Korkova kora

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:
Korkova kora

Príspevok od užívateľa Tryri » 29. Septembra 2007, 11:14

Zdravim,

viem ze je problem s tym zohant tuto korkovu koru v teraristikach atd. ale mne sa teraz podarilo cez jedneho znameho zohant asi 1,3metrovy kus kory .... je to na sirku asi 20-30 cm a povedal mi ze sa da este zohnat, respektive sa da aj objednat pri velkom zaujme. Mal by o to niekto zaujem ?

Samozrejme cena je podla toho, ake je to velke.

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 29. Septembra 2007, 19:18

Ja mam urcite zaujem.Zhanal som to aj som to nasiel na ceskych strankach ale minimalna objednavka bola cely balik co je asi 10 metrov ?

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Septembra 2007, 00:34

A aka tam bola cena ? Pretoze ja som vlastne tu cenu nemal s cim porovnat kedze netusim ako sa to pohybuje na slovensku. Ja som tu koru zobral lebo som ju potreboval, ale mozno to bolo predrazene, to uz neviem.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 30. Septembra 2007, 01:04

No ja napr netusim vobec ako to vyzera hodili by ste sem dake foto ? Dik

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Septembra 2007, 15:08

Tak tu je zopar fotiek, v takychto kusoch to dokazem zohnat. Celkova dlzka je 120 cm.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 30. Septembra 2007, 15:48

Fu tak to som fakt netusil ze to takto vyzera :) No skus zstit cenu a ja by som do toho isiel.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Septembra 2007, 20:55

Cena je podla velkosti a asi aj podla ,,odhadu,, toho chlapu, za tento kus je priblizne 800-1000 korun. Neviem kolko to stoji inde, ale ked to porovnam s cenami v belfaste tak je to lacnejsie :) A na slovensku som to este nevidel, tak nemozem s nicim poradit .... ja som to kupil lebo som to chcel a potreboval ... niekomu to moze pripadat drahe.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 1. Októbra 2007, 10:19

Taketo kusy, ale cely ruru, nie rozpolenu som kupoval po 8 Eur ..
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 1. Októbra 2007, 11:36

v cechach sa daju zohnat na burze pomerne casto. taky kus ako ponukas tam vide 250-300 ceskych korum
facebook: Marek Terno
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 1. Októbra 2007, 12:37

To fakt ??? tak som sa pekne osuskal .... no nevadi. Aspon budem vediet do buducna :) Len horsie je ze sa na cesku burzu asi nikdy nedostanem, ale nevadi.

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 5. Januára 2008, 19:53

zdravim neviem ci to patri do tejto temy ale u nas v prievidzi v jednom chovaku {ty co su z pd myslim ten na bojnickej } som vcera objavil take konare totalne hnede, neboli to konare ale kusy dreva krasne ako do terarka nahadzane v skatuli a vypadalo to ako drevo neviem ale co to bolo nesteretli ste sa s tym dakde?? pondelok sem hodim foto neviete ci si to mozem dat do tera?? :roll:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Januára 2008, 23:34

Neni to to drevo do akvarka ?

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 5. Januára 2008, 23:35

sak ja neviem a vies ktore myslim?? a az by to bolo do akvarka to sa neda dat do terarka??

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 6. Januára 2008, 10:30

maculata napísal:zdravim neviem ci to patri do tejto temy ale u nas v prievidzi v jednom chovaku {ty co su z pd myslim ten na bojnickej } som vcera objavil take konare totalne hnede, neboli to konare ale kusy dreva krasne ako do terarka nahadzane v skatuli a vypadalo to ako drevo neviem ale co to bolo nesteretli ste sa s tym dakde?? pondelok sem hodim foto neviete ci si to mozem dat do tera?? :roll:
Jasne ze da!!! Ja to pouzivam stale. Nechodim po hore a nezbieram si drevo, ale zbehnem do chovaku v BB-ZV a nakupim si takedo tvrde hnede konaro-dreva. Z lesa mi skoro vsetko plesnivelo (aj po vyvareni a peceni v mikrovlnke). A ked si ich kupim z toho chovacu tak to len vystriekam horucou vodou a potom peciem v mikrovlnke cca 2-5min (podla velkosti).
Potom je to pekne rozpalene (nevytahujte to radsej holou rukou). Pockam kym to vychladne a davam do tera. Po piatich rokoch chovu ziadne plesne (aj pri vlhkosti 80% :!: ). U nas stoji cca 20-25cm kusok okolo 200sk uz to neviem presne. Dufam ze som pomohol :)

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 6. Januára 2008, 12:21

no presne to myslim co vravis a pomohol si mi az az a nestaci to zaliat horucou vodou lebo matka by mi asi kus dreva do truby nedovolila dat :lol: :lol: :lol: ... a inak naco sa to pouziva>? je to pre rybycky?? este ze u nas su rpzne welkosti aj sirky od 10krat20 cm az po 10krat 40cm a to najvavcsie stalo 149 sk heh {no som rad urcite sme pomohli viacerim :lol: }

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Januára 2008, 12:34

maculata napísal:no presne to myslim co vravis a pomohol si mi az az a nestaci to zaliat horucou vodou lebo matka by mi asi kus dreva do truby nedovolila dat :lol: :lol: :lol: ... a inak naco sa to pouziva>? je to pre rybycky?? este ze u nas su rpzne welkosti aj sirky od 10krat20 cm az po 10krat 40cm a to najvavcsie stalo 149 sk heh {no som rad urcite sme pomohli viacerim :lol: }
prosim? pre rybicky? vsak korkové drevo ak dobre viem pláva na vode, lebo obsahuje velké množstvo suberínu, suberinizácia-korkovatenie,
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 6. Januára 2008, 12:37

sak ale ja neviem ci je to korkove drevo ale bolotazke a to asi bnebolo korkove neviem mozno bolo ... preto som sa vas pytal :oops:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 6. Januára 2008, 13:39

To si este nikdy nevidel zatku do flase od vina ? Ak to tak vyzeralo, tak je to korok :) Ale nie, to neni korkove vobec .... pokial viem, tak tie dreva do akvarii su nejake korene vinica ci co som to pocul minule, ale nie som si isty.

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 7. Januára 2008, 02:47

Pokiaľ to je také pekne do hneda drievko divokých tvarov je to drevo ktoré sa primárne používa do akvárií, ale takisto ho môžeš dať do terárka bez problémov. Mimochodom k tomu plávaniu, dobrý predajcovia ich zvyknú mať namočené aby ich zákazník mohol hneď doma použiť keďže plávajú :). Sám mám doma takéto.

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 7. Januára 2008, 02:49

Tryri napísal:To si este nikdy nevidel zatku do flase od vina ? Ak to tak vyzeralo, tak je to korok :) Ale nie, to neni korkove vobec .... pokial viem, tak tie dreva do akvarii su nejake korene vinica ci co som to pocul minule, ale nie som si isty.
Zväčša, lenže tie predávané prešli už asi slušnou úpravou, keďže ja som to skúšal aj s čerstvými koreňmi a tie sa snáď šúpali donekonečna no proste bordel...

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 16. Augusta 2008, 00:13

Kupil som si korok - verim, ze prirodny - ked ho ponukali pre chovatelov. Chcem sa spytat, ci ho mam pred vlozenim do teraka este nejako osetrit alebo takyto zo shopu netreba. A este by som potreboval poradit, ako ho mam pripevnit na zadnu stranu terarka... dakujem

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55
jedboducho

Príspevok od užívateľa metakuji » 22. Novembra 2008, 19:36

ako ho prichytit?? no ja ked som robil vooolakedy ako modelar taketo haluze tak som to riesil lepidlom ale teraz ako chovatel ti neviem povedat ze ci by lepidlove vypary neuskodili tvojmu chovancovi...ale pokial by si to nechal dlho vyvetrat tak by nebol problem co ja viem taky tyzden by mohol stacit...vela stastia

hano
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 15:00
Bydlisko: Dolný Kubín
korkova kora

Príspevok od užívateľa hano » 11. Decembra 2008, 21:05

nazdar,ja by som sa chcel spytat ci sa da korkova kora vyrovnat bez toho aby praskla...u nas v zooshope maju ale ma taky polkruhovy tvar a ja by som to chcel mat ako zadnu stenu terarka.ma s korkovou korou niekto skusenosti?? dajte vediet,popripade nejake foto poslite...diki


Napísať odpoveď