Polystyrenova stena

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
koliostro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 18:10
Moj postup

Príspevok od užívateľa koliostro » 19. Apríla 2009, 16:56

Jacob napísal:koliostro, pekna stena :D .................... čo všetko si na to použil aky material ?

Setna z polystyrenu ktoru som opalil teplovzdusnou pistolou.
Dalej som naniesol hrubu vrstvu lepidla na tapety (zivotne nezavadne). Ta hruba vrstva sposobila to ze ked som ten kus polystyrenu vlozil do terarka a zasipal strkom (jemny akvaristicky) tak mi vznikaly aj rozne malinke nerovnosti v daka lepidlu ktore stvrdlo. Sadlo mi to na prvy krat celkom dobre a tak som uz len lepidlom a strkom na druhy krat doladil miesta kde piesok moc dobre nedosadol.
To asi vsetko :) kedze som mal vsetko doma po ruke okrem polystyrenu vyslo ma to na cca 1,5 € :)

Užívateľov profilový obrázok
soky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Októbra 2009, 20:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa soky » 3. Novembra 2009, 21:16

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 10. Marca 2010, 13:32

herodes9 napísal:no po prve si zvolil zly material ... A ako radu do buducna da sa kupit tvrdeny polystyren ktory je sice horsie opracovatelny ale ma pevnost !
No tak s tim tvrdenym by som nevravel ze je horsie opracovatelny skor opak ja som drohe terarko robyl akurat s tvrdeneho a bolo to uplne v poho. ja by som skor ako ja ten polystiren stvrdil stavebnym lepidlom a as potom robyl finalnu upravu.[/quote]

takze myslis ze ak dam hoc aj menej pevny polystiren ale dam nanho to stavebne lepidlo bude to drzat ?? a este som sa chcel spitat ze ci to nejak upevnujete na zadne sklo alebo to len proste spravite natesno a napasujete to tam ??

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 10. Marca 2010, 14:08

zvykne sa to lepit silikonom do zadu...aspon co som videl... :)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 10. Marca 2010, 14:33

Polystyrenove steny mam aj ja.Ale po case som dospel k takemu nazoru ze je to celkom zbytocne,a vyroba dost dlho trva.2 polystyrenove steny 40x20 cm som robil asi tyzden.Nevravim ze vysledny produkt vyzera zle ale vyrobu dalsich si radsej rozmyslim.

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 10. Marca 2010, 19:40

Sturm napísal:
herodes9 napísal:no po prve si zvolil zly material ... A ako radu do buducna da sa kupit tvrdeny polystyren ktory je sice horsie opracovatelny ale ma pevnost !
No tak s tim tvrdenym by som nevravel ze je horsie opracovatelny skor opak ja som drohe terarko robyl akurat s tvrdeneho a bolo to uplne v poho. ja by som skor ako ja ten polystiren stvrdil stavebnym lepidlom a as potom robyl finalnu upravu.
takze myslis ze ak dam hoc aj menej pevny polystiren ale dam nanho to stavebne lepidlo bude to drzat ?? a este som sa chcel spitat ze ci to nejak upevnujete na zadne sklo alebo to len proste spravite natesno a napasujete to tam ??[/quote]
ja osobne to prichytim vlastne po krajoch ked nanasam stavebne lepidlo a aj ked davam duvilax tak to natiahnem aj cez sklo

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 10. Marca 2010, 19:46

oblHis napísal:Polystyrenove steny mam aj ja.Ale po case som dospel k takemu nazoru ze je to celkom zbytocne,a vyroba dost dlho trva.2 polystyrenove steny 40x20 cm som robil asi tyzden.Nevravim ze vysledny produkt vyzera zle ale vyrobu dalsich si radsej rozmyslim.
no neviem aky si mal pracovny postup ale 3 steny do terarka 30x30x40 s troch stran 5 dni a to som nejako nenahanal
http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php ... &start=550 tu su

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 14. Mája 2010, 14:15

akym pieskom si to vysipaval?...mozem to vysipat aj subtratom? pocuj a to co je za lepidlo to stavebne bo ho nevem zohnat ...nestaci ked rovno na polystiren dam duvilax a nan dam konecnu vrstvu (piesok bo neco )?

Dany
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26. Marca 2009, 08:12
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od užívateľa Dany » 14. Mája 2010, 14:22

lepidlo na dlažbu :wink: zpevní ti povrch

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 14. Mája 2010, 14:23

stavebne lepidlo=kleber
kludne sa da puzit cisty cement (ale musis byt rychly a nerozrabat si toho vela naraz) alebo teoreticky aj sadra
alebo ak sa ti nechce stim paprat kludne daj len duvilax ale piesok daj vo viacerich vrztvach
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 14. Mája 2010, 15:06

presne tak - flexibilne lepidlo na dlazbove povrchy - kleber, alebo ak sa ti s tym chce piplat tak mozes tam hodit hoci aj SP1/2 - bez srandy, kamos takto urobil pozadie na tera. Po vytvrdnuti (ak je to flexibilne lepidlo) tam natri duvilax alebo cosi take a posyp to pieskom, lignocelom, cim len chces, to uz len pre efekt.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Júna 2010, 13:18

ja som zase na akvaristickych forach vycital ze chlapci pouzivaju podobny postup : polistiren ten natru epoxydovym lepidlom EPOXY 1200 (su aj ine ale to je vraj nezavadne a ked to davaju k rybkam do akvaria tak asi bude) povysipaju piesokm a je to (ale treba tie vrstvy dat 2 -3 a nakoniec vyrovnat pH kebo epoxy je silna zasada -ta sa to ma potom postirekat zozprasovacom kde je rozdotk potravin.kys. citrovovej a vody a pH sa zneutralizuje ) ten epoxyd stvrdne ako kamen a to pozadie potom je velmi pevne a ovela lahsie ako ked sa pouzije stavebne lepido a potom duvilax- az nato ze epoxy 1200 cena cca 12-15 E ale mas to na peknu kopu pozadi :D je toho vela..
-presny navod sa da najst ked sa do G.. zada 3D pozadie do akvaira, alebo VYROBA 3D pozadia

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 13:34

hmm epoxidov mas od 100 samividi az po 2999 a je absolutne jedno aky pouzijes ... je tam jediny rozdie v tom ze oo 300? alebo 1000 do 1999 su to lepidla, a 2000 az do 2999 su to epoxidy na odlievanie, a dalsie cisla tam uz len opisuju upravy napr. samozhasinajucu alebo uplne nehorlave, vsetky by mali by hygienicky nezavadne, aj ja pouzivam 1200 ale je to absolutne jedno, da sa zahustit hocicim, kovove piliny, piesok, sadra, bavlna, drevene pilyny, az do koncentracie kludne 1:3 to znamena 100g epoxydu a 300 gramov napr sadry, tym zhustne, takto sa da vytvorit absolutne dvoveryhodny umely kamen (opravovala sa tak aj ta socha co madari rozmlatili v taliansku ale ma nenapadne ako sa vola), a ano staci to umyt slaby roztokom kyseliny citronovej 2krat. od pouzitia polyesterovej zivica vas odradzam pokial snou nemate skusenosti, zvykne nestuhnut pri pouziti organickych maziv, medi, titanu, teplote nizsej ako 15 stupnov, a nestuhne ani vrstva na povrchu pokial je vystavena vzduchu, a nevem ci som este nieco zabudol ... jaj ze musite mnozstvo spracovat do 20 minut (pri teplote okolo 20°C) z vyssou teplotou sa ten cas skracu, potom uz epoxid (aj polyester) zacnu tuhnut a zle sa snimi pracuje (natahuju sa ako zuvacka) uplne vytvrdne za 24 hodin ( teplota 20°C) pri 100°C za pol hodinu

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 13:37

v priebehu buduceho tyzdna sa pokusim nieco podobne spachat a pochvalim sa ... ale bol by som rad ak by ste niekto napisali vnutorny rozmer zadnej steny a ja by som vam ju potom daroval/vymenil za nejakeho pavuka lebo ju nemam kam dat a nevem co by som snou robil :D

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Júna 2010, 14:28

inak rychlemu zasichaniu epoxydu sa za predist tym ze do uz nariedenej zmesi (epoxy 1200 je dvojzloskove lepidlo ) sa naleje 1:1 90% lieh, cize napr. do 100ml epoxydu dam 100ml liehu 90% a pracovat sa da ovela dlhsie a este k tomu sa epoxyd pekne zriedi nieje taky medovity ale riedky pekne zajde do kazdej skarky..

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 14:41

tak isto sa da pouzit riedislo c6000 s6006? nevem teraz ktore musel by som volat kamosovi ... hmm ide oto ze reakcia sa zacina po 20 minutach, pokial to nechas v hlbokez skatulne (ked to neni roztiahnute na ploche) teplota sa zvisi az na 90°C a v strede ti to moze uz za pol hodinu alebo hodinu uplne vytvrdnut, reakcia sa da jedine spomalit a tak ze sa da skatulka aj z epoxidom do studenej vody, to riedenie ju nijako nespmali iba je epoxyd redsi a teda sa snim lahsie pracuje, pravda su casy ked je velmi riedky epoxid vysostne neziaduci
epoxyd sa da docasne zriedit aj zahriatim na 90°C (pri odlievani s oznacenim od 2000 do 2999 ale funguje to aj pri inych epoxidoch) ale samozrejme ze sa rapidne skracuje cas zpracovania

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 12. Júna 2010, 20:09

akym pieskom si to vysipaval?...mozem to vysipat aj subtratom? pocuj a to co je za lepidlo to stavebne bo ho nevem zohnat ...nestaci ked rovno na polystiren dam duvilax a nan dam konecnu vrstvu (piesok bo neco )?[/quote]

lepidlo na obkladacky nemusi byt flexibylne je to zbytocne drahe a potom duvilax a piesok nato ale aspon v 2-3 vrstva.lepidlo davam kvoli tomu aby to bolo tvrdsie lebo duvilax je dost mekky ale ak zohnas tak pouzi BD50 a nie BD20 ta 50je lepsia

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa simon » 3. Januára 2011, 19:40

Caute! Tak ja som sa doma jeden týžden nudil tak tiež som si niečo taketo zhotovil. Doma mám dost starého skla tak som sa cinil. Spravil som si teda najprv tera 30x30x25 (DxŠxV), všetko ako má byt, gilotínka, vetracka hore atd sak to poznáte...Potom som sa pustil do ten steny. Robil som to uplne podla navodu ako pisal herodes9. Najprv som si narezal polystyren, upravil tak ako som chcel, ponatieral klebrom 2 vrstvy, potom dalsie dve vrstvy Duvilax L58 + preosiaty piesok. Výsledný efekt celkom fajn nato že som to robil prvýkrát (foto hadam doložím neskor, ale niečo podobne ako herodes9). V tomto terariu chovam samicu A. juruenicola a dnes som si všimol že sa mi tam chytá plesen :cry: to ma dostalo lebo co s tým teraz? Da sa nejako ta plesen z tej opieskovanej steny odstravit aby sa tam viac nechytala? Myslím, že vetranie je dostacujuce a na vlhčenie tam mam malu misku, v ktorej udržujem vodu. Svetlo ale svieti na tu misku a voda sa mi v rohoch nad tou stenou zráža a asi nejak stena po tej stene alebo čo. Nechcem tam tu plesen, aj ked pavukovi asi nevadi. A juruenicola potrebuje viac vlhkosti...Neviete mi niekto poradit? Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Januára 2011, 21:01

skus dat do vodiacej listy kusok zapalky skratka nech dvierka nedosadaju na sokel a uvidis :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

enepsigos
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18. Februára 2011, 11:08
Re: Polystyrenova stena

Príspevok od užívateľa enepsigos » 22. Februára 2011, 20:32

myslim ze videa od tohoto chlapika uz poznate asi vsetci, ale kedze sa tu bavite o tych lepidlach, myslim ze on vie ake pouziva a zaujimalo by ma co to je za lepidlo (alebo tmel) neviete niekto co to moze byt?
o tom lepidle je to v 4:50 http://www.youtube.com/watch?v=Fk0ahajh71c

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Polystyrenova stena

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Februára 2011, 22:53

vsak to tam sam povedal
oybcajny silikon interier/exterier vytuhnuty do 24 hodin
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
perkunas
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 20. Novembra 2012, 12:52
Bydlisko: Rimavské Brezovo, Senica
Re: Polystyrenova stena

Príspevok od užívateľa perkunas » 5. Marca 2013, 16:05

kus mimo temu ale mam otazocku. Robil som terarko pre africkeho jezka (priatelkina satisfakcia za pavuky).Je to stara komoda s vykopnutým predkom , drevo obrusene a nalakovane. Vnutro som robil s polistyrénu podla navodu v tejto téme. Takze prva vrstva kleberu a potom duvilax s pieskom. No nastal problem. Jezovi sa nechce vykonavat potrebu do piesku ale na miesta kde piesok nieje a moč s duvolaxom maju dost divny zapach. tak sa chcem spytat či to len teraz ked je to nove a casom to prestane alebo ostane a mam to pretret inov vrstvov??
prikladam aj foto tesne pred dokoncenim. dik za vyjadrenie :)
Obrázok
Brachypelma Smithi 12zv. 0,1 7cm
Acanthoscurria Geniculata 5zv 0,0,1 1,5cm
2x Avicularia Versicolor 8zv. 1,1 4cm
Lasiodora Parahybana 9zv. 1,0 3,5cm
Poecilotheria Striata 7zv. 0,0,1 4cm

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Polystyrenova stena

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 5. Marca 2013, 19:35

tak moc bude smrdiet furt ...a u pustnych tvorov ktory je este koncentrovanejsi lebo zvyknu zachovat v tele co najviac vody to plati dvojnasobne
ale k otazke:
ak chodi curat na tu plosinu skus to tam poriesit tak aby tam mal aspon nejaku vrzstvu hoblin/pilin (alebo co pouzivas za podklad) a menit to tak casto ako sa len da...ak dojde navsteva do izby so slovami "co tu mate za puch?" je to znak ze ste vymenu zanedbali a voci pachu otupili :wink: ... a to mozes byt rad ze pavuky nekompenzuje netopiermi :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
perkunas
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 20. Novembra 2012, 12:52
Bydlisko: Rimavské Brezovo, Senica
Re: Polystyrenova stena

Príspevok od užívateľa perkunas » 6. Marca 2013, 06:36

Z0oMb3E napísal:tak moc bude smrdiet furt ...a u pustnych tvorov ktory je este koncentrovanejsi lebo zvyknu zachovat v tele co najviac vody to plati dvojnasobne
ale k otazke:
ak chodi curat na tu plosinu skus to tam poriesit tak aby tam mal aspon nejaku vrzstvu hoblin/pilin (alebo co pouzivas za podklad) a menit to tak casto ako sa len da...ak dojde navsteva do izby so slovami "co tu mate za puch?" je to znak ze ste vymenu zanedbali a voci pachu otupili :wink: ... a to mozes byt rad ze pavuky nekompenzuje netopiermi :wink:
ono ani nie zeby smrdela moc ale normalne by som povedal ze je citit duvilax , zaklad je piesok na sucanie ale asi vyskusam ten pre macky , kamaratka co robi v teraristikemi odporucila nejaky druhy tusim ze to je piesok do akvarii ze oni to davaju svojmu a na to davame pilini alebo co to je ale skusim ich rohadzat vsade co to spravi. dik za radu
Brachypelma Smithi 12zv. 0,1 7cm
Acanthoscurria Geniculata 5zv 0,0,1 1,5cm
2x Avicularia Versicolor 8zv. 1,1 4cm
Lasiodora Parahybana 9zv. 1,0 3,5cm
Poecilotheria Striata 7zv. 0,0,1 4cm

aivenhov
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 25. Septembra 2013, 23:24
Re: Polystyrenova stena

Príspevok od užívateľa aivenhov » 26. Septembra 2013, 17:24

Tak snáď mi moderátor odpustí že pridávam tie isté fotky 2x, ale okrem mojej témy myslím že bude dobré ich ako prípadnú inšpiráciu da´t aj sem :)
Obrázok

Obrázok


Napísať odpoveď