Niektori ste si kupili toxicky vyznamne druhy. Po rokoch ste zistili, ze su naozaj agresivne a ich jed Vam moze sposobit problemy, tak ako sme tu stale upozornovali. Ucinnou metodou ako premiestnit agresivneho pavuka je spomalit jeho reakcie. Vhodnym sposobom je dat ho s ubikaciu do chladnicky. Dlzku trvania "chladenia" treba odhadnut vzhladom na velkost pavuka, mnozstvo substratu a samozrejme samotnej teploty v chladnicke. Uz som to tu niekde pisal, moje prve pokusy som si najprv odskusal na cvrckoch a inom krmnom hmyze. Neviem nakolko podobne castejsie chladenie ublizuje pavukovi ale stale lepsie ako byt uhryznuty. Pri dostatocnom podchladeni ma pavuk spomalene reakcie a pohyby. Za par desiatok minut bude opat v poriadku. Nezabudajte, pri zlom odhadnuti dlzky pobytu pavuka v chladnicke hrozi jeho usmrtenie.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 6. Apríla 2010, 09:05

toto si pisat nemal teraz si budu aj 10rocni chlapci kupovat adulty lividumiek, poeciek, murinusov alebo herculesov zmrazovat ich a ukazovat ich tak isto 10rocnim priblblim kamaratom aki su frajeri ze maju na rukach smrtelne jedovate t...uly :roll: :roll: :twisted:
pavuk sa zobudi chlapec dostane 40* horucky a chovatelia su zase najhorsi ze takeho nebezpecneho pavuka predali dietatu :roll: :roll:

PS: schladzovanie sa da robit aj s vretenicami, strkacmi a kobrami. a nieje nic efektnejsie ako fotka s kobrou na krku :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Apríla 2010, 10:37

No , taketo metody su zname chovatelom co sa tomu venuju dlhsie a povedzme aj zodpovednejsie. Uz mozem aj ja povedat, hoci som povodne nechcel, ze to pouzivam aj ja, a aj ine metody ( nezverejnitelne na verejnosti :-) ). Ta manipulacia nie je nic strasne, ale treba k tomu prax, cit , skusenosti a neviem co este. A to chyba mladym chlapcom co nechovaju dlho.

Podla mna , na iste veci by mal chovatel prist sam, priipadne si ich osvojit po neakej dlhsej praxi v chove a mozno aj po konzultacii, navsteve chovatela o dost skusenejsieho ... .

Je pekne, ze sa aspon niekde dodrzuje neaka hranica, aj ked si myslim, ze vek s tymto nema nic spolocne. Ale uz to neplati. Jedovate hady, skorpiky a scolopendry uz maju aj deti co prave dostali OP. Kde sme ? :shock:

Poznamka autora: Vek chovatela a dlzka praxe nie je taka podstatna. Najpodstatnejsia je intenzita, zaujem a zdravy rozum. Vid priklad Jednasest. Chlapec ma 12 rokov. Maval glupe otazky, ale uci sa. Rychlo sa uci, nabera vedomosti zo vsetkych smerov. A stavim sa, ze doma sa ani neuci do skoly a len kuka na pavuky. ( Petko, prvy si ma napadol, sorac :-) ) Ak som si dobre vsimol, tak hlupe otazky zmizli a zacali pribudat v celku zmysluplne prispevky. A robil jednu zasadnu vec, kt. by si mali osvojit aj ostatny zacinajuci. Je trpezlivy ( obcas nie ... ale kto hej :lol: ) a najprv sa pyta napr. mna a az ked mu neviem 100% zodpovedat, pripadne mu poviem aby sa opytal na fore .... az vtedy pise. Viete co myslim ... . Petko ma aj prirodzeny respekt a keby skusal davat pavuky do ladnicky tak dostane po prstoch :wink: . Nech sa vsetci zacinajuci ucia, chytat rychle potvorky, nech im zdrhaju ... ani lividumka ani craw, ani hercules ani nic ... nedokaze cloveku ublizit na tolko aby z toho mal veelky problem. Iba mu to bude neprijemne. atd atd atd



For Z0oMb3E : Osobne si myslim, ze skor by bolo zopar mrtvol pavukov, potom neaky pokusany ludia a az tak by boli fotky s jedakmi na rukach a pod.

A posledna vec, s kazdym pavukom sa da, len treba vediet ako nanho. Kazdy z nich ma svoju osobnost. Takze len trpezlivost a dlhe hodiny pozorovania a praxe. Nic viac netreba, ziadne ladnicky, uspavadla a ine hovadiny.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 6. Apríla 2010, 11:56

:lol: uz mam 14 :lol:
ale dakujem :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 6. Apríla 2010, 21:43

samozrejme ze metodu schladzovania poznam aj ja ale nikdy som ju nebol nuteny ani ochotny pouzit a tuto metody by som nikdy ani nikomu neodporucil
vzdy som vysvetloval a odporucal prikryt krabickou podsunut papier(karton) urobut co treba rovnako pavuka vratit. aj za cenu znicenia hniezda. a samozrejme len v nevyhnutnych pripadoch.

ked ma mladas nejakeho skusenejsieho patrona to je to najlepsie co moze byt odkuka od neho mraky veci a mraky sa od neho nauci

a ako pisal adi na iste veci (skor neduhy) pride chovatel casom a sam a je uz na jeho triezvom posudeni ci si pracu ulahci na ukor pavuka alebo pavuka ohrozi co najmenej ale s mensou mierou vlastnej pohodlnosti.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 6. Apríla 2010, 22:10

Všichni s tou manipulací nadělaj keců :D

Vždyť taková Heteroscodra nebo Poecilotherie mnohem lépe vynikne když pochoduje po stěně než když sedí v terárku :lol: :lol: :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 6. Apríla 2010, 22:36

Nery napísal:Všichni s tou manipulací nadělaj keců :D

Vždyť taková Heteroscodra nebo Poecilotherie mnohem lépe vynikne když pochoduje po stěně než když sedí v terárku :lol: :lol: :lol:
Nedá sa len súhlasiť :-) Rovnako sa perfektne vyníma v hornom rohu kúpelne Usambara :)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Apríla 2010, 22:40

Z0oMb3E napísal:samozrejme ze metodu schladzovania poznam aj ja ale nikdy som ju nebol nuteny ani ochotny pouzit a tuto metody by som nikdy ani nikomu neodporucil
vzdy som vysvetloval a odporucal prikryt krabickou podsunut papier(karton) urobut co treba rovnako pavuka vratit. aj za cenu znicenia hniezda. a samozrejme len v nevyhnutnych pripadoch.

ked ma mladas nejakeho skusenejsieho patrona to je to najlepsie co moze byt odkuka od neho mraky veci a mraky sa od neho nauci

a ako pisal adi na iste veci (skor neduhy) pride chovatel casom a sam a je uz na jeho triezvom posudeni ci si pracu ulahci na ukor pavuka alebo pavuka ohrozi co najmenej ale s mensou mierou vlastnej pohodlnosti.
Manipulacia pavuka je siroke spektrum roznych moznosti napada ma:

-premiestnovanie pavuka
Ak si niekto neveri a predtym si kupil toxicky druh z frajeriny a potrebuje snim nutne manipulovat je to dobra volba s kombinaciou "krabiciek".


-urcenie pohlavia, vychlipenim e. ryhy
Zbytocne stresovat seba a pavuka, radsej pockat na zvlecku.

-veterinarne vysetrenie
Osobne sa zaujimam aj o choroby vtackarov. Pri roznych pokusnych lieceniach sme museli neraz aplikovat inzulinovou striekackou "liecivo" do membrany na kracavych nohach. Pri nespomaleni reakcii agresivneho pavuka je obtiazne dosiahnut pozadovane "veterinarne" ukony. Skuste si to a potom ma mozete zasobovat vasimi radami ako sa to da spravit inak.

Niektore druhy pavukov (aj vtackarov) sa bezne istu cast rocneho cyklu vyskytuju a existuju pri nizsich teplotach a su bez nasledkov na zdravy. Cielom nie je pavuka zmrazit ale obmedzit jeho pohyb, nie ho schladit na hranu prezitia.


Napísať odpoveď