B.boehmei co jej je ??

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
B.boehmei co jej je ??

Príspevok od užívateľa HnnbL » 20. Júla 2008, 21:59

Opis problemu:nezere,nevidel som ju ani piť.vykonáva minimum pohybu alebo skor ziadny.nevie lozit po stene krabicky,len tak skrabe nohami po stene krabicky ale nevie sa prichytit o stenu.dvakrat sa aj snazila vykopat chlpky ale jak kopala do zadocku ziadne chlpky nepustala (a pritom ich ma v takom stave ako po zvleku, tj ze ich ma plno) a ked sa nanu kuknem tak tie chlpky na zadocku ma tak "ulizane" ako keby po zvleku.zvliekala sa pred 3 mesiacmi.abdomen ma velky.cely den je natom istom mieste.takto sa sprava uz cca tyzden.a je uplne taka spomalena ked sa hybe(co je tak 2cm za den).

dnes je cely den v tejto polohe
Obrázok
Obrázok

už som zúfalý,tak sa pýtam vás čo mi nto poviete

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 20. Júla 2008, 22:15

Vyzerá to proste na fatal error,to co opisujes sa stalo davnejsie aj mne,s roseou,ktoru som vzal kamaratovi,lebo ju chcel velmi humánne splachnut do hajzla :) Tento zlom mu nastal proste po zvleku,dovtedy jej nic nebolo.S tymito syndromami som si ju už vzal a po par dnoch pošla...

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 20. Júla 2008, 22:35

moja po zvleku zrala a setko pohde..aj po stene lozila ako tak sak posudte sami
Obrázok
Obrázok

nasla si aj kamarata :)
ktory rano predsa len skoncil medzi jej chelicerami

Užívateľov profilový obrázok
Tarantel56
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 12. Januára 2008, 21:44
Bydlisko: Šaľa
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tarantel56 » 21. Júla 2008, 19:21

HnnbL pekna foto :D
Chovatel-Začiatočník
Grammostola rosea

Užívateľov profilový obrázok
Mactans
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 3. Septembra 2006, 11:31
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mactans » 17. Augusta 2008, 19:33

mne tiez neak moja B. Bohemei blbne..Ale takto nie.Pred zvlekom bola uplne v poho zrala, behala...A po zvleku zrazu bola len na mieste nohy davala pod seba akoby chcela ist na onen svet.Skusal som vsetko mozne..Viac vlhkosti , vymena do inej krabicky menej vlhkosti..Teraz sa trochen schopila..nohy pod seba nedava ale nezerie nehybe sa..Nema s tymto niekto skusenosti v com moze byt problem?
Stokrat opakovana loz sa stane pravdou.....J.Gebels

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55
b.bohe

Príspevok od užívateľa metakuji » 17. Augusta 2008, 20:10

no na nezere preto po zvleku lebo proste neee !§ nema este "stvrdnute" chelicery a tym padom nemoze zezrat alepo ôpohryzt" svoju obet ,korist..nechaj jej cas a dobre podmienky ... a nemusis vlhcit jak blazon stale

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Augusta 2008, 20:46

Mactans napísal:mne tiez neak moja B. Bohemei blbne..Ale takto nie.Pred zvlekom bola uplne v poho zrala, behala...A po zvleku zrazu bola len na mieste nohy davala pod seba akoby chcela ist na onen svet.Skusal som vsetko mozne..Viac vlhkosti , vymena do inej krabicky menej vlhkosti..Teraz sa trochen schopila..nohy pod seba nedava ale nezerie nehybe sa..Nema s tymto niekto skusenosti v com moze byt problem?
Ty si blázon, akože sory za výraz, ale toto som akože šokovaný :shock:
Ako si ju mohol premiestňovať takého mäkkého pavúka, ved si ho mohol zabiť, alebo poškodiť ho, a viac vlhkosti - no hej Brachypelma žije priamo vo vode, jej treba akvarium v rybičkami OMG. Brachypelmám stačí raz za týždeň 1/4 povrchu substrátu vlhčiť, nie celý je morký jak v bažine. Ty si ju cvičil na olympijske hry či čo ? Viac vlhkosti menej, ved ssi ho mohol poblázniť. Tie nohy pod seba strká, preto aby si ich natiahol, a aby boli poriadne ohybné, aby z neho nebol kripeľ čo si ty z neho chcel urobiť.

Už 160x som sem písal že ! PAvúk po zvleku potrebuje čas aby mu stvrdla kutikula, nie makkého pavúka premiestnuješ a naťahuješ ako bábiku. Za to môže hormon BURZIKON, ktorý mu dopomáha aby kutikula stvrdla, u menších jedincoch do týždňa stvrdne, u väčších 2-3 týždne. :?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Mactans
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 3. Septembra 2006, 11:31
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mactans » 18. Augusta 2008, 07:40

no vidim ze som sa zle vyjadril :o ..Tak tie problemy sa objavili tak tri tyzdne po zvleku..Takze mojho zverenca som premiestnoval dostatocne dlho po zvleku cca mesiac..Takze stvrdnuta bola 100 pro a urcite bola schopna prijat potravu..Takze v tom to nebude..A ked hovorim ze som jej to navlhcil nemajte hned predstavu, ze som jej tam vylial pol litrovku vody a mala tam mociar :D.A velka je tak do 7 cm s nohami pre predstavu..
Stokrat opakovana loz sa stane pravdou.....J.Gebels


Napísať odpoveď