vyhrievanie vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Júla 2009, 21:02

ups preklep samozrejme nie 51 ale 15st.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 29. Septembra 2009, 14:40

Kedze sa coskoro ochladi tiez si chcem zakupit nejaky Combometer s ex. cidlom.

Pre mna z cenovo dostupnych digitalnych sa rozhodujem medzi:

Lucky Reptile Thermo-Hygrometer PRO
http://obchod.acheta.cz/product_info.ph ... 508a6f8555

Lucky Reptile Thermo-Hygrometer Deluxe PRO
http://obchod.acheta.cz/product_info.ph ... 508a6f8555

ExoTerra ComboTeplomer/Vlhkomer Dig
http://www.cerpadla-zavlahy.sk/exoterra ... lhkomr-dig

Vlastnite niekto jeden z tychto? Ak ano ake skusenosti s snim mate a kt. by ste doporucili?

vdaka,
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 4. Októbra 2009, 23:23

no ked je pravda čo tam píšu,tak je to fajn.ja by som konečne prijal niečo čo presne meria vlhkosť.teplotu meriam vonkajšu pri terárku normalnym izbovým teplomerom.kedže mám len jedneho pavúka a planujem už len jedneho tak si myslim že niečo take sa hodi.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Októbra 2009, 16:13

podla mna su vsetky taketo teplomery, vlhkomery zbytocne staci mat jeden a postupne zmerat si kazde tera zvlast... ved keby ze sa ma kupovat pre kazde tera novy vlkomer a teplomer (este k tomu taky predrazeny ako exoterra) uz pri 50 pavukoch by ste sa nedoplatili
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 5. Októbra 2009, 17:15

asi tak.Ja som vlhkomer nikdy nepouzival

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 5. Októbra 2009, 20:26

Priklanam sa k všeobecnemu nazoru na vlhkomery, rozprašovače, termometre, humiditory, teplomery a ine technicke hovadiny vytvarane len kvoli tomu aby si neznaly zaciatocnik co najviac pri kupe nejakeho zvieratka odlahcil penaženku. Ide to aj bez nich.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 5. Októbra 2009, 21:28

U mna sa konkretne jedna o zakupenie jedneho pristroja na premeriavanie vsetkych druhov kt. chovam.
Keby som byval v panelaku kde je cez zimu izbova teplota tak nic neriesim, lenze som v rodinnom dome a bohuzial v izbach mam velmi rozdielne teploty. V spodnej casti domu kde mam krbove kachle je po rozkureni teplota dost vysoka a pavuky sa chovaju po zakureni divne resp. po cca hodine lezu hore k vetracim otvorom cize im to nevyhovuje. Hore mam zas naopak o dost zimsie (18-20 stupnov) tak to chcem urobit na vyhrievanie ziarovkami v hornej casti domu a teda to budem musiet nejako regulovat/kontrolovat...
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Októbra 2009, 23:32

Tak v RD s ustrednym kurenim byvam aj ja a ked cez den nikto nieje doma tak teplota v dome klesne aj na 15 *C a 25W ziarovka v pohode vyhrieva 11 tera naraz cize 20-21 *C je v kazdom este to mam nastavene na spinaci casovac tak kazdu pol hodinu sa ziarovka na 5 min vypne. Pavuky sa zvliekaju normalne i ked nie tak casto.
Vlhkost riesim asi tak polejem/porosim substrat ked odchadzam a vratim sa s intraku a no problema. Cez leto ani nesvietim (naco).
Vsetko toto som si najprv vyskusal nanecisto s prazdnimi tera a funguje mi to uz dlhsie...

Adult pavuky vydrzia dokonca 5 dni aj pri teplote 15 st. (viem ze to nieje ideal ale stalo sa mi to ked mi praskla ziarovka ked som nebol doma).
...takze ziadnu paniku...
:wink:

PS ked chces regulovat teptota sa da aj necim takimto a s kombinaciou s casovacom ta to vide lacnejsie ako tie drahe tera termostaty a ine predrazene hovadiny (sorry za vyraz)http://www.internetovypredaj.sk/index.p ... m1=54&sid=
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 6. Októbra 2009, 09:59

No mas to lacno a jednoducho vymyslene. Aspon je vidiet, ze nieje nutnost mat „nieco extra“ :)
Podmienky v RD mame teda skoro rovnake. Urobil som to podobne ako ty. Cez casovac jednu 25W ziarovku. Avsak zda sa mi to dost malo na vyhrevnost. Ziarovku mam od Exoterra. Sice ma velmi prijemne a nerusive farebne spektrum (ruzovo-biela na denne svietenie), ale asi skusim nahodit klasicku, ktora da podla mna viacej tepla za menej penazi. Alebo som este rozmyslal, ze dokupim jeden 25W vyhrevny kabel ktory rovnomerne rozlozim po celom priestore kde mam chovancov.

S vyhrevnym kablom nejaku skusenost nemas ci sa to vobec oplati? Nieje drahy napr. od Sestaka sa da kupit za 11€.
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Októbra 2009, 10:11

kabell je dalsia celkom v pohode alternativa ja som ho mal pri imperatoroch ale dost vysusovali lignocel tak som ho rychlo predal a vratil sa spat k starym dobrym ziarovkam. ale ked ho chces pouzit tak nedavaj ho priamo do tera ale podnejaky karton alebo handru alebo nieco take a na to poloz tera aby ti neprasklo sklo
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
soky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Októbra 2009, 20:29
Kontaktovať užívateľa:
A co toto...

Príspevok od užívateľa soky » 16. Novembra 2009, 22:02

- skrinka oblozena polystyrenom
- police z oceloveho pletiva na tom terarka, salatovky
- vyhrevna podlozka
http://www.conrad-sk.com/websale7/Elekt ... 0%2fmd5%7d
- hore termostat
http://www.conrad-sk.com/websale7/AP-te ... 6%2fmd5%7d
spolu za 1650 SKK

alebo som objavil toto
http://zvierata.hyperinzercia.sk/potreb ... e-moravce/

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 10. Marca 2010, 18:52

Z0oMb3E napísal:kabell je dalsia celkom v pohode alternativa ja som ho mal pri imperatoroch ale dost vysusovali lignocel tak som ho rychlo predal a vratil sa spat k starym dobrym ziarovkam. ale ked ho chces pouzit tak nedavaj ho priamo do tera ale podnejaky karton alebo handru alebo nieco take a na to poloz tera aby ti neprasklo sklo
CAWES pocuj ked si sa vratil ku ziarovkam tie ti nevysusuju subtrat lebo ja ked mam zapmutu ziarovku (25W) modru obycajnu tak mi vlhkost nevystupi vyssie ako 50 percent a to musim kazdy den vlhcit a dost vlhcit a ked ziarovku vipnem ihned mi vlhkost vystupi nevem ako to mam riesit dakujem vsetkym za rady

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Marca 2010, 20:45

hopko21587 napísal:
Z0oMb3E napísal:kabell je dalsia celkom v pohode alternativa ja som ho mal pri imperatoroch ale dost vysusovali lignocel tak som ho rychlo predal a vratil sa spat k starym dobrym ziarovkam. ale ked ho chces pouzit tak nedavaj ho priamo do tera ale podnejaky karton alebo handru alebo nieco take a na to poloz tera aby ti neprasklo sklo
CAWES pocuj ked si sa vratil ku ziarovkam tie ti nevysusuju subtrat lebo ja ked mam zapmutu ziarovku (25W) modru obycajnu tak mi vlhkost nevystupi vyssie ako 50 percent a to musim kazdy den vlhcit a dost vlhcit a ked ziarovku vipnem ihned mi vlhkost vystupi nevem ako to mam riesit dakujem vsetkym za rady
to sa stale bavime o tej tvojej chromatopelme?
opisem ti podmienky mojej
mam ju od druheho zvleku a vodu videla asi len dva krat v zivote
vlhkost ma taku ako je vlhkost izby nerosim nema napajacku vodu ziskava len a len z potravy. a hla uz je pekny 7 zv samcek a bez komplikacii pocas zvliekani nic.
kukni si vyskyt obyva savany dobre ze nie polopuste. vo vyssich zvlekoch je vysoka vlhkost dokonca neziaduca az smrtelna. cize suchy substrat to je pre nu idealne.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 10. Marca 2010, 21:08

Z0oMb3E napísal:
hopko21587 napísal:
Z0oMb3E napísal:kabell je dalsia celkom v pohode alternativa ja som ho mal pri imperatoroch ale dost vysusovali lignocel tak som ho rychlo predal a vratil sa spat k starym dobrym ziarovkam. ale ked ho chces pouzit tak nedavaj ho priamo do tera ale podnejaky karton alebo handru alebo nieco take a na to poloz tera aby ti neprasklo sklo
CAWES pocuj ked si sa vratil ku ziarovkam tie ti nevysusuju subtrat lebo ja ked mam zapmutu ziarovku (25W) modru obycajnu tak mi vlhkost nevystupi vyssie ako 50 percent a to musim kazdy den vlhcit a dost vlhcit a ked ziarovku vipnem ihned mi vlhkost vystupi nevem ako to mam riesit dakujem vsetkym za rady
to sa stale bavime o tej tvojej chromatopelme?
opisem ti podmienky mojej
mam ju od druheho zvleku a vodu videla asi len dva krat v zivote
vlhkost ma taku ako je vlhkost izby nerosim nema napajacku vodu ziskava len a len z potravy. a hla uz je pekny 7 zv samcek a bez komplikacii pocas zvliekani nic.
kukni si vyskyt obyva savany dobre ze nie polopuste. vo vyssich zvlekoch je vysoka vlhkost dokonca neziaduca az smrtelna. cize suchy substrat to je pre nu idealne.
tak potom preco pisu ze chromatopelma ma mat vlhkost 40 az 60 percent .....ale aj tak dikyza radu ...myslim ze si skuseny chovatel chcel bi som sa spitat aky dalsidruh bi si mi odporuci bo si chcem aspon o dvoch pavukov zvacit zverinec a medzi nimy abi bol aj taky 2 zvlekovi ....je to pravda ze takemale pavuky sa krmia cerstvo pokrajanymi cvrckami alebo mu dat najmensiehocvrcka akeho mam dakujem

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 11. Marca 2010, 08:51

ale tak vlhkosť by som udržiaval v každom prípade. Je pravda že u GBB nie je potrebná a ani žiaduca taká intenzita vlhkosti ako u trebárs pralesných druhov ale minimalne jednu patinu substratu naros alebo hod malu napajacku. Extremne sucho nie je nikdy žiaduce.
Ak je Chromatopelma tvoj prvy pavuk tak skus nejaku Brachypelmu alebo Grammostolu, tie sa chovaju za pomerne rovnakych podmienok, ak sa ti nechce dlho cakat na rast tak napr. Nhandu chromatus, L. parahybana etc.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Marca 2010, 11:07

aj chromatopelma potrebuje vodu a obcas narosit alebo poliat ....

Ved aj na pusti sa zraza rosa ... a obcas zaprsi...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 11. Marca 2010, 17:15

hopko21587 napísal:
PiXeL napísal:nieco na ilustraciu:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

- fotene mobilom. jednoznacne mozem potvrdit ze ku blizkosti zdroja tepla sa pavuky hrnu a vyhrievaju sa ...
pocuvaj ti im svietis normalnou ziarovkou nevadi to ?
No nevadi a pomerne dobre to vyhreje kedze 60%jej vykonu je svetlo a 40%jej vykonu je teplo

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 11. Marca 2010, 17:22

Tepelna ucinnost normalnej ziarovky je okolo 90%

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Marca 2010, 20:17

ak chromatopelmu krmime ako v prirode muchu/stvrt rok tak ano potrebuje nejaky zdroj vody na doplnenie hydrauliky ale ak sa krmi kazdy tyzden alebo obtyzden staci jej voda prijata z potravy.

a kukal som na nete ani v tej venezuele to nieje nejak uprsane 3cm rocne nieje ziadna slava (samozrejme oblast vyskytu chromatopelmy)

ano ziarovky su super zdroj tepla treba si spravit co najrychlejsie dozivotne zasoby
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 11. Marca 2010, 20:39

S tymi ziarovkami by som to nevidel az tak tragicky.Aj s bodovou ziarovkou sa da v pohode vyhrievat

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Marca 2010, 23:42

Z0oMb3E napísal:ak chromatopelmu krmime ako v prirode muchu/stvrt rok tak ano potrebuje nejaky zdroj vody na doplnenie hydrauliky ale ak sa krmi kazdy tyzden alebo obtyzden staci jej voda prijata z potravy.

a kukal som na nete ani v tej venezuele to nieje nejak uprsane 3cm rocne nieje ziadna slava (samozrejme oblast vyskytu chromatopelmy)

ano ziarovky su super zdroj tepla treba si spravit co najrychlejsie dozivotne zasoby
V prirode urcite papka castejsie ...

A mladatka ziju inak ako dospelce. Urcite nie v uplnom suchu.

A aj ked neprsi ... urcite sa tam zraza rosa, kazdy den ..., ( urcite tam nie je vlhkost vzduchu 0%) Takmer vsetky zijuce organizmy v pustnych oblastiach, su zavysle prave na rose. Som presvedceny, ze taka chromatopelma si urcite kazde rano rada pozbiera kvapky rosy zo svojej pavuciny.

A nie je tiez nahoda, ze vacsina pustnych a stepnych druhov vtackarov dost husto zapriadaju. Pavucina funguje ako zberac vody a tepelny termostat, alebo chladnicka zaroven.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 4. Mája 2010, 19:16

Sceptic napísal:no odporucam ti kup si nejaky digitalny teplomer a skus si namerat teplotu cidlom priamo v tych salatovkach na, ktore ti prazi ziarovka. Budes prekvapeny ake teploty tam kulminuju, ja to takto robievam cez zimu ked mam v izbe len 17 stupnov a mnou namerane hodnoty sa udrzia pri 28 - 30 stupnov, pricom ich vyhrievam cca 3 - 4 hodky denne hlavne na vecer. Nevyhrievam cely den lebo by som ich kompletne uvaril.


Urcite tam nemaj Grammostoli, Megaphobemi a etc.
si na tom podobne ako ja cez zimu mam v izbe oklo17az 19 stupnov az vecer ked sa zakury v krbe tak je teplo , nevem ako mam vyhrievat salatovky (vecne ich nemozem mat v terarku pri pavukovi ) ci ich mozem mat normalne ako ma on vifotene a svietit im do ksichtu ci ako poradte pls ...a este jedna otazocka mamasi 10 fimoviek v tera pri pavukovy lenze teraz je vonku oklo 20 21 stupnovmozem ich v klude vybrat ? ci ich tam mam este nechat kedtamje oklo 28 stupnov

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 4. Mája 2010, 19:18

PiXeL napísal:nieco na ilustraciu:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

- fotene mobilom. jednoznacne mozem potvrdit ze ku blizkosti zdroja
tepla sa pavuky hrnu a vyhrievaju sa ...
mas tam normalne ziarovky? a kolko watove dik ..nevadi im to ked sa nemaju kde schovat pred tymsilnim svetlo ktoreim svieti priamo do tvare ?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 4. Mája 2010, 20:42

kde ma pavuk tvar :lol: :lol: ale chapeme sa
nie ak maju nejaky ukryt a ked nie tak si vykopu noru
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 4. Mája 2010, 20:52

Z0oMb3E napísal:kde ma pavuk tvar :lol: :lol: ale chapeme sa
nie ak maju nejaky ukryt a ked nie tak si vykopu noru
mozem sa spitat kolkomas okolitu teplotu cca cez zimu a kolko watovu ziarovku to tam mas a je to obycajna ziarovka ? dik :D


Napísať odpoveď