Napajacky

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:
Napajacky

Príspevok od užívateľa griwe » 2. Októbra 2007, 15:18

Ja sa len chcem opytat na to ake pouzivate napajacky, pripadne ako ich umiestnujete, viem,ze sa davaju rozne viecka atd. ale
1. casto sa mi stava, ze napajacky su zasypane podkladom, alebo je natiahnuta pavucinka z napajacky na podklad a tak sa voda rychlo straca. napr. moja albopilosa to robi dost casto a takmer hned po vycisteni a naliati novej vody, tak ci mate nejake napady, alebo to proste stale cistit

a po 2. ako davate napajacky druhom, ktore silne zapriadaju terarium, resp. ako to potom doplnate/cistite, aby som im moc neposkodil siete

dik za postrehy a tipy, dufam, ze sa nepytam moc hovadinu :)

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 2. Októbra 2007, 18:34

cau, netusim no, ja davam normalni vršky od plast. flašek a čistim je tak jednou do tydne.. ja sem se chtel zeptat kolik pavouk te vody vypije, jelikož moje geniculata 9.sv. vypila tři vršky během par minut a pořad čeka u napaječky.. tak jesi ji to nevadi a normalne ji muzu dalsi vodu dolit
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 2. Októbra 2007, 19:27

Tak to sa mi nechce verit, ze tolko vody vypila.
Ja niekedy ked dam cerstvu vodu, tak behom par minut je prec, ale nie preto, ze ju pavuk vypil, ale asi nejako navsiakne do substratu ked je naklonena miska alebo neviem preco

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 2. Októbra 2007, 19:46

to je sem kontroloval ja ji naklonenou nemam, fakt ji vypila videl sem ji nad napajeckou ;) no ale uz nejak asi nechce uz nejak s napajeckou nekomunikuje..
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Októbra 2007, 10:07

ja ked rosim chromatopelme .... a to vzdy vtedy ked nataha pavucinu ... robi to vzdy ked je smädna a ide sa zvliekat ....., ( vychadzam z toho ze ked chce v prirode nachytat vodu tak zapradie a caka na rosu ) .. no a ona vtedy pije jak diva ,.....

pije vazne iba raz za mesiac dva .... podla toho ako casto zapradie ...


ou a aby som nezabudol .... napajacku nema .... bola by zbytocna ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Októbra 2007, 12:05

Hi
napajacky používam, len zriedka, aj to len u tých druhov, ktoré nerobia bordel. U zemných nechávam napájačku cca 1 týžden (hlavne mládatám) a potom ju vyberiem, vsak ked sú dobre zivené moc vody nepotrebujú. U takých pavúkoch ako je H. lividum ci C. crawshayi, alebo H. hercules, napájačku umiestnim len na jeden den/noc, a potom ju vyberiem, nemá to zmysel pavúky ju zakopú. Stromákom rosím steny terária a to im úplne stací. Napájačkyy dávam, len pavúkom od 5-6 zv. podla druhu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 3. Októbra 2007, 16:27

No, ja mam formosu 7zv a tej vzdy ked jej napustim napajacku, tak ju najdem na druhy den prazdnu, s tym ze su vsetky steny terarka zagrcane od spinavfej vody, popripade kuskami substratu, proste ona to vsetko vyleje ....

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Októbra 2007, 16:48

adi napísal:ja ked rosim chromatopelme .... a to vzdy vtedy ked nataha pavucinu ... robi to vzdy ked je smädna a ide sa zvliekat ....., ( vychadzam z toho ze ked chce v prirode nachytat vodu tak zapradie a caka na rosu )
To mas odkial? Rosa sa zraza nie len na pavucine. Niektore pavuky silno zapriadaju: Chilobrachys (huahini - Thajsko) myslis, ze v oblastiach, kde sa nachaza nezaprsi a je odkazany na ziskavanie vody tymto sposobom, Pterinochilus adt. Mam momentalne dospeleho samca Chromatopelmi. Substrat som mu vlhcil velmi vynimocne, misku s vodou nikdy nemal. Vodu ziskaval z prevazne z koristi, rosenim to plati pre vsetky pavuky. Misku s vodou davam len naparenym samickam inak ju nepouzivam.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 3. Októbra 2007, 17:18

JA tiez mojej Chromatopelme nerosim, respektive velmi vynimocne.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Októbra 2007, 08:40

jasne ze sa voda zraza aj na inych veciach ......,

mozno som sa nevyjadril dost uplne .... mate pravdu ..... len islo o moje mensie pozorovanie ....,

ja tiez adult. samcovi nerosim ... ani mysku s vodou nema ...
a samica je pred zvlekom tak jej vzdusnu vlhkost zvysujem , aby som neryskoval ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď