umela trava v terku

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
umela trava v terku

Príspevok od užívateľa HnnbL » 26. Decembra 2007, 12:25

nase ihrisko nam pokryvaju umelou travou.ja som si kusok odrezal.ako to mám dezinfikovať ked to nemožem variť na 100 stupnoch lebo sa to roztopí ?

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 26. Decembra 2007, 12:37

cawko...no ja ked dezinfikujem nieco podobne tak mi mame taky parny cistic na zaclony.Robi to asi 65stupnov a je to ok.Ale ak to nemas dostupne tak by podla mna mohlo zabrat aj naparovanie v hrnci na takej kovovej mriezke co sa pouziva na naparovanie knedliku(ak ti mozem poradit obycajny mach z lesa je ovela lepsi..aj ja ho mam vo vecsine terariek a aj drzi vlchost a aj to vyzera strasne fajn :wink: )
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 30. Decembra 2007, 18:58

Johny.700 napísal:cawko...no ja ked dezinfikujem nieco podobne tak mi mame taky parny cistic na zaclony.Robi to asi 65stupnov a je to ok.Ale ak to nemas dostupne tak by podla mna mohlo zabrat aj naparovanie v hrnci na takej kovovej mriezke co sa pouziva na naparovanie knedliku(ak ti mozem poradit obycajny mach z lesa je ovela lepsi..aj ja ho mam vo vecsine terariek a aj drzi vlchost a aj to vyzera strasne fajn :wink: )
a ten mach ako dezinfikujes alebo ho tam len tak das a hotovo?

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 30. Decembra 2007, 19:06

no..nic sa neda dezinfikovat na 100%...ja to proste dam do sacku a tyzden alebo aj viac len tak rosim...a ked tom nahodow daco bolo tak v teple a velkej vlhkosti to hadam odumrie..a zatial som s tym nemal ziadne vazne problemy...wed mam jednu otazku..Kto dezinfikuje prostredie v prirode tym vtackarom??..

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Decembra 2007, 19:43

Johny.700 napísal:no..nic sa neda dezinfikovat na 100%...ja to proste dam do sacku a tyzden alebo aj viac len tak rosim...a ked tom nahodow daco bolo tak v teple a velkej vlhkosti to hadam odumrie..a zatial som s tym nemal ziadne vazne problemy...wed mam jednu otazku..Kto dezinfikuje prostredie v prirode tym vtackarom??..
Volakde som cital, ze sa robila statistika z toho, kolko mladat sa v prirode z kokonu dozije dospelosti. Neviem ako to testovali a na akom velkom kokone, ale padlo tam take cislo, ze dospelosti sa z celeho kokonu dozije 3-8 mladat. Ostatne padnu kvoli predatorom, chorobam, nevhodnym podmienkam atd ...
Napriklad aj preto, ze im to v prirode nikto nedezinfikuje. Ja by som mal radsej v mojom chove vacsiu uspesnost prezitia a Ty ?
Naposledy upravil/-a Raqua v 30. Decembra 2007, 19:46, upravené celkom 1 krát.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Decembra 2007, 19:45

Johny.700 napísal:no..nic sa neda dezinfikovat na 100%...ja to proste dam do sacku a tyzden alebo aj viac len tak rosim...a ked tom nahodow daco bolo tak v teple a velkej vlhkosti to hadam odumrie..a zatial som s tym nemal ziadne vazne problemy...wed mam jednu otazku..Kto dezinfikuje prostredie v prirode tym vtackarom??..
Nikto,príroda sa dezinfikuje sama.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 30. Decembra 2007, 19:50

no..prave o to mi islo aby to sem niekto napisal..takze mi dezinfikujeme len pre to aby sme tomu predisli..takze ked sa to nespravi teoreticky by sa nemalo nic stat.. :D ..ale lepsie je ked sa to spravi..

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Decembra 2007, 20:35

V terárku nikdy nemáš to čo vonku-to nemožeš porovnávať.Príroda si to vie sama zariadiť ,to čo my robíme v terárkach je stále len napodobenina...Dezinfikovať proste treba :!:

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 31. Decembra 2007, 08:18

Raqua napísal:
Johny.700 napísal:no..nic sa neda dezinfikovat na 100%...ja to proste dam do sacku a tyzden alebo aj viac len tak rosim...a ked tom nahodow daco bolo tak v teple a velkej vlhkosti to hadam odumrie..a zatial som s tym nemal ziadne vazne problemy...wed mam jednu otazku..Kto dezinfikuje prostredie v prirode tym vtackarom??..
Volakde som cital, ze sa robila statistika z toho, kolko mladat sa v prirode z kokonu dozije dospelosti. Neviem ako to testovali a na akom velkom kokone, ale padlo tam take cislo, ze dospelosti sa z celeho kokonu dozije 3-8 mladat. Ostatne padnu kvoli predatorom, chorobam, nevhodnym podmienkam atd ...
Napriklad aj preto, ze im to v prirode nikto nedezinfikuje. Ja by som mal radsej v mojom chove vacsiu uspesnost prezitia a Ty ?
ja som kdesi cital ze je to okolo 4% z kokona. Priroda vie co robi. Preziju ti najsilnejsi-najrychlejsi-najinteligentnejsi - to znamena tie najlepsie geny pre dalsie generacie. :)
facebook: Marek Terno
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Decembra 2007, 12:35

terno napísal:
Raqua napísal:
Johny.700 napísal:no..nic sa neda dezinfikovat na 100%...ja to proste dam do sacku a tyzden alebo aj viac len tak rosim...a ked tom nahodow daco bolo tak v teple a velkej vlhkosti to hadam odumrie..a zatial som s tym nemal ziadne vazne problemy...wed mam jednu otazku..Kto dezinfikuje prostredie v prirode tym vtackarom??..
Volakde som cital, ze sa robila statistika z toho, kolko mladat sa v prirode z kokonu dozije dospelosti. Neviem ako to testovali a na akom velkom kokone, ale padlo tam take cislo, ze dospelosti sa z celeho kokonu dozije 3-8 mladat. Ostatne padnu kvoli predatorom, chorobam, nevhodnym podmienkam atd ...
Napriklad aj preto, ze im to v prirode nikto nedezinfikuje. Ja by som mal radsej v mojom chove vacsiu uspesnost prezitia a Ty ?
ja som kdesi cital ze je to okolo 4% z kokona. Priroda vie co robi. Preziju ti najsilnejsi-najrychlejsi-najinteligentnejsi - to znamena tie najlepsie geny pre dalsie generacie. :)
nie je to uplna pravda. Keby to tato fungovlo v prirode ako pises casom ktory uz ubehol by bolo vsade uplne dokonale DNA a to az tak nie je. Preziju aj slabsie jedine pretoze mozu mat stastie na to aby prezili a nemusia disponovat kvalitnym genom ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Decembra 2007, 13:10

podla mna to nie je pravda, priklánam sa k ternovi, pretože prežijú len tí najsilnejší, darmo prežije aj slabší jedinec no skôr či neskôr sa stane koristou, alebo jednoducho zahynie ked je slabší jedinec. Silný jedinec, ked sme to ž tak nazvali tak sa aspon bráni a ked je silný má na to aby bol úspešný a unikol, no môže sa stať pravý opak, slabší prežije, ale kedze je slabší bráni sa menje intenzívne a nebude mat úspech...to sú zase len filozofické úvahy. Preco aj u nás v zajatí ked chováme pavúky po viac kusov napr. 20 Avicularii a z toho niekktoré zdochnú hoci vsšetky majú približne rovnakú teplotu vlhkost atd. je to tým, že príroda to tak zariadila, nemôže pežit každý. Terno má pravdu podla mna.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Decembra 2007, 13:16

Nepisal som ze nema pravdu , pisal som ze nema uplnu pravdu ... to co pisal on je tak ako to pisal ale ja si myslim ze v prirode maju sancu aj slabsie jedince na to aby prezili ci posunuli svoj gen dalej. Tod vse

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 31. Decembra 2007, 13:19

PiXeL napísal: nie je to uplna pravda. Keby to tato fungovlo v prirode ako pises casom ktory uz ubehol by bolo vsade uplne dokonale DNA a to az tak nie je. Preziju aj slabsie jedine pretoze mozu mat stastie na to aby prezili a nemusia disponovat kvalitnym genom ...
ty tvrdis ze sa casom krizenym nedokonalych DNA vznikne dokonala DNA???? Na to si ako preboha prisiel?????
facebook: Marek Terno
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Decembra 2007, 13:21

terno napísal:
PiXeL napísal: nie je to uplna pravda. Keby to tato fungovlo v prirode ako pises casom ktory uz ubehol by bolo vsade uplne dokonale DNA a to az tak nie je. Preziju aj slabsie jedine pretoze mozu mat stastie na to aby prezili a nemusia disponovat kvalitnym genom ...
ty tvrdis ze sa casom krizenym nedokonalych DNA vznikne dokonala DNA???? Na to si ako preboha prisiel?????
to som nikdy nenapisal, to si zle pochopil. Pisal som ze ak by ta tvoja teoria bola sto percentna tak tu je dokonale DNA ale to tak nie je ...


Napísať odpoveď