Terarium nerozhodnost

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Októbra 2007, 13:12

http://img521.imageshack.us/my.php?imag ... ko1gh9.jpg

Na tento typ teraria som tu niekde pisal navod, mam pododne, to drevo by som tam urcite fixne nedaval a ani nic organicke.

Ten navod je tu:
http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=17&start=0

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 19. Októbra 2007, 14:14

jj diky idem si to hned prestudovat....chcem nieco take do terarka ak sa mi podari to samemu zhotovit...lebo plagaty sa mi nechce davat:)no diky
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 20. Októbra 2007, 03:07

atttack napísal:ak myslis mna ako toho mikiho tak ten link je http://www.arachnoboards.com/ab/showpos ... stcount=86 myslim ze je to pekny navod ako spravit taku stenu:)dam tu aj dve obrazky co sa mi moc zapacili
Sorry, to vies tak rano rozospaty clovek este nerozmysla nad menami :D :D :D Je to ten isty ako som ja myslel...na bud. tyzden, ak medzicasom nezabudnem ho prelozim a dam niekde sem...

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 20. Októbra 2007, 14:52

Tu je ten preklad... Výroba je celkom jednoducha, len ,,zožere“ trochu času. Po prvé, natri každú z troch stien terárka čiernym silikónom. Daj každej stene tak hodinku na uschnutie predtým ako budeš robiť na druhej, potom keď je to hotové, daj silikónu deň na úplné uschuntie.

Potom ako silikón uschne, umiestnite do terárka na želané miesto drevo. Potom zoberte izolačnú penu a nasprejujte tak, aby ste prekryli silikón a okolo dreva na upevnenie. Môžete dať hrubú alebo tenkú vrstvu, len pamätejte, že pena sa 3 až 5krát ,,nafúkne“ oproti pôvodnej veľkosti. Urobte to pre každú stenu a nechajte 8 hodin na uschutie než sa pustíte do ďalšej. Potom ako je všetko stvrduté, pustite sa do vyrezávania peny ako si želáte. Možte urobiť útesy, jaskyne, také tie kvázi kvetináčiky na stene (neviem jak sa to povie), korene, čokoľvek si želáte. Potom ako máte to hotové, vyhádžte tie výrezky a uistite sa, že ste dôkladne vyčistili povrch od peny. Teraz zadnú stenu prekryte hnedým alebo bronzovým silikónom, na ktorý dáte suchú kokosovú drť alebo uschnutý mach. Jemne popritláčajte a nechajte tak hodinu schnúť. Zvyšnú drť resp. mach vyberte a opakujte na ostatné steny. Po skončení poslednej steny nechajte schnúť 8 hodín. Po uschnutí odstránte zvyšný silión z rohov, ktoré nie sú prekryté penou, bude to vyzearť lepšie. Uisti sa, že ,,kvázi kvetináče“ vyrezané do steny sú zvnútra poriadne utesnené silikónom, aby z nich voda nestekala do peny a pod. Potom už možeš dať do vnútra zem, kokosovú drť, mach, závysí od Vás akú vlhkosť potrebujete...ďalej už nič dôležite, ibaže môžeš dať rastlinky aké chceš a pod.

niektoré veci je dosť ťažké pochopiť z toho prekladu, ale kto už niekedy lepil terárko, alebo ho aspon videl musí to pochopiť...hlavne ten úvod nie je dôležitý

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 20. Októbra 2007, 14:59

suuuuper:)dikes moc....skusim to skuchtit:D
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 20. Októbra 2007, 17:47

skusim to spravit ci sa mi to podari:)len ci nedodrbem terarko
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 20. Októbra 2007, 19:02

takto mam zariadene...kelimok...http://img98.imageshack.us/my.php?image=dsc00498ea4.jpg
povedzte nazor
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 20. Októbra 2007, 19:31

no neviem neviem podla mna ti to prelezu aj ked je to zavrete,nevyzera to velmi bezpecne
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 20. Októbra 2007, 21:14

je to zabezpecene z bokov jedine hore by sa moooozno prepchal...ale neviem...nevedia este tak liezt vies....ale tak musim si opatrit ete jednu krabicku lebo malicke nemam vobec a toto je jedine take mensie tak som to predelil no
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 20. Októbra 2007, 21:18

Peknej tacek pod tim :)

Ne, ted vazne. Tohle bych neriskoval, je tu hodne lidi, kteri by ti mohli vypravet cim vsim se dokaze pavouk protahnout...pokud mas 2 takove tak je klidne pouzij, bez deleni, ale tohle se mi zda jako hazard...

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 20. Októbra 2007, 21:38

Asi tak,nechapem naco spekulujes,kúp si za pár sk este jednu krabicku a mas to naisto :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 20. Októbra 2007, 23:29

atttack napísal:je to zabezpecene z bokov jedine hore by sa moooozno prepchal...ale neviem...nevedia este tak liezt vies....ale tak musim si opatrit ete jednu krabicku lebo malicke nemam vobec a toto je jedine take mensie tak som to predelil no
Pavuk a nevie liezt ? Haha ... dobry joke.

A jo, je to pravda ... pavuk sa prepcha cez hrozne male otvory, je to svina. Mne uz par krat usla P.fasciata, dajme tomu tak ze ked boal nazrata tak mala velke brucho, potom sa zvliekla, nebola vykrmena, tak sa prepchala cez vetraciu skaru a uz som hladal po izbe :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Októbra 2007, 00:48

je zname ze zemne druhy maju problem liezt po hladkych povrchoch , ale to maju poriesene , pojdu opacne a priestor zapradu bradavicami ... lev si vsimni co robi pavuk v novom prostredi ide , ide a kruti zadkom - zapriada :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 21. Októbra 2007, 04:21

jjj presne toto robil moj smithi...pozeral som pozeral a cudne pohyby bruskom...a doslo mi ze asi zapriadal...cim skor ich oddelim no:)len cele je to kusok velke myslim na jedneho...
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 30. Októbra 2007, 16:05

nazdar.ak by si mal zaujem robim terarka.urobim ti za lacno ak chces.pre zemne ako su brachypelmy mam svoj standard 20x18x25 (sxvxd).mozem ti urobit aj dvojterarium ako si chcel...staci napisat rozmery a na cene sa dohodneme..

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 25. Apríla 2010, 17:01

no ja mam chromatopelmu cyaneopubuspens(zemny druh)a mam terarko otvaratelne z predu a je to v poho spravils om mu ukryt v zadnom rohu abi sa nahodov nestalo ze ked ho otvorym ze sa zlakne a ujde mi :D


Napísať odpoveď