Akva ohrievac

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:
Akva ohrievac

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 5. Januára 2008, 14:50

Cawko..mam na vsetkych co mate skusenosti s akvariami jednu velmi dolezitu otazku.Premiestnil som adult samicku B.vagans do teraria v ktorom neviem nasjst riesenie na vykurovanie.Doteraz som vyhrieval ziarovkou v kvetinaci ale ta sa sem dat neda a terarium je vsadene v skrynke do ktorehe sa neda dostat ani z hora(je to terarko pre hady s otvaranim dvierok dostrany).A preto som vymyslel jednu vec.Chcel by som vyhrievat ohrievacom pre rybycky ale v navode sa pise ze v ziadnom pripade nepouzivat na suchu ale mne sa to nezda.Tak ak mate nikto s tymto skusenosti tak mi pls. poradte ci sa to moze vyhrievat aj na suchu.JE to ohrievac Aquael AQSn-10 s vykonom 10W,ktory je ale z nejakej specialnej gumy ci coho,proste to nieje sklo.Ak sa to tymto nemoze vyhrievat co viete z vlastnych skusenosti tak mi poradte aspon nieco podobne ale hlavne male,lebo nechcem zabrat cele terarko nejakym obrovskym vyhrevnym kamenom alebo niecim podobnym.

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 5. Januára 2008, 15:02

Pokial je tam napisane, ze vyhrievat len vodu, tak to ma asi nejaky zmysel nemyslis ? Akva ohrievace na suchu zhoria.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 5. Januára 2008, 18:30

no ak chces na veceru peceneho pavuka tak to skus. rybky som mal. a raz sa mi odparilo ked som bol dlhsie prec dost vody a ohrievac otal zapnuty na vzduchu. Ked som sa ho potom chitil tak som si poriadne popalil prsty. Takze v ziadnom pripade to neodporucam !!!
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 5. Januára 2008, 18:55

aha..tak ok..ale mne sa zda akoby ten ohrievac ani nehrial poriadne..len tak akoby zletnel..aj nasuchu..ale radsej to neriskujem..a vymyslim nieco ine..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Januára 2008, 19:01

Johny.700 napísal:aha..tak ok..ale mne sa zda akoby ten ohrievac ani nehrial poriadne..len tak akoby zletnel..aj nasuchu..ale radsej to neriskujem..a vymyslim nieco ine..
akva ohrievač je preto Akva lebo sa používa len v akváriách s rybami. Vieš co je to AQUA? Zbytočne nevymýšlaj lebo na to doplatíš ty alebo pavúky. Akváriový ohrievač je zakázané zapájať na suchu, takisto ako aj čerpadlové filtre, ked neveríš pozri si to na krabici.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 5. Januára 2008, 19:38

ano..jasne...wed ja mam doma rybycky v 120L akvarku..(cize som tak trochu aj akvarista :D )..ja som mal len taky napad..ze ci by sa to nedalo nejako pouzit aj v terarku...tak nic..xex...ale aj tak dakujem..

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 5. Januára 2008, 23:17

Zdravim, vyhrievacie kamene vobec nemusia byt obrovske ako si pisal ja mam v jednom tera vyhrievaci kamen s rozmermi 10x5 cm.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Januára 2008, 08:33

no..tak to by si mi mohol poradit kde take kupit..lebo ja som pobehal vsetky chovprodukty,vsetky on-line obchody a vsetko len obrovske..hmm

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Januára 2008, 11:00

Johny.700 napísal:no..tak to by si mi mohol poradit kde take kupit..lebo ja som pobehal vsetky chovprodukty,vsetky on-line obchody a vsetko len obrovske..hmm
tie kamene slúžia skôr pre plazy ako pre pavúky, aj tak by som pavúkovi nepchal do terária vyhrievací kameň, ked viem ze je to určené predovšetkým pre plazy.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Januára 2008, 12:03

ano..lenze terarko je dost blizko pri okne..a ked sa hlavne teraz v zime vetra tak teplota klesne na 20 stupnov..a normalne je tam okolo 23 stupnov..staci to tomu pavukovi??..lebo sa bojim aby sahodov nebola podchladena..je to adult samica B.vagans

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 6. Januára 2008, 12:40

Ja mam ten kamenam v terariu kde mam skorpiona a pustam mu to len ked uznam za vhodne. Ten kamen som kupil v chovatelskych potrebach v Prievidzi. Asi rok dozadu...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Januára 2008, 12:57

no..ja mam v PD pribuznych takze tam som zhruba raz za dva mesiace.Ak mi povies kde presne(v ktorom chovatelskom) tak ti budem vdacny..ale napis mi to pls. ako sukromnu spravu aby to nevyzeralo ze niekomu robime reklamu..tak fakt dakujem..

Lykantrop
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 7. Januára 2008, 10:46

Príspevok od užívateľa Lykantrop » 23. Januára 2008, 20:56

nazdar...
tiez by som to s tym ohrievacom neskusal...potrebuje chladenie a to mu poskytuje voda...takze na suchu zhori

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 23. Januára 2008, 21:13

ano jasne...uz to mam vyriesene..ak mozem poradit aj ostatnym co to potrebuju..zhotovil som si to sam..je to klasicka ohrievacia spirala,ktoru som kupil v Hobby Elektro obchode utu u nas.Tento obchod je len tu v LC a este vo Zvolene,ale neviem ci to zozeniete aj inde.Ta spirala ma klasicky kabel na 220V a vlozil som ju do takeho maleho kamena do ktoreho som vyvrtal dieru vrtackou.A je hotovo.Nezohrieva sa to velmi a ked chcem trosku vykurit je to fajn..a stalo ma to len cca 200Sk..

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 23. Januára 2008, 21:15

Johny.700 napísal:a normalne je tam okolo 23 stupnov..staci to tomu pavukovi
Jasne ze mu to staci!!!
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 23. Januára 2008, 21:18

FeRo1251 napísal:
Johny.700 napísal:a normalne je tam okolo 23 stupnov..staci to tomu pavukovi
Jasne ze mu to staci!!!
to viem aj ja ze 23 staci..ale hlavne v zimnych mesiacoch ked sa vetra je v tom tera dost zima..tak to mam ako prevenciu..

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 23. Januára 2008, 21:40

Johny.700 napísal:
FeRo1251 napísal:
Johny.700 napísal:a normalne je tam okolo 23 stupnov..staci to tomu pavukovi
Jasne ze mu to staci!!!
to viem aj ja ze 23 staci..ale hlavne v zimnych mesiacoch ked sa vetra je v tom tera dost zima..tak to mam ako prevenciu..
Pozri sa na to takto: Mam doma digitalny merac (stal cca 10k) s troma citlivymi senzormi. Vsetky senzory mam pri pavukoch. Teraz je zima a mam v izbe 22.8 stupna (stôl - N.chromatus, L.parahybana), 22.7 stupna (na zemi - P.formosa, P.regalis) a 23 stupna(skrina kde mam vsetko ostatne (su tam aj avicularie a vsetko zije)). A k tomu si v izbe vetram kazdy den, vždy pred spanim cca 2min. inac nezaspim. Teplota na meracoch klesne cca o 1-2-3stupne na dobu max 5min.(potom zase zacne stupat na tych 23) Neviem, podla mna zbytocne stresujes.
Teraz ani niesu tuhe zimy. Toto som robil aj ked boli -20tky (asi pred 3-4mi rokmi) a vsetko je v pohode.
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.


Napísať odpoveď