vyhrievanie vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Septembra 2007, 14:08

adi napísal:asi si ma zle pochopil .....,

ja mu zvysim iba vzdusnu vlhkost ....., nic mu nevyschne .... a neprekladam pavuka ako takeho ale s celou krabickou ... vyssie na policku kde nie je ruseny az tak otrasmi ked manipulujem s ostatnymi .....,

zaial som nemal problem a dufam ze nebudem mat .....,

ale velke sa mi zvliekaju v noci tak to nie vzdy vystihnem ..... ale zas v noci je klud ....
Myslim, ze si nepochopil Ty mna. Ked ho das k ziarovke alebo inemu tepelnemu zdroju, teraruim ma tendenciu skor vyschnut ako ked nie je vyhrievane. Preto som aj proti vyhrievaniu, lebo vysusuje terarka.

Viem, ze neprekladas pavuka, ale cele terarko, precitaj si este raz moj prispevok. Malo by to uz byt jasne.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 15:35

uz hej ....., ale ako vravim .... nemal som zatial problem ....., a dufam ze to tak ostane ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 21:17

Hi. chcem sa spýtať či v týchto zimných mesiacoch sa oplatí vyhrievať pavúčiky neakou lampou, alebo vydržia aj bez nej? A ked sa zaparí miska či to pavúkovi škodí či nie?
Za odpovede Ďakujem.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 22:00

ja mam zaparene mysky teraz skoro stale ....., to je len nakondenzovana voda co vznikla rozdielom teplot na rozdrani teplejsieho a chladnejsiehjo vzduchu ..... a myslim ze to neskodi ... ale necham na skusenejsich ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 00:58

Dnes som si zakupil dve svietidla na vyhrievanie pavukov a do nich 2x 40 W ziarovku. Uvidime ci to pomoze trosku teplotu dostat hore. Mam dost chladno od kedy sa pocasie pokazilo...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Septembra 2007, 09:50

No ved to, je dosť zima, či im to neublíži, aj ked mynulú zimu vydržali, ale to som mal len cca 5 pavúkov.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 7. Septembra 2007, 14:12

Razor napísal:No ved to, je dosť zima, či im to neublíži, aj ked mynulú zimu vydržali, ale to som mal len cca 5 pavúkov.

Caw
Nemôžeš porovnávať minulú zimu s touto pretože tá minuloročná bola velmi slabá.Neviem ako to bude tento rok ale ja osobne vyhrievam. :roll:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 7. Septembra 2007, 15:29

Nie je 40W ziarivka prisilna?
Vyhrievate celyden? Ja nie. Netrufam nechat zapalene svetlo ked nie sme doma-z bezpecnostnych dovodov. Vyhrievam tak asi 1/3 dna .

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 18:57

Janett napísal:Nie je 40W ziarivka prisilna?
Vyhrievate celyden? Ja nie. Netrufam nechat zapalene svetlo ked nie sme doma-z bezpecnostnych dovodov. Vyhrievam tak asi 1/3 dna .
Ja rad riskujem , mam 40 w a vyhrievam non-stop pokial nepustia radiator a byt sa nezohreje ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 20:50

nieco na ilustraciu:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

- fotene mobilom. jednoznacne mozem potvrdit ze ku blizkosti zdroja tepla sa pavuky hrnu a vyhrievaju sa ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Septembra 2007, 21:27

wow máš to pekné, áno potvrdzujem hrnú sa k teplu ako neviem čo.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 7. Septembra 2007, 23:42

Tak ja kurim uz cely tyzden u mna v izbe, ale byvam v dome, takze mame vlastne kurenie a nemusim cakat kym pustia kurenie ako v panelakoch .... a co som to meral takym nejakym teplomerom co mame doma ... tak mam v izbe 25°C +- ... to je myslim postacujuce. A pri takej teplote sa da v tej izbe v pohode vydrzat, som sa bal ze budem musiet moc kurit a bude tam velmi teplo .

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 8. Septembra 2007, 01:31

No janeviem pokial ma rad pavuk vlhsi substrat a ty mu namieris tu ziarovku dobreze nie do ksichtu a mlatis do neho nonstop tak to musis aj 10 krat dene vlhcit. Ked uz vyhrievat tak urcite by som tie ziarovky namieril troska inaksie nie aby zasahovala jedna ziarovka jedno, dve salatovky a zvysok len okolie tepla ved ich bud uvaris alebo ja neviem a ked riskujes tno risk je zisk len dufam ze budes mat zisk a nie stratu

PS: ake mas rozmery terarok pre stromaky a kde si zohnal korene ci si bol v lese na ne ? :)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 8. Septembra 2007, 10:53

FoXo napísal:No janeviem pokial ma rad pavuk vlhsi substrat a ty mu namieris tu ziarovku dobreze nie do ksichtu a mlatis do neho nonstop tak to musis aj 10 krat dene vlhcit. Ked uz vyhrievat tak urcite by som tie ziarovky namieril troska inaksie nie aby zasahovala jedna ziarovka jedno, dve salatovky a zvysok len okolie tepla ved ich bud uvaris alebo ja neviem a ked riskujes tno risk je zisk len dufam ze budes mat zisk a nie stratu
Ma pravdu.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 8. Septembra 2007, 11:59

Prave som kupil toto:

Obrázok


mam to asi pol hodinu tak neviem napisat ziadne skusenosti. Dufam ze som nevyhodil 1000 sk zbytocne. Odporucili mi to v predajni, mali aj topny kabel a vyhrevny kamen ale vraj toto je najlepsie....

je to samolepiaca folia a umiestnuje sa to bud na stenu (zvonku) terarka alebo zo spodu, ziatial som to dal na spodok a sledujem zmeny teploty.. dufam ze nevadi ze teplo im pojde cez substrat.. ak ano dal by som to na stenu alebo strop...

Ak s tym mate niekto nejake skusenosti napiste...

btw ako funguje topny kabel? Ten som nebral preto lebo na obrazku bolo nakreslene ze ho musim dat na spook terarka pod substrat a nechcelo sa mi prekopavat cele terarko...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 8. Septembra 2007, 13:01

Raqua napísal:
FoXo napísal:No janeviem pokial ma rad pavuk vlhsi substrat a ty mu namieris tu ziarovku dobreze nie do ksichtu a mlatis do neho nonstop tak to musis aj 10 krat dene vlhcit. Ked uz vyhrievat tak urcite by som tie ziarovky namieril troska inaksie nie aby zasahovala jedna ziarovka jedno, dve salatovky a zvysok len okolie tepla ved ich bud uvaris alebo ja neviem a ked riskujes tno risk je zisk len dufam ze budes mat zisk a nie stratu
Ma pravdu.
vlhcim castejsie , co uz , ale mam teplejsie a nechcem aby zacali zimovat... :lol:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 8. Septembra 2007, 13:05

FoXo napísal:No janeviem pokial ma rad pavuk vlhsi substrat a ty mu namieris tu ziarovku dobreze nie do ksichtu a mlatis do neho nonstop tak to musis aj 10 krat dene vlhcit. Ked uz vyhrievat tak urcite by som tie ziarovky namieril troska inaksie nie aby zasahovala jedna ziarovka jedno, dve salatovky a zvysok len okolie tepla ved ich bud uvaris alebo ja neviem a ked riskujes tno risk je zisk len dufam ze budes mat zisk a nie stratu

PS: ake mas rozmery terarok pre stromaky a kde si zohnal korene ci si bol v lese na ne ? :)
korene mam kupene spolu z terarkami, mam to od ruky, nezbieral som nic. 29x19x27 výška x širka x hlbka

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Septembra 2007, 13:23

no odporucam ti kup si nejaky digitalny teplomer a skus si namerat teplotu cidlom priamo v tych salatovkach na, ktore ti prazi ziarovka. Budes prekvapeny ake teploty tam kulminuju, ja to takto robievam cez zimu ked mam v izbe len 17 stupnov a mnou namerane hodnoty sa udrzia pri 28 - 30 stupnov, pricom ich vyhrievam cca 3 - 4 hodky denne hlavne na vecer. Nevyhrievam cely den lebo by som ich kompletne uvaril.


Urcite tam nemaj Grammostoli, Megaphobemi a etc.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 8. Septembra 2007, 13:50

v izbe mam tak chladny vzduch ze 5 cm od ziarovky je teplota uplne priatelna, kupim teplomer a napisem vysledok , neuvarim ich , neboj :) tie fotky to skresluju nie je to az take ako na nich / solarium / dal som nocne fotenie na mobile tak vytiahol max. svetla ... inac je to vazne v pohodke ...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 8. Septembra 2007, 13:59

Quizath napísal:Prave som kupil toto:

Obrázok


mam to asi pol hodinu tak neviem napisat ziadne skusenosti. Dufam ze som nevyhodil 1000 sk zbytocne. Odporucili mi to v predajni, mali aj topny kabel a vyhrevny kamen ale vraj toto je najlepsie....

je to samolepiaca folia a umiestnuje sa to bud na stenu (zvonku) terarka alebo zo spodu, ziatial som to dal na spodok a sledujem zmeny teploty.. dufam ze nevadi ze teplo im pojde cez substrat.. ak ano dal by som to na stenu alebo strop...

Ak s tym mate niekto nejake skusenosti napiste...

btw ako funguje topny kabel? Ten som nebral preto lebo na obrazku bolo nakreslene ze ho musim dat na spook terarka pod substrat a nechcelo sa mi prekopavat cele terarko...
Neviem ci by som dal na rady ludi v chovprodukte ty ci povedia coje dobre len preto aby to predalia le pri tom nemaju ani sajnu co to moze jednotlivym zvieratam spravit. Mozno o par zveroch cosi vedia ale o pavuk nemaju najmensiu sajnu. Vidim to aj podla naseho chovproduktu kde su dva pavuky a maju vymenen terarka :) Grammostola ma tak vhly substrat ze az a geniculata uplne sucho :) A 1000 Sk je vela predstav si ze mas tych terarok ovela viac. Ale nemam s tym sksuenosti takze ti neviem ovedat ako to funguje a ci je to dobre len som napisal nazor cosi myslim :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Septembra 2007, 16:38

Ja vyhrievam 40W žiarovkou max 2-3 H., každý deň hlavne k večeru. Toť vše.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 8. Septembra 2007, 16:53

...ja ich mam v rohu izby na stoliku a zo vzdialenosti cca 50cm na nich svietim 100W vyhrevnou ziarovkov do terarii + 15W obycajnou ziarovkov (obidve su cervene) Mam to zapnute celu noc ale aj tak sa snazim zohnat nejaky teplomer aby som si bol istejsi ze je to OK.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Septembra 2007, 17:24

červené svetlo je veľmi dobrý nápad, vtáčkare ho totiž neregistrujú. A môžu sa pozorovať bez toho aby boli rušené.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 8. Septembra 2007, 17:25

FoXo ved uvidim.. zatial mi to dvihlo teplotu o 4 stupne z 21 na 25 (mam tam skoro 10cm substratu, asi chvylu potrva kym sa prehreje). Chovam skorpiony a odkedy sa ochladilo tak vobec nevyliezaju. Problemy s teplotou mam iba v medziobdobi ked este nefunguje ustredne kurenie, inac mam v byte horuco az az. Fukol som do terarka termohydrograf kazdych 5 minut mi zaznamenava teplotu, tlak, vlhkost a rosny bod. Rano stiahnem data do compu a uvidimi ci je to efektivne. Ked nie pridam este z hora 15w cervenu ziarovku.

Keby som mal viacero terarii tak fakt neviem, 1000sk je fakt dost.. mam sie este jedno s cvrckami ale to som dal zhora na terarko so skorpikmi :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 8. Septembra 2007, 18:21

ja vyhrievam len teraz kým ešte nekúrime, potom ked začneme kúriť bud v krbe, alebo podlahovým kúrením urdžiavame teplotu cca 25-26 C už nesvietim pavúkom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď