manipulacia s pavukom

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA
manipulacia s pavukom

Príspevok od užívateľa PiXeL » 17. Augusta 2007, 12:47

stahovanie pavuka z nadrze do inej nadrze

- je to v podstate jednoduche: Pripravite si nadobu najlepsie plastovu a priehladnu. Opatrne otvorite terarium a polozite bokom nadobu na substrat. Dlhou pinzetou opatrne usmernite vasho chovanca smerom ku otvoru nadobky / pozor jemne / pavuk sa casom a manipulaciou dostane az do vnutra pohara. Potom nastane uzatvorenie pohara vrchnakom. Vyberies ho a mozes si cistit alebo prerabat cele terarium. Tento postup pouzivam ja. Tento postu je urceny pre netoxicke druhy. napriklad - Herculesa neprekladam nikdy a nijako. Ak ho budem musiet prelozit tak to budem robit hlavne triezvy, kludny a opatrny !! Pinzeta vam castokrat pomoze.

vyberanie plesni a inych necistot

- otvoris terarium a pinzetou vyberes plesen. Cim dlhsia pinzeta tym lepsie !! minimalna dlzka je 20 - 25 cm koli bezpecosti a potrebneho odstupu od vasho chovanca

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 17. Augusta 2007, 13:09

do tej nadobky na docasne umiestnenie pavuka nedavas nic nie ? ziadny substrat ani navlhceny papier

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 17. Augusta 2007, 14:03

Ja osobne nedávam,myslím ze na tých pár minút to je zbytočné.

Užívateľov profilový obrázok
leon33
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 7. Apríla 2007, 12:48
Bydlisko: Klenovec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa leon33 » 27. Októbra 2007, 15:56

V podstate prekladam pavukov ako PiXeL,len s tým rozdielom,že ich tou plastovou nadobkou rovno v terárku prikryjem a už len podstrčím opatrne vrchnák a hotovo :wink: .
XXX

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 27. Októbra 2007, 17:49

No ja to robi dost podobne krabickou ako z Fast foodu ho prikrijem bud len tak volne alebo pockam kym zajde do ukrytu a potom prikryjem vchod krabickou. Ked je nutne premiestnit do noveho obydlia tak to robim jedine vo vani.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 27. Októbra 2007, 19:18

...do terarka prestrcim tenky dlhy kablik ktori si viem ohnut pokial potrebujem, aby som sa mohol pohybovat po celom terariu. Pomaly smerujem pavuka do plastovej krabicky ktoru som tam predtym vlozil a ked sa mi to podari tak ju opatrne prikryjem. Tento postup pouzivam pri druhoch, od ktorych by som pohryznutie dost tazko rozdychaval, ked vezmem do uvahy pomer svojej vysky a hmotnosti 8) ...robim to len pokial je to nevyhnutne a je to sposob ktory sa mi napr. pri splasenej Poecilotherii dost dobre osvedcil...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 11. Decembra 2007, 20:52

ja to robim tak ze pavuka vyzeniem z ukrytu aby bol len na rovnej ploche.Potom ho prykrijem nejakym kejinkom co mam po ruke a pod neho strcim euroobal.A je to hotove.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Decembra 2007, 13:05

ja stahujem pavuky vo vani , klasicke a miernejsie druhy nie su problem , ale srandovne chyle som zazival ked som balil alebo stahoval murinusi a poecky , a male cambredgei tiez boli rychle ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:
heh

Príspevok od užívateľa sexisexo » 7. Januára 2008, 10:04

nho tiez nejak tak to robim ale na irminiu newem ako :? stale zdrhne ked tam dam krabicku a to aby som ju tam nahnal z pinzetou je nemozne stale zdrhne :( heh musim ju skrotit :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: heh

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Januára 2008, 10:13

sexisexo napísal:nho tiez nejak tak to robim ale na irminiu newem ako :? stale zdrhne ked tam dam krabicku a to aby som ju tam nahnal z pinzetou je nemozne stale zdrhne :( heh musim ju skrotit :D :D :D
pri stromových pavúkoch to treba robiť zvlášť pomaly a opatrne, stromák totiž reaguje a trhnutie tvojej ruky zbrklo a začne utekať, všetko sa dá len pomaly.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:
Re: heh

Príspevok od užívateľa sexisexo » 7. Januára 2008, 12:13

Razor napísal:
sexisexo napísal:nho tiez nejak tak to robim ale na irminiu newem ako :? stale zdrhne ked tam dam krabicku a to aby som ju tam nahnal z pinzetou je nemozne stale zdrhne :( heh musim ju skrotit :D :D :D
pri stromových pavúkoch to treba robiť zvlášť pomaly a opatrne, stromák totiž reaguje a trhnutie tvojej ruky zbrklo a začne utekať, všetko sa dá len pomaly.
jj uz som si to vsimol nho tak hlavne pomali:) a opatrne :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: heh

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Januára 2008, 13:14

sexisexo napísal:
Razor napísal:
sexisexo napísal:nho tiez nejak tak to robim ale na irminiu newem ako :? stale zdrhne ked tam dam krabicku a to aby som ju tam nahnal z pinzetou je nemozne stale zdrhne :( heh musim ju skrotit :D :D :D
pri stromových pavúkoch to treba robiť zvlášť pomaly a opatrne, stromák totiž reaguje a trhnutie tvojej ruky zbrklo a začne utekať, všetko sa dá len pomaly.
jj uz som si to vsimol nho tak hlavne pomali:) a opatrne :)
najlepšie je ked už vykukol z krabičky hlavne pomaly a nechat pavúkovi aby sa vrátil do krabičky, väčšinou neopúšťajú svoje hniezda, ale tak ked ho opustí tak to chytať...no nechtel bych
Obrázok
Obrázok
Obrázok

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 27. Februára 2008, 13:40

Jeden maly postreh,pri premiestnovani hlavne agresivnych druhov pouzivam na usmernenie tenky drotik alebo spajdlu,pinzetu vobec,pretoze mi raz po nej vybehla Haplopelma lividum skoro na ruku,ledva som ju stihol pustit :shock:

Mikaso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Marca 2008, 15:08
Kontaktovať užívateľa:
Vagans

Príspevok od užívateľa Mikaso » 19. Apríla 2008, 12:32

Ja si mojho vagansa nasmerujem na ruku potom ho prenesiem do plastovej nadobky. Som zvedavy ako to bude s cambredgeim ktoreho mam este len paru dni. :P

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East
Re: Vagans

Príspevok od užívateľa Chruno » 19. Apríla 2008, 12:38

Mikaso napísal:Ja si mojho vagansa nasmerujem na ruku potom ho prenesiem do plastovej nadobky. Som zvedavy ako to bude s cambredgeim ktoreho mam este len paru dni. :P
S cambridgeiom to určite neskúšaj, to je iná rýchlostná a povahová trieda ako vagans.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA
Re: Vagans

Príspevok od užívateľa PiXeL » 19. Apríla 2008, 12:44

Chruno napísal:
Mikaso napísal:Ja si mojho vagansa nasmerujem na ruku potom ho prenesiem do plastovej nadobky. Som zvedavy ako to bude s cambredgeim ktoreho mam este len paru dni. :P
S cambridgeiom to určite neskúšaj, to je iná rýchlostná a povahová trieda ako vagans.
Vseobecne pri pavukoch plati pravidlo ze sa "casom" unavia :)

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 23. Júla 2008, 11:13

Hoj,

ja to robim klasickym sposobom agresivnejsich a rychlich do plastovych krabiciek...pomocou pinzety a mierne (grammostola , brachypelma, versina,apod) premiestnim rucne strucne.... :oops: :) hádam im to nespoosbuje az taky stres ako ked ich 3-5 minut pinzetou stucham do plastovej krabicky do ktorej sa im moc nechce ist XD...

zviretom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19. Októbra 2007, 14:59
Bydlisko: Mosty u Jablunkova-Czech Republic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zviretom » 23. Júla 2008, 13:45

Podel mně je to nejlepší jak to říkal pixel,a tak to dělám i já.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 12. Augusta 2008, 21:33

heh ja sa chystam teraz svojho prvý raz premiestnovat do vecsieho terarka...a nemam sajnu ako to spravim lebo od poslednho zvelku je strasne ale strasne agresivny...uz mu nemozem ani normalne nabrat vodu ako kedysi..predtým som len otvorila kryt a uz bol v ukryte..teraz otvorim tak vyckava..naposledy ked som mu cistila vodnu tak mi skocil na ruku..ako nepostipal ma ale nemala som daleko od infarktu..teraz mu davam pit cez slamku a injekcnu striekacku...a este aj na slamku vyskoci a splha sa po nej...pomooooooooooc:D

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 12. Augusta 2008, 23:03

A o aky druh sa jedna? Skus ho jednoducho prikryt krabickou a potom pod nu podstrc nieco tenke, ale pevne. Napr. kryt z tej krabicky a podobne... vela stastia

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 12. Augusta 2008, 23:22

aja25 napísal:heh ja sa chystam teraz svojho prvý raz premiestnovat do vecsieho terarka...a nemam sajnu ako to spravim lebo od poslednho zvelku je strasne ale strasne agresivny...uz mu nemozem ani normalne nabrat vodu ako kedysi..predtým som len otvorila kryt a uz bol v ukryte..teraz otvorim tak vyckava..naposledy ked som mu cistila vodnu tak mi skocil na ruku..ako nepostipal ma ale nemala som daleko od infarktu..teraz mu davam pit cez slamku a injekcnu striekacku...a este aj na slamku vyskoci a splha sa po nej...pomooooooooooc:D
O takomto systeme teda počujem prvý krát :lol: Skus ho teda ako bolo naúisane odchytit do nejakej krabičky,resp.si kúp nejakú dlhšiu pinzetu a tou vyberaj nadobu.Inac pokial to neni nejaky velky zvlek,nadobu vobec nepotrebuje,ale stací mu rosenie stien.každopadne su aj chovatelia,ktori chovaju aj adult jedince bez napajačky a jedinym zdrojom vody je prave rosenie...

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 13. Augusta 2008, 11:04

jedna sa o lasiodoru parahybanu..sameceka a je asi v 9 zv...hej s k tej slamke ked sa clovek zlakne a chrani je vynaliezavy:Da je to dobre lebo aj ked ju tam strcim a splha sa po nej a po skle k tomu prci otvoru tak sa nedostane von a furt ho mozem zhodit..drastické ale ucinne...inac napadlo mi ci to nemoze suvisiet s tým ze to terarko co ma teraz je prenho male (d30,v19,š15) podla mna a mozno preto si to tak strazi lebo ani v podstate nema velmi kam ujst jedine do ukrytu a tam uz moc nechodi..mozno aj ten kokos je uz prenho mali..dufam ze potom po presune do vecsie sa ukludni..vecsie ma d40,v30,s25..

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 13. Augusta 2008, 14:00

aja25 napísal:jedna sa o lasiodoru parahybanu..sameceka a je asi v 9 zv...hej s k tej slamke ked sa clovek zlakne a chrani je vynaliezavy:Da je to dobre lebo aj ked ju tam strcim a splha sa po nej a po skle k tomu prci otvoru tak sa nedostane von a furt ho mozem zhodit..drastické ale ucinne...inac napadlo mi ci to nemoze suvisiet s tým ze to terarko co ma teraz je prenho male (d30,v19,š15) podla mna a mozno preto si to tak strazi lebo ani v podstate nema velmi kam ujst jedine do ukrytu a tam uz moc nechodi..mozno aj ten kokos je uz prenho mali..dufam ze potom po presune do vecsie sa ukludni..vecsie ma d40,v30,s25..
No pochybujem, ze by sa ukludnil prave presunom do vacsej ubikacie.
Ak ked Ti pavuk lezie hore, tak zavri terarko, alebo jemne do neho fukni, ale JEMNE, aby nespadol (myslim, ze Ta nejde zjest :D )

URCITE HO NEZHADZUJ DOLE... PREBOHA...

a ked mas taky respekt, tak ho fakt prikry krabicou, podober ju niecim a priemiestni.... to je cela veda...
Aj moja samicka parahybana je takato hrava a aj preto ju mam tak moc rad, je to uzasne ake su zvedave a vsetko idu hned omrknut. Len ma trocha trapi, ked hryzie sietku - vetranie a to len z toho dovodu, aby si neporanila zubky...

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 13. Augusta 2008, 14:19

meo napísal:[quote="aja25"
Ak ked Ti pavuk lezie hore, tak zavri terarko, alebo jemne do neho fukni, ale JEMNE
To by som nerobil, neviem ci si uz niekedy videl co robia pavuky ked na nich fukas.Skor ju tým poriadne naser*š.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 13. Augusta 2008, 21:00

hehe moja bola hrava ked som ju mala prve dni a spokojne si "cupitala" po rukach kade tade...teraz nieje hrava..teraz je nasrata a ja neviem na co...a nepada z velkej vysky..a ma dost vela raseliny..neboj davam pozor na brusko...a na fukanie mi uz tiez moc neraguje..je fakt divna..no skusim ju premiestnit vo vani ako ste tu pisali a uvidime:Dked utecie tak len k susedom takze poho:D:D:D


Napísať odpoveď