Jaké dáváte do terárek rostliny?

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Februára 2009, 01:12

poprosim nechcalte ma .... cervenam sa ..... a nezasluzim si to ....
na tomto fore je X dalsich kt. by vam vedeli mozno poradit lepsie a maju viac skusenosti. Ale netravia na lasiodore asi kazdu volnu minutu ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OrasM » 22. Apríla 2009, 12:50

Ja osobne nemam zivu rastlinu v terarku, ale mam len 2 kusky umelej na spetrenie. Chovam tam parahybanku, ale co ma trosku prekvapuje je to, ze na tie umele rastliny stale devastuje, bud ich vytrhava, zahdzuje substratom a celkovo uch udupava, dokonca aj teraz ked pisem tak sa snazi tie rastlinky vytrhnut :-)

Užívateľov profilový obrázok
!Profi!Hunter
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 9. Marca 2009, 22:20
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa !Profi!Hunter » 22. Apríla 2009, 22:08

Ja osobne nemam zivu rastlinu v terarku, ale mam len 2 kusky umelej na spetrenie. Chovam tam parahybanku, ale co ma trosku prekvapuje je to, ze na tie umele rastliny stale devastuje, bud ich vytrhava, zahdzuje substratom a celkovo uch udupava, dokonca aj teraz ked pisem tak sa snazi tie rastlinky vytrhnut Smile
:D tak je mozne ze ich tam nechce mat,ked sa sprava tak ako si opisal,neviem isto,moj sukromny nazor,,ale musi to byt zaujmave:D

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OrasM » 22. Apríla 2009, 23:34

Tak to ti poviem :-D Planujem potom zrusit aspon tu jednu rastlinku na ktoru utoci aby ho nedrazdila zbytocne, ale na druhej strane je sranda pozerat ako sa ju snazi zlikvidovat :-)

Užívateľov profilový obrázok
Desire
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 09:25
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desire » 21. Mája 2009, 11:11

ja som mala v terarku s P. pederseni fikus drzal sa velmi dobre aj vlhkost bola tak akurat ale po dost kratkej dobe mi zacali odpadavat zelene listy neviem ci to nebolo prave tym ze som sa ho bala hnohit kedze som mala v terarku pavuka .. som este len zaciatocnik tak netusim aky by to nanho malo vplyv tak som radsej neriskovala ale ten fikus je do terarka podla mna dost narocna rastlinka. teraz tam mam zatial provizorne umelinu ale urcite chcem nieco pospekulovat a mat tam nieco zive predsa len to bude inac posobit a aj zadrziavat vlhkost.... teda podla mojho nazoru .... len este neviem co tam mam dat stale hladam co by bolo najvhodnejsie. len no ludia co zacinaju maju v dnesnej dobe vsetko tazke hlavne malo ochotnych ludi co by poradili :( vacsinou sa clovek stretne s vysmechom ze su to banalne veci ... ano su pre ludi co to uz vedia

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Mája 2009, 17:48

Desire napísal:ja som mala v terarku s P. pederseni fikus drzal sa velmi dobre aj vlhkost bola tak akurat ale po dost kratkej dobe mi zacali odpadavat zelene listy neviem ci to nebolo prave tym ze som sa ho bala hnohit kedze som mala v terarku pavuka .. som este len zaciatocnik tak netusim aky by to nanho malo vplyv tak som radsej neriskovala ale ten fikus je do terarka podla mna dost narocna rastlinka. teraz tam mam zatial provizorne umelinu ale urcite chcem nieco pospekulovat a mat tam nieco zive predsa len to bude inac posobit a aj zadrziavat vlhkost.... teda podla mojho nazoru .... len este neviem co tam mam dat stale hladam co by bolo najvhodnejsie. len no ludia co zacinaju maju v dnesnej dobe vsetko tazke hlavne malo ochotnych ludi co by poradili :( vacsinou sa clovek stretne s vysmechom ze su to banalne veci ... ano su pre ludi co to uz vedia
Vyskusaj tzv. svokrin jazyk - sansevieria, alebo z popinavych mucenku - Passiflora

Vysoka vlhkost a teplota niesu pre nu problem.

Viac napisem ked budem doma. Teraz v Glasgowe som absolvoval malu prehliadku Botanic garden. Maju tu velmi nadhernui tropicku cast v sklennikoch. Mam zopar vytipovanych druhov rastlin ... . napisem ked zistim ich nazvy a pod.

Pekny den.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Desire
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 09:25
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desire » 21. Mája 2009, 21:26

Ďakujem za radu Adi.

Ten svokrin jazyk mi pripomína aloe vera, môže to byť ok ale nejako si to v terarku neviem predstaviť :D jedine že by som jej to tam zariadila na nejaký púštny štýl :D ale ta múčenka ma oslovila to by bolo aké riadne keby jej to tam začalo kvitnúť :D to by som jej tam hádam aj nejakú skalku dala aby to mala ako na záhradke :D ale tak hej viem trepem somariny.

Ide mi tam len o tú vlhkosť a aby tam mala niečo živé tak je to vlastne jedno že čo tam bude mať. Keď prídem domov tak sa pôjdem popýtať na to a uvidíme čo a ako. Ja som rozmýšľala ešte že by som tam dala tzv. bláznivého Jana či ako to je :D volajaký scindapsus by to mal byť :D ale tak chcem si zhruba spraviť nejaký prehľad o tom, že čo by tam mohlo ísť že si ich viacero popozerám nechcem tam dať prve čo príde pod ruku, chcem aby to tam potom aj vydržalo ..... potom budem mat ďalší problém že ako to tam dať že či do kvetináča ako klasicky a potom len na to nahádzať lignocel alebo to priamo do lignocelu dať alebo rašelina .... nemám ani len tušenia ako to tam má byť aby to neskapalo.

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce

Príspevok od užívateľa macky » 21. Mája 2009, 21:59

http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... m/rastliny tak tu mas odpovede na tvoje otaocky :) a ja mam skoro pri kazdom pavukovy taku tahacku s malickymi listami no bohuzial nepoznam názov no je super a zakoreni sa nech ju tam pichnem akokolvek a aj ked ju pavuk podkope tak drzi a nezvedne - klop klop. :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Mája 2009, 22:28

Desire napísal:Ďakujem za radu Adi.

Ten svokrin jazyk mi pripomína aloe vera, môže to byť ok ale nejako si to v terarku neviem predstaviť :D jedine že by som jej to tam zariadila na nejaký púštny štýl :D ale ta múčenka ma oslovila to by bolo aké riadne keby jej to tam začalo kvitnúť :D to by som jej tam hádam aj nejakú skalku dala aby to mala ako na záhradke :D ale tak hej viem trepem somariny.

Ide mi tam len o tú vlhkosť a aby tam mala niečo živé tak je to vlastne jedno že čo tam bude mať. Keď prídem domov tak sa pôjdem popýtať na to a uvidíme čo a ako. Ja som rozmýšľala ešte že by som tam dala tzv. bláznivého Jana či ako to je :D volajaký scindapsus by to mal byť :D ale tak chcem si zhruba spraviť nejaký prehľad o tom, že čo by tam mohlo ísť že si ich viacero popozerám nechcem tam dať prve čo príde pod ruku, chcem aby to tam potom aj vydržalo ..... potom budem mat ďalší problém že ako to tam dať že či do kvetináča ako klasicky a potom len na to nahádzať lignocel alebo to priamo do lignocelu dať alebo rašelina .... nemám ani len tušenia ako to tam má byť aby to neskapalo.
Ahoj,

no scindapsus mam aj ja ... teda toto alebo velmi podobnu tahacku ... rastie to aj vo vode, vysoka vlhkost u Haplopelmi jej vyhovuje ale mam ju aj pri Chromatopelme kt rosim asi tak raz za uhorsky rok , teda len polejem troska rastlinku .... a dari sa jej ohromne.

Svokrin jazyk si pleties s aloe. Aloe existuje niekolko stovak druhov v roznych biotopoch. A prave spominany svokrin jazyk je oreginal tropicka rastlinka. Znasa suchsie ale aj vlhkejsie prostredie, taktiez existuje niekolko druhov.

Mucenka ma rada vlhko, ale zas nie mokro.

Dalej popiseme ked budem doma, alebo mi napis SS ak xces .... aby sme to tu extra nespamovali. Popripade ti mozem poposielat fotky , kt. iba cast ukazem tu na fore po navrate domov.

A este drobny pokus - Orchidejku umiestnit ku neakej avicularii by nebolo odveci. Oba druhy potrebuju rovnake podmieky. Teplo a stale rosit .... .

Ale lepsie budu fotky .... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Mája 2009, 00:00

Ja mam napr. v terarku obyvanom dvoma A.versicolor, Ficus a celkom sa mu dari . . . akurat sarancata ak sa im postasti chvilku tam zotrvat ho zeru.
Obrázok
Obrázok
rozmery terarka su 35x30x95cm

Užívateľov profilový obrázok
Desire
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 09:25
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desire » 22. Mája 2009, 00:10

macky napísal:http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... m/rastliny tak tu mas odpovede na tvoje otaocky :) a ja mam skoro pri kazdom pavukovy taku tahacku s malickymi listami no bohuzial nepoznam názov no je super a zakoreni sa nech ju tam pichnem akokolvek a aj ked ju pavuk podkope tak drzi a nezvedne - klop klop. :D
no moj zlaty ja velmi dobre viem ze tu ten clanok je ale tie rastlinky co su tam su neni jedine na svete a clovek sa o tom moze hadam aj porozpravat :) keby osm si ten clanok necitala X krat tak nic nepoviem ale takmas tam iba par rastliniek ze ktore si tam mozes dat a neverim tomu ze su jedine dalej tam nemas ani to ze ako mas tu rastlinku do terarka svacnut ci ju mozes len tak volnezasadit alebo hocico .... a ja ten zoznam co tam je beriem plne na vedomie ale nieked padne cloveku dobre sa o tom aj porozpravat nie v kuse len citat clanky .. vies to ze si nieco precitas je niekedy menej ako ked ti s tym niekto poradi povie ako to ma on a tak .. tak nestresuj hnedked sa nieco spytam o com tu clanok je

Užívateľov profilový obrázok
Desire
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 09:25
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desire » 22. Mája 2009, 00:16

Ja mam napr. v terarku obyvanom dvoma A.versicolor, Ficus a celkom sa mu dari . . . akurat sarancata ak sa im postasti chvilku tam zotrvat ho zeru.[quote]

ja tomu potom vobec nerozumiem lebo tak mne tam vydrzal len par mesiacov ... ale tak ako celkovo zakazdym ked si kupim fikus mozem sa onho starat hocijako podla priruciek hnojit presadzat to je asi rastlinka na ktoru ja nemam stastie ci uz v terarku alebo len normalne ako izbovu rastlinu ked ho mam :( asi mam potom smolu :(

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 22. Mája 2009, 08:22

s tym sadenim rastlin do terarka to je kadejake.Lebo na jednej strane ak ti to v lignoceli rast nebude a ked tam das ako substrat hlinu ti to moze plesniet.Este sa da aj tak ze kvet aj s kvetinacom das to terarka a obsypes lignocelom.
A ten fikus neni zla rastlina,treba ju len obcas poliat (ma radsej suchsiu podu) ale treba ju casto rosit na listy.A prezije takmer vsetko. JA sa z neho pokusam urobit bonsai a sa az normalne divim ze na to ako vyzera este stale zije..

Užívateľov profilový obrázok
Desire
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 09:25
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desire » 22. Mája 2009, 08:27

oblHis napísal:s tym sadenim rastlin do terarka to je kadejake.Lebo na jednej strane ak ti to v lignoceli rast nebude a ked tam das ako substrat hlinu ti to moze plesniet.Este sa da aj tak ze kvet aj s kvetinacom das to terarka a obsypes lignocelom.
A ten fikus neni zla rastlina,treba ju len obcas poliat (ma radsej suchsiu podu) ale treba ju casto rosit na listy.A prezije takmer vsetko. JA sa z neho pokusam urobit bonsai a sa az normalne divim ze na to ako vyzera este stale zije..
no ja osm to tam mala tak ze som to mala v kvetinaci lignocel som vlhcila na druhej strane ako to bolo zasadene a potom som polievala listy z toho mi pedersenka vlastne aj pila i ked mala napajacku predsa len jej toto viac smakovalo :) samotny kvet som nepolievala tak casto ... ale tak okaslat cely fikus :D dam tamnieco ine a uvidime .. mozno je chyba vo mne kto vie mozno osm to s tou starostlivostou az prehanala :D

Užívateľov profilový obrázok
macky
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 17:31
Bydlisko: Hanušovce

Príspevok od užívateľa macky » 23. Mája 2009, 22:08

Desire

tak nechapem ,ze to nevies ako to tam dat kedze si to citala a píses tam hned toto:
,,potom budem mat ďalší problém že ako to tam dať že či do kvetináča ako klasicky a potom len na to nahádzať lignocel alebo to priamo do lignocelu dať alebo rašelina .... nemám ani len tušenia ako to tam má byť aby to neskapalo.,,

a na stranke je odpoved hned na zaciatku prepacte ze citujem...

,, Do terária ich môžete priamo zasadiť alebo čo odporúčam ponechať v kvetináči, presadiť rastlinu do novej nie chemicky upravovanej zeminy a tú pôvodnú vyhodiť. Nezabudnite, že lignocel a rašelina sú chudobné na živiny. Rastliny preto saďte do pôdy pre nich vhodnej bez vyživovacích a chemických prísad! V kvetináči sa Vám bude lepšie s rastlinou manipulovať.,, odpoved aspon ako to tam dat :idea:

A porospravat sa o problemoch môzes to som ti nijako nezakazal... :wink: iba som chcel pomôct pri hladaný odpovedí a nijako som sa ti nevysmieval ak sa toho bojís...,
vela zdaru.

Užívateľov profilový obrázok
Desire
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 09:25
Bydlisko: Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desire » 24. Mája 2009, 18:29

macky napísal:Desire

tak nechapem ,ze to nevies ako to tam dat kedze si to citala a píses tam hned toto:
,,potom budem mat ďalší problém že ako to tam dať že či do kvetináča ako klasicky a potom len na to nahádzať lignocel alebo to priamo do lignocelu dať alebo rašelina .... nemám ani len tušenia ako to tam má byť aby to neskapalo.,,

a na stranke je odpoved hned na zaciatku prepacte ze citujem...

,, Do terária ich môžete priamo zasadiť alebo čo odporúčam ponechať v kvetináči, presadiť rastlinu do novej nie chemicky upravovanej zeminy a tú pôvodnú vyhodiť. Nezabudnite, že lignocel a rašelina sú chudobné na živiny. Rastliny preto saďte do pôdy pre nich vhodnej bez vyživovacích a chemických prísad! V kvetináči sa Vám bude lepšie s rastlinou manipulovať.,, odpoved aspon ako to tam dat :idea:

A porospravat sa o problemoch môzes to som ti nijako nezakazal... :wink: iba som chcel pomôct pri hladaný odpovedí a nijako som sa ti nevysmieval ak sa toho bojís...,
vela zdaru.
no hej mam s tym problem lebo som to mala klasicky v kvetinaci aj som sa o to starala a vsetko mozne dokonca som to aj vybrala a presadila a znova tam dala a opadali jej listy :( :( :( tak som z toho trosku nestastna ze mi to tam bohvie ako dlho nevydrzalo :(

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 30. Apríla 2010, 08:55

Ja som dal do mojho tera ku B. emilia (zemny druh) rastlinku aj ked sa to neodporuca, lebo zemne druhy hrabu a mozu rastlinku znicit-to vieme..
No vyriesil som to tak, ze rastlinku som zasadil do malej dadobky od vytaminov. Do asi pol nadobky som dal hlinu z vonku bez chemikalii a hnojiv ( osetrenu 100 °C proti parazitom) a zvisok, do vrchu som dotlacil lignocel a v jednom rohu som to polozil na dno a zahrabal.
Ta rastlinka sa vola Scindapsus aureus mne sa velmi paci, ma vzdusne korene ktore vo vlhkom vzduchu zacnu rast a cele to dostava taky tropicky efekt :)
-bozproblemov rastie pavuk ju nedemoluje :) a vyzera to pekne 8)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Apríla 2010, 10:32

Pekny filodendron ... heh , aspon by mala patrik k tym rastlinkam.

Je to vsak tropicka rastlina ... a do stepneho terarka ani nie velmi vhodna. Este stastie, ze je taka prisposobiva ...

Mam take pri chromatopelme :-) A rastie jak diva :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 20. Júla 2010, 02:14

Nevedel som nájsť nič podobné pre môj problém,tak to píšem sem.
http://www.youtube.com/watch?v=JOmNoZh0 ... L&index=44
Viete mi niekto povedať,že čo to používa ten maník na dotvorenie atmosféry v terárku?Mám teraz na mysli ten suchý mach.Je to niečo umelé alebo prírodné?Ako sa to dá spraviť aby som to mohol potom nalepovať pištoľou na drevo v terárku?
Ďakujem za každú vašu odpoveď! :)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 20. Júla 2010, 08:44

Nemozem si pozriet to video kedzd mam iba mobil, ale navod na normalny mach je tu na fore, daj do hladaca mach bonsai. A ked mas na mysli uplne suchy mach, tak zober z prirody, precist podla toho navodu a nechaj vyschnut, potom este daj do mikrovlnky na x minut.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 6. Januára 2011, 20:40

Horacio Rob C je maniak. videl som uz vela jeho videi. spomina tam, ze kupil suseny mach, pripada mi to, ze je to nejaka kocka a la lignocel. rozdrtis a ficis.

Adi: ako sa dari tym chromoptelmam s filodendronom?
mama ma par stiepkov a planujem si par zapozicat :D
substrat si daval len cisto lignocel a dal si tu rastlinku do maleho kochlika s podou?

tu istu dam asi aj k Tapinauchenius violaceus , P.cambridgei a Ch. cyaneopubescens 2-3 zvlek
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 7. Januára 2011, 11:37

Horácio napísal:Nevedel som nájsť nič podobné pre môj problém,tak to píšem sem.
http://www.youtube.com/watch?v=JOmNoZh0 ... L&index=44
Viete mi niekto povedať,že čo to používa ten maník na dotvorenie atmosféry v terárku?Mám teraz na mysli ten suchý mach.Je to niečo umelé alebo prírodné?Ako sa to dá spraviť aby som to mohol potom nalepovať pištoľou na drevo v terárku?
Ďakujem za každú vašu odpoveď! :)
ja asi viem co myslis ... minule som bol v happy zoo ci ako sa vola ten chovak a mali tam v sackoch suseny mach, nevem za aku cenu ale ak sa tam poobhliadas mozno nan narazis - nemali ho pri substratoch ale pri umelych rastlinach ale bol suchy a prirodny mozno ked sa zaleje aj ozije :)
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 7. Januára 2011, 17:18

skorej to bol suseny raselinik /myslím latinsky- spaghnum /, po poliati drži vlhkost a ma protiplesňové účinky

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 7. Januára 2011, 18:11

aj to tak vyzeralo ako raselinnik ... ale tak nic mu nebrani aby to nalepil na konar, aj ja som nad tym premyslal
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 10. Januára 2011, 09:16

zaujimalo by ma, ci niekto dava do svojich terarii skalnu ruzu. vydrzi to pri Chromatopelma cyaneopubescens, pripadne bri Brachipelmach (bohemei)?

viem, ze G. rosea nema rada rastliny a znici ich
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)


Napísať odpoveď