Phoneutria fera

Fórum venované toxicite, jedom, uhryznutiam a ich predchádzaniu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 27. Apríla 2012, 11:09

Ahoj lidi, je zde nějaký další chovatel Ctenidek? speciálně rodu Phoneutria fera? moje kráska je 7.svlek, v těle cca 3,5cm a s nohama 7-8cm. Je to krásný hodný pavouk, přijde mi že, jak prochází pubertou :) je čím dál tím víc hodnější. užasně rychlý pavouk, snad je zde někdo kdo tyhle pavouky chová a pokecáme :P hezký víkend

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Apríla 2012, 15:06

ked tak tema tu uz je ... viewtopic.php?f=8&t=1757
btw. to mas nejaku fest vyzratu :) mam ich par v 6-7 zvleku a vsetky maju ledva 1cm v tele
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 27. Apríla 2012, 16:46

aha, tak sorry :) jojo, papá hezky a snad se jí i vede dobře :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Apríla 2012, 17:20

tak tiez sa na nezravost nestazujem...ale narazal som ze ak zvladla z 1,5mm v 1zv na 3,5cm za 7zvlekov tak musela byt krmena chuckom norrisom :D
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 27. Apríla 2012, 17:58

trošku u toho piju, takl sorry. za dobu co ji mám já, ,měla 5 svleků, mám ji od juvenila klasika, takže slovo 7.svlek nutno brát s rezervou :") mě se líbí její perioda, dvě kobylky a 3 týdny nic - svlek, to se opakuje dokola :)))

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Apríla 2012, 21:33

s rezervou by sa to dalo brat ak by sme boli na fore o kotucovych bruskach...standa sa s tym nekasle on striela aj subadulty ako juvenily...pred tym ako si si ju kupil si mal aj co to precitat a zistit fakty :wink: takze mas doma feru vo zvleku x+5 :idea:
btw: chlast a pavuky to slo vzdy ruka v ruke...mrkni bite reports :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 27. Apríla 2012, 21:56

nejsem začátečník, a nemyslím si, že mít doma terárko znamená nedát si v pátek vínko :D koupil jsem ji jako juvenil, klasika, roste ale velmi rychle, jak jistě víš.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 28. Apríla 2012, 14:33

Phoneutria79 napísal:trošku u toho piju, takl sorry. za dobu co ji mám já, ,měla 5 svleků, mám ji od juvenila klasika, takže slovo 7.svlek nutno brát s rezervou :") mě se líbí její perioda, dvě kobylky a 3 týdny nic - svlek, to se opakuje dokola :)))
juvenil ale neznamena 1. alebo 2.zv ale ze je ten pavuk nedospely ...
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Wiching » 28. Apríla 2012, 17:10

Moze clovek (za predpokladu, ze ide o plne zdraveho cloveka, nealergika na zivocisne jedy) zomriet po uhryznuti tohto druhu ?

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 28. Apríla 2012, 19:25

na to je lepší se zeptat Standy Macíka :) . pokud ale člověka kousne dospělá Phoneutria fera a nepujde o "suché" kousnutí, myslím si, že v našich podmínkách umřít muže.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2012, 21:46

boli tu horsie pohryznutia od hadov/skorpikov a dokazali ludi opat zaclenit do spolocnosti...ale je pravda ze skusat pruznost nasho zdravotnictva ozaj testovat v plane nemam
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Apríla 2012, 10:14

Phoneutria spp. – v rokoch 1984 – 96 bolo prijatych 422 pacientov, ktori boli uhryznuty tymto rodom pavuka. Nejedna sa o vsetky uhryznutia ide len o ludi, ktori boli hospitalizovany na State University of Campinas. V celej Brazilii tvori uhryznutie tymto rodom napr: v rokoch 1990 – 93 az 42,2 percent z celkoveho poctu 11 392 identifikovanych uhryznuti roznych rodov pavukov.

Z 422 uhryznuti bolo zaznamenanych 10 tazkych pripadov. Z toho boli len dvaja ludia starsi ako 10 rokov (54 a 63 rocny). V pripade umrti slo o 9 mesacne a 3 rocne dieta (plucny edem). Protijed bol pouzity len v 2,3 percentach pripadov.

Uhryznutie je sprevadzane v moznych kombinaciach: lokalna bolest (rozneho stupna), tachykardia, edem, potenie, vracanie, hyperemia, parestézia.

Vo velkom percente pripadov su priznaky uvadzane ako mierne a tvori ju hlavne lokalna bolest a opuch. Pre zdraveho dospeleho cloveka by tento rod nemal byt nebezbecny. Neznizuje to ale moznost zdravotnych nasledkov alebo hospitalizacie. Predsa len nie sme v nasich koncinach po generacie konfrontovany s tak silnymi toxinmi.

Zvysne statistiky si pozriete na linku.

Kód: Vybrať všetko

Bucaretchi F, Deus Reinaldo CR, Hyslop S, Madureira PR, De-Capitani EM, Vieira RJ, 2000. A clinico-epidemiological study of bites by spiders of the genus Phoneutria. Rev Inst Med Trop Sao Paulo 42: 17–21.

http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S0036-46652000000100003&script=sci_arttext

V praci uvadza, ze v oblasti Sao Paulo byva kazdy rok uhryznutych 600 – 800 ludi.

Mozne priznaky po uhryznuti : pocas 10-20 minut je uhryznutie velmi bolestive, casto sa vyznacuje lokalnym potenim a "husou kozou" v mieste uhryznutia, tachykardia, hypertenzia, vydatne potenie, hypotermia, slinenie, nevolnost, vracanie, závraty, poruchy videnia, priapizmus. Vacsina obeti sa zotavy do 24-48 hodin.

Na linku opat najdete aj liecbu a ine statistiky.

Kód: Vybrať všetko

Diaz JH. Diaz JH The global epidemiology, syndromic classification, management, and prevention of spider bites. Am J Trop Med Hyg . 2004.

http://www.ajtmh.org/content/71/2/239.full
Podobne rody patria do ruk naozaj skusenym chovatelom, ktorych chovatelstvo sa zaklada na vyssich principoch. Zvysok s nejasnymi dovodmi preco nieco take chovat by mal svoje okolie radsej oslnovat intelektom a altruizmom.

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 29. Apríla 2012, 10:43

nevím jak ostatní, ale já určitě nechovám pavouky z Ctenidae z důvodu oslńování a podobných záležitostí :idea: pavouky chovám zhruba 15 let a nikdy jsme neměl potřebu takto exhibovat.
co se týče kousnutí Phoneutrií, druh fera disponuje vcelku silným účinkem, většinu poznatků mám i od Standy Macíka, který má tyhle pavouky velmi dobře nastudované.
Moje Phoneutria je už vcelku velká, když se udržuje nakrmená, není to nijak agresivní pavouk. Věta typu - tento pavou patří do rukou jen profesionálům a odborníkům pro studie je zcela HLOUPÁ a mimo mísu. Phoneutrie jsou jak jistě víš VELMI zajímavý pavouci, užasní lovci a mají velmi zajímavé chování. Každý ať si chová co chce, ne? Při zachování jistých zásad a rozumu je ve finále uplně jedno, jak je tento pavouk jedovatý. Kdyby mě doma uštkl například muj Bothrops asper, bylo by to asi tak tisíc krát horší a pruběh by byl možná velmi rychlý, v závislosti na dopravení mě na Karlovo náměstí :D .
Takže nedělejme z Phoneutrií vražedný pavouky ..stejně tak mě i vadí, že např. v Guiness book 2012 je zapsána Phoneutrie jako nejjedovatější pavouk světa :o :roll

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Apríla 2012, 11:43

Sam uznas, ze nie kazdy sa sprava zodpovedne. U niektorych ludi prevlada isty exhibicionisticky komplex (testis v terariu). Nase nazory na vec su rozdielne a tam to asi aj konci :) .

K teme:

Co sa tyka jedovatosti P. fera a nigriventer by mali byt v tomto rode na pomyselnom vrchole. Testy LD50 sa robia hlavne na mysiach a preto reakcie na organizmus cloveka zavisia od konkretneho zlozenia jedu, nie vsetky zlozky, ktore posobia na mysi su pre ludi vyznamne signifikantne. Myslim si, ze prave z tyhto testov vychadzala Guinnessova kniha rekordov. Chovas jedovate hady cize to musis mat dobre zmapovane. Nie kazdy ma vsak podrobne informacie a preto je dobre veci rozpisat. Tento rod sa demonizuje pre nedostatocne informacie. V zasade jeho toxicitu nie je dobre podcenovat.

Par statistik Phoneutria nigriventer: (Beratni - osobna korespondencia)

State Sao Paulo ………….773 uhryznuti za rok / 1 umrtie z 2320 uhryznuti
State Parana ……………..150 uhryznuti za rok / 2 umrtia z 602 uhryznuti
State Santa Catarina ………86 uhryznuti za rok / bez umrtia
State Rio Grande do Sul …218 uhryznuti za rok / bez umrtia

V 3,3 percentach uhryznutia bolo podane serum. V rokoch 1926 - 1996 bolo zaznamenanych 14 umrti.

Kód: Vybrať všetko

http://www.minaxtarantulas.se

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Apríla 2012, 13:16

Phoneutria79 napísal:...pokud ale člověka kousne dospělá Phoneutria fera a nepujde o "suché" kousnutí, myslím si, že v našich podmínkách umřít muže.
Phoneutria79 napísal:...Takže nedělejme z Phoneutrií vražedný pavouky...
ty si s tym zacal respektive tu myslienku podporil :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Apríla 2012, 14:23

naozaj nechcem ripat ... ale ked Phoneutria79 rozpravas o tom ako sa chovom tychto pavukov nechces chvastat, tak ho spominas vsade kde mozes, zalozil si uz aj temu, a aj tvoje prispevky su casto dost protichodne ... pritom smiguel sem dal clanok o tomto rode ktory ma naozav vybornu informacnu hodnotu teda aspom pre mna
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 29. Apríla 2012, 17:53

:roll:
1. neprotiřečím si - že Phoneutria muže usmrtit člověka za určitých okolností, je podložený fakt. že ale i přesto není nutné z nich dělat vrahy, je druhý fakt :shock:
2. nepřijde mi na foru zase tak divné, že založím téma :idea: :idea: :idea: - nevšiml jsem si, že už zde jedno je, uznávám.
3. mládě fery stojí cca 80 kč, takže důvod k chvástání zde opravdu nevidím, muže si ji koupit 15ti letej kluk, který si o tom přečte.
4. čím si protiřečím? i kdyby měla fera v arzenálu jakýkoliv jed, kousne člověka jen jeho vlastní chybou. já třeba taky nechápu, jak je zde psáno v bite reportech, jak mužou tihle pavouci někoho kousnout, tím nejsem namistrovanej, jen to nechápu. za 15 let jsem pár pavouků měl, i toxicky významějších, chovám jedáky hady a klepu na dřevo, nekousnulo mne nic. možná i proto, že nmám potřebu brát zvířata na ruku a podobné hlouposti.

přece jen, Ctenidky nechová uplně každý chovatel pavouků, opravdu Vám přijde tolik divné o tom založit téma a chtít se bavit s lidmi, kteří je chovají? :idea: :idea: mě tedy ne, navíc v tomto nevidím chvástání se s pavoukem za 3 EUR. takže nebudeme rejpat, ale bavit se o mazlíčkách? :idea: :?:

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 29. Apríla 2012, 18:00

Z0oMb3E napísal:
Phoneutria79 napísal:...pokud ale člověka kousne dospělá Phoneutria fera a nepujde o "suché" kousnutí, myslím si, že v našich podmínkách umřít muže.
Phoneutria79 napísal:...Takže nedělejme z Phoneutrií vražedný pavouky...
ty si s tym zacal respektive tu myslienku podporil :wink:

ok, takže když má doma člověk zvíře, které v případě chyby chovatele, nebo v obraně je schopno jedem usmrtit člověka, je to vražedné zvíře? nezlob se , ale tohle je názor člověka, který žije komerčními plátky a youtube, kde z Phoneutrií udělaly vraždící stroje, to stejné Hexathelidae, speciálně atrax r. , ten snad jezdí v autě po městě a střílí do lidí, ne? všechny tyhle krásný zvířátka disponují jdeme jen k lovení kořisti, nebo obraně že ..ale když člověk hrabe do térárka, kde se chovanec nachází, nebo exhibuje před kamarády a bere jej do ruky, je to kretén a umřít muže. to ale opravdu neznamená, že jde o vražedné pavouky, jako je nazvali i Portugalci " aranha armadeira " ....

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Apríla 2012, 19:11

nemyslim si ze chovatelstvo v style "kto dalej docura" je to najlepsie...ale budis
navyse ako sam pises doma moze mat kazdy co len chce...takze kludne aj vodikovu bombu alebo panzerfaust (lebo ten je lacnejsi :roll: )... ide len o to ze ked clovek nieco ma tak si o tom nastuduje co najviac co si ty ocividne nespravil (na co som ta aj upozornil)

tak prechadzam ku druhej veci a tou je zodpovednost (ani nie tak voci sebe ale voci okoliu)... a tam je uz slovickarenie medzi slovom vrah a zabijak uz kus pase ak si po vyjadreniach typu "není to nijak agresivní pavouk" "Je to krásný hodný pavouk...je čím dál tím víc hodnější" zaobstara phoneutriu ten "najzodpovednejsi" 12 rocny fagan hned po na meno pocuvajucej/ruky zvyknutej b.smithi...a to ver ze toto ci podobne fora tito zasrani navstevuju a inspiruju sa
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 29. Apríla 2012, 20:27

Z0oMb3E - jak ty víš, co já si o Ctenidae nastudoval prosím Tě ? :idea: o tyhle pavouky se zajímám asi 8 let, což ze mě nedělá největšího odborníka, ale znamená to, žy ty nebudeš soudit moje zkušenosti, když mne neznáš, nesnáším lidi kteří virtuálně soudí dle jedné věty. Neřekl jsem o Phoneutrii nic, co by nebyla pravda, takže nevím na co narážíš. Souhlasím s tím, že každý ať si chová co chce. už nevím, do čeho jsi ještě rejpal, aha, nikde jsem nenapsal, že to je klidný, pomalý pavouk, toxicky nevýznamný a vhodný pro děti kolem 12ti let :idea: že je to agresivní, VELMI rychlý a toxicky významný pavouk vhodný spíše pro zkušenější chovatele ví ale snad každý, navíc většina chovatelů i sklípkanů ála B.vagt, nebo smithi nebo coliv jinéh rod Phoneutria zná. Lze toho dost vyčíst z netu, kde já tedy odsuzuji články, které dělají z tohoto pavouka jen jedovaté monstrum. Dlouho jsme o tom mluvili spolu i se Standem(miguel), Phoneutria je především úžasný zvíře, ve všem snad se chová jinak než běžně chovaní sklípkani, není dobrý tohoto pavouka brát hned jen jako jednoho z nejjedovatějších pavouků a tím pádem totálně nevhodných k chovu. Rozumný člověk s ním do styku nepřijde i když ho má doma v terárku přece. Nejsem ale užasný odborník, proto si většinu věcí ujištuji od přítele, který je tady odborník na tyhle krásky největší.

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Fany » 30. Apríla 2012, 11:37

jak moc je ten pavúk jedovatý?
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 30. Apríla 2012, 14:37

vidim ze toto je hadzanie hrachu na stenu...tak prepac ze som vobec poukazal na tvoj omyl a chyby :roll:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 30. Apríla 2012, 19:06

Z0oMb3E - ale nene, já se velmi rád naučím nové věci a poznatky :) učenej z nebe nespadl, ne? pokud máš nějaké poznatky z chovu Phoneutrií, prosím o info. myslím to vážně, já nemám zapotřebí rýpat, nic z toho totiž nemám ... :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 30. Apríla 2012, 19:15

Fany napísal:jak moc je ten pavúk jedovatý?

úplně nejvíc, zabíjí pohledem. jeden kousek by vyvraždil celou republiku!! ne, vtip, jsou zde větší odborníci, tak Ti snad odpoví. Dle knihy rekordů - kterou ale alespoň já beru s velkou rezervou, je rod Phoneutria, druh fera nejjedovatější pavouk planety. tohle se ale asi nedá brát vážně... . já bych to asi řekl takto - toxicitou je vhodný spíše pro zkušenější dospělé chovatele, nedá se to srovnat s chovem běžných sklípkanu, navíc je Phoneutria VELMI rychlá, dokáže i celkem slušně skočit a kousnout, což jsem byl sám svědkem v terárku, takže když si člověk pořídí takového pavouka, je velmi dobré si o něm zjistit co nejvíce faktů, Standa Macík se jako odborník o nich celkem velmi slušně rozepsal na svých stránkách www.arachnos.eu , tam zjistíš vše podstatné :) . potkal jsem spoustu lidí, kteří si mysleli jak chovem např. H.herculesa získali nej zkušenosti s chovem více jedovatého pavouka, když pak viděli jakou rychlostí je schopná fera zautočit, ještě si její pořízení zvážili. jak už jsem zde ale psal vícekrát, při dodržení zásad chovu toxicky významného pavouka, přečtení si toho co nejvíce, ho/jí lze bez problému chovat doma a pozorovat tohle fascinující zvířátko :)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Phoneutria fera

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 6. Mája 2012, 18:26

Phoneutria79 napísal:
Fany napísal:jak moc je ten pavúk jedovatý?

úplně nejvíc, zabíjí pohledem. jeden kousek by vyvraždil celou republiku!! ne, vtip, jsou zde větší odborníci, tak Ti snad odpoví. Dle knihy rekordů - kterou ale alespoň já beru s velkou rezervou, je rod Phoneutria, druh fera nejjedovatější pavouk planety. tohle se ale asi nedá brát vážně... . já bych to asi řekl takto - toxicitou je vhodný spíše pro zkušenější dospělé chovatele, nedá se to srovnat s chovem běžných sklípkanu, navíc je Phoneutria VELMI rychlá, dokáže i celkem slušně skočit a kousnout, což jsem byl sám svědkem v terárku, takže když si člověk pořídí takového pavouka, je velmi dobré si o něm zjistit co nejvíce faktů, Standa Macík se jako odborník o nich celkem velmi slušně rozepsal na svých stránkách http://www.arachnos.eu , tam zjistíš vše podstatné :) . potkal jsem spoustu lidí, kteří si mysleli jak chovem např. H.herculesa získali nej zkušenosti s chovem více jedovatého pavouka, když pak viděli jakou rychlostí je schopná fera zautočit, ještě si její pořízení zvážili. jak už jsem zde ale psal vícekrát, při dodržení zásad chovu toxicky významného pavouka, přečtení si toho co nejvíce, ho/jí lze bez problému chovat doma a pozorovat tohle fascinující zvířátko :)
to nebol zrovna vtipny vtim ... rovnako odsudzujem ked niekto spravi z pavuka monstrum rovnako tak odsudzujem opisovat toho pavuka ako domaceho maznacika a vyjadrovat sa kladne o jeho agresivite, od kazdeho jedovateho tvora je na mieste cakat pohryznutie alebo ustipnutie bez zjavnej priciny, prenho je pricina jasna pritomnost vacsieho tvora prenho primarne predatora,
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM


Napísať odpoveď