Piesok

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 24. Septembra 2010, 16:17

ked je to atestovane s vodou, tak ten piesok neublizi vode a ani voda piesku a nemam informacie o tom, zeby antuka obsahovala nanocastice, takze moze to byt pouzitelne :)

Lweon
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22. Februára 2011, 11:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:
Re:

Príspevok od užívateľa Lweon » 4. Marca 2011, 12:14

Raqua napísal:Napadlo Ta niekedy, ze existuje aj ina pust ako len Sahara plna piesku ? Existuju aj kameniste puste, zemite puste, pust nerovna sa piesok.
Chlapci :)

Piesok , zemina, raselina, ...
Piesok-zrnka, viditelne - pokial je suchy , prasi sa ak je suchy, ak je vlhky neprasi sa. Sklada sa zo zrniecok a pokial je to z pieskoviska, isto to nie je piesok ten uplne hladucky
Zemina- mokra neprasi , sucha , prasi sa a je este jemnejsia ako piesok
Raselina - mokra neprasi, sucha...mega jemny prasok

Cize cele to o piesku a vdychovani je nezmysel. Jedine co je problem u piesku ze samozrejme nedrzi tak vlhkosti, prave pretoze sa sklada zo zrniecok (kamienkov) a tym sa skor dostane do stavu sucheho a prasneho.

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Piesok

Príspevok od užívateľa Sturm » 4. Marca 2011, 13:04

Nevidím dôvod prečo by mal piesok byť škodlivý alebo čo veď koľko druhov žive na púšťach zahrabaných v piesku

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Piesok

Príspevok od užívateľa the_zako » 4. Marca 2011, 15:48

Ja zasa nevidim dovod pouzivat piesok v terariach s pavukmi... :twisted:

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Piesok

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 4. Marca 2011, 17:27

ja som spravil malym pterinochylusom substrat z piesku a lignocelu, dopadlo to tak ze lygnocel povyberaly, stoho spravili hniezdo a piesok maju na haku, ked nemusia ukryt neopustaju, narozdiel od tych co su len na cistom lignocely tak ty pobehuju v jednom kuse
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Piesok

Príspevok od užívateľa adi » 5. Marca 2011, 09:28

ja pouzivam piesok a strk .... aj pri pavukoch :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Venouš
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15. Novembra 2010, 12:28
Re: Piesok

Príspevok od užívateľa Venouš » 15. Mája 2011, 22:22

Ahoj mám dotaz jestli lze chovat nějaký druh čistě na písku chtěl bych udělat pouštní terárko.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Piesok

Príspevok od užívateľa Jednasest » 16. Mája 2011, 00:05

staci dat do googlu "theraphosidae sand desert" a mas tam veci jak zajacov,
ak sa druhy sa nasli na pustach, tak to neznamena, ze mu bude stacit akurat ten piesok.. sem tam nejaky konarik sa najde aj v pusti, pripadne mrtve telo, kamienok, atd. atd. a pust neznamena stale len piesok a tak, sak su tam aj rastliny.. hned co tam bol prvy, alebo druhy odkaz v google, tak tam spominaju aphonopelmy, pozeraj miesta, kde sa nasli druhy.. atd.

hladaj, hladaj, hladaj..

ale chovat pavuka cisto na piesku, ziadny konarik, kamienok, proste nic o co by mohol zacat robit hniezdo mi pride kus :roll:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj


Napísať odpoveď