vyhrievanie vasich terarii

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 9. Septembra 2007, 07:41

..pred vcerim som dal lampy asi tak o 15cm blizsie k pavukom a na noc som nechal svietit len 15W cervenu ziarovku ktora sa mi zda ze lepsie hreje ako ta 100W ohrevna, ktora akoby skor vysusovala. Vysledok? Vcera rano versina 7.zvlek po 4 mesiacoch a dnes Xenesthis taktiez po 4 mesiacoch 4.zvlek co sa mi zdalo az prilis dlho ...no v kazdom pripade do konca tyzdna bude teplomer, pretoze do teraz som tie svetla stale presuval podla toho ci sa im prilis rosilo. Niekedy mali dost chladne nadoby a to je dost tazko odhadnut ako maju vo vnutri teplo.
Naposledy upravil/-a SeBra v 11. Septembra 2007, 19:37, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
leon33
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 7. Apríla 2007, 12:48
Bydlisko: Klenovec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa leon33 » 9. Septembra 2007, 09:25

Teplomer by určite nemal chýbať :wink:
XXX

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 9. Septembra 2007, 20:33

Ake teplomery pouzivate?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Septembra 2007, 21:47

bud nalepovacie ako paska ......do terarii .... alebo klasicke teplomery s vlhkomerom ....., aspon ja .....

pred tym som mal jeden velky .... a premeraval som si kazde zvlast .....,

a mam este jeden centralny .....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
leon33
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 7. Apríla 2007, 12:48
Bydlisko: Klenovec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa leon33 » 10. Septembra 2007, 18:01

Používam klasické do akvárií sú na prísavku stoja cca 30sk kus. :wink:
XXX

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 10. Septembra 2007, 18:28

sebra napísal:..pred vcerim som dal lampy asi tak o 15cm blizsie k pavukom a na noc som nechal svietit len 15W cervenu ziarovku ktora sa mi zda ze lepsie hreje ako ta 100W ohrevna, ktora akoby skor vysusovala. Vysledok? Vcera rano versina 7.zvlek po 4 mesiacoch a dnes Xenesthis taktiez po 4 mesiacoch 3.zvlek co sa mi zdalo az prilis dlho ...no v kazdom pripade do konca tyzdna bude teplomer, pretoze do teraz som tie svetla stale presuval podla toho ci sa im prilis rosilo. Niekedy mali dost chladne nadoby a to je dost tazko odhadnut ako maju vo vnutri teplo.
sebra, tou červenou žárovkou si myslel uplně obyčejnou barevnou žarovku? ja chci totiz koupit nejakou žarovku.. ne nejakou za 200,- tak proto se ptam ;)
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 10. Septembra 2007, 18:29

ja mam len jeden, analogovy. najprv som si vsetko zmeral a podla toho urcil vykon ziaroviek. teplomer na kazde terarko nie je potrebny, ale davat bacha pri letnych horucavach ci naopak v zime
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 11. Septembra 2007, 10:47

Quizath napísal:Prave som kupil toto:

Obrázok


mam to asi pol hodinu tak neviem napisat ziadne skusenosti. Dufam ze som nevyhodil 1000 sk zbytocne. Odporucili mi to v predajni, mali aj topny kabel a vyhrevny kamen ale vraj toto je najlepsie....

je to samolepiaca folia a umiestnuje sa to bud na stenu (zvonku) terarka alebo zo spodu, ziatial som to dal na spodok a sledujem zmeny teploty.. dufam ze nevadi ze teplo im pojde cez substrat.. ak ano dal by som to na stenu alebo strop...

Ak s tym mate niekto nejake skusenosti napiste...

btw ako funguje topny kabel? Ten som nebral preto lebo na obrazku bolo nakreslene ze ho musim dat na spook terarka pod substrat a nechcelo sa mi prekopavat cele terarko...
Ja to mam a par krat som to uz pouzil, ked som chcel vyhriat samicu pred kokonom. Podla mna toto je dobra kupa a jediny naozaj rozumny sposob ako vyhrievat pavuky. Ziarovky su na nic a nebezpecne.
nikam to ale nenalepuj, vloz to medzi dve terarka a tak budes moct zboku vyhrievat dvoch pavukov. Cez 10cm substrat sa to neodporuca pouzivat, ja som mal v navode napisane, ze pokial to je zospodu, tak ma byt max. 2cm substratu, takze odporucam radsej zboku. Pavukovi tym zaroven urobis tepelny gradient, takze ak mu bude moc teplo, moze ist na chladnejsie miesto.
Kupil si to ale dost draho asi, aj ked zalezi od velkosti, ale ja si nepamatam, co stalo to moje, vymenil som to za pavuky a prislo mi to zo zahranicia.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 11. Septembra 2007, 19:35

Cervena takeho hruskoviteho tvaru. ..klasika. Su od 15 do 100W a nieje to az take drahe.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Septembra 2007, 20:33

mne osobne to farebne spektrum vadi , aj ked pavukom je to lepsie. Preto pouzivam klasicke ziarovky ktore maju dobru tepelnu vodivost a vidim do teraria ... na vecer osvetlenie vypinam ...potom sa uz krasne rozlezu ...

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 12. Septembra 2007, 20:02

Raqua > tak ja mam v navode pisane presne opacne ze min vrstva substratu musi byt 2cm :), chovam skorpiony a tie su iba na povrchu a este sa aj zahrabavaju sem tam, teplota na povrchu ked je to pustene je okolo 27-28 stupnov co je idealne. Horsie to bolo ked som dvihol senzor tak 10cm nad povrch tam bola teplota uz iba 21 C, cize by sa hodila nizsia vrstva substratu aby sa terarko vyhrialo. Zalezi od zivocicha. Mam to iba cez pol terarka takze ak im je teplo mozu sa ist schladit na opacny koniec, ale to sa este nestalo :)

Skusal som aj ziarovku, 25w mi vyhnala teplotu tesne nad povrchom tiez na 27-28C a cim blizsie k nej tym teplejsie samozrejme.. Takze sa neviem rozhodnut s cim prikurovat... :?

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 13. Septembra 2007, 00:19

No neviem a nebol to nahodou taky ten slovensky preklad na papieri co pribaluju k zahranicnym vyrobkom a tie preklady casto stoja za ...
Uz viac krat sa mi stalo, ze v tychto 'odbornych' prekladoch bol napisany presny opak ano v anglickom originale, preto citam vzdy origos navody.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 13. Septembra 2007, 12:17

Nie bol to original navod, slovensky som ani necital :) Ale zalezi co chovas, jednoznacne sa to nesmie pouzit pod terarko bez substratu, to je tam niekolko krat zdoraznene, teplotu tej folie po zapnuti odhadujem na 40-50 C a to by sa asi uvarili keby tam nic nebolo... a samozrejme zalezi aj na substrate a indexe tepelnej vodivosti, v navode je tabulka kde je to napisane, podla toho sa da vhodne upravit vyska substratu.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 13. Septembra 2007, 17:16

No, neviem, mozno mame rozne vyrobky, ale vyzera to velmi podobne. Kazdopadne, ak to ma 50 stupnov (aj to moje ma asi tak) tak tym nic neuvaris ak to das zboku. 1cm od toho uz je totiz nizsia teplota. Zospodu, ak by sa chovanec nemal kam odpratat na nejake chladnejsie terarium mozno.

Ale obavam sa, ze cez 10cm hruby substrat sa Ti to neprehreje az k pavukovi. Mozno to upozornenie aby tam nebol hrubsi ako 2cm substrat je prave preto, aby to teplo malo kam unikat a nestalo sa, ze sa to zacne kondenzovat a zhori Ti ta folia. Aspon ja som to tak pochopil, ze teplo musi mat kam unikat.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 22. Septembra 2007, 19:30

westline napísal:No toto mohli by ste hodit foto Vy co mate vyhrevne kable,skalu pre par zaciatocnikov ako by to mali vyriesit ak necu len svetelny zdroj :wink: ....ja napr. tiez len vyhrievam svetelnym zdrojom :) 30w ziarokov :)
Ahoj,
takže tu máš aj ostatní ešte nezasvätení pre možnú inšpiráciu pár obrázkov...

Pokial je teplota izbová,nepokladam vyhrievanie za úplne nevyhnutné,avšak kvoli tomu,že som časť chovu musel presťahovať do bývalej garáže,kde je niekedy kosa jak v rusku ,musel som dačo vymysleť.Výhrevné fólie na tolko tera boli nedostupné finančne a originál výhrevné káble donedávna proste nedostupné.


Takže poprvé,stačí zásuvka s časovačom,napr...


Obrázok

Obrázok

do nej sa pácne dačo takéto

Obrázok

Ak mám poradiť,je to lepšie robiť s obyčajnou bužírkou,ja však nemám vyhovujúce kliešte (kombinačky nerátam :) ),takže musela stačiť aj čokoládka :) .Samotná výhrevnosť záleži od dĺžky kábla.

Najlepšie je umietniť tento kábel zboku terária,podobne ako tu bolo písane s výhrevnou fóliou,v určitých prípadoch to však nejde a treba použiť nejaký "izolant" ,mne sa osvedčilo staré tričko :)

Obrázok

Takže toto je len jedná z možností,kto chcete vyskúšať,môžem odporučiť,kto nie tak napíšte kritiku :) . Za ten čas,čo tento inštrument využívam nedošlo k žiadnej katastrofe :) .Každopádne je lepšie skúšať na neostro,s prázdnym terárkom príp krabičkou a teplomerom vo vnútri,s dlhším káblom,ktorý sa dá neskor lahko zrezať.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 23. Septembra 2007, 00:12

Dudo , u mna si obstal. Paci a mi tvoj zlepsovak a mam rad kutilov! Nikdy ovsem nezabudaj na bezpecnost :) ale inac u man mas 10 bodov z 10tich ... good luck

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 27. Septembra 2007, 20:05

PiXeL napísal:Dudo , u mna si obstal. Paci a mi tvoj zlepsovak a mam rad kutilov! Nikdy ovsem nezabudaj na bezpecnost :) ale inac u man mas 10 bodov z 10tich ... good luck
Thx,jasné,to je prvoradé.Ako som písal,najprv som to skúšal bez pavúkov,až potom som šiel naostro :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 15. Decembra 2007, 10:07

Nikde na nete som nenašiel ako vlastne fungujú tie výhrevné káble.
Ako to vlastne vyzerá a akú to má výhrevnosť ???
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 15. Decembra 2007, 13:23

Mno ja som si kúpil infra žiarovku (100 W) cca. 260sk v Baumaxe.
Ešte som ju nestihol vyskúšať keďže je celkom problém zohnať stropnú či inú lampu ktorá by ustála to teplo.
Asi to spravím tak, klasicky kábel s vypínačom a keramická objímka s závitom a ako kryt plytký kochlík z pálenej hliny.

Vyhrievate niekto infra žiarovkami? (vaše postrehy)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 15. Decembra 2007, 19:53

666JonDavis napísal:Nikde na nete som nenašiel ako vlastne fungujú tie výhrevné káble.
Ako to vlastne vyzerá a akú to má výhrevnosť ???
Mas jeden o 2 posty vyssie na obrazku.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 17. Septembra 2008, 22:56

Zaleži to len od dlžky ,a typu kabla,či je jednoduchy,dvojity,atd... Zo začiatku treba trochu skusať,ale neni to nic hrozne...

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 8. Januára 2009, 10:47

no, ja im narosim skla a pak im zasvietim lampu tak aby svietila na vsetkych troch, vacsinou sa mi brachypelma vyhrieva na kameni a grammostola je nacapena na skle :D :D

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce

Príspevok od užívateľa macky » 31. Marca 2009, 20:22

Dudo prosimta musim sa spýtat ako to tam v tom spoji topného kábla máš napojené fázu na nulák a naopak ci ako vlastne aby to nezoskratovalo a ten biely kábel je nejaký špeciaálny odporový a dvojzilový ci aký, aj ked som totálny laik chcel by som také a neviem si s tým rady ak by si napísal menší pracovný postup a z coho a aké sú tie kábly tak by som ti bol nesmierne vdačný. Inak je to skvelý nápad a hlavne to nevyzerá na žiadnu drahú vec dúfam že to nejak zvládnem :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Júla 2009, 20:21

nazdar mam plan prestahovat cely moj chov do pivnice kde kolise teplota po cely rok 12-15 st. na nete som nasiel nieco taketo

Kód: Vybrať všetko

http://www.fenixgroup.cz/pages/sk/produkty/ecofilm/zakladny-popis-vyrobkov
ObrázokObrázokmyslim ze by to malo fungovat ked to nalepim na zadne steny terarii. zapojim to na termostat a casovy spinac. co vy na to?
Naposledy upravil/-a Z0oMb3E v 19. Júla 2009, 21:03, upravené celkom 1 krát.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Júla 2009, 20:42

51 stupnov ?

To sa neda ani chladit ....., :roll:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď